Προς το περιεχόμενο

AMD επεξεργαστές & AM4 socket (The End Game Part4)


nikos5800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.youtube.com/watch?v=QrVZ1Yi6gq4&t=267s

Με το ανάλογο αλατάκι πάντα ξεκινάει στο 4:27 και περίπου στο 6:30 επιβεβαιώνει από δικιά του πηγή ότι ο 12 πύρηνος πιάνει τα 5,0 Ghz χωρίς να ξέρουμε ακόμα αν είναι all core ή single core boost. Ενθαρρυντικά νέα, για να δούμε...

Επεξ/σία από GusGiv
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Απορώ γιατί δεν βγάζουν και έναν 10C/20T, να κλείσουν το χάσμα του 50% στους πυρήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Ξέρεις κάτι και δεν το λες??? :P

Καλύτερα ευχάριστη έκπληξη παρά δυσάρεστη έκπληξη.

Γιατί αν δεν κάνουν λαγούς και πετραχίλια θα πέσει κράξιμο, και ας είναι απλά καλά μοντέλα (και όχι τέλεια). Εξάλλου 5Ghz 12/24 πυρήνες δεν το βλέπω κάτω απο 500 ευρώ. Μακάρι να βγω λάθος. Αν ισχύει πιο κοντά στα 700-800.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sheogorath είπε

Καλύτερα ευχάριστη έκπληξη παρά δυσάρεστη έκπληξη.

Γιατί αν δεν κάνουν λαγούς και πετραχίλια θα πέσει κράξιμο, και ας είναι απλά καλά μοντέλα (και όχι τέλεια). Εξάλλου 5Ghz 12/24 πυρήνες δεν το βλέπω κάτω απο 500 ευρώ. Μακάρι να βγω λάθος. Αν ισχύει πιο κοντά στα 700-800.

Εγώ να σου πω την αλήθεια από το sample στην παρουσίαση είμαι ευχαριστημένος. Ακόμα και έτσι να έβγαινε ας πούμε ο 3600x δεν θα με χάλαγε καθόλου. Ότι παραπάνω performance καλοδεχούμενο αρκεί να μείνει χαμηλά σε κατανάλωση. Πάντως οι τιμές πιστεύω θα είναι ίδιες με τα προηγούμενα λανσαρισματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

Εγώ να σου πω την αλήθεια από το sample στην παρουσίαση είμαι ευχαριστημένος. Ακόμα και έτσι να έβγαινε ας πούμε ο 3600x δεν θα με χάλαγε καθόλου. Ότι παραπάνω performance καλοδεχούμενο αρκεί να μείνει χαμηλά σε κατανάλωση. Πάντως οι τιμές πιστεύω θα είναι ίδιες με τα προηγούμενα λανσαρισματα. 

Αμα καβαλήσει την Ιντελ με +50% με 16cores πχ δεν βρίσκω λόγο να μην είναι και +20-25% πάνω στην τιμή απο τον αντίστοιχο Ιντελ.

Αλλά όλα ειναι υποθέσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sheogorath είπε

Αμα καβαλήσει την Ιντελ με +50% με 16cores πχ δεν βρίσκω λόγο να μην είναι και +20-25% πάνω στην τιμή απο τον αντίστοιχο Ιντελ.

Αλλά όλα ειναι υποθέσεις.

Οι εκτιμήσεις μου για τις τιμές είναι οι εξης:

3600x - 250-280e

3700x - 350-400e

3800x - 500-600e

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν οντως πατησει την ιντελ δεν βρισκω τον λογο να δινει σε χαμηλοτερη τιμη τα προιοντα της . αν την πατησει ειναι η στιγμη που θα εχει κερδος ! δεν ειναι φιλανθρωπικο ιδρυμα η amd .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...