Προς το περιεχόμενο

Game of Thrones -ΠΡΟΣΟΧΗ: SPOILERS


DimosMcLaren

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 410
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, firewalker είπε

BTW, μούφα γραφικά. Τέτοια μάχη από το Superman IV είχαμε να δούμε...

Μουφα γραφικά? Μιλάμε για τηλεοπτική σειρά καταρχας . Δεν θυμάμαι κάποια άλλη σειρά με τέτοια εφέ με τέτοια φωτογραφία.συναγωνιζεται άνετα με μεγάλες παραγωγές Hollywood

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Virus200 said:

Γιατί σβήστηκε το προηγούμενο θέμα τελείως? 

 

1 hour ago, mike299 said:

Έλα ντε? 

Νομίζω ότι καλύτερα από το να το σβήνουν, ας το κλειδώνουν με μια εξήγηση γιατί. Έτσι δεν θα χάνονται και όλα τα post που μπήκαν στον κόπο να γράψουν όσοι το έκαναν

Τώρα δεν υπάρχει και κανένα topic για την σειρά ενεργό. Προσωπικά έχω προχωρήσει σε άλλα site για ενημέρωση/συζήτηση για τη σειρά. Εδώ πέφτει πολύ "λογοκρισία" χωρίς ξεκάθαρο λόγο

 

54 minutes ago, kti23 said:

Έχω θίξει το θέμα στους moderators και στο παρελθόν όπου κλειδώθηκαν 2-3 topics στη σειρά γιατί έτσι. Το topic με τα παράπονα που είχα ανοίξει παρέμεινε κρυφό και δεν το είδε ποτέ μέλος. Αναγκαστικά συμμορφωνόμαστε με την πλατφόρμα που χρησιμοποιούμε ακόμα και αν το moderation μοντέλο λειτουργεί έτσι.

Πολλοί το είχαν χέσει με τα spoilers πάντως και μετά το πρώτο κλείδωμα γιατί δεν καταλαβαίνουν τι σημαίνει open spoilers μέχρι την 7η σεζόν

 

30 minutes ago, mike299 said:

Σίγουρα οι mods έχουν τον τελικό λόγο αλλά ας δώσουν τουλάχιστον μία εξήγηση για την κίνηση. Βλέπεις κλειδωμένα topic χωρίς να ξέρεις γιατί.

Όσο για τα spoilers συμφωνώ ότι από την στιγμή που το θέμα δεν τα επέτρεπε, έπρεπε να μην επιτρέπονται ανοικτά, αλλά η αλήθεια είναι ότι έχει ξεφύγει το πράγμα. Πιο πολλά κλικ έκανες για να ανοίξεις τα spoiler από ότι κύλιση την ροδέλα για scroll.

Η καλύτερη λύση είναι αυτή που έκανε το παλικάρι με το διεγραμμενο θέμα. Ελεύθερα spoiler με spoiler tag για leaks και ένα δεύτερο θέμα που απαγορεύεται τελείως κάθε spoiler. Φαντάζομαι ότι δεν χρεώνονται κιόλας.

 Εχώ γνώση ότι και αυτό το θέμα θα διαγραφεί, τα γράφω απλά για να τα δουν οι mods. Πιστεύω ότι θα καταλάβουν την θέση μου.

 

22 minutes ago, Gilmaru said:

Τι έγινε το προηγούμενο θέμα, διαγράφηκε;

Για να μην έχετε απορία για το τι θα συμβεί στο topic ή στα posts μας (και το δικό μου μέσα) 😛

Ε. Τα μέλη οφείλουν να αποδέχονται την τελική κρίση των συντονιστών για θέματα σχετικά με τη διαχείριση του ιστότοπου. Δεν επιτρέπεται η προσπάθεια άσκησης συντονιστικών καθηκόντων, έστω και εμμέσως. Απορίες και σχόλια σχετικά με την εφαρμογή των παρόντων Όρων Χρήσης δεν επιτρέπεται να διατυπώνονται δημόσια αλλά με προσωπικό μήνυμα προς τον αρμόδιο συντονιστή ή συντονίστρια ή τον διαχειριστή.

https://www.insomnia.gr/announcement/13-όροι-χρήσης/

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
27 λεπτά πριν, mike299 είπε

Όσο για τα spoilers συμφωνώ ότι από την στιγμή που το θέμα δεν τα επέτρεπε, έπρεπε να μην επιτρέπονται ανοικτά, αλλά η αλήθεια είναι ότι έχει ξεφύγει το πράγμα. Πιο πολλά κλικ έκανες για να ανοίξεις τα spoiler από ότι κύλιση την ροδέλα για scroll.

Η καλύτερη λύση είναι αυτή που έκανε το παλικάρι με το διεγραμμενο θέμα. Ελεύθερα spoiler με spoiler tag για leaks και ένα δεύτερο θέμα που απαγορεύεται τελείως κάθε spoiler. Φαντάζομαι ότι δεν χρεώνονται κιόλας.

 

Μιας και αναφέρεις το θέμα των spoilers, επειδή προφανώς δεν μπορούν να μην υπάρχουν αλλά από την άλλη είναι όντως κουραστικό να τα ανοίγεις ένα-ένα όταν έχεις δει και το τελευταίο επεισόδιο, έχω φτιάξει ένα greasemonkey script για Firefox για προσωπική χρήση που μπορεί να βολέψει κάποιους, καθώς κάνει μαζικό άνοιγμα/κλείσιμο των spoilers μιας σελίδας (εμένα πάντως σίγουρα με βόλεψε).

Spoiler

spoilers.gif.4af9632f2294b124ba77b16b318cd6f2.gif

Όποιος ενδιαφέται μπορεί να το βρει εδώ. Για να το χρησιμοποιήσετε εγκαθιστάτε το Greasemonkey και στο εικονίδιο που θα εμφανίσει επιλέγετε New user script και κάνετε επικόλληση τα περιεχόμενα του script. To έχω φτιάξει για Firefox και επειδή το έκανα λίγο βιαστικά λόγω περιορισμένου χρόνου, δεν το έχω δοκιμάσει στα αντίστοιχα plugins του Chrome - δεν αποκλείεται να παίζει κι εκεί. To κουμπί εμφανίζεται μόνο σε σελίδες που περιέχουν spoilers και από προεπιλογή είναι κλειστό. 

Όπως είπα το έχω φτιάξει για προσωπική χρήση οπότε δεν εγγυώμαι ότι θα παίζει σε όλους - στην περίπτωσή μου πάντως δουλεύει μια χαρά (και αυτό ήταν το ζητούμενο :P )

Σύμφωνα με αναξιόπιστες πηγές η λειτουργία ενδέχεται να ενσωματωθεί και στο site κάποια στιγμή (αφού πρώτα ο Μάρτιν γράψει και τα τελευταία βιβλία).

 

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε όλους, 

Προφανώς και θα ήταν τουλάχιστον απαράδεκτο κάποιος να διαδώσει τυχόν διαρροές που  ίσως έχει διαβάσει για το τελευταίο επεισοδιο.

Εμένα, έχοντας δει μέχρι και το προτελευταίο επεισόδιο μου αρέσει μια χαρά ο τρόπος που ολοκληρώνουν το παζλ .

 

Η μόνη μου "απορία" είναι το τι θα (από)γίνει ο εναπομείναν δράκος.

Επίσης την δρακομανα πραγματικα δε ξέρω τί την πείραξε περισσότερο, η χυλοπιτα απ' τον ανηψιο της (!!!) ή η απομόνωση και μοναξιά του ηγεμόνα; Μάλλον η αποκάλυψη της συγγένειας της με τον John Snow και η διάδοσή της είδησης σε όλο το γνωστό σύμπαν. Μακάρι τα ματάκια της να είναι πράσινα (δε θυμάμαι καλά...)

Υπομονή 6ημερες ακόμα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mike299 είπε

Έλα ντε? 

Νομίζω ότι καλύτερα από το να το σβήνουν, ας το κλειδώνουν με μια εξήγηση γιατί. Έτσι δεν θα χάνονται και όλα τα post που μπήκαν στον κόπο να γράψουν όσοι το έκαναν

Τώρα δεν υπάρχει και κανένα topic για την σειρά ενεργό. Προσωπικά έχω προχωρήσει σε άλλα site για ενημέρωση/συζήτηση για τη σειρά. Εδώ πέφτει πολύ "λογοκρισία" χωρίς ξεκάθαρο λόγο

Από την στιγμή που μαλιοτραβιοντουσαν κι αλληλοχαρακτηριζονταν μελη εδω μεσα σχετικά με το αν η ταινια ειναι για 1 ή 10, εεεεεε δε θελει και πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξαναειδα σε fast forward το επεισοδιο 6x10 και οντως τοτε ηταν αλλη φαση η σειρα.. Ακομα και εμενα που μου αρεσαν τα πρωτα 4 επεισοδια της φετινης σεζον, αυτο με απογοητευσε λιγο.. Λυπηθηκα αρκετα.. Δεν ξερω.. Αναμεικτα συναισθηματα. Και δεν μιλαω για σεναριακες ευκολιες και cgi, αυτα δεν με ενδιαφερουν. Το battle of bastards, ισως το κορυφαιο επεισοδιο που εχει βγαλει ποτε τηλεοπτικη σειρα, ηταν ΓΕΜΑΤΟ σεναριακες ευκολιες. Παραπονεθηκε κανεις; Οποτε φτανει πια με αυτη την καραμελα.. Ενταξει ειπαμε θελατε NK στον Iron Throne.. Ισως σε ενα αλλο universe!

Παιζει να μας δειξει τελικα καποια σκηνη με τον bran σχετικα με mad king/ mad queen; Ισως επαιξε και αυτος καποιο ρολο, οπως και με τον Hodor; Ή τουλαχιστον καποιο προηγουμενο 3-eyed raven. Ισως το δειξει στην τελευταια σκηνη της σειρα ή σε καποιο prequel. Και το λεω αυτο γιατι νομιζω οτι η Daenerys ακουσε παραπανω απο μια καμπανα, κουδουνιζε ολο το κεφαλι της!

 

Επισης ο Varys λογικα θα εκανε καλη δουλεια.. Πρεπει να υπαρχουν αρκετοι συμμαχοι και σιγουρα θα ερθουν και οι αγριοι ξανα, ισως δουμε και γιγαντες!

 

1 hour ago, kwstas_1993 said:

Έλα να το παίξουμε στο στοίχημα να δούμε σε πόσες ώρες θα κλείσει και αυτό το thread χαχαχαχα

Γιατι να κλεισει αν κρατηθει επιπεδο και απο την στιγμη που ειναι Spoiler--Free; Αλλα καλο ειναι leaks να μην αναφερονται, απο την στιγμη που ισχυουν και κατα 99% οποτε ειπαν ορισμενοι

Επεξ/σία από elpaso1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα εκτρωμα η 8η season.

Και επειδη διαβαζα στο προηγουμενο θεμα καποιους να κανουν κριτικη για τους ασσους στο imdb. Το πιο τραγικο δεν ειναι οι ασσοι, αλλα τα 10ρια που βαζουν τα fan boys.

Π.χ. εγω θα βαθμολογουσα το τελευταιο επεισοδιο με 4, αλλα εβαλα τελικα ασσο, μονο και μονο για να εξισορροπήσω τα 10ρια των fan boys και να παρει το επεισοδιο αυτο που του αξιζει. Δηλαδη κοντα στο 5...

  • Like 5
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, crom251 είπε

Απλα εκτρωμα η 8η season.

Και επειδη διαβαζα στο προηγουμενο θεμα καποιους να κανουν κριτικη για τους ασσους στο imdb. Το πιο τραγικο δεν ειναι οι ασσοι, αλλα τα 10ρια που βαζουν τα fan boys.

Π.χ. εγω θα βαθμολογουσα το τελευταιο επεισοδιο με 4, αλλα εβαλα τελικα ασσο, μονο και μονο για να εξισορροπήσω τα 10ρια των fan boys και να παρει το επεισοδιο αυτο που του αξιζει. Δηλαδη κοντα στο 5...

Ε με την ίδια λογική βάζουν κ αυτοί 10 για να εξισορροπησουν το 1ρι σου.το ίδιο ειναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...