Προς το περιεχόμενο

[TV 32''] LG 32LV340 32'' LED FULL HD - 179 Ευρώ


enteacher04

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
7 ώρες πριν, mobile_32 είπε

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, πήρα καινούργια εξωτερική κεραία για να τη βάλω και να δοκιμάσω. Θα σας πω νεότερα μόλις την βάλω....

Κανενα ρολο η κεραια, το σημα απο την στιγμη που ειναι ψηφιακο (τα αναλογικα εχουν κλεισει παντου, σωστα; ) δεν υπαρχει διαφορα ποιοτητας λογω κεραιας. Ή βλεπεις ή δεν βλεπεις ή εχεις στο ενδιαμεσο οριακες καταστασεις ληψης με παγωματα - διακοπες ηχου και blocks.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχεις δίκιο, αλλά και πάλι τώρα που την ξανά είδα σε λειτουργία, δεν μου άρεσε καθόλου σαν ποιότητα εικόνας. Πακεταρισμα και επιστροφή......υπάρχει κανέναν θέμα που θα την επιστρέψω τώρα που η συσκευασία έχει ανοιχθεί ?

 

Δεν ξέρω αν είμαι off topic γιατί οι παπαριδες αναφέρουν αυτό στο site τους, στην ενότητα για τις αναιτιολόγητες επιστροφές εντός 14 ημερών:

Ο πελάτης ευθύνεται να αποζημιώσει την εταιρεία αν έκανε χρήση άλλη από εκείνη που είναι αναγκαία για τη διαπίστωση της φύσης, των χαρακτηριστικών και της λειτουργίας των αγαθών στο διάστημα μέχρι τη δήλωση της υπαναχώρησης. Η διαπίστωση της φύσης, των χαρακτηριστικών και της λειτουργίας των αγαθών θα πρέπει να γίνει με βάση την πληροφόρηση που παρέχεται πάνω στην εξωτερική συσκευασία κάθε προϊόντος, καθώς και τις συμπληρωματικές πληροφορίες που παρέχει η εταιρεία και πάντως χωρίς να ανοιχθεί η συσκευασία των προϊόντων και να τεθεί σε λειτουργία το αγαθό. Η εταιρεία είναι πρόθυμη να ενημερώσει τον πελάτη για οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με την φύση και την λειτουργία των προϊόντων παρέχοντας επιπλέον πληροφοριακό υλικό με ηλεκτρονικό ή άλλο τρόπο. Σε περίπτωση ανοίγματος της συσκευασίας ή και θέσης σε λειτουργία των προϊόντων η αξία τους αυτομάτως μειώνεται καθώς το προϊόν χαρακτηρίζεται ως μεταχειρισμένο και ο πελάτης οφείλει να αποζημιώσει την εταιρεία για την μείωση της αξίας του προϊόντος. Η μείωση της αξίας από το άνοιγμα της συσκευασίας και επακόλουθα από τον χαρακτηρισμό του προϊόντος ως μεταχειρισμένου εξετάζεται κατά περίπτωση και καθορίζεται από την εταιρεία και συνήθως είναι της τάξης του 20%-30%.Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ δικαιούται να συμφωνήσει με τον πελάτη την αποζημίωσή της ακόμα και με αμοιβαίο συμψηφισμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2019 στις 8:21 ΜΜ, mobile_32 είπε

Έχεις δίκιο, αλλά και πάλι τώρα που την ξανά είδα σε λειτουργία, δεν μου άρεσε καθόλου σαν ποιότητα εικόνας. Πακεταρισμα και επιστροφή......υπάρχει κανέναν θέμα που θα την επιστρέψω τώρα που η συσκευασία έχει ανοιχθεί ? 

Δεν ξέρω αν είμαι off topic γιατί οι παπαριδες αναφέρουν αυτό στο site τους, στην ενότητα για τις αναιτιολόγητες επιστροφές εντός 14 ημερών:

Ο πελάτης ευθύνεται να αποζημιώσει την εταιρεία αν έκανε χρήση άλλη από εκείνη που είναι αναγκαία για τη διαπίστωση της φύσης, των χαρακτηριστικών και της λειτουργίας των αγαθών στο διάστημα μέχρι τη δήλωση της υπαναχώρησης. Η διαπίστωση της φύσης, των χαρακτηριστικών και της λειτουργίας των αγαθών θα πρέπει να γίνει με βάση την πληροφόρηση που παρέχεται πάνω στην εξωτερική συσκευασία κάθε προϊόντος, καθώς και τις συμπληρωματικές πληροφορίες που παρέχει η εταιρεία και πάντως χωρίς να ανοιχθεί η συσκευασία των προϊόντων και να τεθεί σε λειτουργία το αγαθό. Η εταιρεία είναι πρόθυμη να ενημερώσει τον πελάτη για οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με την φύση και την λειτουργία των προϊόντων παρέχοντας επιπλέον πληροφοριακό υλικό με ηλεκτρονικό ή άλλο τρόπο. Σε περίπτωση ανοίγματος της συσκευασίας ή και θέσης σε λειτουργία των προϊόντων η αξία τους αυτομάτως μειώνεται καθώς το προϊόν χαρακτηρίζεται ως μεταχειρισμένο και ο πελάτης οφείλει να αποζημιώσει την εταιρεία για την μείωση της αξίας του προϊόντος. Η μείωση της αξίας από το άνοιγμα της συσκευασίας και επακόλουθα από τον χαρακτηρισμό του προϊόντος ως μεταχειρισμένου εξετάζεται κατά περίπτωση και καθορίζεται από την εταιρεία και συνήθως είναι της τάξης του 20%-30%.Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ δικαιούται να συμφωνήσει με τον πελάτη την αποζημίωσή της ακόμα και με αμοιβαίο συμψηφισμό

Είναι τα λεγόμενα "ψιλά γράμματα".

Να ελπίζεις σε καλή θέληση από μέρους τους, αν προσπαθήσουν να σε ρίξουν υπάρχει και η λύση "αγγελία".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ξαναβγήκε η ίδια τιβι, με 174,9 ευρώ αυτή τη φορά. Επαναφέρω το θέμα, δεδομένου ότι ήδη υπάρχουν χρήστες που την αγόρασαν και υπάρχει κάποια εμπειρία από την χρήση της.

Θέλω να την αγοράσω για το εξοχικό, οι απαιτήσεις της μητέρας μου που θα την χρησιμοποιεί περιορίζονται στα ελληνικά κανάλια. Όταν πηγαίνω εγώ, το πολύ πολύ να βάζω κανένα στικάκι για να δω τπτ ταινίες/σειρές. Ίντερνετ δεν υπάρχει, οπότε αδιάφορο το smart.

Αξίζει τον κόπο; Οι ερωτήσεις μου περιορίζονται στα: ποιότητα εικόνας (λες και θα καταλάβει η μάνα μου, αλλά τέλος πάντων θα καταλάβω εγώ), αποκωδικοποιητής (αν είναι DVB-T2 και μπορεί αν το ελέγξει κάποιος), FHD/HD ready (επιβεβαίωση, είδα ότι ήδη 2-3 χρήστες το έχουν ελέγξει).

Ευχαριστώ, καλό βόλι σε όσους άργησαν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα μπορουσαμε να εχουμε καποιες εντυπωσεις, απο τους χρηστες της τηλεορασης....

Ρε παιδια μια ωρα τωρα που ψαχνω σε ξενα σαιτ, ολα για hd ready την δινουν.

 Το κουτι οταν την πηρατε εγραφε πανω FULL HD ?

Στην lg στο σαιτ τους, μου εχει ξανα τυχη να δω να δινει TV για FULL HD αλλα να ειναι hd ready, τοτε τους ειχα παρει τηλεφωνο και τους ειχα ενημερώσει για να το διορθώσουν το λαθος.

Επεξ/σία από bsp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, bsp είπε

θα μπορουσαμε να εχουμε καποιες εντυπωσεις, απο τους χρηστες της τηλεορασης....

Ρε παιδια μια ωρα τωρα που ψαχνω σε ξενα σαιτ, ολα για hd ready την δινουν.

 Το κουτι οταν την πηρατε εγραφε πανω FULL HD ?

Στην lg στο σαιτ τους, μου εχει ξανα τυχη να δω να δινει TV για FULL HD αλλα να ειναι hd ready, τοτε τους ειχα παρει τηλεφωνο και τους ειχα ενημερώσει για να το διορθώσουν το λαθος.

Φίλε μου βρήκα αυτο στο site της lg και αναφέρει πως είναι full hd και αν πας πρωτη σελίδα αναφέρει κάποιος που την αγόρασε την σύνδεσε με το pc και το pc την έβλεπε full hd! 

https://www.lg.com/hk_en/commercial-tv/lg-32LV340C

Βέβαια παρε και ενα τηλ. στο  eshop να ενημερωθείς σίγουρα! 

Επεξ/σία από manthos_27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς η τηλεόραση πήγε απευθείας στο χωριό και δεν είχα σοβαρή πηγή για να τσεκάρω αν είναι FHD. Επίσης, η κούτα βρίσκεται εκεί, αλλά χωρίς να είμαι 100% σίγουρος έχω την αίσθηση ότι το κοίταξα και έγραφε FHD. Αλλά εντάξει, μετά από έναν μήνα μπορεί και να το ονειρεύτηκα! Το σίγουρο είναι ότι την άνοιξα στο σπίτι (Αθήνα) για να δω αν έχουμε τπτ καμμένα πίξελ ή προβλήματα πριν την μεταφέρω στο χωριό, σε ό,τι έλεγχο έκανα ήταν εντάξει. Λογικά θα την τσέκαρα για όλα, αλλά ειλικρινά δεν θυμάμαι πια. Ο λόγος είναι απλός: η μάνα μου στο 70φεύγα-80έλα δεν θα σκάσει αν ο ΑΝΤ1 παίζει 1080 ή 720.

Ξέρω, δεν βοήθησα καθόλου :D Σόρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καποιος που να την εχει και να εχει κρατησει το κουτι ρε παιδια, σιγουρα εκει γραφει τι απο τα δυο ειναι.

Ξερει κανεις και ποσα PQI ειναι ?

Ευχαριστω και για τις προηγουμενες απαντησεις

Επεξ/σία από bsp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, bsp είπε

Καποιος που να την εχει και να εχει κρατησει το κουτι ρε παιδια, σιγουρα εκει γραφει τι απο τα δυο ειναι.

Ξερει κανεις και ποσα PQI ειναι ?

Ευχαριστω και για τις προηγουμενες απαντησεις

Θα δω αύριο το κουτί και θα σου πω

Επεξ/σία από mobile_32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2019 στις 7:21 ΜΜ, mobile_32 είπε

Έχεις δίκιο, αλλά και πάλι τώρα που την ξανά είδα σε λειτουργία, δεν μου άρεσε καθόλου σαν ποιότητα εικόνας. Πακεταρισμα και επιστροφή......υπάρχει κανέναν θέμα που θα την επιστρέψω τώρα που η συσκευασία έχει ανοιχθεί ?

Δεν ξέρω αν είμαι off topic γιατί οι παπαριδες αναφέρουν αυτό στο site τους, στην ενότητα για τις αναιτιολόγητες επιστροφές εντός 14 ημερών:

Ο πελάτης ευθύνεται να αποζημιώσει την εταιρεία αν έκανε χρήση άλλη από εκείνη που είναι αναγκαία για τη διαπίστωση της φύσης, των χαρακτηριστικών και της λειτουργίας των αγαθών στο διάστημα μέχρι τη δήλωση της υπαναχώρησης. Η διαπίστωση της φύσης, των χαρακτηριστικών και της λειτουργίας των αγαθών θα πρέπει να γίνει με βάση την πληροφόρηση που παρέχεται πάνω στην εξωτερική συσκευασία κάθε προϊόντος, καθώς και τις συμπληρωματικές πληροφορίες που παρέχει η εταιρεία και πάντως χωρίς να ανοιχθεί η συσκευασία των προϊόντων και να τεθεί σε λειτουργία το αγαθό. Η εταιρεία είναι πρόθυμη να ενημερώσει τον πελάτη για οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με την φύση και την λειτουργία των προϊόντων παρέχοντας επιπλέον πληροφοριακό υλικό με ηλεκτρονικό ή άλλο τρόπο. Σε περίπτωση ανοίγματος της συσκευασίας ή και θέσης σε λειτουργία των προϊόντων η αξία τους αυτομάτως μειώνεται καθώς το προϊόν χαρακτηρίζεται ως μεταχειρισμένο και ο πελάτης οφείλει να αποζημιώσει την εταιρεία για την μείωση της αξίας του προϊόντος. Η μείωση της αξίας από το άνοιγμα της συσκευασίας και επακόλουθα από τον χαρακτηρισμό του προϊόντος ως μεταχειρισμένου εξετάζεται κατά περίπτωση και καθορίζεται από την εταιρεία και συνήθως είναι της τάξης του 20%-30%.Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ δικαιούται να συμφωνήσει με τον πελάτη την αποζημίωσή της ακόμα και με αμοιβαίο συμψηφισμό

Με τις ρυθμίσεις έπαιξες καθόλου ίσως να βελτιωθεί λιγακη αν την φέρεις στα μέτρα σου! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την αγορασα τελικα, και σας εχω βγαλει φωτογραφια αυτο που μου εβγαλε στο λαπτοπ που την συνδεσα με καλωδιο hdmi. Ειναι τελικα FHD 1920 x 1080 , θεωρω οτι ειναι μια πολυ καλη επιλογη για 173€. 

Για οποιον ενδιαφερεται, η προσφορα ισχύει για 4 ημερες

0.jpg

Επεξ/σία από bsp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, bsp είπε

Την αγορασα τελικα, και σας εχω βγαλει φωτογραφια αυτο που μου εβγαλε στο λαπτοπ που την συνδεσα με καλωδιο hdmi. Ειναι τελικα FHD 1920 x 1080 , θεωρω οτι ειναι μια πολυ καλη επιλογη για 173€. 

Για οποιον ενδιαφερεται, η προσφορα ισχύει για 4 ημερες

0.jpg

Έχεις τα κανάλια HD από Digea?

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/8/2019 στις 3:04 ΜΜ, bsp είπε

Καποιος που να την εχει και να εχει κρατησει το κουτι ρε παιδια, σιγουρα εκει γραφει τι απο τα δυο ειναι.

Ξερει κανεις και ποσα PQI ειναι ?

Ευχαριστω και για τις προηγουμενες απαντησεις

Spoiler

 

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Έχεις τα κανάλια HD από Digea?

Ναι όταν είχα βάλει τη κεραία δείχνει κανονικά  τα hd της digea.

 

Παρακάτω ανέβασα μια φωτό το κουτί, το οποίο δεν αναφέρει κάτι.

F56BE588-5964-4E6C-BA11-88A6C9D19F35.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Doubt είπε

Έχεις τα κανάλια HD από Digea?

Ολα παιζουν κανονικα

9 ώρες πριν, mobile_32 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

Ναι όταν είχα βάλει τη κεραία δείχνει κανονικά  τα hd της digea.

Παρακάτω ανέβασα μια φωτό το κουτί, το οποίο δεν αναφέρει κάτι.

F56BE588-5964-4E6C-BA11-88A6C9D19F35.jpeg

Οντως το κουτι δεν αναφερει κατι, αλλα το γραφει στο manual οτι ειναι FHD 1920 x 1080 και το ειδα και στον υπολογιστη που το συνδεσα με καλωδιο hdmi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...