Προς το περιεχόμενο

Τρελές ιστορίες από τρελούς πελάτες


Paris777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις ‎15‎/‎6‎/‎2019 στις 5:21 ΜΜ, theoritikos είπε

Μια πιο πρόσφατη γκάφα μου σε γυράδικο. Έδινα παραγγελία και αντί να πω πίτα γύρο κοτόπουλο στον σερβιτόρο, είπα πίπα γύρο 😁

μιλούσα με πελάτη κάποτε για το αν ήθελε backup αρχεία για να γίνει format και τον ρωτάω θες backup @ρχίδι@; ..... καλά το πήρε

Επεξ/σία από sil_unique
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν θα την ελεγα ακριβως τρελη,ισως επειδη μου τυχαινει συχνα τελευταια.

Δουλευω διανομεας σε 3 μαγαζια αυτο το διαστημα,και τα 3 εστιαση αλλα διαφορετικο προιον.

Μου τυχαινει συχνα τελευταια ,μαλλον επειδη οι μ@λ@κες που απαντανε στα τηλ δεν ξερουν τι τους γινεται ,και πρεπει να βγαλω εγω το φιδι απο την τρυπα.

Τις προαλλες τυπος ηθελε 2 καφεδες και τσιγαρα,αλλα να παω τον ενα καφε στην ταδε διευθυνση και τον αλλο με τα τσιγαρα σε αλλη διευθυνση.

Ηξερα οτι δε θα αφηνε τιποτε αυτος,οποτε πηρε τα @@ μου απο τσιγαρα και χαρη του εκανα που πηγα σε 2 διευθυνσεις.

Μια τυπισσα σημερα ηθελε να παω ενα σαντουις περιοχη παραλια Καλαματας και αλλα 3 να τα παω στις κορες της.

Ειναι συχνες πελατισσες,οποτε εξηγησα στο τηλ οτι κανονικα δε γινεται αλλα θα κανω μια εξαιρεση σημερα.

Οταν πηγα κατω ( μεζεδοπωλειο ) ηθελε ενας τυπος να με πληρωσε με 100δολλαρο και επεμενε κιολας,θελω να ελπιζω οτι ηταν μεθυσμενος.

Με πληρωσε η τυπισσα,αφησε και 1 ευρω  ( τι να κανεις πλεον αυτο θεωρειται καλο μπουρμπουαρ στις μερες μας ) και εφυγα.

Το μπονους οτι και η μανα και η κορη ειναι εργαλεια,για αυτο και τους εκανα τη χαρη :P

 

  • Confused 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γενικα ηρεμηστε λιγο με τα offtopic και τις προσωπικες επιθεσεις, δεν υπαρχει λογος ουτε για το μεν ουτε για το δε.

 

Σημερα ειχα το εξης κουφο (το οποιο νομιζω ταιριαζει και στο νημα με τις καρτες).

Κανω μια συναλλαγη με μια πολυ μυστηρια πελατισσα η οποια μου δινει πιστωτικη και μου λεει "ειναι ανεπαφη" κρατωντας την. Τελεια σκεφτομαι, αφου ειναι τοσο περιπτωση η πελατισσα κατσε να το παω τελειως by the book, κυριως για να μην εχω γκρινιες και δευτερευοντως επειδη μου την ειχε σπασει. 

- Αν θελετε να περασετε την καρτα σας πανω απο το pos παρακαλω. 
- Πως το κανω αυτο?
- Περνατε. Την καρτα. Πανω. Απο το pos. (εντελως self explanatory).
- Γιατι?
- Διοτι δεν υπαρχει λογος να δινετε την καρτα σας αν ειναι ανεπαφη μπλα μπλα μπλα. (Εκει συνειδητοποιω πως μου γυρισε μπουμερανγκ και με τραβηξε στο vortex της αλλα δεν μπορουσα να κανω κατι). 

Την περναει, ακουγεται το μπλιπ, βγαινει η αποδειξη.

- Περασε?
- Ναι, οριστε και η αποδειξουλα σας, ευχαριστουμε πολυ.
- Πως το ξερω?
- Εεεε τι εννοειτε, οριστε η αποδειξη, να πως το ξερετε.
- Πως ξερω πως δεν χρεωθηκα δευτερη φορα?
- Μα... Βγηκε μια αποδειξη, ακουστηκε ενα μπλιπ, δεν ξερω τι αλλο να σας πω.
- Ναι αλλα αμα την περασω δυο φορες κατα λαθος, δε θα χρεωθει εις διπλουν?
- Οχι, για να γινει αυτο θα πρεπει να περασω εγω δυο φορες το ποσο της συναλλαγης, δεν γινεται ετσι αμεσα να διπλοχρεωθειτε, γενικα ολα καλα.
- Μα εχω ακουσει στην τηλεοραση πως χρεωνουν καρτες στο ΜΕΤΡΟ με μηχανηματακια κλπ. (Εχω ηδη μπει βαθια στο vortex πλεον και βριζω μεσα μου που δεν περασα απλα την καρτα της εγω).
- Ε ναι, αυτη ειναι αλλη ιστορια, γινεται διαφορετικα.
- Πως?
- Ξερωγω? Φανταζομαι ο κλεφτης περναει το ποσο και κλεβει.
- Ναι αλλα το πληκτρολογει δυο φορες? Δεν μπορει.
- Δεν ξερω κυρια μου, δεν ειμαι κλεφτης, ειλικρινα δεν ξερω τι αλλο να σας πω...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Από εδώ και κάτω να σας ενημερώσω πως ξεκινάμε τις εκδρομές στις κατασκηνώσεις του insomnia. Φέτος οι εγκαταστάσεις είναι υπερσύγχρονες και έχουν διπλάσια χωρητικότητα από άλλες χρονιές. Με χαρά σας περιμένουμε να καλύψετε τα slots των 15 ημερών. 

Ευχαριστω. 

  • Like 5
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, stormrain said:

Γενικα ηρεμηστε λιγο με τα offtopic και τις προσωπικες επιθεσεις, δεν υπαρχει λογος ουτε για το μεν ουτε για το δε.

Σημερα ειχα το εξης κουφο (το οποιο νομιζω ταιριαζει και στο νημα με τις καρτες).

Κανω μια συναλλαγη με μια πολυ μυστηρια πελατισσα η οποια μου δινει πιστωτικη και μου λεει "ειναι ανεπαφη" κρατωντας την. Τελεια σκεφτομαι, αφου ειναι τοσο περιπτωση η πελατισσα κατσε να το παω τελειως by the book, κυριως για να μην εχω γκρινιες και δευτερευοντως επειδη μου την ειχε σπασει. 

- Αν θελετε να περασετε την καρτα σας πανω απο το pos παρακαλω. 
- Πως το κανω αυτο?
- Περνατε. Την καρτα. Πανω. Απο το pos. (εντελως self explanatory).
- Γιατι?
- Διοτι δεν υπαρχει λογος να δινετε την καρτα σας αν ειναι ανεπαφη μπλα μπλα μπλα. (Εκει συνειδητοποιω πως μου γυρισε μπουμερανγκ και με τραβηξε στο vortex της αλλα δεν μπορουσα να κανω κατι). 

Την περναει, ακουγεται το μπλιπ, βγαινει η αποδειξη.

- Περασε?
- Ναι, οριστε και η αποδειξουλα σας, ευχαριστουμε πολυ.
- Πως το ξερω?
- Εεεε τι εννοειτε, οριστε η αποδειξη, να πως το ξερετε.
- Πως ξερω πως δεν χρεωθηκα δευτερη φορα?
- Μα... Βγηκε μια αποδειξη, ακουστηκε ενα μπλιπ, δεν ξερω τι αλλο να σας πω.
- Ναι αλλα αμα την περασω δυο φορες κατα λαθος, δε θα χρεωθει εις διπλουν?
- Οχι, για να γινει αυτο θα πρεπει να περασω εγω δυο φορες το ποσο της συναλλαγης, δεν γινεται ετσι αμεσα να διπλοχρεωθειτε, γενικα ολα καλα.
- Μα εχω ακουσει στην τηλεοραση πως χρεωνουν καρτες στο ΜΕΤΡΟ με μηχανηματακια κλπ. (Εχω ηδη μπει βαθια στο vortex πλεον και βριζω μεσα μου που δεν περασα απλα την καρτα της εγω).
- Ε ναι, αυτη ειναι αλλη ιστορια, γινεται διαφορετικα.
- Πως?
- Ξερωγω? Φανταζομαι ο κλεφτης περναει το ποσο και κλεβει.
- Ναι αλλα το πληκτρολογει δυο φορες? Δεν μπορει.
- Δεν ξερω κυρια μου, δεν ειμαι κλεφτης, ειλικρινα δεν ξερω τι αλλο να σας πω...

Το (συνηθισμένο) αντίστροφο. (Bill, ελπίζω να επιτρέπεται αυτό 😁)

Σε ζαχαροπλαστείο.

Ταμίας: - Δώστε μου την κάρτα σας

Εγώ: - Θα την περάσω μόνος μου, είναι ανέπαφη (το μηχάνημα ήταν, το είχα δει)

Τ: - Τι λέτε κύριε, αν την περνούσε ο καθένας μόνος του θα έπρεπε να έχω δέκα μηχανάκια.

Ε: - ???

Τ: - Τέλος πάντων, ορίστε. (Γυρνάει το POS προς το μέρος μου χωρίς να έχει περάσει το ποσό)

Ε: - Δεν εννοούσα να περάσω και την χρέωση στο POS, εσείς θα περάσετε το ποσό κι εγώ την κάρτα!

Έχουν μαζευτεί 2-3 υπάλληλοι και κοιτούν απορημένοι... Συνέχισα τις εξηγήσεις ευγενικά ώστε να γίνει σωστά η συναλλαγή. Ο σκοπός εξάλλου ήταν η απόκτηση του συγκεκριμένου γλυκού, το οποίο θα πλήρωνα και με 10λεπτα αν μου το ζητούσαν, δεν ετίθετο θέμα τσακωμού... το γλυκάκι τα σπάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν μερικές μέρες, μία πελάτισσα στα Hondos ήθελε να βάλει μία πωλήτρια να μυρίσει τις μασχάλες της και να της πει αν μυρίζουν άσχημα. Η πωλήτρια έλεγε όχι και η πελάτισσα απορούσε γιατί δεν το έκανε...

Επεξ/σία από firewalker
  • Like 1
  • Confused 3
  • Sad 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 λεπτά πριν, firewalker είπε

Πριν μερικές μέρες, μία πελάτισσα στα Hondos ήθελε να βάλει μία πωλήτρια να μυρίσει τις μασχάλες τις και να της πει αν μυρίζουν άσχημα. Η πωλήτρια έλεγε όχι και η πελάτισσα απορούσε γιατί δεν το έκανε...

Ω θεε μου! Παιζει να ειναι απο τα πιο αισχρα που εχω ακουσει. 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, firewalker said:

Πριν μερικές μέρες, μία πελάτισσα στα Hondos ήθελε να βάλει μία πωλήτρια να μυρίσει τις μασχάλες τις και να της πει αν μυρίζουν άσχημα. Η πωλήτρια έλεγε όχι και η πελάτισσα απορούσε γιατί δεν το έκανε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, firewalker said:

Έχουν πάει (στα Hondos πάλι) λερωμένο με αίμα (λογικά περιόδου) εσώρουχο για αλλαγή...

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να ακούσετε τις υπαλλήλους να τα περιγράφουν... Αποσμητικά μασχάλης χρησημοποιημένα για αλλαγή (μια φορά έβαλα για να δω αν είναι καλό), κραγιόν, σουτιέν κτλ.

 

Προϊόντα από άλλα καταστήματα (ανταγωνιστικά) με άλλη απόδειξη, και να κάνουν φασαρία που δεν γίνεται αλλαγή...

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, firewalker είπε

Πρέπει να ακούσετε τις υπαλλήλους να τα περιγράφουν... Αποσμητικά μασχάλης χρησημοποιημένα για αλλαγή (μια φορά έβαλα για να δω αν είναι καλό), κραγιόν, σουτιέν κτλ.

Προϊόντα από άλλα καταστήματα (ανταγωνιστικά) με άλλη απόδειξη, και να κάνουν φασαρία που δεν γίνεται αλλαγή...

Επιβεβαιώνω όλα τα παραπάνω.Δουλεύει η κοπέλα μου σε hondos και μου έχει πεί παρόμοιες ιστορίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, firewalker είπε

Προϊόντα από άλλα καταστήματα (ανταγωνιστικά) με άλλη απόδειξη, και να κάνουν φασαρία που δεν γίνεται αλλαγή...

Αυτο ειναι συχνο φαινομενο..

Μου ειχαν φερει απειρες φορες οταν δουλευα στον Κωτσοβολο προιοντα με αποδειξη MediaMarkt..

Πολλοι μου ελεγαν αφου  πουλατε ακριβώς  το ιδιο προιον   γιατι δεν μας το κανετε αλλαγη...

Αντε βγαλε ακρη....

  • Confused 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akis_tzev είπε

Επιβεβαιώνω όλα τα παραπάνω.Δουλεύει η κοπέλα μου σε hondos και μου έχει πεί παρόμοιες ιστορίες...

Νομίζω θα το μετανιώσουμε όλοι, αλλά πες την να σου πει (και να γράψεις) ιστορίες 😛 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tzelen είπε

Νομίζω θα το μετανιώσουμε όλοι, αλλά πες την να σου πει (και να γράψεις) ιστορίες 😛 

Θα της πώ γιατι πραγματικά κάποιες έχουν άπειρο γέλιο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...