Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, pintourikio είπε

Στα λεφτά που διαθέτεις εκτός από τα παραπάνω που σου έγραψα θα κοίταζα να έχει και τα εξής:

α) κύλινδρο που να αντιγράφονται τα κλειδιά στην Ελλάδα και όχι στο εξωτερικό [στους κυλίνδρους που αντικλειδια παράγονται μόνο από εργοστάσιο στο εξωτερικό, το κάθε αντικλειδι αργεί να έρθει Ελλάδα και κοστίζει συνήθως 40€ και πάνω. Μιας και είστε 5 άτομα είναι πολύ πιθανό να χρειαστείτε αντικλειδια. Τέτοιοι κύλινδροι είναι οι agb dck, mottura c48, cisa rs3s κ.α. (αν και δύσκολα κάποιο κατάστημα να σου προτείνει κάποιον τόσο καλό κύλινδρο από μόνο του)]

β) Defender disec bd200 (ή κάποιο mottura αν τοποθετεί μόνο αυτό το κατάστημα που επιλέξεις). Υπάρχει και η επιλογή του μαγνητικού defender disec mrm29.

Θα απέφευγα το Defender της cisa ή της securemme.

Κάποια καταστήματα/πόρτες που θα πρότεινα για να πάρεις προσφορά είναι:

1) Το κατάστημα που βρίσκεται στην Κηφισιά και το όνομα του θυμίζει συνδρομητική τηλεόραση (είναι σχετικά κοντά σου, οπότε δεν χάνεις κάτι να πάρεις μια προσφορά)

2) Η πόρτα "atros" είναι σίγουρα στο μπάτζετ σου, ίσως και ο "παραγωγικός τύπος". Έχει πολύ καλές πόρτες το κατάστημα και κάνει από τις καλύτερες τοποθετήσεις, αλλά είναι σχεδόν απίθανο να τοποθετήσεις κάτι άλλο εκτός από αυτά που βάζουν εκείνοι στο πακέτο (κύλινδρος, κλειδαριά, Defender)

3) Η πόρτα "armor" είναι στο μπάτζετ σου και το κατάστημα είναι συνήθως διαθέσιμο να τοποθετήσει ότι πακέτο (κύλινδρο, κλειδαριά, defender) θέλει ο πελάτης.

Αυτά είναι κάποια από τα καταστήματα που θα πηγαίνα εγώ, προφανώς υπάρχουν και άλλα που κάνουν καλή δουλειά.

Πήγαινε στα καταστήματα που θες εσύ και αν θες, έλα να συζητήσουμε τις προσφορές που θα σου δώσουν

σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, ant_ είπε

Oι κυλινδροι cisa rs3s -motturac48-evva4ks- που ειναι πανω κατω στην ιδια τιμη ειναι το ιδιο σε ποιοτητα η εχουνε καποια μεγαλη διαφορα?

ο 4ks ειναι νεοτερης τεχνολογιας & καλυτερης ποιοτητας σωθικων (αυστρια)

οι rs3s & c48 εχουν κλειδωμενα προφιλ στο εργοστασιο (ιταλια)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, ant_ είπε

ειναι τοσο μεγαλο + το κλειδωμενο προφιλ?

εαν δε σε ενδιαφερει το που & πως αντιγραφονται τα κλειδια

παρε agb 9000 ή agb dck ή abloy protec²

δε βλεπω καποιο λογο να δωσεις 100 - 130 ευρω περισσοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

'Εχω βάλει στην πόρτα του μια κλειδαριά Omega Plus τον Μάϊο του 2019, έναν χρόνο δηλαδή πριν. Μέσα σε αυτό τον χρόνο έχουν σπάσει τα 2 από τα 3 κλειδιά της πρώτης ζωής που είχε μαζί της η κειδαριά. Όταν λέω έχουν σπάσει, εννοώ στον πίρο του πλαστικού του κλειδιού καθότι το κλειδί της Omega είναι πτυσσόμενο. Στον κλειδαρά που μου την πέρασε είπε θα παραγγείλει νέα κλειδιά αλλά είναι κελιστά και θα ανοίξει την Δευτέρα - μου είπε γύρω στα 25 ευρώ το κάθε κλειδί. Θα ρωτήσει αν υπάρχουν ανταλλακτικά γιατί δεν γνωρίζει. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχουν ανταλλακτικά και αν το κόστος για το κλειδί είναι στα πλαίσια του φυσιολογικού για αυτή την κλειδαριά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, kax54638 είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

'Εχω βάλει στην πόρτα του μια κλειδαριά Omega Plus τον Μάϊο του 2019, έναν χρόνο δηλαδή πριν. Μέσα σε αυτό τον χρόνο έχουν σπάσει τα 2 από τα 3 κλειδιά της πρώτης ζωής που είχε μαζί της η κειδαριά. Όταν λέω έχουν σπάσει, εννοώ στον πίρο του πλαστικού του κλειδιού καθότι το κλειδί της Omega είναι πτυσσόμενο. Στον κλειδαρά που μου την πέρασε είπε θα παραγγείλει νέα κλειδιά αλλά είναι κελιστά και θα ανοίξει την Δευτέρα - μου είπε γύρω στα 25 ευρώ το κάθε κλειδί. Θα ρωτήσει αν υπάρχουν ανταλλακτικά γιατί δεν γνωρίζει. Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχουν ανταλλακτικά και αν το κόστος για το κλειδί είναι στα πλαίσια του φυσιολογικού για αυτή την κλειδαριά;

18-20 ευρω κανει το κλειδι ΜΕ φπα.

εαν ο κλειδαρας δεν ειναι omega point μην παρεις απο εκει τα κλειδια, πηγαινε απευθειας στον κυριο Σωτηροπουλο αν δε βρισκεις omega point.

αυτη τη στιγμη υπαρχει μια ελλειψη στα πυρακια κ δεν ξερω ποιος κ ποτε μπορει να εξυπηρετησει.

τελος, τα κλειδια εχουν μικρη ευπαθεια αλλα δεν ειναι μεσα στο θεμα εγγυηση κ αν κοψεις νεα θα πρεπει να τα πληρωσεις γιατι ολα εξαρτωνται απο τη δικη σου χρηση. 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, mclein² είπε

18-20 ευρω κανει το κλειδι ΜΕ φπα.

εαν ο κλειδαρας δεν ειναι omega point μην παρεις απο εκει τα κλειδια, πηγαινε απευθειας στον κυριο Σωτηροπουλο αν δε βρισκεις omega point.

αυτη τη στιγμη υπαρχει μια ελλειψη στα πυρακια κ δεν ξερω ποιος κ ποτε μπορει να εξυπηρετησει.

τελος, τα κλειδια εχουν μικρη ευπαθεια αλλα δεν ειναι μεσα στο θεμα εγγυηση κ αν κοψεις νεα θα πρεπει να τα πληρωσεις γιατι ολα εξαρτωνται απο τη δικη σου χρηση. 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Άρα η τιμή είναι "φυσιολογική" δεδομένου ότι ο συγκεκριμένος τσιμπάει και λίγο. Omega point δεν έχουμε στην πόλη μου δυστυχώς. Ανταλλακτικά πλαστικά βρήκα τελικά ψάχνοντας στο ίντερνετ σε ένα κλειδαράδικο Αθήνας. Για 3 ευρώ το ένα. 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, kax54638 είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση. Άρα η τιμή είναι "φυσιολογική" δεδομένου ότι ο συγκεκριμένος τσιμπάει και λίγο. Omega point δεν έχουμε στην πόλη μου δυστυχώς. Ανταλλακτικά πλαστικά βρήκα τελικά ψάχνοντας στο ίντερνετ σε ένα κλειδαράδικο Αθήνας. Για 3 ευρώ το ένα. 

Εγώ έβαλα καρφί, το έκοψα και έκαψα το πλαστικό στις εισόδους του καρφιού για να μη βγαίνει. Δουλεύει άψογα εδώ και χρόνια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, kax54638 είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση. Άρα η τιμή είναι "φυσιολογική" δεδομένου ότι ο συγκεκριμένος τσιμπάει και λίγο. Omega point δεν έχουμε στην πόλη μου δυστυχώς. Ανταλλακτικά πλαστικά βρήκα τελικά ψάχνοντας στο ίντερνετ σε ένα κλειδαράδικο Αθήνας. Για 3 ευρώ το ένα. 

perfect !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Εγώ έβαλα καρφί, το έκοψα και έκαψα το πλαστικό στις εισόδους του καρφιού για να μη βγαίνει. Δουλεύει άψογα εδώ και χρόνια.

Τέλεια ιδέα και όντως δουλεύει. Ευχαριστώ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω το κοσμο .Επανερχομαι στις ερωτησεις που εθεσα προ ημερων για να ακουσω αποψεις για κυλινδρο Mauer NW 6 . Οι μερες πλησιαζουν και εξεταζω σεναρια. Οι συνηθεις υποπτοι μπορουν να κανουν καμια ενημερωση για το συγκεκριμενο. Το γνωριζουν ? αξιζει ? και κυριως με τι κλειδαρια συνδυαζεται ? Αναφερομαι σε πορτα ασφαλειας διαμερισματος ,για να φρεσκαρω τη μνημη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ion70 είπε

Χαιρετω το κοσμο .Επανερχομαι στις ερωτησεις που εθεσα προ ημερων για να ακουσω αποψεις για κυλινδρο Mauer NW 6 . Οι μερες πλησιαζουν και εξεταζω σεναρια. Οι συνηθεις υποπτοι μπορουν να κανουν καμια ενημερωση για το συγκεκριμενο. Το γνωριζουν ? αξιζει ? και κυριως με τι κλειδαρια συνδυαζεται ? Αναφερομαι σε πορτα ασφαλειας διαμερισματος ,για να φρεσκαρω τη μνημη.

Δεν μας είπες τελικά, πήγες και πήρες προσφορές?

Επεξ/σία από pintourikio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ion70 είπε

Χαιρετω το κοσμο .Επανερχομαι στις ερωτησεις που εθεσα προ ημερων για να ακουσω αποψεις για κυλινδρο Mauer NW 6 . Οι μερες πλησιαζουν και εξεταζω σεναρια. Οι συνηθεις υποπτοι μπορουν να κανουν καμια ενημερωση για το συγκεκριμενο. Το γνωριζουν ? αξιζει ? και κυριως με τι κλειδαρια συνδυαζεται ? Αναφερομαι σε πορτα ασφαλειας διαμερισματος ,για να φρεσκαρω τη μνημη.

κατα 99% ιδιο προϊον με το mauer nw4 & nw5.

κατασκευη στο εργοστασιο βουλγαριας & διαθεσιμος μονο σε διασταση 36/50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, pintourikio είπε

Δεν μας είπες τελικά, πήγες και πήρες προσφορές?

Καλημερα φιλε. Νομιζω οτι αυτα τα καταστηματα ειναι κλειστα οπως ολα τα υπολοιπα. Απο Δευτερα λογικα που θα αρχισει το ανοιγμα θα κανω σεφτε μεσα στην ερχομενη εβδομαδα και λεω να αρχισω απο τον "ουρακοταγκο" σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...