Προς το περιεχόμενο

Καινούρια σύνδεση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, poulinos είπε

καλωδιο Utp cat5e και ζητα να σου βαλουν σε ενα ζευγαρι rj11 clips. γιατι αλλιως πρεπει να παρεις rj11 tool και rj11 clips εσυ.

αν αφησεις το ρουτερ στο σαλονι απλα αγοραζεις x μετρα Utp cat5e οπου χ τα μετρα που θες.

Σαλόνι δδν γίνεται δεν θα έχω σήμα παντού.... Σκέφτομαι για δωμάτιο γιατί είναι κοντά όλα. 

Παντως εκεί που είναι το πριζακι υπάρχει και δεύτερο πρόβλημα... 

Δεν υπάρχει πρίζα ρεύματος ούτε για δείγμα!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 minutes ago, vairass said:

Σαλόνι δδν γίνεται δεν θα έχω σήμα παντού.... Σκέφτομαι για δωμάτιο γιατί είναι κοντά όλα. 

Παντως εκεί που είναι το πριζακι υπάρχει και δεύτερο πρόβλημα... 

Δεν υπάρχει πρίζα ρεύματος ούτε για δείγμα!!! 

εναλλακτικη.

router στο σαλονι.καλωδιο ethernet μεχρι το δωματιο.βαζεις ενα δευτερο router(καποιο παλιο adsl router)να παιξει σαν access point και να σου δινει ασυρματα internet.κουμπωνεις το Pc σου με ethernet πανω στο δευτερο αυτο router.ολα μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, poulinos είπε

εναλλακτικη.

router στο σαλονι.καλωδιο ethernet μεχρι το δωματιο.βαζεις ενα δευτερο router(καποιο παλιο adsl router)να παιξει σαν access point και να σου δινει ασυρματα internet.κουμπωνεις το Pc σου με ethernet πανω στο δευτερο αυτο router.ολα μια χαρα.

Ναι αλλά στο σαλόνι δεν έχω πριζακι τηλεφώνου και φωνάζει η γυναίκα για τα καλώδια. Σκέφτηκα να το βάλω στο δεύτερο χωλ....σχετικά κοντά στο πριζακι και δίπλα σε πρίζα ρεύματος. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, vairass said:

Ναι αλλά στο σαλόνι δεν έχω πριζακι τηλεφώνου και φωνάζει η γυναίκα για τα καλώδια. Σκέφτηκα να το βάλω στο δεύτερο χωλ....σχετικά κοντά στο πριζακι και δίπλα σε πρίζα ρεύματος. 

η κανεις αυτό η μετα παιζεις με Powerlines για να δωσεις  στους χωρους που θες.πχ ρουτερ δωματιο και με Powerline δινεις στο σαλονι ή δεν ξερω που.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, poulinos είπε

η κανεις αυτό η μετα παιζεις με Powerlines για να δωσεις  στους χωρους που θες.πχ ρουτερ δωματιο και με Powerline δινεις στο σαλονι ή δεν ξερω που.

Θα δοκιμάσω αυτό πρώτα, αν κάτι δεν πάει καλά βλέπουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...