Προς το περιεχόμενο

Τρελές ιστορίες από τρελούς πελάτες


Paris777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 17/6/2019 στις 6:26 ΜΜ, firewalker είπε

Πριν μερικές μέρες, μία πελάτισσα στα Hondos ήθελε να βάλει μία πωλήτρια να μυρίσει τις μασχάλες της και να της πει αν μυρίζουν άσχημα. Η πωλήτρια έλεγε όχι και η πελάτισσα απορούσε γιατί δεν το έκανε...

Ε θα σου πώ τώρα μια ιστορία από το τηλεφωνικό κέντρο παρόχου κινητής.

Ηταν λοιπόν ένας εμπνευσμένος τυπάς που έπαιρνε μόνο στον αριθμό της φορητότητας (ήταν ο μόνος αριθμός με δωρεάν κλήση). Οταν πετύχαινε κοπέλα ξεκινούσε το ποίημα

-Μμμμμ θέλω να μυρίσω τις μασχάλες σου, ναιιι....

Ηταν γνωστός στις τηλεφωνήτριες ως Ο Μασχαλίτσας

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ένα πρόσφατο: περνάω χθες από το drive through στα McDonald's:

Εγώ: -Ένα μενού με κόλα κτλ.

Η κοπέλα: - Πακέτο;

Νομίζω δούλευε στο κανονικό ταμείο αυτή και απλά έτυχε να πάρει και τη δική μου παραγγελία.

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιστορία δεν έχει πολύ σχέση με τρελούς πελάτες αλλά θα την γράψω ( αν είναι πολύ off topic θα την σβήσω)

 

Αυτό τον Ιανουάριο που μας πέρασε έψαχνα να αγοράσω το the crew 2 και το Gran Turismo χρησιμοποιημένα. Σε μια στιγμή τα βρίσκω και τα δύο κοντά μου και αρχίζει η συζήτηση με τον πωλητή μέσω messenger και μου ζητάει μόνο για το the crew 2 60€ και το Gran Turismo 40, στο τέλος τον έπεισα 35€ και τα δυο ( εντωμεταξυ αυτός πρέπει να πήγαινε το 1η ή 2α γυμνασιου, μπορεί και δημοτικό ). Αφού συμφωνούμε στα χρήματα και που θα γίνει η αγοραπωλησία μου στέλνει μήνυμα 11 το βράδυ και μου λέει πως να περιμένω καμιά εβδομάδα γιατί μπορεί να το πουλήσει σε κάποιον άλλον. Περνάνε 2 εβδομάδες μου στέλνει μήνυμα εάν ενδιαφέρομαι ακόμα, του απαντάω "ναι" και κανονίζουμε που θα έρθω να τα παραλαβω, είχαμε κανονίσει 2 και τέταρτο έξω απο το inspot Καλαμάτας. Περνώ το λεωφορείο (γιατί μένω εκτός Καλαμάτας) φτάνω 2 η ώρα και αρχίζω να περιμένω. 3 παρά 20 έχει πάει και ακόμα δεν έχει φανεί, έχω αρχίσει να στέλνω μηνύματα τίποτα αυτός. Όση ώρα περίμενα απέξω από το inspot 2 άτομα είχαν μπει και ο ένας έμοιαζε λιγο με την φωτο προφίλ και έτσι μπαινω μέσα το βρίσκω αυτό το άτομο να παίζει fortnite και τον ρωταω 

- φιλε, μήπως είσαι ο ......

- ναι εγώ είμαι 

-ειμαι αυτό το παιδί που είχαμε συμφωνήσει να σου αγοράσω αυτά το 2 CD

-ααααα ναι

-ειχαμε συμφωνήσει 2 και τέταρτο έξω από το inspot γιατί δεν εμφανίστηκες?

-να μωρε σήμερα το πρωί που έφτιαχνα την τσάντα μου για το σχολείο ξέχασα να βάλω τα CD μεσα και έτσι δεν τα έχω μαζί μου

-ωραια θα μπορούσες όμως να μου είχες στείλει μηνυμα ωστα να μην έρθω

-ξεχασα και για την συνάντηση μας

-ωραια και τώρα τι θα γίνει ?

-ξερω εγω? Έλα αύριο ξανά και αυτή την φορά θα τα έχω 

-οκ

 

Ήρθα την επόμενη μέρα και τελικά είχε φέρει μόνο το the crew 2 γιατί το Gran Turismo το ήθελε ο αδερφός ,έτσι αγόρασα μόνο το the crew για 15€

Lesson learned, ποτέ ξανά αγοραπωλησίες με παιδάκια 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Iliaz είπε

Η ιστορία δεν έχει πολύ σχέση με τρελούς πελάτες αλλά θα την γράψω ( αν είναι πολύ off topic θα την σβήσω)

Αυτό τον Ιανουάριο που μας πέρασε έψαχνα να αγοράσω το the crew 2 και το Gran Turismo χρησιμοποιημένα. Σε μια στιγμή τα βρίσκω και τα δύο κοντά μου και αρχίζει η συζήτηση με τον πωλητή μέσω messenger και μου ζητάει μόνο για το the crew 2 60€ και το Gran Turismo 40, στο τέλος τον έπεισα 35€ και τα δυο ( εντωμεταξυ αυτός πρέπει να πήγαινε το 1η ή 2α γυμνασιου, μπορεί και δημοτικό ). Αφού συμφωνούμε στα χρήματα και που θα γίνει η αγοραπωλησία μου στέλνει μήνυμα 11 το βράδυ και μου λέει πως να περιμένω καμιά εβδομάδα γιατί μπορεί να το πουλήσει σε κάποιον άλλον. Περνάνε 2 εβδομάδες μου στέλνει μήνυμα εάν ενδιαφέρομαι ακόμα, του απαντάω "ναι" και κανονίζουμε που θα έρθω να τα παραλαβω, είχαμε κανονίσει 2 και τέταρτο έξω απο το inspot Καλαμάτας. Περνώ το λεωφορείο (γιατί μένω εκτός Καλαμάτας) φτάνω 2 η ώρα και αρχίζω να περιμένω. 3 παρά 20 έχει πάει και ακόμα δεν έχει φανεί, έχω αρχίσει να στέλνω μηνύματα τίποτα αυτός. Όση ώρα περίμενα απέξω από το inspot 2 άτομα είχαν μπει και ο ένας έμοιαζε λιγο με την φωτο προφίλ και έτσι μπαινω μέσα το βρίσκω αυτό το άτομο να παίζει fortnite και τον ρωταω 

- φιλε, μήπως είσαι ο ......

- ναι εγώ είμαι 

-ειμαι αυτό το παιδί που είχαμε συμφωνήσει να σου αγοράσω αυτά το 2 CD

-ααααα ναι

-ειχαμε συμφωνήσει 2 και τέταρτο έξω από το inspot γιατί δεν εμφανίστηκες?

-να μωρε σήμερα το πρωί που έφτιαχνα την τσάντα μου για το σχολείο ξέχασα να βάλω τα CD μεσα και έτσι δεν τα έχω μαζί μου

-ωραια θα μπορούσες όμως να μου είχες στείλει μηνυμα ωστα να μην έρθω

-ξεχασα και για την συνάντηση μας

-ωραια και τώρα τι θα γίνει ?

-ξερω εγω? Έλα αύριο ξανά και αυτή την φορά θα τα έχω 

-οκ

Ήρθα την επόμενη μέρα και τελικά είχε φέρει μόνο το the crew 2 γιατί το Gran Turismo το ήθελε ο αδερφός ,έτσι αγόρασα μόνο το the crew για 15€

Lesson learned, ποτέ ξανά αγοραπωλησίες με παιδάκια 

Γενικως απο παιδια δεν μπορεις να ξερεις σε τι κατασταση ειναι. Ειχα δει σε μια αγγελια στο φβ ενα παιδι γυμνασιου φανταζομαι πουλουσε ενα σχετικα ακριβο ποδηλατο. Αλλα απο οτι ειδα η κατασταση ηταν σχεδον μαπα. Και σε οποιο σχολιο του εγραφαν αυτος απαντουσε αποτομα λες και ηθελε να το πουλησει αμεσως. Και γενικως συναλλαγες με παιδια δεν εμπιστευομαι. 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Figantu είπε

Γενικως απο παιδια δεν μπορεις να ξερεις σε τι κατασταση ειναι. Ειχα δει σε μια αγγελια στο φβ ενα παιδι γυμνασιου φανταζομαι πουλουσε ενα σχετικα ακριβο ποδηλατο. Αλλα απο οτι ειδα η κατασταση ηταν σχεδον μαπα. Και σε οποιο σχολιο του εγραφαν αυτος απαντουσε αποτομα λες και ηθελε να το πουλησει αμεσως. Και γενικως συναλλαγες με παιδια δεν εμπιστευομαι. 

Δεν λες τίποτα, το CD πριν το αγοράσω το είδα όχι μονο ήταν όλο δαχτυλιες από κάτω αλλά δεν εμπαινε ούτε στην θήκη γιατί του είχε χαλάσει αυτο το πλαστικό στο κέντρο που το στηρίζει 

Επεξ/σία από Iliaz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Τα άξιζε τα λεφτά του δηλαδή! 😂

Από ότι φαίνεται το πληκτρολόγιο του κινητού μου δεν αναγνωρίζει την λέξη δαχτυλιες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Iliaz είπε

Η ιστορία δεν έχει πολύ σχέση με τρελούς πελάτες αλλά θα την γράψω ( αν είναι πολύ off topic θα την σβήσω)

Αυτό τον Ιανουάριο που μας πέρασε έψαχνα να αγοράσω το the crew 2 και το Gran Turismo χρησιμοποιημένα. Σε μια στιγμή τα βρίσκω και τα δύο κοντά μου και αρχίζει η συζήτηση με τον πωλητή μέσω messenger και μου ζητάει μόνο για το the crew 2 60€ και το Gran Turismo 40, στο τέλος τον έπεισα 35€ και τα δυο ( εντωμεταξυ αυτός πρέπει να πήγαινε το 1η ή 2α γυμνασιου, μπορεί και δημοτικό ). Αφού συμφωνούμε στα χρήματα και που θα γίνει η αγοραπωλησία μου στέλνει μήνυμα 11 το βράδυ και μου λέει πως να περιμένω καμιά εβδομάδα γιατί μπορεί να το πουλήσει σε κάποιον άλλον. Περνάνε 2 εβδομάδες μου στέλνει μήνυμα εάν ενδιαφέρομαι ακόμα, του απαντάω "ναι" και κανονίζουμε που θα έρθω να τα παραλαβω, είχαμε κανονίσει 2 και τέταρτο έξω απο το inspot Καλαμάτας. Περνώ το λεωφορείο (γιατί μένω εκτός Καλαμάτας) φτάνω 2 η ώρα και αρχίζω να περιμένω. 3 παρά 20 έχει πάει και ακόμα δεν έχει φανεί, έχω αρχίσει να στέλνω μηνύματα τίποτα αυτός. Όση ώρα περίμενα απέξω από το inspot 2 άτομα είχαν μπει και ο ένας έμοιαζε λιγο με την φωτο προφίλ και έτσι μπαινω μέσα το βρίσκω αυτό το άτομο να παίζει fortnite και τον ρωταω 

- φιλε, μήπως είσαι ο ......

- ναι εγώ είμαι 

-ειμαι αυτό το παιδί που είχαμε συμφωνήσει να σου αγοράσω αυτά το 2 CD

-ααααα ναι

-ειχαμε συμφωνήσει 2 και τέταρτο έξω από το inspot γιατί δεν εμφανίστηκες?

-να μωρε σήμερα το πρωί που έφτιαχνα την τσάντα μου για το σχολείο ξέχασα να βάλω τα CD μεσα και έτσι δεν τα έχω μαζί μου

-ωραια θα μπορούσες όμως να μου είχες στείλει μηνυμα ωστα να μην έρθω

-ξεχασα και για την συνάντηση μας

-ωραια και τώρα τι θα γίνει ?

-ξερω εγω? Έλα αύριο ξανά και αυτή την φορά θα τα έχω 

-οκ

Ήρθα την επόμενη μέρα και τελικά είχε φέρει μόνο το the crew 2 γιατί το Gran Turismo το ήθελε ο αδερφός ,έτσι αγόρασα μόνο το the crew για 15€

Lesson learned, ποτέ ξανά αγοραπωλησίες με παιδάκια 

 

θα βρεις αυτο ενδιαφερον :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Iliaz είπε

Η ιστορία δεν έχει πολύ σχέση με τρελούς πελάτες αλλά θα την γράψω ( αν είναι πολύ off topic θα την σβήσω)

Αυτό τον Ιανουάριο που μας πέρασε έψαχνα να αγοράσω το the crew 2 και το Gran Turismo χρησιμοποιημένα. Σε μια στιγμή τα βρίσκω και τα δύο κοντά μου και αρχίζει η συζήτηση με τον πωλητή μέσω messenger και μου ζητάει μόνο για το the crew 2 60€ και το Gran Turismo 40, στο τέλος τον έπεισα 35€ και τα δυο ( εντωμεταξυ αυτός πρέπει να πήγαινε το 1η ή 2α γυμνασιου, μπορεί και δημοτικό ). Αφού συμφωνούμε στα χρήματα και που θα γίνει η αγοραπωλησία μου στέλνει μήνυμα 11 το βράδυ και μου λέει πως να περιμένω καμιά εβδομάδα γιατί μπορεί να το πουλήσει σε κάποιον άλλον. Περνάνε 2 εβδομάδες μου στέλνει μήνυμα εάν ενδιαφέρομαι ακόμα, του απαντάω "ναι" και κανονίζουμε που θα έρθω να τα παραλαβω, είχαμε κανονίσει 2 και τέταρτο έξω απο το inspot Καλαμάτας. Περνώ το λεωφορείο (γιατί μένω εκτός Καλαμάτας) φτάνω 2 η ώρα και αρχίζω να περιμένω. 3 παρά 20 έχει πάει και ακόμα δεν έχει φανεί, έχω αρχίσει να στέλνω μηνύματα τίποτα αυτός. Όση ώρα περίμενα απέξω από το inspot 2 άτομα είχαν μπει και ο ένας έμοιαζε λιγο με την φωτο προφίλ και έτσι μπαινω μέσα το βρίσκω αυτό το άτομο να παίζει fortnite και τον ρωταω 

- φιλε, μήπως είσαι ο ......

- ναι εγώ είμαι 

-ειμαι αυτό το παιδί που είχαμε συμφωνήσει να σου αγοράσω αυτά το 2 CD

-ααααα ναι

-ειχαμε συμφωνήσει 2 και τέταρτο έξω από το inspot γιατί δεν εμφανίστηκες?

-να μωρε σήμερα το πρωί που έφτιαχνα την τσάντα μου για το σχολείο ξέχασα να βάλω τα CD μεσα και έτσι δεν τα έχω μαζί μου

-ωραια θα μπορούσες όμως να μου είχες στείλει μηνυμα ωστα να μην έρθω

-ξεχασα και για την συνάντηση μας

-ωραια και τώρα τι θα γίνει ?

-ξερω εγω? Έλα αύριο ξανά και αυτή την φορά θα τα έχω 

-οκ

Ήρθα την επόμενη μέρα και τελικά είχε φέρει μόνο το the crew 2 γιατί το Gran Turismo το ήθελε ο αδερφός ,έτσι αγόρασα μόνο το the crew για 15€

Lesson learned, ποτέ ξανά αγοραπωλησίες με παιδάκια 

Αν ήμουν εγώ την επόμενη δε θα πήγαινα και θα τον άφηνα αυτόν να στέλνει μηνύματα 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Iliaz είπε

Η ιστορία δεν έχει πολύ σχέση με τρελούς πελάτες αλλά θα την γράψω ( αν είναι πολύ off topic θα την σβήσω)

 

Πιο πολυ τον πονο σου μας ειπες,παρα ιστορια με τρελους πελατες,ασε που εσυ ησουν ο πελατης :P

Αν περασεις απο Aπετιτ περνα να φας καμια κρεπα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, talibanakos είπε

Πιο πολυ τον πονο σου μας ειπες,παρα ιστορια με τρελους πελατες,ασε που εσυ ησουν ο πελατης :P

Αν περασεις απο Aπετιτ περνα να φας καμια κρεπα :)

Για το πρώτο συμφωνώ, είμαι λίγο μιρλας 😅

Όσο για την κρέπα το ποιο πιθανό να περάσω τον Σεπτέμβριο γιατί Τρίτη τελειώνω εξεταστική και έχω εξαφανιστεί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, divo είπε

αμα κερασεις ερχομαι οταν ξανακατεβω Καλαματα...🤣

 

2 ώρες πριν, Iliaz είπε

Όσο για την κρέπα το ποιο πιθανό να περάσω τον Σεπτέμβριο γιατί Τρίτη τελειώνω εξεταστική και έχω εξαφανιστεί

Σας περιμενω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν 2 μήνες περίπου είχα πάει σε ένα σκρουτζομάγαζο με ηλεκτρονικά για να αγοράσω κάτι κονέκτορες, ήταν κοντά στην γωνία της Βερανζέρου με 3ης Σεπτεμβρίου. Οι κονέκτορες είχαν γίνει παραγγελία οπότε το μόνο που μου έμενε ήταν να πάω να τους πάρω.

Μπαίνω μέσα και πριν από μένα ήταν ένας άλλος πελάτης. Αυτός ήθελε να αγοράσει κάτι μπαταρίες για φακούς. Ο υπάλληλος του είχε φέρει τις μπαταρίες.

Από τις πολλές ερωτήσεις που έκανε στον υπάλληλο περίμενα ένα τέταρτο περίπου μέχρι να ρωτήσει οτι ήθελε και να φύγει. Η φάση ήταν λες και βρισκόμουν σε παρουσίαση πτυχιακής με θέμα τις μπαταρίες. Χαρά στο κουράγιο του υπαλλήλου ο οποίος ήταν αναγκασμένος να απαντάει και να μην νευριάσει γιατί είτε θα χάσει τον πελάτη είτε την δουλειά του. 

Η βλακεία ήταν οτι ενώ με έβλεπε ο υπάλληλος και μου είχε φέρει τους κονέκτορες, έπρεπε να απαντήσει στις ακατάπαυστες ερωτήσεις του άλλου του περίεργου για να μπορέσω να πληρώσω εγώ και να φύγω. Ο άλλος στο μεταξύ με έβλεπε που περίμενα, σταμάτησε να ρωτάει να προέτρεψε τον υπάλληλο να εξυπηρετήσει εμένα για να μην περιμένω, ο υπάλληλος πήγε να με εξυπηρετήσει αλλά μόλις μου φέρνει τους κονέκτορες ο άλλος άρχισε πάλι τις ερωτήσεις.

Μερικές από τις ερωτήσεις που θυμάμαι.

Από ποια χώρα έρχονται οι συγκεκριμένες μπαταρίες.

Αν η μάρκα των μπαταριών είναι καλή και επώνυμη.

Αν υπάρχουν άλλες μάρκες καλύτερες και ποιες από αυτές είναι μούφα.

Αν υπάρχει κωδικός στις μπαταρίες για να ξέρει ποιες θα ξαναζητήσει, αν ταιριάζουν με τις παλιές κτλ

Αν δίνει εγγύηση ο κατασκευαστής για βλάβη στις μπαταρίες.

Αν τα Volt/mA των μπαταριών ταιριάζουν και δεν θα κάψουν τον φακό αλλά ούτε ο φακός να αδειάσει γρήγορα.

Αν τα αμπερώρια είναι περισσότερα και αν θα έχει περισσότερο χρόνο λειτουργίας ο φακός.

Αν η μπαταρία υπερθερμαίνεται.

Σε πόσο χρόνο κάνει να φορτίσει η μπαταρία και πόσο να αδειάσει υπό συνεχή λειτουργία του φακού.

Ποιος είναι ο κύκλος ζωής της μπαταρίας και τι παίζει με φορτίσεις/εκφορτίσεις.

Αν η μπαταρία είναι VFM και αντέχει περισσότερες φορτίσεις/εκφορτίσεις ανάλογα τα αμπερώρια και κάτι άλλα που δεν θυμάμαι.

Αν υπάρχει περίπτωση να γίνει βραχυκύκλωμα να χαλάσει ο φακός ή η μπαταρία.

Τι υλικά περιέχει η μπαταρία μέσα, ερωτήσεις περί υλικών χημικών κτλ.

Ξανά επανάληψη ορισμένων ερωτήσεων για να σιγουρευτεί και να εμπεδώσει μήπως ξέχασε τίποτα.

Έγιναν και άλλες ερωτήσεις, εγώ αυτές θυμάμαι και τις περιέγραψα στο περίπου. Βγάζω το καπέλο στον υπάλληλο που ήταν αρκετά ενημερωμένος σαν φορητή εγκυκλοπαίδεια, δεν απαντούσε μονολεκτικά σε καμιά ερώτηση. Έφυγα ρίχνοντας μέσα μου χριστοπαναγίες στον πελάτη, Αν υπήρχαν και άλλοι πίσω από μένα θα είχανε πέσει μπινελίκια αλλά ήμουν μόνο εγώ και αυτός.

Οι μπαταρίες που είχε αγοράσει αυτός έκαναν κάπου 50ευρώ, ήταν για έναν φακό led.

Επεξ/σία από Βασίλης_29
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Πριν 2 μήνες περίπου είχα πάει σε ένα σκρουτζομάγαζο με ηλεκτρονικά για να αγοράσω κάτι κονέκτορες, ήταν κοντά στην γωνία της Βερανζέρου με 3ης Σεπτεμβρίου. Οι κονέκτορες είχαν γίνει παραγγελία οπότε το μόνο που μου έμενε ήταν να πάω να τους πάρω.

Μπαίνω μέσα και πριν από μένα ήταν ένας άλλος πελάτης. Αυτός ήθελε να αγοράσει κάτι μπαταρίες για φακούς. Ο υπάλληλος του είχε φέρει τις μπαταρίες.

Από τις πολλές ερωτήσεις που έκανε στον υπάλληλο περίμενα ένα τέταρτο περίπου μέχρι να ρωτήσει οτι ήθελε και να φύγει. Η φάση ήταν λες και βρισκόμουν σε παρουσίαση πτυχιακής με θέμα τις μπαταρίες. Χαρά στο κουράγιο του υπαλλήλου ο οποίος ήταν αναγκασμένος να απαντάει και να μην νευριάσει γιατί είτε θα χάσει τον πελάτη είτε την δουλειά του. 

Η βλακεία ήταν οτι ενώ με έβλεπε ο υπάλληλος και μου είχε φέρει τους κονέκτορες, έπρεπε να απαντήσει στις ακατάπαυστες ερωτήσεις του άλλου του περίεργου για να μπορέσω να πληρώσω εγώ και να φύγω. Ο άλλος στο μεταξύ με έβλεπε που περίμενα, σταμάτησε να ρωτάει να προέτρεψε τον υπάλληλο να εξυπηρετήσει εμένα για να μην περιμένω, ο υπάλληλος πήγε να με εξυπηρετήσει αλλά μόλις μου φέρνει τους κονέκτορες ο άλλος άρχισε πάλι τις ερωτήσεις.

Μερικές από τις ερωτήσεις που θυμάμαι.

Από ποια χώρα έρχονται οι συγκεκριμένες μπαταρίες.

Αν η μάρκα των μπαταριών είναι καλή και επώνυμη.

Αν υπάρχουν άλλες μάρκες καλύτερες και ποιες από αυτές είναι μούφα.

Αν υπάρχει κωδικός στις μπαταρίες για να ξέρει ποιες θα ξαναζητήσει, αν ταιριάζουν με τις παλιές κτλ

Αν δίνει εγγύηση ο κατασκευαστής για βλάβη στις μπαταρίες.

Αν τα Volt/mA των μπαταριών ταιριάζουν και δεν θα κάψουν τον φακό αλλά ούτε ο φακός να αδειάσει γρήγορα.

Αν τα αμπερώρια είναι περισσότερα και αν θα έχει περισσότερο χρόνο λειτουργίας ο φακός.

Αν η μπαταρία υπερθερμαίνεται.

Σε πόσο χρόνο κάνει να φορτίσει η μπαταρία και πόσο να αδειάσει υπό συνεχή λειτουργία του φακού.

Ποιος είναι ο κύκλος ζωής της μπαταρίας και τι παίζει με φορτίσεις/εκφορτίσεις.

Αν η μπαταρία είναι VFM και αντέχει περισσότερες φορτίσεις/εκφορτίσεις ανάλογα τα αμπερώρια και κάτι άλλα που δεν θυμάμαι.

Αν υπάρχει περίπτωση να γίνει βραχυκύκλωμα να χαλάσει ο φακός ή η μπαταρία.

Τι υλικά περιέχει η μπαταρία μέσα, ερωτήσεις περί υλικών χημικών κτλ.

Ξανά επανάληψη ορισμένων ερωτήσεων για να σιγουρευτεί και να εμπεδώσει μήπως ξέχασε τίποτα.

Έγιναν και άλλες ερωτήσεις, εγώ αυτές θυμάμαι και τις περιέγραψα στο περίπου. Βγάζω το καπέλο στον υπάλληλο που ήταν αρκετά ενημερωμένος σαν φορητή εγκυκλοπαίδεια, δεν απαντούσε μονολεκτικά σε καμιά ερώτηση. Έφυγα ρίχνοντας μέσα μου χριστοπαναγίες στον πελάτη, Αν υπήρχαν και άλλοι πίσω από μένα θα είχανε πέσει μπινελίκια αλλά ήμουν μόνο εγώ και αυτός.

Οι μπαταρίες που είχε αγοράσει αυτός έκαναν κάπου 50ευρώ, ήταν για έναν φακό led.

Χαρά στην υπομονή αυτού του υπαλλήλου και τη δική σου φυσικά φίλε Βασίλη...

Ε ρε τι τρόμπες κυκλοφορούν και προσπαθούν να το παίξουν ιστορία...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν άντεχα να περιμένω, με το ζόρι... έχω και ορθοπεδικά θέματα, αλλά δεν μπορώ σε καμιά περίπτωση να τσακώνομαι.

Ο συγκεκριμένος ήταν σχεδόν ίδιας ηλικίας με εμάς, θα μπορούσε να ψάξει οτι θέλει στο διαδίκτυο πριν αγοράσει το προϊόν και οτι δεν βρήκε μετά να ρωτήσει τον υπάλληλο, να πεις οτι θα ήταν κανένας 60αρης να πεις οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...