Προς το περιεχόμενο

[TV 32''] LG 32LV340 32'' LED FULL HD - 179 Ευρώ


enteacher04

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν καταλαβαίνω καλά από αυτά που λες το μοντέλο όντος πρέπει να είναι με full hd ?

Στις 10/5/2019 στις 12:07 ΠΜ, batatoudis είπε

Τελικά παρέλαβα κι εγώ σήμερα. Το μοντέλο όντως φαίνεται να είναι αυτό που αναφέραμε παραπάνω, ενώ η πλαϊνή έξοδος για ακουστικά υπάρχει κανονικά και δουλεύει όπως θα έπρεπε, σύμφωνα και με την αρχική ενημέρωση του @labakis τον οποίο και πάλι ευχαριστώ (κι εγώ αλλά και ο πατέρας μου που χαίρεται πλέον την τηλεόραση!)

Δυστυχώς δεν σκέφτηκα να βγάλω μια φώτο από την πίσω και πλαϊνή όψη με τις δυνατότητες σύνδεσης, αν κανείς ενδιαφέρεται θα το φροντίσω στην πρώτη ευκαιρία..

Αν βρεις χρόνο βγάλε φωτό και τη πίσω όψη καθώς, αν δεν κανω λάθος, σε ένα από τα link παραπάνω είδα ότι έχει είσοδο για σύνδεση lnb....και ήθελα να το σιγούρεψω

Επεξ/σία από mobile_32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@mobile_32 ανεβάζω 2 φωτογραφίες από τις Rear και Side δυνατότητες σύνδεσης εντός spoiler για όσους δεν θέλουν να τις φορτώσουν από κινητό..

Δεν τσέκαρα αν είναι fullHD, κάτι όμως που διαπίστωσε όπως αναφέρει σε προηγούμενο post ο @labakis

Spoiler

 

LG 32LV340C Rear.jpg

LG 32LV340C Side 1.jpg

 

 

Επεξ/σία από batatoudis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, batatoudis είπε

@mobile_32 ανεβάζω 2 φωτογραφίες από τις Rear και Side δυνατότητες σύνδεσης εντός spoiler για όσους δεν θέλουν να τις φορτώσουν από κινητό..

Δεν τσέκαρα αν είναι fullHD, κάτι όμως που διαπίστωσε όπως αναφέρει σε προηγούμενο post ο @labakis

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

LG 32LV340C Rear.jpg

LG 32LV340C Side 1.jpg

Ευχαριστώ πολύ για τις φωτογραφίες και Καλορίζικη.

Μια ακόμα ερωτηση, από εικόνα πως είναι ?

 

Επεξ/σία από mobile_32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, panagioths είπε

Παιδιά επειδή δεν κατάλαβα από την περιγρφή (δεν το αναφέρει): WiFi έχει; Smart TV είναι;

Smart δεν είναι ούτε WiFi έχει. Το LAN αν έχω καταλάβει σωστά είναι για χρήση τύπου hospitality  (σε ξενοδοχεία) όπου μπορεί ο ιδιοκτήτης να κάνει κάποιες ενέργειες μαζικά σε όλες (π.χ. άνοιγμα τηλεόρασης).

51 λεπτά πριν, mobile_32 είπε

Ευχαριστώ πολύ για τις φωτογραφίες και Καλορίζικη.

Μια ακόμα ερωτηση, από εικόνα πως είναι ?

Δεν τσέκαρα πως παίζει με υλικό υψηλής ανάλυσης (ούτε προβλέπεται σύντομα να το κάνει ο παππούς). Πάντως σε τηλεοπτικό σήμα Digea μου φάνηκε αξιοπρεπέστατη.

Επεξ/σία από batatoudis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, batatoudis είπε

Smart δεν είναι ούτε WiFi έχει. Το LAN αν έχω καταλάβει σωστά είναι για χρήση τύπου hospitality  (σε ξενοδοχεία) όπου μπορεί ο ιδιοκτήτης να κάνει κάποιες ενέργειες μαζικά σε όλες (π.χ. άνοιγμα τηλεόρασης).

Δεν τσέκαρα πως παίζει με υλικό υψηλής ανάλυσης (ούτε προβλέπεται σύντομα να το κάνει ο παππούς). Πάντως σε τηλεοπτικό σήμα Digea μου φάνηκε αξιοπρεπέστατη.

Για απλή χρήση τη θέλω. Οποτε μια χαρά μου ακούγονται όλα αυτά. Thanks 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις νεες αγορες TV προσοχη στον τυπο του αποκωδικοποιητη που θα εχει διοτι σε λιγο καιρο θα ειναι απαραιτητο το DVB-T2 (οι παρουσες ψηφιακες συχνοτητες παραχωρουνται στο 5G).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Στις νεες αγορες TV προσοχη στον τυπο του αποκωδικοποιητη που θα εχει διοτι σε λιγο καιρο θα ειναι απαραιτητο το DVB-T2 (οι παρουσες ψηφιακες συχνοτητες παραχωρουνται στο 5G).

Στο site του eshop αναφέρει το εξης: “Δέκτης: DVB-T2/C/S2”

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα σήμερα αλλά δεν είμαι ενθουσιασμένος με την εικόνα ☹️☹️..........δηλαδή συγκριτικά με μια lg (27 ίντσες)  - 15 ετών παλιά τηλεόραση που δεν είναι και hd και η λήψη των καναλιών digea γίνεται με εξωτερικό αποκωδικοποιητή - η εικόνα που έχει η παλιά είναι καλύτερη.........και δεν ξέρω τι να κανω....έχει και doa για επτά ημέρες.......αλλά δεν νομίζω να καλύπτει αυτή τη περίπτωση 

Επεξ/σία από mobile_32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σε ηλεκτρονικες παραγγελιες (εξ αποστασης αγορες) εχεις 14 μερες αναιτιολογητης υπαναχωρησης. Δηλαδη, "δεν το θελω παρτο πισω και δωσε μου τα λεφτα" με απλα λογια σε συντομια. Αν δεν σου αρεσει και η εικονα εχεις και αιτια που ομως δεν χρειαζεται ξαναλεω να εχεις.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, mobile_32 είπε

Παρέλαβα σήμερα αλλά δεν είμαι ενθουσιασμένος με την εικόνα ☹️☹️..........δηλαδή συγκριτικά με μια lg (27 ίντσες) - 15 ετών παλιά τηλεόραση που δεν είναι και hd και η λήψη των καναλιών digea γίνεται με εξωτερικό αποκωδικοποιητή - η εικόνα που έχει η παλιά είναι καλύτερη.........και δεν ξέρω τι να κανω....έχει και doa για επτά ημέρες.......αλλά δεν νομίζω να καλύπτει αυτή τη περίπτωση

Η παλιότερη τηλεόραση είναι μικρότερη και με χαμηλότερη ανάλυση. Λογικά γι' αυτό σου πιξελιάζει ίσως περισσότερο το σήμα της digea στη νέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που την σύγκρινα με καλύτερη σειρά της LG FullHd στις 43 ίντσες, η εικόνα αυτής του θέματος σε Digea είναι αντίστοιχη για να μην πω καλύτερη (βρίσκομαι επαρχία, αν αυτό σχετίζεται καθόλου με τον τρόπο εκπομπής της Digea).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, batatoudis είπε

Εγώ που την σύγκρινα με καλύτερη σειρά της LG FullHd στις 43 ίντσες, η εικόνα αυτής του θέματος σε Digea είναι αντίστοιχη για να μην πω καλύτερη (βρίσκομαι επαρχία, αν αυτό σχετίζεται καθόλου με τον τρόπο εκπομπής της Digea).

Ειναι αυτο που λεει και ο παραπανω. Οσο πιο μικρη η οθονη τοσο δεν φαινονται οι ατελειες και νομιζει κανεις οτι βλεπει καλυτερη εικονα.

Βαλτε ενα bluray disk ή καποιο αρχειο 5-10-20GB fullHD και τοτε συγκρινετε εικονα. Μαλιστα πρεπει να καθισετε και σε αναλογη αποσταση, πιο κοντα στην 32αρα απο ο,τι στην 43, και ακομα πιο κοντα στην 27αρα για να εχετε σωστη συγκριση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, πήρα καινούργια εξωτερική κεραία για να τη βάλω και να δοκιμάσω. Θα σας πω νεότερα μόλις την βάλω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...