Προς το περιεχόμενο

Star Wars Jedi: Fallen Order [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Zeffo best planet

Τα παζλ εκεί και το art direction του πλανήτη καθώς και αρχιτεκτονική και πολιτισμός των ζεφο με είχε αφήσει άφωνο.

Kashyyyk από την άλλη δεν με τρέλανε το vegetation, σαν επίπεδο από άποψη combat ωραίο όμως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 544
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τρίτη φορά που το ξεκινάω, μπας και το προχωρήσω, τρίτη φορά που δεν με κρατάει. Δεν ξέρω γιατί, κάτι δεν μου κάθεται καλά σε αυτό το παιγνίδι.

Το γενικότερο Pathfinding είναι για τα πανηγύρια, ζητάει να κάνεις ξανά και ξανά πού συγκεκριμένες χαζομάρες για να προχωρήσεις, το σύστημα spawnsave είναι φτιαγμένο απλά για να προσθέσει χρόνο παιγνιδιού χωρίς ουσία.

Με το DXVK έχω χειρότερη εμπειρία...ειδικά σε cutscenes μπορεί και να κολλήσει η εικόνα 15-20'' ενώ ο ήχος παίζει κανονικά, αλλά το παθαίνω και σε μάχη απάνω...πολύ ωραία φάση. Για αυτό το τελευταίο, κρατάω μια πισινή, μήπως κάτι έχει καβαλήσει το σύστημά μου γενικότερα, και δεν φταίει το παιγνίδι.

Θα το παλέψω, αλλά δεν το βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά μια ερώτηση για το παιχνίδι.

Το είχα αγοράσει από το launcher της origin και χθες έκανα εγκατάσταση το νέο EA App που θα αντικαταστήσει το origin. Ωστόσο το παιχνίδι δεν φαίνεται στη βιβλιοθήκη με τα παιχνίδια μου. Όταν το βρίσκω στο search μου λέει να το αγοράσω. Πως λύνεται αυτό το πρόβλημα;

Το παιχνίδι υπάρχει ως αγορασμένο στο launcher της Epic, όμως μου ζητάει να το κάνει εγκατάσταση και μαζί θέλει να κάνει εγκατάσταση και το Origin Launcher (το οποίο έχει γίνει απεγκατάσταση από μόνο του, όταν έκανα install το EA App).

Κάποια ιδέα;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kostakis1978nov είπε

Παιδιά μια ερώτηση για το παιχνίδι.

Το είχα αγοράσει από το launcher της origin και χθες έκανα εγκατάσταση το νέο EA App που θα αντικαταστήσει το origin. Ωστόσο το παιχνίδι δεν φαίνεται στη βιβλιοθήκη με τα παιχνίδια μου. Όταν το βρίσκω στο search μου λέει να το αγοράσω. Πως λύνεται αυτό το πρόβλημα;

Το παιχνίδι υπάρχει ως αγορασμένο στο launcher της Epic, όμως μου ζητάει να το κάνει εγκατάσταση και μαζί θέλει να κάνει εγκατάσταση και το Origin Launcher (το οποίο έχει γίνει απεγκατάσταση από μόνο του, όταν έκανα install το EA App).

Κάποια ιδέα;

Ευχαριστώ

Σου εστειλα πμ φιλε μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ωραίο παιχνίδι! Πάσχει από stuttering έτσι;
Ειδικά στα cutscenes, σε free roam κάποιες φορές είναι τρελά έντονο. ή είναι το pc μου;

Έφτιαξα νέο pc και δοκιμάζω κάποια παιχνίδια που ήθελα να τα απολαύσω με πιο ωραία γραφικά.
( 5600x, rx6700, 32gb 3600mhz)
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimitriskougou είπε

Ωραίο παιχνίδι! Πάσχει από stuttering έτσι;
Ειδικά στα cutscenes, σε free roam κάποιες φορές είναι τρελά έντονο. ή είναι το pc μου;

Έφτιαξα νέο pc και δοκιμάζω κάποια παιχνίδια που ήθελα να τα απολαύσω με πιο ωραία γραφικά.
( 5600x, rx6700, 32gb 3600mhz)
 

 

Κουμπωσε DXVK η μονη λυση για το stuttering. Υπαρχουν παλι οταν πας σε αλλη περιοχη μεσα στον ιδιο χαρτη αυτα δεν φτιαχνονται με τιποτα. Με DXVK θα εχεις 100% smooth εμπειρια σε καθε χαρτη με τα traversal stutterings που ανεφερα+μια φορα stuttering οταν πας σε ενα νεο κοσμο. Δευτερη φορα που θα ξανα πας ειναι απολυτα smooth. Ειναι μεχρι να φτιαχτει η cache. Χωρις DXVK μην περιμενεις να ευχαριστηθεις το παιχνιδι ειναι stutter fest καθε τρεις και λιγο με οτι καρτα και αν το παιξεις. 

https://github.com/doitsujin/dxvk/releases

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Arkin είπε

Κουμπωσε DXVK η μονη λυση για το stuttering. Υπαρχουν παλι οταν πας σε αλλη περιοχη μεσα στον ιδιο χαρτη αυτα δεν φτιαχνονται με τιποτα. Με DXVK θα εχεις 100% smooth εμπειρια σε καθε χαρτη με τα traversal stutterings που ανεφερα+μια φορα stuttering οταν πας σε ενα νεο κοσμο. Δευτερη φορα που θα ξανα πας ειναι απολυτα smooth. Ειναι μεχρι να φτιαχτει η cache. Χωρις DXVK μην περιμενεις να ευχαριστηθεις το παιχνιδι ειναι stutter fest καθε τρεις και λιγο με οτι καρτα και αν το παιξεις. 

https://github.com/doitsujin/dxvk/releases

Σε ευχαριστώ πολύ! Έτσι εξηγούνται όλα, γιατί όταν άλλαζα περιοχή βυθίζονταν τα fps και πάλι πάνω.

Θα το δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά το stuttering που έχει το Fallen Order, μόνο όταν αλλάζεις περιοχή έχει. Τι να πει το Callisto Protocol στο launch ή το The Medium ή το The Ascent που έπεφταν σε μονοψήφια FPS με 3080 GPU.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 18/9/2022 στις 1:38 ΜΜ, Πέτρος είπε

Τρίτη φορά που το ξεκινάω, μπας και το προχωρήσω, τρίτη φορά που δεν με κρατάει. Δεν ξέρω γιατί, κάτι δεν μου κάθεται καλά σε αυτό το παιγνίδι.

Το γενικότερο Pathfinding είναι για τα πανηγύρια, ζητάει να κάνεις ξανά και ξανά πού συγκεκριμένες χαζομάρες για να προχωρήσεις, το σύστημα spawnsave είναι φτιαγμένο απλά για να προσθέσει χρόνο παιγνιδιού χωρίς ουσία.

Με το DXVK έχω χειρότερη εμπειρία...ειδικά σε cutscenes μπορεί και να κολλήσει η εικόνα 15-20'' ενώ ο ήχος παίζει κανονικά, αλλά το παθαίνω και σε μάχη απάνω...πολύ ωραία φάση. Για αυτό το τελευταίο, κρατάω μια πισινή, μήπως κάτι έχει καβαλήσει το σύστημά μου γενικότερα, και δεν φταίει το παιγνίδι.

Θα το παλέψω, αλλά δεν το βλέπω.

Εμένα μου άρεσε μέχρι το σημείο όπου πρέπει να ανέβεις ένα βουναλάκι πηδώντας από τοίχο σε τοίχο για καμιά 10αριά φορές.

Τι σαδιστικά χάλια είναι αυτά;

Είναι δυνατόν να το πετύχω αυτό με το χειριστήριο;

(Παίζω σε xbox series x)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, skiabox είπε

Εμένα μου άρεσε μέχρι το σημείο όπου πρέπει να ανέβεις ένα βουναλάκι πηδώντας από τοίχο σε τοίχο για καμιά 10αριά φορές.

Τι σαδιστικά χάλια είναι αυτά;

Είναι δυνατόν να το πετύχω αυτό με το χειριστήριο;

(Παίζω σε xbox series x)

Εκει ειναι λιγο στην αρχη δυσκολο μεχρι να μαθεις το χειρισμο. Μολις το κανεις κανα 2 φορες ειναι παιχιδακι μετα. Γενικα ενω στην αρχη φαινεται δυσκολο το παιχνιδι στο τελος που ειχα ολα τα skills και upgrades ηταν παιχνιδακι σχεδον καθε σημειο και εχθρος. Στο τελος νιωθεις αληθινος jedi δηλαδη. Τιμιοτατο level up δηλαδη και καποιες μαχες ηθελαν και συγκεντρωση. Ποντικι πληκτρολογιο εδω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εκει ειναι λιγο στην αρχη δυσκολο μεχρι να μαθεις το χειρισμο. Μολις το κανεις κανα 2 φορες ειναι παιχιδακι μετα. Γενικα ενω στην αρχη φαινεται δυσκολο το παιχνιδι στο τελος που ειχα ολα τα skills και upgrades ηταν παιχνιδακι σχεδον καθε σημειο και εχθρος. Στο τελος νιωθεις αληθινος jedi δηλαδη. Τιμιοτατο level up δηλαδη και καποιες μαχες ηθελαν και συγκεντρωση. Ποντικι πληκτρολογιο εδω. 

Και να φανταστείς έχω κανονικό χειριστήριο Razer Wolverine V2 Chroma, όχι microsoft που είναι σκουπίδια και κάθε φορά που το χρησιμοποιείς νομίζεις ότι το χάλασες (+ το γεγονός ότι 9 στα 10 χάνουν πατήματα).

Μιλάμε 10 κλάσεις ανώτερο από οποιοδήποτε microsoft σκουπίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, skiabox said:

Είναι δυνατόν να το πετύχω αυτό με το χειριστήριο;

(Παίζω σε xbox series x)

Παίζοντας με το χειριστήριο του Series X ο χειρισμός δεν με δυσκόλεψε ποτέ στο παιχνίδι. 

Επεξ/σία από NickTG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...