Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, The_Judas said:

Τι προτάσεις έχετε για αντικατάσταση όχι όμως σε υπερβολικό κόστος (όσο γίνεται).

τι θεωρεις υπερβολικο κοστος ; 

μεχρι ποιo ποσό φτάνεις  ;

Επεξ/σία από mclein²
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, mclein² είπε

τι θεωρεις υπερβολικο κοστος ; 

μεχρι ποιo ποσό φτάνεις  ;

Δεν αφορά εμένα αλλά γνωστό μου. Προσπαθώ να τον πείσω για την omega αλλά του φαίνεται ακριβή...

υπάρχει κάτι πιο οικονομικό από την omega που να αξίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, The_Judas said:

Δεν αφορά εμένα αλλά γνωστό μου. Προσπαθώ να τον πείσω για την omega αλλά του φαίνεται ακριβή...

υπάρχει κάτι πιο οικονομικό από την omega που να αξίζει;

λαθος κινηση η ωμεγα με δεδομενο οτι εχουμε ηδη εγκατασταση με κλειδαρια κυλινδρου.

με 100 ~ 130 ευρω για DCK, Mottura C39, Kaba experT, evva EPS κ αλλα αντιστοιχα προϊοντα θα ειναι μια χαρα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Δεν αφορά εμένα αλλά γνωστό μου. Προσπαθώ να τον πείσω για την omega αλλά του φαίνεται ακριβή...

υπάρχει κάτι πιο οικονομικό από την omega που να αξίζει;

Μεταξύ αυτής των 25€ και της omega θα βρεις αρκετές καλές αν διαβάσεις μερικές από τις τελευταίες σελίδες του θρεντ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ,

επειδη δεν παρακολουθώ τις εξελίξεις με τις κλειδαριές τα τελευταία δυο χρόνια ήθελα να ρωτήσω αν ο κύλινδρος ces wsm θεωρείται σήμερα ασφαλής! Σε αντίθετη περίπτωση θα ήθελα μια πρόταση για κάποιον σχετικα οικονομικό κυλινδρο που να ταιριάζει σε κλασικό defender!  Πρόκειται για πορτα που θα τοποθετηθεί από ιδιοκτητη( εγώ είμαι ενοικιαστής) οικονομική της τάξεως των 500 ευρώ όποτε φαντάζομαι θα έχει κλειδαριά και αφαλό της πλάκας! Έχω έναν ces wsm που κάθεται! Έλεγα μήπως τον χρησιμοποίησω αντί του Αφαλου που θα είναι φαντάζομαι securreme ! Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, Giorgosatene said:

Καλησπέρα ,

επειδη δεν παρακολουθώ τις εξελίξεις με τις κλειδαριές τα τελευταία δυο χρόνια ήθελα να ρωτήσω αν ο κύλινδρος ces wsm θεωρείται σήμερα ασφαλής! Σε αντίθετη περίπτωση θα ήθελα μια πρόταση για κάποιον σχετικα οικονομικό κυλινδρο που να ταιριάζει σε κλασικό defender!  Πρόκειται για πορτα που θα τοποθετηθεί από ιδιοκτητη( εγώ είμαι ενοικιαστής) οικονομική της τάξεως των 500 ευρώ όποτε φαντάζομαι θα έχει κλειδαριά και αφαλό της πλάκας! Έχω έναν ces wsm που κάθεται! Έλεγα μήπως τον χρησιμοποίησω αντί του Αφαλου που θα είναι φαντάζομαι securreme ! Ευχαριστώ 

να τον χρησιμοποιησεις - κριμα ειναι να πληρωσεις εξτρα λεφτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Γιατι είναι τόσο αρνητικοί κάποιοι κλειδαράδες με την omega plus και λένε ότι υπάρχουν πολλά κρούσματα διαρρήξεων και έχουν βγει διαρρηκτικά εργαλεία; Γίνεται μεγάλη προώθηση στην Evva 4ks. Είναι θέμα κέρδους η όντως είναι πολύ πιο ασφαλής η evva; Για την Αθηνα μιλώντας. 
 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, costasga said:

Καλημέρα,

Γιατι είναι τόσο αρνητικοί κάποιοι κλειδαράδες με την omega plus και λένε ότι υπάρχουν πολλά κρούσματα διαρρήξεων και έχουν βγει διαρρηκτικά εργαλεία; Γίνεται μεγάλη προώθηση στην Evva 4ks. Είναι θέμα κέρδους η όντως είναι πολύ πιο ασφαλής η evva; Για την Αθηνα μιλώντας. 
 

Ευχαριστώ 

Μηπως γιατι απλα δεν την εχουν? Μηπως δεν ειναι επισημοι μεταπωλητες και την θαβουν γιατι δεν τα τρωνε απο εκει? Και μεσω αρνητικης διαφημισης θελουν να πληξουν συναδελφους τους ανταγωνιστες.

Οχι πως ο EVVA 4KS ειναι κακος απεναντιας ειναι απο το τοπ ραφι ακομα πιστευω.

Αν δηλαδη καποιος ελεγε για Abloy Protec 2 ή EVVA 4KS ή NW5 ή Multilock MT5 θα εκανε καλη επιλογη. Απλα αυτοι ειναι κυλινδροι σκετοι και απαιτουν και κλειδαρια και defender να αγοραστουν χωριστα.

Η omega plus ειναι ολα σε ενα και εχει μεσα και πλακα μαγγανιου aka defender αρα ισως καποιοι κλειδαραδες βλεπουν μικρο περιθωριο κερδους να σε γδυσουν.

Αλλιως να σου βαζουν +10 ευρω στην τιμη καθενος απο τα 3 προιοντα (κυλινδρος, κλειδαρια, defender) ευελπιστωντας οτι δεν θα ασχοληθεις και διαφορετικα να σου βαλουν +30 μπαμ στην Omega Plus θα σου χτυπησει πιο ασχημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, costasga said:

Καλημέρα,

Γιατι είναι τόσο αρνητικοί κάποιοι κλειδαράδες με την omega plus και λένε ότι υπάρχουν πολλά κρούσματα διαρρήξεων και έχουν βγει διαρρηκτικά εργαλεία; Γίνεται μεγάλη προώθηση στην Evva 4ks. Είναι θέμα κέρδους η όντως είναι πολύ πιο ασφαλής η evva; Για την Αθηνα μιλώντας. 
 

Ευχαριστώ 

παραμυθι πουλανε.

διαφορετικο με 200€ + φπα να κανεις δουλεια σου και διαφορετικο να θες 300€ + φπα...

το κερδος μεγαλωνει...οι περισσοτεροι δεν προτεινουν καν monolito bd200 ως βαση και πανε απ'το sferik που οκ θα κανει τη δουλεια του με τον 4ks αλλα τι 300 - τι 320 για τον πελατη...

το μονο θετικο ειναι οτι προτεινουν 4ks κ οχι securemme k22 !!!

υπο συνθηκες (αυτα που εγραψα παραπανω), ενα σετ με 4ks μπορει να γινει ασφαλεστερο απο omega plus μεχρι να βγει η νεα κλειδαρια omega plus #2 

Επεξ/σία από mclein²
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, mclein² said:

υπο συνθηκες (αυτα που εγραψα παραπανω), ενα σετ με 4ks μπορει να γινει ασφαλεστερο απο omega plus μεχρι να βγει η νεα κλειδαρια omega plus #2 

Αναμενουμε omega plus 2?

Πότε με το καλό? Τι διαφορές θα έχει απο την τρεχουσα εκδοση που εχει αρκετα χρόνια εμπειριας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά

Θα ήθελα τη γνώμη σας αν αξίζει να πάω σε καλύτερο κύλιδρο από αυτόν που έχει τώρα η πόρτα μου.

Αυτή τη στιγμή έχει τον Mul-t-lock Classic Pro ή αλλιώς MTL 400, σε κλειδαριά Mul-t-lock LOS και  defender δε γνωρίζω γιατί δεν το είχαμε συζητήσει με το κατάστημα τότε που είχα πάρει την πόρτα, φαντάζομαι κάποιο τυπικό που βάζουν σε όλες τις πόρτες στη βασική έκδοση.

Θεωρείτε ότι αξίζει η αναβάθμιση του κυλίνδρου σε κάποιον γύρω στα 150€ ή είναι ικανοποιητικό το σετ;

Ευχαριστώ και καλές διακοπές σε όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...