Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Aυτη η asrock πρέπει να φτιάξει λίγο το design της... Σαν κινεζική απομίμηση είναι 😛

Λατερνα με χειρολαβες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 30/8/2019 στις 8:38 ΜΜ, pirmen56 είπε

Θυμάμαι τον Ryzenlake(strawman, με ryzen 1600) που είχε τρελό stutter στο benchmark του Origins με 3-πλάσια θρεντς. Άσχετα αν τον έτρεχε στοκ ή όχι. Μιλάω καθαρά για ομαλότητα. Είμαι σίγουρος όμως ότι σε avg και min fps(όχι 1%lows) θα είναι πολύ καλύτερα από 7600Κ στο Odyssey.

Ξερω offtopic, αλλα wut? Τα frametimes στο τελος του bench γραψανε 31ms highest. Αντιστοιχα με 8700k @ 4.8 με 2400 μνημες γραψανε 37.  Δηλαδη ο 1600 @ 3.6 με 2666 μνημες είχε ψηλότερα lows απο 8700k στα 4.8 με 2400 μνημες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά πρόκειται να φτιάξω μια σύνθεση της τάξεως του χιλιαρικου και έχω καταλήξει στην 5700xt.Ωστοσο δεν ξέρω ποια υλοποίηση πρέπει να επιλέξω.Προσωπικα κοιτάω της msi evoke oc και την saphire pulse.Γενικα τι παίζει με θερμοκρασίες και αποδόσεις?Προτείνετε κάποια άλλη υλοποιηση?Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, BeyondThisLife είπε

Καλησπέρα παιδιά πρόκειται να φτιάξω μια σύνθεση της τάξεως του χιλιαρικου και έχω καταλήξει στην 5700xt.Ωστοσο δεν ξέρω ποια υλοποίηση πρέπει να επιλέξω.Προσωπικα κοιτάω της msi evoke oc και την saphire pulse.Γενικα τι παίζει με θερμοκρασίες και αποδόσεις?Προτείνετε κάποια άλλη υλοποιηση?Ευχαριστώ.

red devil μετά pulse. Αλλιώς wait 4 nitro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Μπήκες στο κόπο να δεις ότι δεν ενεργοποιεί το RT αλλά τα SSR έτσι ;

Ναι τα βλέπω πάντα τα βίντεο. Το αποτέλεσμα είναι παρόμοιο εκεί θέλω να σταθώ. Θα έχει πολύ ενδιαφέρον πως θα δώσει rt εφέ μελλοντικά η AMD. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...