Προς το περιεχόμενο

Game of Thrones -ΠΡΟΣΟΧΗ: SPOILERS


DimosMcLaren

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, argipen είπε

1. Έδωσε στεγνά τον αδερφό της και με ΑΠΑΘΕΙΑ τον έβελεπε να πεθαίνει με βάναυσο τρόπο.

2. Όταν "αντάλαξε" έναν της δράκο για τους άσπιλους, θυμάσαι τι έκανε για να βγει κερδισμένη;

3. Πόσες οικογένεις που δεν ήθελαν να την ακολουθήσουν σκότωσε στο δρόμο της μέχρι να φτάσει εκεί;

4. Είναι τρελαμένη με τον θρόνο. ΤΡΕΛΑΜΕΝΗ, ΑΡΡΩΣΤΑ!

5. Ο κόσμος είναι ΞΕΚΑΘΑΡΑ με τον Jon, για τον οποίο αργά ή γρήγορα όλοι θα μάθουν την αλήθεια.

6. Η Σέρσεϊ την εμπαίζει σκοτώνοντας την φίλη της και γκόμενα του GreyWorm

7. Ο Σέρσεϊ την εμπαίζει ΞΑΝΑ βάζοντας του κατοίκους μέσα στο κάστρο. Και αφού ο Jon κερδίζει από τον κόσμο το 5 (βλ. σεβασμό), και όπως λέει η ίδια το μόνο έχει είναι ο φόβος, σπέρνει τον πανικό!

1. Ναι, τον γλυκύτατο αδερφό της που την κακοποιούσε συναισθηματικά από παιδί, που την πούλησε σε έναν αιμοσταγή ούγκανο θυμίζοντάς της πως ευχαρίστως θα άφηνε αυτόν, τον στρατό του και τα άλογά τους να την πηδάνε προκειμένου να πάρει αυτό που θέλει και που απειλούσε εκείνη την ώρα να βγάλει το παιδί από την κοιλιά της με το σπαθί του (έστω μεθυσμένος, αλλά έχει πει αντίστοιχα πράγματα και χωρίς να είναι μεθυσμένος). Η απάθειά της δεν είναι καθόλου αφύσικη αντίδραση σε τέτοιες καταστάσεις ακραίας κακοποίησης και εκφοβισμού

2. Οι τύποι κυριολεκτικά χρηματοδοτούσαν κατακτητές και πολεμοκάπηλους αγοράζοντας τους σκλάβους τους, ύστερα ευνουχίζοντάς τους και κάνοντάς τους πλύση εγκεφάλου από μικρά παιδιά για να τους κάνουν unsullied και να ξανατροφοδοτήσουν την μηχανή πολέμου. Η Daenerys έκανε γύρους στην πόλη βλέποντας γυναικόπαιδα να είναι σε άθλια κατάσταση και σταυρωμένους σκλάβους σε δημόσια θέα για να παραδειγματίζονται όσοι τολμούν να σηκώσουν κεφάλι.

Στην δική μου οπτική γλίτωσε την πόλη από ένα μάτσο τυρράνους οι οποίοι ζούσαν και έτρεφαν τον πόλεμο και την σκλαβιά. Βίαια, αλλά αυτό έκανε και σε πολλές σκηνές φαίνεται ότι ήταν η μιζέρια των σκλάβων της πόλης που της έδωσε το κίνητρο να το κάνει.

3. Καμία. Πάντα έδινε επιλογή. Ακόμη και στους unsullied έδωσε την επιλογή ευθύς εξ' αρχής. 

4-7. Το να χρησιμοποιείς γεγονότα από τα τελευταία δύο επεισόδια δεν έχει νόημα. Η όλη λογική της κουβέντας έχει να κάνει με αντιφάσεις της Dany στα τελευταία επεισόδια σε σχέση με τις προηγούμενες σεζόν.

Επεξ/σία από Gilmaru
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 410
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators
2 minutes ago, Mhlogiatros said:

Α μετά έχει σειρά το star wars θα του αλλάξουν τα πετρέλαια οι BB :P

Πόσο χειρότερο από την τωρινή τριλογία να είναι? :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

 

Πάντως απελευθερώτρια είναι μόνο για τους σκλάβους του Astapor και για τους Άσπιλους. Οι Dothraki την ακολουθούν γιατί έγινε Καλίσι, ως γυναίκα του Ντρόγκο. Όλοι οι άλλοι υποτάσσονται στη μανία της υπό τον φόβο των δράκων.

 

😮 κοιτα να δεις που εγω θυμαμαι πως επειδη ηταν γυναικα του drogo την πηγαν στην vaes dothrak να την μπουντρουμιασουν με τις αλλες χηρες των καλ... και επειδη τους εκαψε ολους ζωντανους και βγηκε μεσα απο την φωτια κ μετα εσκασε και ο δρακος αρχισαν να την ακολουθουν... the more you know i guess.

 

σ

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθώ να πιστεύω ότι τα βιβλία είναι γραμμένα και δε βγαίνουν για εμπορικούς λόγους μέχρι να κλείσει η σειρά. Μπορεί να έχουν τόσο διαφορετική εξέλιξη (φανταστείτε πόσο διαφορετική θα γίνει η ιστορία αν στο βιβλίο δεν αναστηθεί ο Σνόου) ώστε θα υπήρχε διαμάχη ανάμεσα στους φαν των βιβλίων και σε αυτών της σειράς.

Ενώ τώρα όλοι μας, ακόμη κι όσοι είμαστε φαν των βιβλίων, παρακολουθούμε τη σειρά ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω πως σίγουρα σαν σειρά είναι απεχτη από όλες απόψεις . Αλλά η 8 η season ήθελε 10 επεισόδια και όχι 6 τουλάχιστον ας ήταν περισσότερη ώρα γιατί κάτι λέγανε για 2 μισή ώρα επεισόδια και τέτοια . Με αποτέλεσμα να βλέπουμε μια προχειρότητα και το σενάρια να μπάζει , και Επισεις να υπάρχει η δημιουργία του συναισθήματος , το χτίσιμο . Πολλά φάουλ σε αυτή την season αλλά και στο τελείωμα της σειράς για όσους με  με ποιανουν . Απαράδεκτο να κανείς τόσο promo , για τους white walkers τόσα επεισόδια χτίσιμο και να τελειώνει το θέμα σε ένα επεισόδιο και να πεθενει ο αρχηγός τους με τόσο εύκολο τρόπο εδώ το βουνό στο τελευταίο επεισόδιο έφαγε 3 μαχαιριές στο κεφάλι και ακόμα ήταν όρθιο ...

Δυστηχως Φενετε πως η σειρά θέλουν να τελειώσει το σηντομοτερο Γιαυτο η τόση προχειρότητα για να βγουν και τα βιβλία . 

Εγω πιστεύω πως στο τελευταίο επεισόδιο θα δούμε τον θάνατο τις καλισι τώρα Όπο ποιον ; Από την αρυα λογικά ή από τον τσον και θα γίνει ο τσον ο νέος βασιλιάς . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάνος βουλαρινος στο Twitter:

"Θα αγαπάω το GoT ακόμα κι αν στο τελευταίο επεισόδιο ο Τζον ο Σνόου πεθάνει από καρδιακή ανακοπή και η Καλίσι απο πνευμονία.

Έλιωσα !!! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 

Θεός ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ έχω να πω τόσα πολλά για την σειρά που αν ανοίξω το στόμα μου παρά πολλοί θα χάσουν τις δουλειές τους.Ειμαι ο μοναδικός Έλληνας που ξέρει την αλήθεια...Δυστυχώς υπάρχει ρήτρα στο συμβόλαιο μου και δεν μπορώ να μιλήσω.Μου απαγορεύουν να πω περισσότερα.Σορυ!

27 λεπτά πριν, ThReSh είπε

60357843_2246987558712622_17267507046782

Έλεος!

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Mrsmoke95 είπε

Εγώ πιστεύω πως σίγουρα σαν σειρά είναι απεχτη από όλες απόψεις . Αλλά η 8 η season ήθελε 10 επεισόδια και όχι 6 τουλάχιστον ας ήταν περισσότερη ώρα γιατί κάτι λέγανε για 2 μισή ώρα επεισόδια και τέτοια . Με αποτέλεσμα να βλέπουμε μια προχειρότητα και το σενάρια να μπάζει , και Επισεις να υπάρχει η δημιουργία του συναισθήματος , το χτίσιμο . Πολλά φάουλ σε αυτή την season αλλά και στο τελείωμα της σειράς για όσους με  με ποιανουν . Απαράδεκτο να κανείς τόσο promo , για τους white walkers τόσα επεισόδια χτίσιμο και να τελειώνει το θέμα σε ένα επεισόδιο και να πεθενει ο αρχηγός τους με τόσο εύκολο τρόπο εδώ το βουνό στο τελευταίο επεισόδιο έφαγε 3 μαχαιριές στο κεφάλι και ακόμα ήταν όρθιο ...

Δυστηχως Φενετε πως η σειρά θέλουν να τελειώσει το σηντομοτερο Γιαυτο η τόση προχειρότητα για να βγουν και τα βιβλία . 

Εγω πιστεύω πως στο τελευταίο επεισόδιο θα δούμε τον θάνατο τις καλισι τώρα Όπο ποιον ; Από την αρυα λογικά ή από τον τσον και θα γίνει ο τσον ο νέος βασιλιάς . 

α εσυ εισαι μαζοχιστης δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mhlogiatros είπε

Α μετά έχει σειρά το star wars θα του αλλάξουν τα πετρέλαια οι BB :P

Δεν χρησιμοποιουν πια πετρελαιο σαν καυσιμο εκει. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...