Προς το περιεχόμενο

Τρελές ιστορίες από τρελούς πελάτες


Paris777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, dimxyp είπε

Ας παραθέσω και εγώ μια ιστοριούλα...

Δεν έτυχε σε μένα αλλά στην αδελφή της κολητής μου όταν ήταν γιατρός στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο του Ρίου

Μία μέρα μπαίνει μέσα ένα ζευγάρι που βριζόταν άσχημα. Ο άντρας είχε κομμένο πέος και η γυναίκα είχε διάσειση.. 

Πως κατέληξαν εκεί... Σύμφωνα με την εξιστόρισή τους, έκαναν σεξ... Σε ένα διάλειμα πείνασαν και είπε το αγόρι να φτιάξει μία ομελέτα... Όλα οκ μέχρι εδώ... Το κορίτσι για να τον ευχαριστήσει, την ώρα που την έψηνε έσκυψε και... Ο θεούλης... πάνω στη τρέλα της στιγμής είπε να τη γυρίσει στον αέρα... Η ομελέτα κατέληξε στη πλάτη της κοπέλας η οποία έκλεισε με δύναμη το στόμα και το αγόρι από τον πόνο για να τον αφήσει τη χτύπησε στο κεφάλι με το τηγάνι.. Η κοπέλα επανήλθε... αλλά το αγόρι δεν κατάφερε να σώσει την πραμάτεια του δυστυχώς... 

Urban Legend Που κυκλοφορει απο το 2000 τουλαχιστον. Υπαρχει και εκδοση που η κοπελα αρχισε να δαγκωνει λογω επιληψιας, με την ιδια αντιδραση απο το αγορι (χτυπημα με τηγανι στο κεφαλι).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

59 λεπτά πριν, ManFromEarth είπε

Urban Legend Που κυκλοφορει απο το 2000 τουλαχιστον. Υπαρχει και εκδοση που η κοπελα αρχισε να δαγκωνει λογω επιληψιας, με την ιδια αντιδραση απο το αγορι (χτυπημα με τηγανι στο κεφαλι).

Το πιθανότερο... Δεν διαφωνώ... Την κατεβάζω, γιατί δεν έχει νόημα... Δεν ανεβάζουμε ανέκδοτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο φιλο που ενοικιαζει δωματια.

Ειχε νοικιασει σε Ινδο που δηλωνε πανεπιστημιακος (αρα θεωρουμε τα αγγλικα του αψογα) δωματιο με θεα σε κηπο.

Φυσικα υπηρχαν και φωτογραφιες απο το δωματιο στο booking.

Ελα ομως που αυτος κατεφτασε περιμενοντας να δει δωματιο...με εσωτερικο κηπο!

Εφυγε αμεσως εξω φρενων,αποκαλωντας απατεωνα τον ιδιοκτητη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ιδιοκτητης σκυλαδικου στη Συγγρου προ 7ετιας.

-καλησπερα, ειμαι ο Χ. 

-γεια σας.

-καλα, δε με ξερεις ; 

-οχι προσωπικά.

-καλα, θα γνωριστουμε απο κοντα.

-πως να σας βοηθησω ; 

-θελω ν'ανοιξουμε 2 αποθηκες με τα ποτα του μαγαζιου & ν'αλλαξουμε 3 κλειδαριες στις τουαλετες & θα μιλησουμε με τα παιδια για την πορτα στο καμαρινι. ποσο θα παει ; 

-λογικα 100€

-ωραια, ποτε θα γινει η δουλεια ; σημερα απο τις 23.00 και μετα θα ειμαστε εως το πρωι.

πηγαινουμε, φτιαχνουμε τα παντα αλλα αφαντο το αφεντικο. λεφτα δεν υπαρχουν, τηλεφωνα δεν απανταει για καμια ωρα, οποτε περιμενουμε σα μ@λακες νυχτιατικα.

ερχεται αγουροξυπνημενος, του λενε τα παιδια οτι φτιαξαμε τα παντα και να μας πληρωσει τα 100€. 

φερνει 2 μπουκαλια σιβας + 2 πουρα, μας δειχνει το πρωτο τραπεζι & φυτευει και 2 κοριτσακια 18 εως 20, μια στον καθενα μας. 

ολα για παρτη σας αποψε, γελαει και εξαφανιζεται.

τελικα πηραμε τα φρυδια μας απο λεφτα.

Επεξ/σία από GeoMak7
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χθεσινο...

Κοντοστεκεται ηλικιωμενη στην πορτα.. Εξω απο το μαγαζι εχω εναν μεγαλο στρογγυλο κουβα που εχουμε μεσα σφουγγαριστρες/σκουπες με κονταρι.Σαν βαρελι ενα πραγμα.

Με ρωταει "σφουγγαριστρα χωρις κονταρι εχετε;" και της απανταω "μεσα, ελατε να διαλεξετε" δειχνοντας το stand με τις σφουγγαριστρες. Την βλεπω λοιπον αντι να  μπει μεσα στο μαγαζι να βγαινει προς τα εξω.
"που καλε;" ερχεται προς την πορτα κ ρωταει ξανα.. "ΜΕΣΑ, ΜΕΣΑ ΣΑΣ ΛΕΩ!" και ξαναπαει προς τον κουβα-βαρελι... πηγαινω προς την πορτα και την βλεπω να κοιταει προς τον πατο του βαρελιου... Κρατιεμαι μην γελασω και της ξαναλεω "μεσα, μεσα στο μαγαζι. τι κοιτατε τον πατο του βαρελιου;"

Επεξ/σία από kallair
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σωτήριον έτος 2007 , εργαζόμενος στο εξωτερικό, έχω έρθει στην Ελλάδα για τις καλοκαιρινές διακοπές. Μέσα σε όλα όμως έπρεπε κάποια στιγμή να περάσω και από τα γραφεία της Ελληνικής αντιπροσωπείας της πολυεθνικης που εργαζόμουν, για τη διεκπεραίωση μιας υπόθεσης.

10 Αυγούστου λοιπόν, πάω στο θυρωρείο της εταιρίας, χωρίς να ενημερώσω από που έρχομαι (αν και το σύστημα είχε όλους τους εργαζόμενους σε όλες τις χώρες του κόσμου μπροστά στη φύλαξη)

-Καλημέρα σας, θα ήθελα να μιλήσω στον κ. Ραπαρίδη (φανταστικό επώνυμο, το κανονικό ήταν χειρότερο)

Υποδοχή- Χμ....Μήτσοοοοοοοοοοο, μήπως έχεις δει τον Ραπαρίδη;

Mήτσος – Καιρό έχω να τον δω…μέσα θα ναι στο γραφείο του.

Υποδοχή – Δεν απαντάει, αλλά αφού τον θέλετε τόσο πολύ μπορείτε να περάσετε, αφήνοντας τη ταυτότητά σας. Ευθεία στις σκάλες κάτω στο βάθος

Εγώ- Οκ, σας αφήνω τη κάρτα μου

Υποδοχή – Όπα εργάζεσαι εδώ; Ε δε μπορείς να περάσεις έτσι

Συνεχίζω για το γραφείο του Ραπαρίδη χωρίς να δώσω σημασία.

Κατεβαίνω στο κάτω μέρος, σκοτάδι, μισοσβησμένα φώτα, κάπου στο βάθος φαινόταν ένα αχνό φως σε μια μισάνοιχτη πόρτα. Δεν χτυπάω, ανοίγω, βλέπω 2 τύπους να έχουν αράξει με καφέδες και τυρόπιτες και να βλέπουν σε μεγάλη οθόνη, Prison Break.

-O Ραπαρίδης είναι εδώ;

-Άσε μας ρε λεβέντη μου τωρα…έχει πάρει άδεια απ΄τη σημαία και λείπει 20 μέρες. Θα ρθει τον 15αυγουστο να φύγουμε εμείς. Γιατί δε του άφησες αυτό που ήθελες στην υποδοχή. Σκοτώνονται στη δουλειά οι μλκες……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ο Ραπαρίδης επέστρεψε εκτάκτως από το Ξυλόκαστρο. Μίλησε απευθείας με Λωζάνη. Ο Ραπαρίδης δεν απολύθηκε. Υπάρχει ακόμα, στο ίδιο γραφείο…μπορεί τώρα να βλέπει Lucifer

Πρόσφατα έμαθα οτι ο Ραπαρίδης προήχθει σε Manager. Φήμες λένε οτι προτιμούσε να μείνει εκει που ήταν.  Ήθελα να γίνω και εγώ σα τον Ραπαρίδη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ακριβώς ιστορία "πελάτη", είναι ιστορία γιατρού-ασθενή από τότε που έκανα θητεία. Έρχεται λοιπόν ένα πρωί ένας νεαρός φαντάρος, 20-21 ετών, με πόνο στην κοιλιά, ανορεξία και ένα επεισόδιο εμετού. Κατά τα άλλα σε καλή κατάσταση. Του λέω ότι μπορεί και να έχει σκωληκοειδιτιδα και πρέπει να πάει στο νομαρχιακό νοσοκομείο. Μετά από λίγο γκρίνια δέχεται και τον στέλνω με το ασθενοφόρο.

Μετά από δύο ώρες με παίρνει τηλέφωνο ο χειρουργός, είναι όντως σκωληκοειδιτιδα και θα τον βάλει χειρουργείο. Μετά από λίγα λεπτά τηλέφωνο ο φαντάρος έξαλλος. "Γιατρέ, εδώ μου λένε κάτι για χειρουργείο. Εγώ είμαι εξοδουχος σήμερα, θα υπογράψω και θα φύγω". Προσπαθώ να τον πείσω να μη φύγει, είναι επικίνδυνο, μπορεί να πεθάνει κλπ. Τίποτα, θέλει να φύγει, είναι εξοδουχος.

Του λέω περίμενε, θα πάρω τον προϊστάμενο γιατρό, στρατιωτικός. Μιλάω με τον γιατρό, του εξηγώ την κατάσταση και μετά ξαναμιλαω με το φαντάρο. Η οδηγία ήταν "πες του ότι αν δεν πεθάνει, θα φάει ένα μήνα φυλακή από μένα". Και έτσι μόνο πείστηκε και χειρουργηθηκε την ίδια μέρα. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/6/2019 στις 5:23 ΜΜ, GeoMak7 είπε

ιδιοκτητης σκυλαδικου στη Συγγρου προ 7ετιας.

-καλησπερα, ειμαι ο Χ. 

-γεια σας.

-καλα, δε με ξερεις ; 

-οχι προσωπικά.

-καλα, θα γνωριστουμε απο κοντα.

-πως να σας βοηθησω ; 

-θελω ν'ανοιξουμε 2 αποθηκες με τα ποτα του μαγαζιου & ν'αλλαξουμε 3 κλειδαριες στις τουαλετες & θα μιλησουμε με τα παιδια για την πορτα στο καμαρινι. ποσο θα παει ; 

-λογικα 100€

-ωραια, ποτε θα γινει η δουλεια ; σημερα απο τις 23.00 και μετα θα ειμαστε εως το πρωι.

πηγαινουμε, φτιαχνουμε τα παντα αλλα αφαντο το αφεντικο. λεφτα δεν υπαρχουν, τηλεφωνα δεν απανταει για καμια ωρα, οποτε περιμενουμε σα μ@λακες νυχτιατικα.

ερχεται αγουροξυπνημενος, του λενε τα παιδια οτι φτιαξαμε τα παντα και να μας πληρωσει τα 100€. 

φερνει 2 μπουκαλια σιβας + 2 πουρα, μας δειχνει το πρωτο τραπεζι & φυτευει και 2 κοριτσακια 18 εως 20, μια στον καθενα μας. 

ολα για παρτη σας αποψε, γελαει και εξαφανιζεται.

τελικα πηραμε τα φρυδια μας απο λεφτα.

Καλύτερο από τον παπά που έδωσε την ευλογια του για το άνοιγμα Παγκαριου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πιο πρόσφατη γκάφα μου σε γυράδικο. Έδινα παραγγελία και αντί να πω πίτα γύρο κοτόπουλο στον σερβιτόρο, είπα πίπα γύρο 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, divo είπε

Δεν θα το ελεγα ...γκαφα. Αναλογως τι ηταν στην αλλη ακρη της γραμμης.👿👿

Δεν ήταν τηλεφωνική η παραγγελία. Πήγα ο ίδιος στο μαγαζί... Αυτό που έκανε ακόμα πιο άβολη την περίπτωση είναι πως ο σερβιτόρος ήταν 2 μέτρα και σωματώδης 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/4/2019 στις 7:32 ΠΜ, hexenlord είπε

Ακολουθει σεντονι, οσο πΧιο πολυ γνωριζετε απο Χεβυ μεταλ τοσο το καλυτερο.

 

Αντιστρεφω λιγο το κλιμα.

 

Στην τελευαταια επισκεψη μου στην Αθηνα εκανα παλι ενα απο τα αγαπημενα μου σπορ, τη μεταλοτσαρκα [παιρνεις σβαρνα ολα τα χεβυ μεταλ δισκοσινταδικα της αθηνας και ψωνιζεις οτι βασταει η τσεπη σου].

 

Φιλος μου στην Ελλαδα μου ειχε πει για ενα ολιγον τι παρακμιακο που ομως σου φερνει οτι θες [αν δεν το εχει- προφανως ψωνιζουν απο ebay-discogs etc, βαζουν ενα μικρο καπελο-δεκτο-και στο μεταπωλουν]. Ο φιλος μου λοιπον μου ειχε πει στειλε ενα μειλ στο παρακμιακο μαγαζι [απο εδω και περα «ΠΑΡΜΑΓ»] πριν ερθεις Ελλαδα να στα παραγγειουν οποτε απλα να παμε εκει να τα παρουμε. Ετσι και εγινε. Πολυ ευγενικο μειλ εστειλα, με το καθε αλμπουμ, επεξηγησεις, κτλ κτλ. ΚΑΜΙΑ απαντηση. Στα τετοια τους. Το λεω στο φιλο μου, μου λεει ελα ρε, παντα απαντανε, μαλακια θα παιχτηκε, ξαναστειλτο. Το ξαναστελνω. ΣΤΑ ξαναματαΤΕΤΟΙΑ τους. Οκ, λεω φιλε, νταξει, δεν θες να πουλησεις, σουτς μι φαιν. Το ξεχναω.

 

Παω Ελλαδα, βγαινουμε μεταλοτσαρκα με τον Θ. και μου κανει ρε συ παμε και στο ΠΑΡΜΑΓ, εχει πολυ πραμα. Ρε του λεω, αυτοι με εγραψαν, βρε νταξει, μπορει 1002, παμε και βλεπουμε, εχω και μια παραγγελια να παρω απο εκει, με ενα σμπαρο 2 τρυγωνια. Οκ λεω Θ., κωλοπαιδι, με φερνεις προ τετελεσμενων γεγονοτων, αφου εχεις και παραγγελια, αντε παμε!

 

Φτανουμε ΠΑΡΜΑΓ, μπαινουμε μεσα , με πιανει αυτη η αισθηση της σαπιλας. Μια μηξη ιδρωτα, σκονης, σαπιλας-πολυκαιρισμου. Κλασσικα χαμηλωμενα φωτα, ουτε ενα παραθυρο, τα παντα απλωμενα παντου, καμια συνοχη, σιντι πανω σε σιντι, πανω σε σιντι! Λεμε καλημερα, ο τυπος με αμανικο [κλασικα] και μαλλι μεχρι τη μεση-οικονομια στο χαρτι και ετς. Ακολουθει ο διαλογος:

 

-Καλημερα

-Καλημερα παιδια, ολα εκει τα εχω, εχω και νεες κυκλοφοριες, οτι θελετε μου λετε.

 

Ψαχνουμε ψαχνουμε, απο τα 14 σιντι που ηθελα, βρισκω 2 και ενα ξεμπαρκο που δεν ηθελα αλλα ηταν τιμη χωμα οποτε λεω δε μαμιεται – για τη συλλογη. Βλεπει  ο Μεσιε πως κανουμε μπαζα και μου λεει:

 

-Φιλαρακι εχω και αλλα στην κουτα δεν τα εχω βγαλει

-Εχω λιστα μεγαλε, να σου πω μηπως και βρουμε τιποτα, γιατι δεν βγαζω ακρη

-[βαριεστημενα] Τι δε βγαζεις ακρη, οτι εχω εδω ειναι αμα δεν βρισκεις ελα την αλλη βδομαδα

-[εγω με το χαρτακι στο χερι, μπροστα του, στο μισο μετρο] Δηλαδη, εδω τα εχω στη λιστα, να μη στα πω?

-Νταξει φιλαρακι πες μου

-Σκαννερ [-ΟΧΙ], Μανιμαλ [-ΟΧΙ], Παρανταις τελευταιο το DIGI [-OXI], Ελληνες Γουορντραμ [-Οχι εξαντλημενο] μπλα μλπα μπλα [-ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ τι ειναι αυτα που ψαχνεις ρε φιλαρακι??]

-Αγορινα ακου, αυτα που ψαχνεις μονο απο εξωτερικο, επρεπε να μου εχεις στειλει ενα μειλ να στα βρω, ετσι κανει ο κοσμος.

-Μα σου εστειλα.

-Ποτε?

-Πριν απο ενα μηνα, 2 φορες.

-Αποκλειεται. Εγω τα βλεπω ολα. Αμα μπορω θα στα εβρισκα.

-Ε, τι αποκλειεται, αφου σου εστειλα. Τσεκαρε να δεις.

 

Το μαγαζι ειχε ενα παταρι, οποτε ο τυπος φωναζει ενα γυναικειο ονομα, ανταυτου ξεπροβαλλει ενα ΟΡΚ – ΟΥΡΟΥΚ ΧΑΙ ντυμενο ανρωπος.

 

-Λιεεεεγιεεε σάκουω.

-Ρε Β. Για δες εδω ιμειλ εχουμε απο τον παληκαρο. Πως ειναι το μειλ σου

-Χεξενλορντ@ ταδε

-Ναι, ΧΕΣΕΝΛΟΡΝΤ λεει, πως το γραφεις αυτο φιλαρακι, μα καλα, χεσεν εβγαλες το μειλ σου? Γιατυτο δεν ηρθε. Αφου μας εχεσες, που να ερθει. Για γραψτο εδω να. Ο φιλος μου ειχε ηδη λυγισει και εκλαιγε απο τα γελια.

 

-Παρε Β. Για δες μας εστειλε αυτος εδω λιστα.

 

Περνανε 5 λεπτα, κατεβαινει το Ορκ, λεει ναι βρηκα 2 μειλ. Γυρισει ο τυπας σαν τον Σαρουμαν, ετοιμος να της βγαλει τα ματια, να της πιει το αιμα.

 

-ΓΑΜΩ ΤΗΝ Π@Ν@@Α σου, ποσες φορες σου εχω πει, μα ειναι να χανουμε παραγγελιες??!!!! Ποτε τα εστειλε

-Ε δεν το ειδ..

-ΠΟΤΕ ΤΑ ΕΣΤΕΙΛΕ ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ ΓΑΜΩ

-Το Μαιο

-ΤΟ ΜΑΙΟ ΓΑΜΩ ΤΗΝ Π@@@@@Α ΣΟΥ και τα παραγγειλαμε? Λεγε δε θυμαμαι?!

-Τι να παραγγειλουμε , αφου δεν τα ειδα τα μειλς.

 

Γυριζει σε μενα [σκαει μποχα μασχαλιλας]

 

-Φιλαρακι ατυχησες, η γυναικα μου δεν το εχει με την τεχνολογια [-Ε σιγα ρε Γ. δεν το χω, - ΣΚΑΣΕ!!!] και τα χασαμε τα μειλ.

-Νταξει δεν πειραζει, δεν χρειαζεται να γινει τετοιο θεμα.

-Κοιτα φιλαρακι εχω κατι νεες μπαντες αμα θες, πολυ καλο πραμα  εχω τους Wrathblade [ειναι ιν-χαουζ μπαντα, σχετικα καλοι].

-Το πρωτο μου αρεσε αλλο το δευτερο που το ακουσα λιγο δεν  μο..

-Δεν το ακουσες πολυ γιαυτο. Ειναι θεοι.

-Ειναι σιγουρα, τους εχω δει και λαιβ αλλ..

-Δεν εχει αλλα, αμα ειναι θεοι  και τους εχεις δει λαιβ και σου αρεσε το πρωτο, το παιρνεις οπως εισαι και φευγεις. 15 ευρω εχει. Για σενα 13.

-Ναι δε λεω αλλα, στο δευτερο ομως μου θυμιζουν πολυ ...βαραβτιλα, πολυ TRUE ρε παιδι μου, Μανιλλα Ροουντ στο τερταγωνο ξερω γω.  

-[παιρνει υφος λες και του εβρισα τη μανα] Και τι δλδ , τι εχουν οι Μανιλλα? Ποσο χρονων εισαι? Λεγε τι εχουν οι Μανιλλα?

-36 γιατι?

-Ε να τα βλεπεις. Ερχεσαι εδωμεσα, ετοιμαζα λαιβ , εχω να κανονισω βενιου, μπραβους, εισιτηρια, σουξου μουξου , μου τρως ενα τεταρτο με τα μειλ σου και τωρα μου τη λες για τη μπανταρα. Θα πλενεις το στομα σου σου οταν μιλας για Μανιλλα. Μονο εγω υποστηριζω Ελληνικη σκηνη, να παρεις wrathblade να ακουσεις που μου ζητας CAGE [αμερικανικο σπιντ μεταλ] και μαλακιες.

-[Με τραβαει ο φιλος μου γιατι εχει δει πως ο αλλος εχει τσιτωσει σε υπερθετικο βαθμο αλλα εγω δεν χαμπαριαζα]. Κατσε ρε μεγαλε, σιντι δεν πουλας, τι θες δλδ?

-Μη μου λες τι θελω? Ερχεσαι εδω και μου ζητας Παρανταις και μπλιμπλικια [δε φακ??] και μετα βριζεις τους θεους. Ρε τον Shelton βριζεις [τραγουδιστης των μανιλλα]? Ξερεις τι σου γινεται. Δε θελω να ψωνιζεις. Ρε συ Β. σβησε τα μειλ του ΧΕΣΕΝλορν. Σβηστα τωρα τα γαμημενα. Νταξει φιλαρακι, αντε καλημερα.

-..............

 

Με τραβηξε ο φιλος μου εξω. Δεν πηρε καν την δικη του παραγγελια. Μετα απο αυτο δυστυχως δεν γελουσαμε. Ο φιλος μου πηγε μια βδομαδα μετα να παρει την παραγγελια του, ο τυπος τον θυμοταν και του την εδωσε σχεδον με το ζορι λεγοντας του «Δεν πιστευω να μου τον ξαναφερεις εδω τον αλλον, στο δινω το σιντι γιατι εισαι καλος πελατης, αλλα τον αλλον δεν θελω να τον ξαναδω εδω».

 

 

ΜΠΟΝΟΥΣ:

 

Την ιδια μερα γνωρισαμε τον ΠΑΠΑ ΒΛΑΚ-ΜΕΤΑΛ.

Ειμαστε μεσα στο ΧΧΧΧΧΧ δισκαδικο και μπαινει ο παπατραγος με τα Ρασα και παει καρφι στο ραφι με το black metal. Με ΤΑ ΡΑΣΑ ετσι! Ψαχνει ψαχνει και κραταει σημειωσεις σε ενα τετραδιο. Σε μια φαση γυριζει και λεει στον ιδιοκτητη, το Burzum καλο? [ακραιο Μπλακ, καινε εκκλησιες οι τυποι]. Του λεει ο μαγαζατορας ναι καλο. Το παιρνει. Γυριζω και του λεω, το τελευταιο απο Varathron το χεις ακουσει. Μεγαλε μου κανει, το ακουω μετα την λειτουργια, γαμαει. Εχει φοβερα κομματια μεσα. Τεσπα μετα απο λιγο την κοπαναμε και παμε στο ΧΧΧΧΧΧ που ειναι διπλα. Δεν προλαβαινουμε να αρχισουμε το ψαξιμο, μπαινει απο πισω ο παπα-τραγος. Καρφι στο μπλακ ραφι παλι!!!! Μετα απο λιγο φευγει. Παω στο τυπα του μαγαζιου, του λεω ρε την παιζει με τον πατερ? Δευτερη φορα που τον πετυχαινω σε δισκαδικο, ολο μπλακ αγοραζει, τι γινεται?

 

Μου λεει ο ιδιοκτητης: - Φιλε ο τυπος ειναι περιπτωσαρα, τον ξερω απο μικροτερο, ειναι φανατικος του μπλακ μεταλ αλλα δεν ειχε στον ηλιο μια, πηγε και εβγαλε μια εκκλησιαστικη σχολη και τωρα μπηκε στον κληρο, παιρνει το δημοσιομισθουλακο του και μολις τελειωνει η εκκλησια παει και κοπανιεται με οτι πιο μαυρο υπαρχει εκει εξω. Αστον, τη ζωη του κανει.

Κοιτα να δεις τί μου θύμισες.

2011, μόλις εχω μείνει άνεργος, και αποφασίζω και μοιράζω φυλλάδια στις πολυκατοικίες. Προσφέρω format/setup σε υπολογιστές και λοιπά.

Πρώτο τηλέφωνο. Ενας κύριος ευγενέστατος, έχει πρόβλημα με το tablet, κάνει κολλήματα. ΟΚ είναι και γείτονας, πηγαίνω το βραδάκι στο σπίτι του (διαμέρισμα). Και βλέπω τα εξής:

-Εμφανίζεται ο άνθρωπος ντυμένος στα μαύρα σαν καλόγερος. Οχι ακριβώς καλόγερος, κοσμοκαλόγερο θα τον έλεγα.

-Το σπίτι σαν μοναστήρι. Εικονίσματα παντού, χαλί με δικέφαλους, μυρίζει λιβάνι, όλα τα έπιπλα στυλ Αγιον Ορος.

-Κινητό με ringtone ψαλμωδίες.

Ο άνθρωπος πραγματικά ευγενέστατος και να μου μιλά στον πληθυντικό. Δν ήξερε πολλά από tablet,μου είχε κάνει εντύπωση πυ ήταν πραγματικα high end . Ε, με ενα restart και 2 update, όλα καλά. Και αφόυ είμασταν μια ωραία ατμόσφαιρα λοιπόν, κάνω την ερώτηση που είχα από την 1η στιγμή:

-Κύριε Κλεάνθη,  εάν επιτρέπεται, με τί ασχολείστε;

-Είμαι DJ σε gothic. Παίζω σε κάποια μπάρ.

-:huh::confused::unsure:...

...και εννοείται πλρωσε την ώρα μου κανονικά, και κανένα πρόβλημα. Καλή του ώρα.

  • Like 4
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πελάτισσα: Πόσο είναι το κόστος;

Απάντηση: 5,5€ το τετραγωνικό

Πελάτισσα: Πόσο θα κοστίσει στο σύνολο;

Απάντηση: Πείτε μου το σύνολο των τετραγωνικών!

Πελάτισσα: Αν ήξερα τα τετραγωνικά θα το έβγαζα και μόνη μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Nikosmile είπε

Πελάτισσα: Πόσο είναι το κόστος;

Απάντηση: 5,5€ το τετραγωνικό

Πελάτισσα: Πόσο θα κοστίσει στο σύνολο;

Απάντηση: Πείτε μου το σύνολο των τετραγωνικών!

Πελάτισσα: Αν ήξερα τα τετραγωνικά θα το έβγαζα και μόνη μου...

Τέτοιους πελάτες ψάχνουν όλοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είχε συμβεί σε μένα αλλά σε φίλη αλλά μου έχει μείνει πολύ έντονα ακόμα και μετά από χρόνια.

Πηγαίνει να φάει ένα πιτόγυρο σε σουβλατζίδικο. Δίνει παραγγελία και όταν το φτιάχνει ο τυλιχτής ακολουθεί ο διάλογος:

Σουβλατζής: - Καμάρι, πακέτο ή χέρι?

Φίλη: - Εεεεε, καμάρι

Επεξ/σία από cthulhucarbide
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...