Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σας και πάλι

Μια διευκρίνιση θα ήθελα. Θεωρείτε πως το καλύτερο defender συνδυαστικά με Omega Plus είναι το Disec MRM29 με το μαγνητάκι που γυρνάει το μπροστινό τμήμα? Υπάρχει κάποιο ανώτερο defender συνδυαστικά με omega plus?Η' αυτό είναι το καλύτερο defender?

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Eki29 είπε

Καλησπέρα σας και πάλι

Μια διευκρίνιση θα ήθελα. Θεωρείτε πως το καλύτερο defender συνδυαστικά με Omega Plus είναι το Disec MRM29 με το μαγνητάκι που γυρνάει το μπροστινό τμήμα? Υπάρχει κάποιο ανώτερο defender συνδυαστικά με omega plus?Η' αυτό είναι το καλύτερο defender?

Ευχαριστώ πολύ

Στην Ελλάδα, ναι, μόνο το MRM10800 (MRM29SΚ παλιά). Υπάρχει και πιο ενισχυμένο (MAG3G έκδοση) για Omega Plus, Disec 3G8FM OMEGA νομίζω λέγεται, αλλά δεν νομίζω να το φέρνει κάποιος εδώ. Ίσως Θεσσαλονίκη. 

Επίσης, στη Θεσσαλονίκη μπορείς να βρεις το Geminy Defender για Omega, που όμως είναι τραγικά ακριβό(300+).

Spoiler

 


 

Πιο πολύ ενημερωτικά στα γράφω γιατί είναι και τα δύο ακριβά. :)

Επεξ/σία από swayback
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, swayback είπε

Στην Ελλάδα, ναι, μόνο το MRM10800 (MRM29SΚ παλιά). Υπάρχει και πιο ενισχυμένο (MAG3G έκδοση) για Omega Plus, Disec 3G8FM OMEGA νομίζω λέγεται, αλλά δεν νομίζω να το φέρνει κάποιος εδώ. Ίσως Θεσσαλονίκη. 

Επίσης, στη Θεσσαλονίκη μπορείς να βρεις το Geminy Defender για Omega, που όμως είναι τραγικά ακριβό(300+).

  Απόκρυψη περιεχομένων


 

Πιο πολύ ενημερωτικά στα γράφω γιατί είναι και τα δύο ακριβά. :)

να προσθεσω οτι δεν υπαρχει λογος να δωσει καποιος 500++ και να βαλει ομεγα πλας με σουπερ ντιφεντερ

στα 200-300 ειναι μεσα στις κορυφαιες λυσεις με ή χωρις εξωτερικο ντιφεντερ αλλα για παραπανω θα ελεγα πως ειναι κακη επενδυση.

2 ώρες πριν, Eki29 είπε

Καλησπέρα σας και πάλι

Μια διευκρίνιση θα ήθελα. Θεωρείτε πως το καλύτερο defender συνδυαστικά με Omega Plus είναι το Disec MRM29 με το μαγνητάκι που γυρνάει το μπροστινό τμήμα? Υπάρχει κάποιο ανώτερο defender συνδυαστικά με omega plus?Η' αυτό είναι το καλύτερο defender?

Ευχαριστώ πολύ

με δεδομενο οτι μιλαμε για το ιδιο κραμα στο mrm29 και το απλο defender

και με δευτερο δεδομενο οτι δεν υπαρχει καποιος που να παραβιαζει την κλειδαρια ανευ τρυπηματος

καταληγουμε στο συμπερασμα οτι το μαγνητικο το επιλεγουμε εαν σκοπευουμε να αλλαξουμε κλειδαρια σε 10 ετη, εαν η περιοχη ειναι δυσκολη & εαν το οικονομικο δεν ειναι προβλημα.

Επεξ/σία από mclein²
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρετώ το γκρουπ και όλα τα μέλη του . Λοιπόν ειμαι νέος και τη τελευταία ώρα προσπαθώ να διαβάσω όλες τις πληροφορίες για το συγκεκριμένο τοπικ αλλά χάθηκα ...🤯
Ενδιαφέρομαι απότι καταλάβατε να τοποθετήσω μια νέα κλειδαριά σε σπίτι που ενοικιάζω και θα ήθελα όλα τα φώτα σας να μου προτείνετε τι αξίζει να βάλω σε μπάτζετ 150-160€ . Στο παρελθόν έχω πέσει θύμα "ανοίγματος" από ολοκαίνουργιο αφαλό (150€) και φεύγοντας κλείδωσαν και τη πόρτα .... Η πόρτα που διαθέτει το νέο μου σπίτι είναι ασφαλείας και το κλειδί γράφει Patent,  ιδέα δεν έχω αν είναι η εταιρία ή απλά ένα αντικλείδι. Τι λέτε να τοποθετήσω; Περιοχή Παγκράτι .
Είδα τις :   Cisa RS3 S

                  Omega Plus Esety της Mul-T-Lock

                  EVVA 4KS

 υγ: ναι δεν ειμαι και πολύ σχετικός με αυτά
 

Επεξ/σία από dinan00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dinan00 είπε

Χαιρετώ το γκρουπ και όλα τα μέλη του . Λοιπόν ειμαι νέος και τη τελευταία ώρα προσπαθώ να διαβάσω όλες τις πληροφορίες για το συγκεκριμένο τοπικ αλλά χάθηκα ...🤯
Ενδιαφέρομαι απότι καταλάβατε να τοποθετήσω μια νέα κλειδαριά σε σπίτι που ενοικιάζω και θα ήθελα όλα τα φώτα σας να μου προτείνετε τι αξίζει να βάλω σε μπάτζετ 150-160€ . Στο παρελθόν έχω πέσει θύμα "ανοίγματος" από ολοκαίνουργιο αφαλό (150€) και φεύγοντας κλείδωσαν και τη πόρτα .... Η πόρτα που διαθέτει το νέο μου σπίτι είναι ασφαλείας και το κλειδί γράφει Patent,  ιδέα δεν έχω αν είναι η εταιρία ή απλά ένα αντικλείδι. Τι λέτε να τοποθετήσω; Περιοχή Παγκράτι .
Είδα τις :   Cisa RS3 S

                  Omega Plus Esety της Mul-T-Lock

                  EVVA 4KS

 υγ: ναι δεν ειμαι και πολύ σχετικός με αυτά
 

Καλημέρα, θα ήταν χρήσιμο να ανεβάσεις φωτογραφίες της πόρτας (εσωτερικά-εξωτερικα-πλαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, dinan00 είπε

Στο παρελθόν έχω πέσει θύμα "ανοίγματος" από ολοκαίνουργιο αφαλό (150€) και φεύγοντας κλείδωσαν και τη πόρτα ....

ποιος ηταν ο προηγουμενος κυλινδρος που πληρωσατε 150€

μηπως ηταν καποια συνολικη αναβαθμιση με σετ που περιελαμβανε securemme k2 ?

επισης, μηπως χρεωθηκατε 150€ αλλα ο κυλινδρος που ειχε τοποθετηθει ηταν των 20€ ?

9 ώρες πριν, dinan00 είπε

Η πόρτα που διαθέτει το νέο μου σπίτι είναι ασφαλείας και το κλειδί γράφει Patent,  ιδέα δεν έχω αν είναι η εταιρία ή απλά ένα αντικλείδι. Τι λέτε να τοποθετήσω; Περιοχή Παγκράτι .
Είδα τις :   Cisa RS3 S

                  Omega Plus Esety της Mul-T-Lock

                  EVVA 4KS

η κλειδαρια που διαθετει η πορτα σας ειναι τυπου χρηματοκιβωτιου.

οποτε εκτος απο την omega που στα 150€ θα τη βρειτε μονο για αγορα και χωρις τοποθετηση απο τεχνικο

τα αλλα δυο (rs3s & 4ks) χρειαζονται και μια κλειδαρια & ενα defender. εαν μιλαμε για αγορα των προϊοντων θα παει κοντα στα 200 και εαν τοποθετηθουν απο τεχνικο θα φτασουν τα 250-300

Επεξ/σία από mclein²
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mclein² είπε

ποιος ηταν ο προηγουμενος κυλινδρος που πληρωσατε 150€

μηπως ηταν καποια συνολικη αναβαθμιση με σετ που περιελαμβανε securemme k2 ?

επισης, μηπως χρεωθηκατε 150€ αλλα ο κυλινδρος που ειχε τοποθετηθει ηταν των 20€ ?

η κλειδαρια που διαθετει η πορτα σας ειναι τυπου χρηματοκιβωτιου.

οποτε εκτος απο την omega που στα 150€ θα τη βρειτε μονο για αγορα και χωρις τοποθετηση απο τεχνικο

τα αλλα δυο (rs3s & 4ks) χρειαζονται και μια κλειδαρια & ενα defender. εαν μιλαμε για αγορα των προϊοντων θα παει κοντα στα 200 και εαν τοποθετηθουν απο τεχνικο θα φτασουν τα 250-300

Ο κύλινδρος δεν θυμάμαι αλλά πρέπει να ήταν της εταιρίας cisa ασφαλείας με defender την άλλαξα γιατί είχα παλιού τύπου και κόλλησε η κλειδαριά . συνολικά νομίζω τα είχα δώσει.

Η κλειδαριά του νέου μου σπιτιού είναι ασφαλείας και αυτή με defender , δεν ειναι χρηματοκιβωτιου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, vasileios1 είπε

γνωρίζουμε εάν ένας κύλινδρος μπορεί να γινει πομολοκυλινδρος?

Abloy και EVVA σίγουρα. Εννοώ να τον έχεις αγοράσει χωρίς πόμολο και να θέλεις να τον μετατρέψεις μετά σε πομολοκύλινδρο. Λογικά θα γίνεται και σε άλλους (modular) κυλίνδρους, αλλά δεν ξέρω σε ποιους άλλους.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, vasileios1 είπε

Από οικονομικής άποψης ή κάτι άλλο?

 απο οικονομικης καθαρα.

γενικα ειμαι αντιθετος στους πομολοκυλινδρους με δεδομενο οτι υπαρχουν διπλης ενεργειας οποτε δεν υπαρχει λογος για 2 πομολα σε μια πορτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...