Προς το περιεχόμενο

AMD επεξεργαστές & AM4 socket (The End Game Part4)


nikos5800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ.. Εγώ προσωπικά θεωρώ την πρώτη γενιά λίγο, first launch thingy, με τα θεματάκια της. Η εμπειρία μου με τον 2700x ήταν πολύ καλή, μνήμες στα 3200 εύκολα, single core πήγε 4,2mhz με την δικιά του ψύκτρα.

Αλλά σύμφωνα και με το video εδώ, ακόμα και για gaming είναι αστείες οι διαφορές!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, greg4 είπε

Οκ.. Εγώ προσωπικά θεωρώ την πρώτη γενιά λίγο, first launch thingy, με τα θεματάκια της. Η εμπειρία μου με τον 2700x ήταν πολύ καλή, μνήμες στα 3200 εύκολα, single core πήγε 4,2mhz με την δικιά του ψύκτρα.

Αλλά σύμφωνα και με το video εδώ, ακόμα και για gaming είναι αστείες οι διαφορές!

Ήταν λίγο beta test, αλλά με bios update διορθώθηκαν οι ασυμβατοτητες με τις μνήμες, ενώ με καλά κιτ πιάνεις 3200+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sheogorath είπε

Για μένα σε οτιδήποτε πέρα από παιχνίδια ο 1700>>2600 και στα παιχνίδια είναι ελάχιστα πίσω (100mhz κατά μέσο όρο με λίγο παραπάνω latency) που όμως οι δυο πυρήνες ίσως χρειαστούν στα παιχνίδια νέας γενιάς (το ps5 θα είναι ryzen 8 core).

Θα μπορούσα να συμφωνήσω αν δεν υπήρχε το θέμα συμβατότητας με μητρικές + μνήμες.

Π.χ. αν κάποιος θέλει να πετύχει καλύτερες RAM speeds σε daisy chain/2-slot μητρικές πάει σε 2600.

Όπως επίσης αν κάποιος θέλει 4x8 kit και ταχύτητες πάει σε T-Topology μητρική και καρφωτός για 1700.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LionHurt1982 είπε

η απαντηση από g skill..εστειλα φωτο από taiphoon  :

Dear Customer,

 

We apologize for the inconvenience.

 

In order for us to better understand your situation, please kindly provide us with clear pictures of your memory kit taken from both sides.

 

Thank you for the cooperation.

Tα αυτοκόλλητα πάνω να φανταστώ γράφουν και τα 3600 ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ν

18 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Tα αυτοκόλλητα πάνω να φανταστώ γράφουν και τα 3600 ε?

ναι μωρε απλα η βλακεια τωρα είναι ότι εχω βγαλει τα κοκκινα πλαστικα. και καλα οκ αυτά μπαινουν βγαινουν σχετικα ευκολα,το μεγαλυτερο εμποδιο είναι ο ογκος της d15 s.. βαριέμαι να τη βγαζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, LionHurt1982 είπε

ν

ναι μωρε απλα η βλακεια τωρα είναι ότι εχω βγαλει τα κοκκινα πλαστικα. και καλα οκ αυτά μπαινουν βγαινουν σχετικα ευκολα,το μεγαλυτερο εμποδιο είναι ο ογκος της d15 s.. βαριέμαι να τη βγαζω...

Βρες καμία από το Google Και στειλτους :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Βρες καμία από το Google Και στειλτους :lol:

Το σκεφτηκα και γω χαχα ..αλλα ειμαστε τέτοιοι? ενταξει τέτοιοι ειμαστε αυτό θα κανω :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, LionHurt1982 είπε

Το σκεφτηκα και γω χαχα ..αλλα ειμαστε τέτοιοι? ενταξει τέτοιοι ειμαστε αυτό θα κανω :D

Help them help you.

Μην βάλεις απο το Ιντερνετ. Αν οι ίδιοι δεν το παίρνετε στα σοβαρά, γιατί να ασχοληθεί η εταιρία.

Απλό και λογικό αυτό που ζήτησε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Help them help you.

Μην βάλεις απο το Ιντερνετ. Αν οι ίδιοι δεν το παίρνετε στα σοβαρά, γιατί να ασχοληθεί η εταιρία.

Απλό και λογικό αυτό που ζήτησε...

Προφανως θελουν να δουν τι part number γραφουν τα αυτοκόλλητα? ή υπαρχουν και αλλες πληροφοριες στο πλαι που μου διαφευγουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, LionHurt1982 είπε

Προφανως θελουν να δουν τι part number γραφουν τα αυτοκόλλητα? ή υπαρχουν και αλλες πληροφοριες στο πλαι που μου διαφευγουν ?

Λογικά αυτό θέλουν. Ή να τσεκάρουν το batch, ή οτιδήποτε άλλο. 

Αποψη μου, για σενα δουλεύουν, μην υπεκφευγεις/βαριέσαι.

Δεν στο λέω με κακιά, και δεν αναφέρομαι προσωπικά σε σενα, αλλά σχολιάζω την πράξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Λογικά αυτό θέλουν. Ή να τσεκάρουν το batch, ή οτιδήποτε άλλο. 

Αποψη μου, για σενα δουλεύουν, μην υπεκφευγεις/βαριέσαι.

Δεν στο λέω με κακιά, και δεν αναφέρομαι προσωπικά σε σενα, αλλά σχολιάζω την πράξη.

Μωρε δικιο εχεις και δν είναι ότι βαριέμαι..διαφορετικα δν θα εμπαινα σε αυτή τη διαδικασια..η ελλειψη χρονου είναι αυτή που με εκανε να το σκεφτω. μου είναι τρομερα δυσκολο να βρω εστω και μιση ωρα να το κανω αυτό αλλα μαλλον δν γινεται αλλιως. εχεις δικιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, LionHurt1982 είπε

Μωρε δικιο εχεις και δν είναι ότι βαριέμαι..διαφορετικα δν θα εμπαινα σε αυτή τη διαδικασια..η ελλειψη χρονου είναι αυτή που με εκανε να το σκεφτω. μου είναι τρομερα δυσκολο να βρω εστω και μιση ωρα να το κανω αυτό αλλα μαλλον δν γινεται αλλιως. εχεις δικιο

εχει δικιο ο sheo που μας εκραξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, LionHurt1982 είπε

Μωρε δικιο εχεις και δν είναι ότι βαριέμαι..διαφορετικα δν θα εμπαινα σε αυτή τη διαδικασια..η ελλειψη χρονου είναι αυτή που με εκανε να το σκεφτω. μου είναι τρομερα δυσκολο να βρω εστω και μιση ωρα να το κανω αυτό αλλα μαλλον δν γινεται αλλιως. εχεις δικιο

Να χώσεις το κινητο εκεί μέσα να βγάλεις φωτό;

Δεν χωραει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sheogorath είπε

Να χώσεις το κινητο εκεί μέσα να βγάλεις φωτό;

Δεν χωραει;

Σωστη σκεψη.. κατι μπορει να γινει ετσι. θα δειξει.. όπως και να χει με τον έναν ή τον άλλο τροπο θα στειλω φωτο στη gskill εχω περιεργεια να δω τι θα μου απαντησει τελικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, LionHurt1982 είπε

Σωστη σκεψη.. κατι μπορει να γινει ετσι. θα δειξει.. όπως και να χει με τον έναν ή τον άλλο τροπο θα στειλω φωτο στη gskill εχω περιεργεια να δω τι θα μου απαντησει τελικα

δεν θα μπορεις να βγαλεις φωτο ετσι δεν θα φαινεται το αυτοκολλητο και στα δυο  ,αναγκαστικα θα πρεπει να τις βγαλεις

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...