Προς το περιεχόμενο

AMD επεξεργαστές & AM4 socket (The End Game Part4)


nikos5800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, STORM1978 είπε

Άν βγει ο R9 16/32, βλέπω να μου στέλνεις από εδώ το σετάκι σου 😂

Ripper αλλάζεται μόνο με Ripper, τίποτα λιγότερο ....  😀

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, renaxan είπε

Κρατάω πολύ μικρό καλάθι για 5GHz CPU. Πιθανόν να δούμε μέχρι 4.6. 

Από που το βγαζεις το συμπέρασμα; 4.6 sc είναι λιγότερο από 10% αύξηση σε ρολόγια. Μόνο και μόνο που πάει από 12 σε 7nm και HPC γραμμή θα πάρει προφανώς περισσότερο από αυτό.

 

Επίσης δεν είναι Ιντελ να τα δίνει με σταγονόμετρο για να αρμεγει τους καταναλωτές μιας και δεν έχει ακόμα δεσπόζουσα θέση στην αγορά.

 

3 ώρες πριν, renaxan είπε

 

 

 

2 ώρες πριν, STORM1978 είπε

Άν βγει ο R9 16/32, βλέπω να μου στέλνεις από εδώ το σετάκι σου 😂

Και που θα βρει 64 pci lanes; raid nvme και 3 pciex θύρες;

 

3920 24cores @4.6 all core boost. Ζητάω πολλά;

Επεξ/σία από narta
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι στο θέμα που ειχα , με τις μνημες μου. Εστειλα φωτο από bios, taiphoon αλλα και από το kit και από τις 2 πλευρες όπως μου ειχαν ζητησει και σημερα μου απαντησαν το παρακατω

Dear Customer

We apologize for the inconvenience.

Based on your information, we will be able to provide RMA services for your memory kit under warranty, as long as the modules in the memory kit are not physically damaged and is an authentic G.SKILL memory kit. G.SKILL memory kits carry a limited lifetime warranty.

To begin an RMA case for your memory kit, please visit our website and complete our online RMA Request Form (http://gskill.com/en/rma). After you have submitted the RMA Request form, your RMA will be sent to our RMA department for approval, and within 2 business days, you will receive an RMA number and shipping address for your replacement.

If you do not receive an RMA number in 2 business days, please contact our RMA department at [email protected].

For more information about G.SKILL RMA and warranty, please visit http://gskill.com/en/warranty.

Thank you.

 

και τωρα ρωταω..ξεκιναω μονος μου το rma ή ανακατευω το μαγαζι απο το οποιο αγοράστηκαν πριν 2 μηνες? δν εχω καθολου εμπειρια με τετοιες καταστασεις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, LionHurt1982 είπε

Επανέρχομαι στο θέμα που ειχα , με τις μνημες μου. Εστειλα φωτο από bios, taiphoon αλλα και από το kit και από τις 2 πλευρες όπως μου ειχαν ζητησει και σημερα μου απαντησαν το παρακατω

Dear Customer

We apologize for the inconvenience.

Based on your information, we will be able to provide RMA services for your memory kit under warranty, as long as the modules in the memory kit are not physically damaged and is an authentic G.SKILL memory kit. G.SKILL memory kits carry a limited lifetime warranty.

To begin an RMA case for your memory kit, please visit our website and complete our online RMA Request Form (http://gskill.com/en/rma). After you have submitted the RMA Request form, your RMA will be sent to our RMA department for approval, and within 2 business days, you will receive an RMA number and shipping address for your replacement.

If you do not receive an RMA number in 2 business days, please contact our RMA department at [email protected].

For more information about G.SKILL RMA and warranty, please visit http://gskill.com/en/warranty.

Thank you.

και τωρα ρωταω..ξεκιναω μονος μου το rma ή ανακατευω το μαγαζι απο το οποιο αγοράστηκαν πριν 2 μηνες? δν εχω καθολου εμπειρια με τετοιες καταστασεις

 

Αν κλοκάρουν καλά και σε ικανοποιούν, δεν βρίσκω τον λόγο να μπλέκεις με την διαδικασία. Το αναφέρω γιατί είπες δεν είχες αντιμετωπίσει κάποιο θέμα.

Για το ερώτημά σου αν βάλεις στην μέση το μαγαζί θα αργήσεις ίσως λίγο αλλά αναλαμβάνουν αυτοί τα έξοδα βάση νόμου (αν δνε κάνω λάθος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Αν κλοκάρουν καλά και σε ικανοποιούν, δεν βρίσκω τον λόγο να μπλέκεις με την διαδικασία. Το αναφέρω γιατί είπες δεν είχες αντιμετωπίσει κάποιο θέμα.

Για το ερώτημά σου αν βάλεις στην μέση το μαγαζί θα αργήσεις ίσως λίγο αλλά αναλαμβάνουν αυτοί τα έξοδα βάση νόμου (αν δνε κάνω λάθος).

Κλοκαρουν πολύ καλα. Απλα δν μου καθεται καλα στο ματι και ξερω ότι θα με τρωει. Θα τις στειλω μονος μου τοτε, ποσο να ναι τα μεταφορικα? Δν είναι πρόβλημα αυτό οποτε δν θα ανακατευσω το μαγαζι γτ πιθανότατα να μπλέξω χειροτερα μαζι τους. θα αγορασω ένα φθηνο 8αρι module για να μην μεινω χωρις pc μεχρι να τελειωσει η διαδικασια

Επεξ/σία από LionHurt1982
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LionHurt1982 είπε

Κλοκαρουν πολύ καλα. Απλα δν μου καθεται καλα στο ματι και ξερω ότι θα με τρωει. Θα τις στειλω μονος μου τοτε, ποσο να ναι τα μεταφορικα? Δν είναι πρόβλημα αυτό οποτε δν θα ανακατευσω το μαγαζι γτ πιθανότατα να μπλέξω χειροτερα μαζι τους. θα αγορασω ένα φθηνο 8αρι module για να μην μεινω χωρις pc μεχρι να τελειωσει η διαδικασια

Μην σου στείλουν χειρότερα μόνο (φυσικά το απεύχομαι).

Αν είναι με κούριερ κανα 20άρι(?) Δεν γνωρίζω λεπτομέριες. Στην θέση σου δεν θα το έκανα, αλλά φυσικά η επιλογή δική σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Μην σου στείλουν χειρότερα μόνο (φυσικά το απεύχομαι).

Αν είναι με κούριερ κανα 20άρι(?) Δεν γνωρίζω λεπτομέριες. Στην θέση σου δεν θα το έκανα, αλλά φυσικά η επιλογή δική σου.

Α υπαρχει και αυτό το ενδεχομενο δλδ? όπως και με τα cpu? σιγουρα χειροτερο θα μου στειλουν δν φημίζομαι για τη τυχη μου :P

Με εβαλες σε σκεψεις τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LionHurt1982 είπε

Α υπαρχει και αυτό το ενδεχομενο δλδ? όπως και με τα cpu? σιγουρα χειροτερο θα μου στειλουν δν φημίζομαι για τη τυχη μου :P

Με εβαλες σε σκεψεις τωρα

Πάντα υπάρχει πιθανότητα να σου στείλουν με ίδια ταμπέλα αλλά λόγω silicon lottery να σου σκάσει μπανάνα. Για αυτό το λέω ;) Αν είναι καλές οι δικές σου, κράτα τες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρέπει να ναι καλες..παίζουν με 3666c14 και πολύ σφιχτά timings. θα το σκεφτώ πραγματικά είμαι σε δίλλημα. σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορείς

Επεξ/σία από LionHurt1982
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Αφού δεν έχουν θέμα για μένα μην τις επιστρέψεις..... 

Απλα μου κανει εντύπωση τι μπορεί να συμβαίνει και τις διαβάζει έτσι και γτ η gskill μου λέει να τις στείλω. Θέλω να πω ότι το αναγνωρίζει σαν πρόβλημα. Στη πράξη ναι όντως δν εχω κάποιο θέμα.. Η αληθεια είναι ότι εχω μπερδευτεί λιγο με την απόφαση που πρέπει να παρω αν και μπορώ να πω οτι περισσότερο κλινω προς τα να τις κρατήσω μετα απ αυτα μου μου γράφετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, LionHurt1982 said:

Απλα μου κανει εντύπωση τι μπορεί να συμβαίνει και τις διαβάζει έτσι και γτ η gskill μου λέει να τις στείλω. Θέλω να πω ότι το αναγνωρίζει σαν πρόβλημα. Στη πράξη ναι όντως δν εχω κάποιο θέμα.. Η αληθεια είναι ότι εχω μπερδευτεί λιγο με την απόφαση που πρέπει να παρω αν και μπορώ να πω οτι περισσότερο κλινω προς τα να τις κρατήσω μετα απ αυτα μου μου γράφετε

Μην ασχοληθείς καν. Δεν βρίσκεις εύκολα σετάκι να παίζει με Ryzen 3666 CL14 σφιχτά.

14 hours ago, Nikosmile said:

Λογικά για τις APUs πρώτα θα βγουν οι 3200G & 3400G (12nm). Για τις APUs (7nm) 3300G & 3600G, υπάρχει καμιά ελπίδα να βγουν μέχρι τα Χριστούγεννα ή μπα;

Δεν έχουμε καμία πληροφορία. Στη θέση σου δε θα περίμενα καν, θα έπαιρνα έναν 2200G και όταν με το καλό βγουν μπορείς να αναβαθμίσεις με όλη σου την άνεση...

13 hours ago, renaxan said:

Οι μνήμες θα στοιχίζουν πολύ παραπάνω από τις CPU.. Είναι ήδη ακριβές και με την εμφάνιση τον νέων CPU, θα πάνε στα ύψη..   

Κρατάω πολύ μικρό καλάθι για 5GHz CPU. Πιθανόν να δούμε μέχρι 4.6. 

Νομίζω το post έλεγε για 5GHz RAM σαν option στο μενού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, LionHurt1982 είπε

Απλα μου κανει εντύπωση τι μπορεί να συμβαίνει και τις διαβάζει έτσι και γτ η gskill μου λέει να τις στείλω. Θέλω να πω ότι το αναγνωρίζει σαν πρόβλημα. Στη πράξη ναι όντως δν εχω κάποιο θέμα.. Η αληθεια είναι ότι εχω μπερδευτεί λιγο με την απόφαση που πρέπει να παρω αν και μπορώ να πω οτι περισσότερο κλινω προς τα να τις κρατήσω μετα απ αυτα μου μου γράφετε

Ήδη σου έχει καθίσει καλό silicon στις ram.... Για μένα μην τις στείλεις πίσω αφού δεν έχουν κάποιο θέμα γιατί και ίδιο μοντέλο να σου στείλουν πίσω μπορεί να μην κλοκαρεις το ίδιο καλά (υπάρχει και η περίπτωση να κλοκαρουν καλύτερα).... Εγώ δεν θα έπαιρνα το ρίσκο από την ώρα που και καλό σετ σου έχει καθίσει και απροβληματιστο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...