Προς το περιεχόμενο

Πόσο κοστίζει η ζωή στη πιο φθηνή γκαρσονιέρα με πολλές περικοπές σε έξοδα?


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, APPLEGEEK είπε

δεν πάω συχνά αλλα της προαλες πηρα

Λαχανικά 20 -25 νομίζω

κοτόπουλο πανε πηρα 2 πακετα 20 ευρω

κοκα - μπυρες 10 ευρω

νερα 6 αδα 1.50 ευρω

κολοχαρτο 5 ευρω - παιρνω το καλο για το κωλαρακι μου 

κατι αλλες παπα*** παει το 50 ευρω και εσείς με λετε 135 για ενα μηνά? τι @@ 60 κιλα είσαστε ρε? 

σημερα φρουτα 4 ευρω - και δεν πηρα και πολλα - μπανάνες- μhλα - ακτινίδιο

που να έτρωγα και διατροφικές τροφές...πάμε για 1000-ευρώ 

πόσο μου λίπει η εποχή που έπαιρνα κάθε μέρα χ2 μπιγκ μακ και 1 κουβά από τα κφσ ή δύο σουβλάκια με τσένταρ και μπέικον από τα μπουένο πίτα, εννοείτε βέβαια καρυδόπιτα ή κρέπα σοκολάτα μπανάνα για επιδόρπιο. Τώρα είμαι 72 κιλά κοντά και δύσκολα μπορώ να φάω πάνω από ένα μεγάλο γέυμα τη μέρα οπότε δε χρειάζεται να ΄δώσω τόσο πολλά λεφτά, το στομάχι μου δε σηκώνει πολλά πια, βέβαια η δουλειά μου δεν απαιτεί τρομερή φυσική εργασεία. Βέβαια ακόμη και τότε με 500ε θα είχα φτάσει τα 200 κιλά άνετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

πόσο μου λίπει η εποχή που έπαιρνα κάθε μέρα χ2 μπιγκ μακ και 1 κουβά από τα κφσ ή δύο σουβλάκια με τσένταρ και μπέικον από τα μπουένο πίτα, εννοείτε βέβαια καρυδόπιτα ή κρέπα σοκολάτα μπανάνα για επιδόρπιο. Τώρα είμαι 72 κιλά κοντά και δύσκολα μπορώ να φάω πάνω από ένα μεγάλο γέυμα τη μέρα οπότε δε χρειάζεται να ΄δώσω τόσο πολλά λεφτά, το στομάχι μου δε σηκώνει πολλά πια, βέβαια η δουλειά μου δεν απαιτεί τρομερή φυσική εργασεία. Βέβαια ακόμη και τότε με 500ε θα είχα φτάσει τα 200 κιλά άνετα.

72 είσαι ωραίος φίλε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο γελοίο είναι το "μένω μόνος και την βγάζω με 300 ευρώ τον μήνα και δεν μου λείπει τίποτα", άλλο τόσο και πιο πολύ ίσως είναι το "εγώ θέλω 3000 μίνιμουμ, πάλι καλά που έχω την τέλεια δουλειά που μου επιτρέπει 1500 ευρώ σούπερ μάρκετ κάθε μήνα, με λιγότερα δεν μπορώ να την παλέψω".

Σας τρολάρει ανελέητα ο άλλος, έχει καταστρέψει το τόπικ και συνεχίζετε και του απαντάτε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Baator είπε

Όσο γελοίο είναι το "μένω μόνος και την βγάζω με 300 ευρώ τον μήνα και δεν μου λείπει τίποτα", άλλο τόσο και πιο πολύ ίσως είναι το "εγώ θέλω 3000 μίνιμουμ, πάλι καλά που έχω την τέλεια δουλειά που μου επιτρέπει 1500 ευρώ σούπερ μάρκετ κάθε μήνα, με λιγότερα δεν μπορώ να την παλέψω".

Σας τρολάρει ανελέητα ο άλλος, έχει καταστρέψει το τόπικ και συνεχίζετε και του απαντάτε.

Φίλε μου δεν έχεις ιδέα πως είναι να ζεις μόνος. Σε παρακαλώ.  Μόλις μίλησα με ένα φίλο.  Το λιγότερο 500 δίνει.  

Εγώ σταματώ εδώ.  Έβαλα και στοιχεία πόσα παίρνω με αποδείξεις. Τα υπόλοιπα άτομα απλά μένετε με γονείς. Κάλο βράδυ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Baator είπε

Όσο γελοίο είναι το "μένω μόνος και την βγάζω με 300 ευρώ τον μήνα και δεν μου λείπει τίποτα", άλλο τόσο και πιο πολύ ίσως είναι το "εγώ θέλω 3000 μίνιμουμ, πάλι καλά που έχω την τέλεια δουλειά που μου επιτρέπει 1500 ευρώ σούπερ μάρκετ κάθε μήνα, με λιγότερα δεν μπορώ να την παλέψω".

Σας τρολάρει ανελέητα ο άλλος, έχει καταστρέψει το τόπικ και συνεχίζετε και του απαντάτε.

μιστερ- δεν παιρνω 3Κ σορρυ...ενας φιλος ειπα...υπολοιπο ειμαστε 1000-1800 μαξ καθαρα χερι 

17 λεπτά πριν, The_Judas είπε

25 ευρώ λαχανικά για 1 άτομο.. τι πήρες 15-20 κιλά;

ποτε πηγες σουπερ? 2001?μενεις μονος? εαν ναι πες 

https://www.ab.gr/el-gr/click2shop/Katepsygmena-trofima/Lachanika-and-Froyta/Lachanika/MEIGMA-3-LAChANIKON-KATEPsYGMENA-750-GR/p/7425172

 

https://www.ab.gr/el-gr/click2shop/Katepsygmena-trofima/Lachanika-and-Froyta/Lachanika/KATEPsYGMENO-ETOIMO-FAGITO-ARAKAS-LADEROS-LADEROS-MELITZANES-1-KG/p/7081623

 

αλλα δεν ψωνίζω απο ΑΒ παω στο ΟΚ 

 

https://www.ab.gr/el-gr/click2shop/Fresko-Kreas-and-Psaria/Etoimes-Lyseis/Poylerikon/KOTOPOYLO-SNITSEL-FILETO-ELLINIKO-NOPO-SYSKEYASMENO-560-GR-PERIPOY/p/7075714

https://www.ab.gr/el-gr/click2shop/Fresko-Kreas-and-Psaria/Galopoyla/GALOPOYLA-SNITSEL-ELLADOS-NOPI-750-GR-PERIPOY/p/7074488

https://www.ab.gr/el-gr/click2shop/Fresko-Kreas-and-Psaria/Moschari-gia-tin-schara-i-to-tigani/Mprizoles/MPRIZOLA-APO-NEARO-MOSChARAKI-8-12-MINON-OLLANDIAS-NOPO-SYSKEYASMENO-700-GR-PERIPOY/p/7074444

 

 

 

ξυπνατε ενα πατερα θελετε σαν εμενα να σας τα λεει?

δεν εχετε ιδεα!

 

https://www.ab.gr/el-gr/click2shop/Fresko-Kreas-and-Psaria/Freska-psaria-and-thalassina/SOLOMOS-FILETO-YDATOKALLIERGEIAS-NORVIGIAS-NOPOS-SYSK-ME-DERMA-700-GR-PERIPOY/p/7242343

 

https://www.ab.gr/el-gr/click2shop/Fresko-Kreas-and-Psaria/Galopoyla/GALOPOYLA-FILETO-FETES-ELLADOS-750-GR-PERIPOY/p/7074490

Επεξ/σία από APPLEGEEK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρχικά νόμιζα εννοούσες μαρούλι/ντομάτα κλπ.

Αλλά και πάλι... έτοιμα κατεψυγμένα λαχανικά; Δεν λέμε να μαγειρέψεις αλλά ούτε ενα καρότο/μπρόκολο δεν μπορείς να βράσεις;

κοτόπουλο με 13 ευρώ/κιλό; Μάλλον τρολάρεις τελικά :lol:

 

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, The_Judas είπε

Αρχικά νόμιζα εννοούσες μαρούλι/ντομάτα κλπ.

Αλλά και πάλι... έτοιμα κατεψυγμένα λαχανικά; Δεν λέμε να μαγειρέψεις αλλά ούτε ενα καρότο/μπρόκολο δεν μπορείς να βράσεις;

κοτόπουλο με 13 ευρώ/κιλό; Μάλλον τρολάρεις τελικά :lol:

εχω παρει και με 8 ευρω και?> το θεμα σου? μια φορα 8α φαω? 15 -20 φορες 8α φαω κοτοπουλο

ΔΕΝ Ειμαι χορτοφαγος - και ολα αυτα χωρις τα αλλα φαγητα και εξοδα....άιντε μικρά παιδάκια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά οι πιο πολύ τρολάρετε οπότε να γράψουμε και κάτι πιο λογικό δεκάδες οικογένειες περνάνε με ενα μισθό 700 - 750 ευρώ στερημένα μεν αλλά την βγάζουν τώρα πως ενα ατομο δεν θα μπορέσει να περάσει με 500 - 600 σηκώνει πολυ κουβέντα, εγω θέλω 6550 ευρώ τον μήνα 2250 ενοίκιο 400 Τ.Μ. με πισινα, 2.000 μπουζούκια, 1.000 φαγητό, 500 βενζινη (πηγαίνω συχνά Κίνα) 350 τσιγάρα (τα καλά τα ακριβά) και 450 διάφορα μικροέξοδα περνάω λίγο στριμωχτά βέβαια αλλα δεν παραπονιέμαι!!😨😨😨😂😂😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, afelis είπε

Λογικά οι πιο πολύ τρολάρετε οπότε να γράψουμε και κάτι πιο λογικό δεκάδες οικογένειες περνάνε με ενα μισθό 700 - 750 ευρώ στερημένα μεν αλλά την βγάζουν τώρα πως ενα ατομο δεν θα μπορέσει να περάσει με 500 - 600 σηκώνει πολυ κουβέντα, εγω θέλω 6550 ευρώ τον μήνα 2250 ενοίκιο 400 Τ.Μ. με πισινα, 2.000 μπουζούκια, 1.000 φαγητό, 500 βενζινη (πηγαίνω συχνά Κίνα) 350 τσιγάρα (τα καλά τα ακριβά) και 450 διάφορα μικροέξοδα περνάω λίγο στριμωχτά βέβαια αλλα δεν παραπονιέμαι!!😨😨😨😂😂😂

ναι μωρε αλλη ορεξη δεν ειχαμε....και με 200 ζεις αλλα ΠΩΣ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, afelis είπε

Λογικά οι πιο πολύ τρολάρετε οπότε να γράψουμε και κάτι πιο λογικό δεκάδες οικογένειες περνάνε με ενα μισθό 700 - 750 ευρώ στερημένα μεν αλλά την βγάζουν τώρα πως ενα ατομο δεν θα μπορέσει να περάσει με 500 - 600 σηκώνει πολυ κουβέντα, εγω θέλω 6550 ευρώ τον μήνα 2250 ενοίκιο 400 Τ.Μ. με πισινα, 2.000 μπουζούκια, 1.000 φαγητό, 500 βενζινη (πηγαίνω συχνά Κίνα) 350 τσιγάρα (τα καλά τα ακριβά) και 450 διάφορα μικροέξοδα περνάω λίγο στριμωχτά βέβαια αλλα δεν παραπονιέμαι!!😨😨😨😂😂😂

Σαν σπαρτιάτης ακούγεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ερώτημα σου για μεταφορά πραγμάτων θα απαντήσω ότι αν έχεις άτομο να σε βοηθήσει να κουβαλήσεις τα πράγματα (δηλαδή είσαι εσυ και κάποιος φίλος «τα εργατικά») υπάρχουν φοιτητικές μεταφορικές που μέχρι πριν 3 χρόνια ειδικά σε Ζωγράφου-Αμπελοκήπους έπαιρναν 50€. Μιλάμε για ολόκληρο νοικοκυριό, εκείνοι όμως έκαναν μόνο μεταφορά, δεν σήκωναν, δεν κατέβαζαν, δεν ίδρωναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mourouzis2005 είπε

Στο ερώτημα σου για μεταφορά πραγμάτων θα απαντήσω ότι αν έχεις άτομο να σε βοηθήσει να κουβαλήσεις τα πράγματα (δηλαδή είσαι εσυ και κάποιος φίλος «τα εργατικά») υπάρχουν φοιτητικές μεταφορικές που μέχρι πριν 3 χρόνια ειδικά σε Ζωγράφου-Αμπελοκήπους έπαιρναν 50€. Μιλάμε για ολόκληρο νοικοκυριό, εκείνοι όμως έκαναν μόνο μεταφορά, δεν σήκωναν, δεν κατέβαζαν, δεν ίδρωναν.

εχω καποιον με 30 οτι 8ελετε σας δινω τηλ και μιλατε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος προσπαθεί να πείσει ποιον?

προφανως υπάρχουν προϊόντα απο πολυ οικονομικά έως πολυ ακριβά. Άλλοι παίρνουν κοτοπουλο ολόκληρο lidl κι άλλοι συσκευασμένο φιλέτο στήθος Μιμίκος. Άλλοι τρέχουν στις λαϊκές να βρουν τις χαμηλότερες τιμές στις ντομάτες κι άλλοι παίρνουν μέχρι και blueberries. 

Ακομα και οι άστεγοι επιβιώνουν με 0 εισόδημα στην Ελλάδα. Και?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, margaritagr είπε

Ποιος προσπαθεί να πείσει ποιον?

προφανως υπάρχουν προϊόντα απο πολυ οικονομικά έως πολυ ακριβά. Άλλοι παίρνουν κοτοπουλο ολόκληρο lidl κι άλλοι συσκευασμένο φιλέτο στήθος Μιμίκος. Άλλοι τρέχουν στις λαϊκές να βρουν τις χαμηλότερες τιμές στις ντομάτες κι άλλοι παίρνουν μέχρι και blueberries. 

Ακομα και οι άστεγοι επιβιώνουν με 0 εισόδημα στην Ελλάδα. Και?

ναι οκ εγω ειπα για μια "καλή " ζωη - 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...