Προς το περιεχόμενο

The Batman - Matt Reeves new movie


gnsX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα ίδια με το τζόκερ, τα ίδια με τοspiderman τα ίδια και στο batman. 

Καλή ταινία 7/10 ίσως 6.5. μεγαλύτερη από όσο θα έπρεπε και το λέω εγώ που μου αρέσουν οι μεγάλες ταινίες. 

 

Spoiler

Ο καλύτερος ντετέκτιβ του κόσμου λύνει παιδικούς γρίφους σε δευτερόλεπτα; Μου φάνηκε λίγο αστείο. Επίσης δεν είναι ότι έφτασε και στη λύση του δόθηκε. 

Επίσης μου φάνηκαν οι χαρακτήρες ή καλοί ή κακοί δεν είχαμε κάποιον σε Gray area.

 

Ενιγουει δεν έχω πω κάτι παραπάνω από ότι ειπώθηκε. Ωραία ταινία, δεν έκλαψα το 10ρικο ήμουν κ ξάπλα στην comfort. Δεν νομίζω να την ξαναδώ πάντως. Δεν είναι ούτε BB ούτε dark Knight. 

 

 

 

 

Επεξ/σία από Chrisxxx
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Comfort 10 ευρω ειναι;

  

35 λεπτά πριν, Chrisxxx είπε

Ενιγουει δεν έχω πω κάτι παραπάνω από ότι ειπώθηκε. Ωραία ταινία, δεν έκλαψα το 10ρικο ήμουν κ ξάπλα στην comfort. Δεν νομίζω να την ξαναδώ πάντως. Δεν είναι ούτε BB ούτε dark Knight. 

 

 

Επεξ/σία από Witcher1st
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Witcher1st είπε

Comfort 10 ευρω ειναι;

  

 

Θεσσαλονίκη στο village. 10. 

Δεν ξέρω για αλλού. 

Πρώτη φορά την επέλεξα γιατί είχε λίγα άτομα αλλά παίζει να την προτιμώ πριν για ταινίες που θέλω να δω χωρίς να με ενοχλούν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, pontez2 είπε


Με το χέρι στη καρδιά πόσοι θα κάτσουν να ξαναδουν τον Τζοκερ με τον Χοακιν και πόσοι τον Μπατμαν με τον Χιθ Λέτζερ.

Υπάρχουν ταινίες που τις βλέπεις μια φορά, λες ηταν καταπλικτική και τέλος. Υπάρχουν άλλες που θα τις βλέπεις για πάντα και δε θα τις βαριέσαι ποτέ.

Ο Μπατμαν του Ριβς, ανηκει στη πρωτη κατηγορία κατά την άποψή μου.

Είναι όμως και τελείως διαφορετικού τύπου ταινίες. Ο Batman του Nolan ήταν action movie με εκπληκτική ερμηνεία από τον Λέτζερ.

Το τζόκερ ήταν βαρύ ψυχολογικό δράμα με πρωταγωνιστή έναν προβληματικό άνθρωπο σε μια μίζερη κοινωνία ανθρωποφάγων. Είναι πολύ πιο εύκολο να ξαναδείς μια action ταινία ψυχαγωγίας από κάτι τέτοιο. Όπως αντίστοιχα ταινίες το the master, lighthouse,  there will new blood. ΤΑΙΝΙΑΡΕΣ αλλά δεν είναι για παραπάνω από μιας προβολή.

3 ώρες πριν, pontez2 είπε

 

 

Επεξ/σία από mike299
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, mike299 είπε

Είναι όμως και τελείως διαφορετικού τύπου ταινίες. Ο Batman του Nolan ήταν action movie με εκπληκτική ερμηνεία από τον Λέτζερ.

Το τζόκερ ήταν βαρύ ψυχολογικό δράμα με πρωταγωνιστή έναν προβληματικό άνθρωπο σε μια μίζερη κοινωνία ανθρωποφάγων. Είναι πολύ πιο εύκολο να ξαναδείς μια action ταινία ψυχαγωγίας από κάτι τέτοιο. Όπως αντίστοιχα ταινίες το the master, lighthouse,  there will new blood. ΤΑΙΝΙΑΡΕΣ αλλά δεν είναι για παραπάνω από μιας προβολή.

 

Συμφωνώ εν μέρη.

Και η λιστα του Σιντλερ ειναι βαριά ταινία, την έχουμε δει ομως 2-3 φορές.

Και τη φωλιά του κούκου και το La vita e bella. Ειδικά οι 2 τελευταίες βασιζονται καθαρά στην ερμηνεία του ενός. Ομως την έχουμε δει ο καθένας απο 15 φορές. Ε δεν κάνεις το ιδιο με τον Τζόκερ.

Για αυτο λέω οτι δεν χρειάζονται οι συγκρίσεις. Αν ειναι καλή μια ταινία θα φανεί αν αντέχει στο χρόνο. 

Για την ωρα το συγκεκριμένο batman με έκανε να περάσω ευχάριστα τον χρονο μου. Δεν κλαίω τα λεφτά μου, τα άξιζε. Απλά δε χρειάζονται συγκρισεις με άλλα Μπάτμαν.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/3/2022 στις 12:49 ΜΜ, Chrisxxx είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Ο καλύτερος ντετέκτιβ του κόσμου λύνει παιδικούς γρίφους σε δευτερόλεπτα; Μου φάνηκε λίγο αστείο. Επίσης δεν είναι ότι έφτασε και στη λύση του δόθηκε. 

Επίσης μου φάνηκαν οι χαρακτήρες ή καλοί ή κακοί δεν είχαμε κάποιον σε Gray area.

βρισκει τις απαντησεις στο ιντερνετ

 

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

 

Ειναι δυνατον να εκοψαν αυτη την σκηνη? Δλδ... ΡΕΕΕΕΕΕΕ REEVES.

PS: Ακομα κι εδω συνεχιζονται οι επιρροες απο το The Long Haloween μιας και ο Joker παιζει στην ουσια τον ρολο του Calendar Man.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 3η καλυτερη batman ταινια για μενα μετα τις 2 του Νολαν, 4η ομως αν βαλουμε και το προσφατο Joker.
Πρεπει να ειναι η πιο κοντα σε κομικ απο οτι αλλο εχουμε δει, οχι οτι ειμαι βεβαια και το πιο σχετικο ατομο με τα κομιξ.
Πολυ καλος Patinson και Jeffrey Wright, o οποιος μου αρεσει γενικα σε οτι κανει.
Δεν μου αρεσε ιδιαιτερα ο Alfred ομως και δεν εχει και μεγαλο ρολο στην ταινια, μια χαρα η Κραβιτζ ταιριαζαν μεταξυ τους
Δεν με πειραξε καθολου που δεν ειχαμε bruce στην ταινια, αλλα θα ηθελα να δω ακομα περισσοτερο detective work πανω απο ενα pc/ να πηγαινε εδω και εκει να μαζευει στοιχεια. 
Η επιλογη να τον αποκαλουν/λεει μονος του vengeance, ειναι εκει για να τονισει τον θυμο και την νεανικοτητα του και να δειξουν την μεταβαση του σε κατι αλλο στην επομενη ταινια.
Πολυ ωραια δοσμενο το ολο riddler theme ειδικα μετα το μαυρο χαλι με τον τζιμ καρευ, αλλα και εδω ειναι το μαγαλυτερο μου beef, εχεις παει να τους φας ολους μονος απο κοντα, εχεις σχεδιασει τα παντα μπλα μπλα και οταν επιλεγεις το πλουσιοπαιδο, στελνεις απλα μια βομβα που θα περασει απο 10 χερια θεωρητικα πριν φτασει στον στοχο σου??
σορρυ αλλα δεν ταιριαζει με τιποτα ομως.
overall θα της εβαζα ενα 7.5-8/10
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ταινία του τζόκερ εγώ θα ήθελα κάτι παραπάνω.

σαν ταινία πέρναγε ωραία μηνύματα , αλλά για τον χαρακτήρα του τζόκερ ένιωθα ότι κάτι λείπει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...