Προς το περιεχόμενο

Game of Thrones -ΠΡΟΣΟΧΗ: SPOILERS


DimosMcLaren

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Just now, kwstas_1993 said:

Ε με την ίδια λογική βάζουν κ αυτοί 10 για να εξισορροπησουν το 1ρι σου.το ίδιο ειναι

Το point του είναι ότι υπάρχει γκρίνια μόνο για τους άσσους άλλα όχι για τα δεκάρια. 😛

  • Like 6
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 410
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το τελευταιο επεισοδιο εχει 31848 10αρια και 18165 ασσους.

Η αλλοιωση της βαθμολογιας γινεται απο τα 10αρια παντως και οχι απο τους ασσους.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Το point του είναι ότι υπάρχει γκρίνια μόνο για τους άσσους άλλα όχι για τα δεκάρια. 😛

Όχι εννοείται λάθος είναι και τα δεκαριά προφανώς.αλλα τι να πεις ..όπως ξαναείδα στ άλλο θρεντ τα άκρα δεν είναι καλό να υπάρχουν αλλά δυστυχώς υπάρχουν κ ζουν ανάμεσα μας στο οτιδηποτε

 

Πχ βλέπεις ταινία με 8.5 κριτική και αντικειμενικά δεν βλέπετε.πχ το mother ..και άλλα.αυτο π έχω καταλάβει το IMDb δεν είναι και τόσο αντικειμενικό λόγο αυτό του θέματος.

Επεξ/σία από kwstas_1993
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δε γράφω πολλά καθώς παίζει να κλειδωθεί/διαγραφεί το thread, so συμφωνώ με τα περισσότερα που λέει ο συγκεκριμένος random youtuber

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχεροί αριθμοί Imdb 4 6 13 5 1 αριθμός τζόκερ 10

32 λεπτά πριν, Locke_John είπε

Γεια σε όλους, 

Προφανώς και θα ήταν τουλάχιστον απαράδεκτο κάποιος να διαδώσει τυχόν διαρροές που  ίσως έχει διαβάσει για το τελευταίο επεισοδιο.

Εμένα, έχοντας δει μέχρι και το προτελευταίο επεισόδιο μου αρέσει μια χαρά ο τρόπος που ολοκληρώνουν το παζλ .

Η μόνη μου "απορία" είναι το τι θα (από)γίνει ο εναπομείναν δράκος.

Επίσης την δρακομανα πραγματικα δε ξέρω τί την πείραξε περισσότερο, η χυλοπιτα απ' τον ανηψιο της (!!!) ή η απομόνωση και μοναξιά του ηγεμόνα; Μάλλον η αποκάλυψη της συγγένειας της με τον John Snow και η διάδοσή της είδησης σε όλο το γνωστό σύμπαν. Μακάρι τα ματάκια της να είναι πράσινα (δε θυμάμαι καλά...)

Υπομονή 6ημερες ακόμα ...

Spoiler

έχει όντως πράσινα μάτια αλλά δεν είχε πάντα ;)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, crom251 είπε

Το τελευταιο επεισοδιο εχει 31848 10αρια και 18165 ασσους.

Η αλλοιωση της βαθμολογιας γινεται απο τα 10αρια παντως και οχι απο τους ασσους.

Γιατί;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, crom251 said:

Απλα εκτρωμα η 8η season.

Και επειδη διαβαζα στο προηγουμενο θεμα καποιους να κανουν κριτικη για τους ασσους στο imdb. Το πιο τραγικο δεν ειναι οι ασσοι, αλλα τα 10ρια που βαζουν τα fan boys.

Π.χ. εγω θα βαθμολογουσα το τελευταιο επεισοδιο με 4, αλλα εβαλα τελικα ασσο, μονο και μονο για να εξισορροπήσω τα 10ρια των fan boys και να παρει το επεισοδιο αυτο που του αξιζει. Δηλαδη κοντα στο 5...

Δεν θελει και μυαλο για να δεις τι παιζει με τις βαθμολογιες. Ολα ειναι σταθερα μεχρι και την 7η σεζον. Δλδ οι ψηφοι ειναι κοντα στις 18.000-25.000 για καθε επεισοδιο και με βαθμολογια 8.6-9.3

Τωρα εαν καποιο επεισοδιο παρει καλυτερη βαθμολογια μεχρι και 9.7 τοτε οι ψηφοι ειναι μεχρι και 40.000, προφανως αυξανονται τα 10αρια,9αρια, οι ασσοι παραμενουν ιδιοι ομως παντα, δλδ στο 2.5%.

Και στα κορυφαια επεισοδιο με βαθμολογια 9.8-9.9 οι ψηφοι ειναι 75.000-175.000(!!!) και προφανως παλι αυξανονται τα 10αρια,9αρια και ξανα οι ασσοι ειναι στο 1,5-2,5%. Ολα αυτα ισχυουν μεχρι και την 7η σεζον.

Ειναι μια λογικη αντιδραση, την οποια εκανα και εγω, οπως και οι περισσοτεροι που εντυπωσιαστηκαν απο τα καλυτερα επεισοδια. Δλδ βαθμολογησα μονο 6 επεισοδια μεχρι στιγμης και κανενα αλλο! Επισης το οτι τα περισσοτερα επεισοδια μεχρι την 7η σεζον εχουν 25.000 μεσο ορο, δειχνει οτι υπηρχαν και τα σταθερα ατομα που ψηφιζαν καθε επεισοδιο, ασχετα τι βαθμολογια εβαζαν.

Και πηγαινουμε ξαφνικα στην 8η σεζον. Αυτο που δεν μπορω να αναλυσω, διοτι δεν εχω τα δεδομενα, ειναι ποσες φηφους ειχαν τα 2 πρωτα επεισοδια πριν βγει το 3ο. Θυμαμαι οτι η βαθμολογια τους ηταν λιγο μεγαλυτερη απο αυτη που εχουν τωρα. Ομως οι ψηφοι; Θελω να πω, μηπως μετα το 3ο επεισοδιο, καποιοι αντεδρασαν και ψηφισαν αρνητικα και τα 2 προηγουμενα. Και αυτο γιατι αν και τα δυο πρωτα επεισοδιο δεν ειχαν κατι το εντυπωσιακο, παρ'ολα αυτα εχουν κοντα στις 80.000 ψηφους, δλδ παραπανω και απο το Spoils of War που ηταν στην προηγουμενη σεζον και απο το The Rains of Castamere που ηταν και αυτο κορυφαιο επεισοδιο. Το blackwater για παραδειγμα εχει μονο 37.000 ψηφους! Αυτο προφανως και δεν ειναι φυσιολογικο..  Θα μου πειτε οτι φετος το hype ειναι μεγαλυτερο και το βλεπει και περισσοτερος κοσμος.. Και οτι τι, μπηκαν και βαθμολογησαν μονο τα φετινα επεισοδια; Τα προηγουμενα δεν τους αρεσαν; Κατι δεν μου καθεται καλα..

Ειμαι σιγουρος οτι μεγαλη ζημια σε ολη την ιστορια εχει κανει το reddit, οι περιφημες θεωριες και τα leaks.. Τιποτα αλλο δεν φταιει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο trailer του τελευταίου επεισοδίου αυτό που πέφτει είναι χιόνι η τα αποκαΐδια ;

αν είναι χιόνι έχει να κάνει με τον μεγάλο χειμώνα που έρχεται με τον  Night King και τους White Wallkers

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε

Στο trailer του τελευταίου επεισοδίου αυτό που πέφτει είναι χιόνι η τα αποκαΐδια ;

αν είναι χιόνι έχει να κάνει με τον μεγάλο χειμώνα που έρχεται με τον  Night King και τους White Wallkers

Κόκα είναι. Φόρτωσε ο Τύριον κόκα το δράκο και ρίχνει από ψηλά στον κόσμο για να ξεχάσουν.

Επεξ/σία από kirileman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, zvarthangalos said:

Στο trailer του τελευταίου επεισοδίου αυτό που πέφτει είναι χιόνι η τα αποκαΐδια ;

αν είναι χιόνι έχει να κάνει με τον μεγάλο χειμώνα που έρχεται με τον  Night King και τους White Wallkers

Ελα ντε.. Λογικα η σταχτη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις πρωτες σεζον βλεπετε λιγοτερες ψηφους στο imdb γιατι δεν το εβλεπε πολυς κοσμος. Το Hype ανεβηκε απο το rains of castamere και μετα. Ολοι αρχισαν να μιλανε για αυτο. Τωρα βλεπετε 100k+ ψηφους που ειναι και λογικο. Οι πρωτες 5-6 σεζον παραμενουν επικες και αν πατε να διαβασετε τα σχολια μονο παραπονα θα διαβασετε. Γιατι δεν ειχε μαχες γιατι ειχε πολυ μπλα μπλα κτλ κτλ. Η τελευταιες 2 σεζον εχουν αρκετες μαχες και λιγοτερα λογια. Με τα λογια και τις δολοπλοκιες τυποι οπως μικροδαχτυλος και βαρυς τους επαιζαν ολους στις πρωτες σεζον. Τωρα που ανελαβαν οι μαχητες ξεκινησαν και οι πολλες μαχες. Ευκολιες παντα θα υπαρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, EmpYristis είπε

Από την στιγμή που μαλιοτραβιοντουσαν κι αλληλοχαρακτηριζονταν μελη εδω μεσα σχετικά με το αν η ταινια ειναι για 1 ή 10, εεεεεε δε θελει και πολύ.

Δεκτό, ας ρίξουν ban τότε σε αυτούς που είναι ανίκανοι να κάνουν κουβέντα σαν ώριμοι ενήλικες, δεν φταίνε σε τίποτα όλοι οι υπόλοιποι που ποσταραν εκαντοντάδες post και χιλιάδες views.

Στα της σειράς τώρα. Προσωπική πρόβλεψη (δεν έχω διαβάσει leaks) είναι ότι ο snow θα σκοτώσει την Dany. Έτσι θα εκπληρωθεί και εν μέρη η προφητεία του Azor Ahai που σκότωσε την αγαπημένη του για να σώσει τον κόσμο.

Επίσης, πρέπει να έχει και κάποιο νόημα η παρουσία του στην σειρά. Μέχρι στιγμής δεν έχει κάνει τίποτα σημαντικό. Για να προλάβω όσους αντιπαραθέσουν ότι συγκέντρωσε στρατό κατά των ww, να τονίσω ότι όπως εξελίγθηκε το 3ο επεισόδιο, μπορούσαν να είχαν εγκαταλείψει το winterfell όλοι. Ας έμενε μόνο ο bran με την Arya, να είχαν βάλει μερικές πινακίδες "Three eyed Crow στα αριστερά σε 30 μέτρα" και να περίμεναν τον NK, δεν θα άλλαζε τίποτα απολύτως.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...