Προς το περιεχόμενο

The Batman - Matt Reeves new movie


gnsX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, jpaokx είπε

Δεν λέω αυτό. Αυτό το είδαμε

  Απόκρυψη περιεχομένων

Απλά φαίνεται βλακώδες να τρώει μια εξ επαφής και να μην πέθανε!

Όπως επίσης που έπεσε από τον ουρανοξύστη, δεν του έκατσε καλά το αλεξίπτωτο και σακατεύτηκε....αλλά η επόμενη σκηνή όλα καλά. 😜

Ή όπως έσκασε στα μούτρα του η βόμβα και απλά λιποθύμησε.  Τουλάχιστον, στο Dark Knight Rises του πήρε έστω και 2-3 μέρες να γίνει καλά από το σπάσιμο μέσης - που και αυτό βλακεία είναι αλλά τουλάχιστον έβαλε ένα χρονικό περιθώριο 😄

 

3 μηνες ισως, ημερες οχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τ-Α-Ι-Ν-Ι-Α-Ρ-Α! Αυτή και οι δύο πρώτες του Νολαν ότι καλύτερο έχουμε όχι μόνο σε Μπάτμαν αλλά και γενικά σε ταινίες με κόμικ ήρωες. Για εμένα τουλάχιστον. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 21/04/2022 at 23:33, Psycho_Warhead said:
Spoiler

Πάμε για Joker τώρα να γίνει χαμός. Ο Bary από το κομμένο scene ήδη δίνει ρέστα και καλώς κόπηκε γιατί θα έκλεβε το "thunder" από τον Riddler. 

 

Spoiler

Δεν χρειαζόταν να εισάγει τον χαρακτήρα του Τζόκερ από τώρα, στη πρώτη ταινία, ώστε να αφήνει ξεκάθαρες υπόνοιες ότι θα παίξει σημαντικό ρόλο στην επόμενη. Χάνει λίγο την περιέργεια γιατί στο δίνει ωμά. Ίσως γι'αυτό κόπηκε και η υπόλοιπη σκηνή που είδαμε πριν μερικές μέρες στο YouTube. Ιδανικά αρκούσε ένα πλάνο με τον Ρίντλερ στο Αρκαμ, μέσα στο κελί και ένα πλάνο εκτός -όπως και μας το έδειξε χωρίς την συμμετοχή του Τζόκερ όμως - και απλά θα μπορούσε να παίξει λίγο με τις σκιές, με τις φιγούρες εντός των κελιών να αχνοφαινονται από τα παράθυρα. Ίσως και κάποιες φωνές ή κραυγές από κρατούμενους όπου εκεί θα μας έδινε κάποια ψήγματα.

 

Σε αυτό ο Νόλαν το έκανε πιο "κινηματογραφικά έξυπνα" στο τέλος του Batman Begins, αφήνοντας περισσότερη αγωνία και μυστήριο γύρω από την φιγούρα του Τζόκερ.

 

*Αφήνει μεγάλες υποσχέσεις αλλά θέλοντας ή μη η σύγκριση με τον Τζόκερ του αδικοχαμένου Χ. Λέτζερ θα είναι τιτάνια και θεωρώ ότι θα συντροφεύει κάθε ηθοποιό σαν ευλογία ή κατάρα για γνωστούς λόγους. Oμως μπορεί να αποτελέσει και ευκαιρία-πρόκληση ώστε να δείξει και ο ίδιος ο ηθοποιός αλλά και ο Ριβς το ταλέντο του ίσως. 

Σίγουρα αυτό που κρατάμε είναι οτι η συνέχεια έχει στρωθεί με γερές βάσεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Thresh είπε

Μεγαλύτερος ήρωας από τον Batman όποιος την είδε σε τηλεόραση με IPS panel.

Δλδ οσοι πηγαν κινηματογραφο και πανω απο το 80% οσων εχουν τηλεοραση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
9 hours ago, Witcher1st said:

Δλδ οσοι πηγαν κινηματογραφο και πανω απο το 80% οσων εχουν τηλεοραση;

Τόσο μεγάλο το ποσοστό των IPS σε σχέση με τα VA?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Thresh είπε

Τόσο μεγάλο το ποσοστό των IPS σε σχέση με τα VA?

Δεν ξερω καποιον φιλο μου που να εχει OLED τηλεοραση. Και εγω φετος πηρα μετα απο χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, Witcher1st said:

Δεν ξερω καποιον φιλο μου που να εχει OLED τηλεοραση. Και εγω φετος πηρα μετα απο χρονια.

Δεν μίλησα για OLED, αλλά για VA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/4/2022 στις 1:10 ΠΜ, jpaokx είπε

Δεν λέω αυτό. Αυτό το είδαμε

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Απλά φαίνεται βλακώδες να τρώει μια εξ επαφής και να μην πέθανε!

Όπως επίσης που έπεσε από τον ουρανοξύστη, δεν του έκατσε καλά το αλεξίπτωτο και σακατεύτηκε....αλλά η επόμενη σκηνή όλα καλά. 😜

Ή όπως έσκασε στα μούτρα του η βόμβα και απλά λιποθύμησε.  Τουλάχιστον, στο Dark Knight Rises του πήρε έστω και 2-3 μέρες να γίνει καλά από το σπάσιμο μέσης - που και αυτό βλακεία είναι αλλά τουλάχιστον έβαλε ένα χρονικό περιθώριο 😄

 

Spoiler

Μιλαμε για το Dark Knight Rises που επεφτε με σκοινι δεμενο μονο στην μεση απο μεγαλο υψος (ΕΝΩ ΕΙΧΕ ΜΟΛΙΣ ΑΝΑΡΡΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ) καθε φορα που αποτυγχανε και επρεπε να ειχε πεθανει στην πρωτη αποτυχια. Δλδ πως να μην γελασεις? Το γελιο που ειχα ριξει σε εκεινο το σημειο δεν περιγραφεται. Επρεπε να ειχε πεθανει 20+ φορες ο Bruce Wayne του Christian Bale. Και σε χαλασε η κολωνα που εφαγε στην μαπα ο Pattinson? :P

Οι πρωτες 2 Batman ταινιες του Nolan γαμ@νε. Η τριτη ειναι απλα αισχος (μην σχολιασω που βρηκε χρονο o Batman να βαλει gazoline στην γεφυρα για το σημα του ενω ο κοσμος καιγεται... το κακο fighting choreography που κασκαντερ περιμενουν και μερικοι πεφτουν απο μονοι τους... η το οτι ΟΛΟΙ οι αστυνομικοι ετρεξαν για να εγκλωβιστουν). Απο ολες τις αποψεις, η τριτη ταινια του Nolan ειναι μετρια (και ειμαι και fan του Nolan).

 

Επεξ/σία από john2gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν μου αρέσει ο Bats, τα games τα σπάνε, το fight scene στην αποθήκη με Batfleck ήταν άψογο, αλλα μέχρι εκεί. Νομίζω ήταν το καλύτερο Batman που έχω δει και μακάρι να έχει συνεχεια. Τέλειο δεν ήταν σίγουρα, αλλα δεν βρήκα τίποτα που να με ενόχλησε επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, john2gr είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Μιλαμε για το Dark Knight Rises που επεφτε με σκοινι δεμενο μονο στην μεση απο μεγαλο υψος (ΕΝΩ ΕΙΧΕ ΜΟΛΙΣ ΑΝΑΡΡΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ) καθε φορα που αποτυγχανε και επρεπε να ειχε πεθανει στην πρωτη αποτυχια. Δλδ πως να μην γελασεις? Το γελιο που ειχα ριξει σε εκεινο το σημειο δεν περιγραφεται. Επρεπε να ειχε πεθανει 20+ φορες ο Bruce Wayne του Christian Bale. Και σε χαλασε η κολωνα που εφαγε στην μαπα ο Pattinson? :P

Οι πρωτες 2 Batman ταινιες του Nolan γαμ@νε. Η τριτη ειναι απλα αισχος (μην σχολιασω που βρηκε χρονο o Batman να βαλει gazoline στην γεφυρα για το σημα του ενω ο κοσμος καιγεται... το κακο fighting choreography που κασκαντερ περιμενουν και μερικοι πεφτουν απο μονοι τους... η το οτι ΟΛΟΙ οι αστυνομικοι ετρεξαν για να εγκλωβιστουν). Απο ολες τις αποψεις, η τριτη ταινια του Nolan ειναι μετρια (και ειμαι και fan του Nolan).

 

Παντως την τριτη ταινια την εχω δει 3 φορες. Ο Bane ειναι απολυτος κακος, η σκηνη που παλευουν κατω στα τουνελ ειναι κορυφαια. Η πρωτη ταινια ειναι αρκετα βαρετη, δε βλεπεται ανετα πανω απο 1 φορα. Η δευτερη ειναι επος, οκ. Ολα αυτα που λεω τα επιβεβαιωνουν και οι βαθμολογιες στο Imdb.

59 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Γενικά δεν μου αρέσει ο Bats, τα games τα σπάνε, το fight scene στην αποθήκη με Batfleck ήταν άψογο, αλλα μέχρι εκεί. Νομίζω ήταν το καλύτερο Batman που έχω δει και μακάρι να έχει συνεχεια. Τέλειο δεν ήταν σίγουρα, αλλα δεν βρήκα τίποτα που να με ενόχλησε επίσης.

Το Batman VS Superman ειναι το καλυτερο Batman;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...