Προς το περιεχόμενο

House of the Dragon (HBO, 2022, GoT Prequel)


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Jack Gleeson (Joffrey Baratheon) έχει επιστρέψει στην ηθοποιία. Φαίνεται και ωραίος τύπος τώρα που μεγάλωσε σε σχέση με το μαλ@κισμένο που ήταν στην σειρά. 

image.png.06c2ff54fd78545eeed56d196fe9ca72.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν το έθεσα σωστά. Δεν εννοούσα ότι δεν έπαιξαν κάπου εννοούσα ότι δεν μπόρεσαν να καθιερωθούν βάσει της φήμης που απέκτησαν.

Θα βγάλω τους ήδη διάσημους κ τον Τιριον. 

Τα παιδιά Σταρκ πήραν ευκαιρίες κ πρωταγωνιστικούς ρόλους αλλά όπου έπαιξαν ή δεν φάνηκαν ή οι ταινίες ήταν μάπα ή απλά δεν πήγαν καλά. Νομίζω έχασαν το μομεντουμ τους, ίσως ξαναβρεί καλή ευκαιρία η Σάνσα. Οι λανιστερ πλην Τιριον ήταν ήδη γνωστοί, όπως και το υπόλοιπο σαπορτινγκ καστ που έχει παρελάσει από άπειρες αγγλικές σειρές και εκεί θα συνεχίσει να παίζει. Η κλαρκ έχει τα θέματα της. Η Μπριεν για μένα όπου την είδα δεν πήγε καλά.

Αυτός που το εκμεταλλεύτηκε φουλ το ρόλο που του ταιριαξε γάντι είναι ο Μομοα και μετά ο τυριον. 

Σε καμία δεκαετία θα τους βλέπουμε σε άρθρα τυπου δείτε πως είναι τώρα η Άρια Σταρκ, πατήστε εδώ 

  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Χάρινγκτον "κομπάρσος" ήταν σε μία άθλια ακόμα και για Marvel ταινία. Μάλλον το επόμενο σοβαρό πρότζεκτ στο οποίο θα εμφανιστεί θα είναι πάλι ο ίδιος χαρακτήρας που τον ανέδειξε (Jon Snow). 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Clarke θα ειχε λαμπρο μελλον μπροστα της και σε ρομαντικες και σε κωμικες ταινιες αλλα το 2019 την επιασε αιμορραγια στο κεφαλι και απο τοτε τρεχει η καημενη και δεν φτανει.

Ο Χαρινγκτον ειναι τερμα αγγουρι σαν ηθοποιος για marvel καλος ειναι για παραπανω ουτε καν.

Οπως και η Σανσα για xmen οκ δεν κανει για παραπανω. 

Τον Τζοφρει δεν μπορω να τον φανταστω σε αλλο ρολο απο τον τερμα κακο βγαζει κατι μισητο ακομα και τωρα ισως επειδη ηταν οτι χειροτερο στο GOT μου εμεινε. 

Μομοα σε οτι εχει παιξει απο τοτε του παει γαντι ο ρολος ειναι τουμπανο και τετοιους ρολους τους εχει στο τσεπακι. 

Ο Τυριον ειναι πολυ αξιολογος ηθοποιος αλλα δεν καταφερε να παιξει σε μεγαλους ρολους σε ταινιες. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξαιρετική αρχή. Έφερε αέρα, περιέργεια, αγωνία, αίσθηση πρώτων επεισοδίων GoT, σε ατμόσφαιρα και χαρακτήρες. Να είναι η νοσταλγία; να είναι η αίσθηση που μας άφησε το τέλος της 8ης σεζόν και πώς θα μπορούσαν να είχαν εξελιχθεί καλύτερα τα πράγματα με την κληρονομιά που άφησε πίσω η σειρά για 7 καλές σεζόν;  Είχα μείνει με μια παράξενη γλυκόπικρη αίσθηση όταν τον Απρίλιο του 19 τελείωσε και δεν είχα όρεξη να την ξαναδώ.

Αυτό φαίνεται να προσπαθεί ν' αλλάξει το Prequel. Ένα ειναι σίγουρο μέχρι στιγμής. Το "Game of Thrones" επέστρεψε! Μαρεσε αυτό που είδα ενώ δεν καιγόμουν κι ιδιαίτερα όταν ανακοινώθηκε ή έπειτα που κυκλοφόρησαν τα πρώτα trailer. Γύρισα νοητά σε γνώριμα και αγαπημένα μέρη. Αναμένω το 2ο επεισόδιο με αγωνία!

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με εξαίρεση κάποιους, οι ηθοποιοί από το GOT είναι μέτριοι κατ'εμέ. Απλά τους έκατσε καλά το σενάριο και η όλη φάση του GOT. Η Clarke πάντως έχει στα προσεχώς αρκετούς τίτλους βάση του imdb αλλά σαν ηθοποιός δεν είναι για πολλά, άντε για κανα rom com.

Η Sansa ακόμα χειρότερη σαν ηθοποιός και ο Harington πιο αγγούρι δεν γίνεται. Για καμιά χαλαρή action/GOT στυλάκι ναι, αλλά για παραπάνω δεν κάνει. Ο Jason Momoa λόγω παρουσιαστικού/στυλ παίζει σε ρόλους που του ταιριάζουν και έχει κάνει καλή καριέρα.

Ο Tyrion λόγω αναστήματος περιορίζεται σε ρόλους αλλά ταλαντούχος με καλό βιογραφικό. Ο Jaime επίσης, με την ταινιάρα ''Shot Caller'' να μου έρχεται στο μυαλό. Το ίδιο και οι Charles Dance (Tywin Lannister), Liam Cunningham (Davos Seaworth), Pedro Pascal (Oberyn) και η μιλφάρα Cersei.

Ο Jack Gleeson (Joffrey) δυστυχώς δύσκολα θα βγει από το typecasting μιας που η ερμηνεία του ήταν εξαιρετική και τον μισήσαμε στον ρόλο του. Τώρα βέβαια στην φωτό φαίνεται σαν drug lord από τα 80's, αλλά του πάει το στυλάκι. 😅

Για τον Sean Bean (Ned) δεν το συζητώ, ταλεντάρα και πολύ αγαπημένος ηθοποιός.

Επεξ/σία από Glikos
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Chrisxxx είπε

Δεν το έθεσα σωστά. Δεν εννοούσα ότι δεν έπαιξαν κάπου εννοούσα ότι δεν μπόρεσαν να καθιερωθούν βάσει της φήμης που απέκτησαν.

Θα βγάλω τους ήδη διάσημους κ τον Τιριον. 

Τα παιδιά Σταρκ πήραν ευκαιρίες κ πρωταγωνιστικούς ρόλους αλλά όπου έπαιξαν ή δεν φάνηκαν ή οι ταινίες ήταν μάπα ή απλά δεν πήγαν καλά. Νομίζω έχασαν το μομεντουμ τους, ίσως ξαναβρεί καλή ευκαιρία η Σάνσα. Οι λανιστερ πλην Τιριον ήταν ήδη γνωστοί, όπως και το υπόλοιπο σαπορτινγκ καστ που έχει παρελάσει από άπειρες αγγλικές σειρές και εκεί θα συνεχίσει να παίζει. Η κλαρκ έχει τα θέματα της. Η Μπριεν για μένα όπου την είδα δεν πήγε καλά.

Αυτός που το εκμεταλλεύτηκε φουλ το ρόλο που του ταιριαξε γάντι είναι ο Μομοα και μετά ο τυριον. 

Σε καμία δεκαετία θα τους βλέπουμε σε άρθρα τυπου δείτε πως είναι τώρα η Άρια Σταρκ, πατήστε εδώ 

Συμφωνώ, απλά δε νομίζω ότι θεωρούνταν ποτέ οι ηθοποιοί των παιδιών Stark τρομερά ταλέντα, δεν νομίζω ότι είναι λογική η προσδοκία ότι πρέπει να είναι ξαφνικά πρωταγωνιστικές διασημότητες σε πασίγνωστα επιτυχημένα blockbuster μετά το GoT.

 

2 ώρες πριν, liakinen είπε

Ο Χάρινγκτον "κομπάρσος" ήταν σε μία άθλια ακόμα και για Marvel ταινία. Μάλλον το επόμενο σοβαρό πρότζεκτ στο οποίο θα εμφανιστεί θα είναι πάλι ο ίδιος χαρακτήρας που τον ανέδειξε (Jon Snow). 

Έπαιζε κι άλλος Stark όμως αν θυμάσαι στην ταινία και δεν είχε ρόλο "κομπάρσου". 🙂 Εμένα μ άρεσε επίσης για να πω την αμαρτία μου.😛

Επεξ/σία από Gilmaru
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπαθητική η σειρά, καλουτσικο το πρώτο επεισόδιο αν και λίγο αργό. Αν και είναι λίγο εκνευριστικό ότι επικεντρώνεται τόσο πολύ σε όλους αυτούς τους ευγενείς και δεν έχουμε χαρακτήρες όπως τζον σνοου ή ο νανος. Τα λέω καλύτερα στο βίντεο:https://www.youtube.com/watch?v=TnCoZRjZ44g&list=PLZda4wVB1EjIcLL-8szx1pcg60q7UAkQX

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν σου φαίνεται αργό αυτό που να έβγαινε τώρα η πρώτη σεζόν του GoT δηλαδή. 

Στην πορεία θα δούμε κι άλλους χαρακτήρες πάντως.

Επεξ/σία από Gilmaru
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aσχετο αλλα wtf κάποιοι γραφουν με διαφορετική γραμματοσειρά?!

Το επεισόδιο για GOT δεν ήταν καθόλου αργό, το αντίθετο θα έλεγα.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Gilmaru είπε

Έπαιζε κι άλλος Stark όμως αν θυμάσαι στην ταινία και δεν είχε ρόλο "κομπάρσου". 🙂 Εμένα μ άρεσε επίσης για να πω την αμαρτία μου.

😛

Πω ρε φίλε ειλικρινά δεν το θυμόμουν καθόλου και την είδα πριν λίγους μήνες. Σκέψου με τι όρεξη και ενδιαφέρον την είδα. Παίζει και τότε να μην το κατάλαβα. Διάβασα το μήνυμα σου και λέω τι λέει αυτός 🤔 αφού να φανταστείς μπήκα στο Imdb και βρήκα την λύση στο γρίφο 😋 Άσε είναι και τα γεράματα 🤠

Επεξ/σία από liakinen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nikos457 είπε

Συμπαθητική η σειρά, καλουτσικο το πρώτο επεισόδιο αν και λίγο αργό. Αν και είναι λίγο εκνευριστικό ότι επικεντρώνεται τόσο πολύ σε όλους αυτούς τους ευγενείς και δεν έχουμε χαρακτήρες όπως τζον σνοου ή ο νανος. Τα λέω καλύτερα στο βίντεο:https://www.youtube.com/watch?v=TnCoZRjZ44g&list=PLZda4wVB1EjIcLL-8szx1pcg60q7UAkQX

Θα το πω όσο πιο ευγενικά μπορώ:

Η Κριτική που κάνεις στο βίντεο σου, είναι εκτός τόπου και χρόνου 

Είναι σαν να αγνοείς εντελώς το γεγονός ότι η σειρά βασίζεται σε ένα πολύ συγκεκριμένο βιβλίο με μία πολύ συγκεκριμένη ιστορία.

Το τι θα ήθελες να δεις ή το τι θα ήθελα να δω εγώ εσύ είναι εντελώς διαφορετικό θέμα και δεν έχει καμία σχέση με την κριτική της σειράς 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...