Προς το περιεχόμενο

House of the Dragon (HBO, 2022, GoT Prequel)


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά κάπου είδα ότι στο hbo max το επεισόδιο έχει ελληνικούς υπότιτλους μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος ; Εγώ πάντως με Αργεντινικο λογαριασμό δεν έχω ελληνικούς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τιμιότατο για πρώτο επεισόδιο. Σε πολλές στιγμές θύμισε το παλιό καλό GoT

Spoiler

ειδικά σε συγκεκριμένο διάλογο στο τέλος με τη μουσική που παίχτηκε.

Setup χαρακτήρων, διάλογοι και όλα αυτά με το χρόνο που χρειάζονται. Μακάρι να συνεχίσει έτσι και να δούμε ωραία πράγματα.

Οι Targaryens μοιάζουν πιο πολύ με elves από τα elves του Rings of Powah.

Επεξ/σία από Norone92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Ε, ποια εκδοση ειναι καλυτερη?

2160p.HMAX.WEB-DL.DDP5.1.Atmos.DV.MKV.x265 8.33gb

2160p.HMAX.WEB-DL.x265.10bit.HDR.DDP5.1.Atmos 8.31gb

2160p.WEB.H265 6.1gb

Το τελευταιο ειναι SDR?

Για εμάς που προβάλουμε σε projector 4k optoma uhd35 ? Ποια έκδοση ειναι καλύτερη μεταξύ 1 και 2? Πάντα το είχα απορία με τα διαφορετικά αρχεία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Xorxhs! είπε

Για εμάς που προβάλουμε σε projector 4k optoma uhd35 ? Ποια έκδοση ειναι καλύτερη μεταξύ 1 και 2? Πάντα το είχα απορία με τα διαφορετικά αρχεία

Αν ειναι SDR η HDR πας στην HDR εκδοση αρκει να εχεις madvr με media player classic αλλιως πας στην SDR η HDR θα δειχνει ξεπλυμενη. Το dolby vision ειναι αυστηρα για οθονες που υποστηριζουν dolby vision δεν θα δειξει σωστα σε καμια αλλη οθονη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αν ειναι SDR η HDR πας στην HDR εκδοση αρκει να εχεις madvr με media player classic αλλιως πας στην SDR η HDR θα δειχνει ξεπλυμενη. Το dolby vision ειναι αυστηρα για οθονες που υποστηριζουν dolby vision δεν θα δειξει σωστα σε καμια αλλη οθονη. 

με mplayer classic και madvr παιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή στις Dolby Vision εκδόσεις, δεν υποστηρίζουν οι τηλεοράσεις όλα τα πρότυπα. Για παράδειγμα στην LG CX το DV παίζει μόνο από MP4 αρχείο, αλλιώς δείχνει μωβ(Μη σωστά).

Καλύτερα προτιμήστε τις HDR εκδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος δε βαρέθηκε να βλέπει τα μούτρα της μίνι Νταινέρις, σκηνή παρά σκηνή, όκει, κατα τ άλλα θα περιμένουμε να δούμε τη συνέχεια και ας ελπίσουμε να είναι καλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Xorxhs! είπε

Για εμάς που προβάλουμε σε projector 4k optoma uhd35 ? Ποια έκδοση ειναι καλύτερη μεταξύ 1 και 2? Πάντα το είχα απορία με τα διαφορετικά αρχεία

Για αυτό ρώτησα, παιζω σε epson εδω 😄Έχω ΗΒΟ ΜΑΧ οπότε ρώτησα για future reference, πάντα είχα απορία πώς μπορώ να έχω βέλτιστη εικόνα. Θα δοκιμάσω και το mpc, έχω να το πιάσω πάνω από 12 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ήταν κακό. Η ποιότητα παραγωγής πολύ καλή.Χωρίς λιπαρά(non-woke) προς το παρόν.

Ο μόνος ηθοποιός-χαρακτήρας που ξεχωρίζει είναι ο Ματ Σμίθ στο ρόλο του Daemon Targaryen.

Θέλει χρόνο να δούμε περισσότερα. 

 

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iσχυει και απο εμενα πολυ καλο επεισοδιο με ξαφνιασε. Μου σηκωθηκε η τριχα με το ακουσμα της γνωστης μουσικης ειδικα στο τελος. Μπραβο για να δουμε. Οσο δν εχει τπτ μεσα woke καλα θα παει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...