Προς το περιεχόμενο

House of the Dragon (HBO, 2022, GoT Prequel)


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλύτερο από αυτό που περίμενα. Ήταν με λίγα λόγια GOT. Από χαρακτήρες δεν με χάλασε κανείς ούτε η μικρή το αντίθετο μάλιστα. Το τέλος με την μουσική ξύπνησε μνήμες. Μακάρι να συνεχίσει ακόμα δυνατότερα. Εάν συμβεί η ξεφτίλα της σειράς του αντιπάλου δέους θα είναι ακόμα μεγαλύτερη.

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απόλυτα ικανοποιημένος από το πρώτο επεισόδιο. Το GoT επέστρεψε!

Είμαι άνθρωπος που σπάνια θα κάτσει να δει 1 επεισόδιο ειδικά 1 ώρας χωρίς να χαζολογήσω λίγο στο κινητό ή στο pc ρίχνοντας κλεφτές ματιές.  Εδώ όμως 1 ώρα πέρασε νερό.

Έχει δρόμο βέβαια, ελπίζω να μην τα σκατώσουν αργότερα.

Άσχετο, έχουν πει πόσοι κύκλοι θα είναι το συγκεκριμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Απόλυτα ικανοποιημένος από το πρώτο επεισόδιο. Το GoT επέστρεψε!

Είμαι άνθρωπος που σπάνια θα κάτσει να δει 1 επεισόδιο ειδικά 1 ώρας χωρίς να χαζολογήσω λίγο στο κινητό ή στο pc ρίχνοντας κλεφτές ματιές.  Εδώ όμως 1 ώρα πέρασε νερό.

Έχει δρόμο βέβαια, ελπίζω να μην τα σκατώσουν αργότερα.

Άσχετο, έχουν πει πόσοι κύκλοι θα είναι το συγκεκριμένο;

image.png.e549c04680cf5c77054ba7e5c81852c8.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, yanis13 είπε

image.png.e549c04680cf5c77054ba7e5c81852c8.png

Μακάρι να πάει καλά και να μας δείξουν και το landing του Aegon και το πως κατέκτησε ένα ένα τα βασιλεια, αλλα ας τελειώσει μια η πρώτη season και βλέπουμε γιατί μέχρι τότε πολλά μπορούν να αλλάξουν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, chrismilo91 είπε

Καλησπέρα παιδιά κάπου είδα ότι στο hbo max το επεισόδιο έχει ελληνικούς υπότιτλους μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος ; Εγώ πάντως με Αργεντινικο λογαριασμό δεν έχω ελληνικούς 

Από έναν θείο μου που το βρήκε είχε όντως ελληνικούς υπότιτλους...

Αλλά έχω την εντύπωση ότι ήταν hbo και όχι hbo max...

Δηλαδή, η αρχική εικόνα ήταν η κλασική hbo με τα χιόνια και όχι η μοβ του hbo max.... Αν έχει διαφορά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλό. Και μου αρέσει και η έμεση συνδεση με τον πιο σημαντικο χαρακτήρα των βιβλίων του Μάρτιν. 

Πιο ακριβό, πιο κλειστοφοβικό, γυρνάει γυρω απο συγκεκριμένους χαρακτήρες. Γενικά ξεκίνησε καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε σχέση με το soundtrack. Παρότι νοσταλγικό το theme της Daenerys το οποίο χρησιμοποίησαν πλέον ως theme των Targeryan συνολικά αν κατάλαβα καλά, ήθελα να ακούσω και νέες μελωδίες. Μόνο τα ίδια themes μου φαίνεται ξαναζεσταμένο φαγητό και έχω μεγάλο παράπονο όταν τα soundtrack μένουν σε δεύτερη μοίρα, ειδικά σε fantasy setting.

Συνολικά έμεινα πάντως αρκετά ευχαριστημένος από το επεισόδιο!

Επεξ/σία από Gilmaru
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, puelito είπε

Είμαι μεγάλος φαν της σειράς. θα ήθελα να ρωτήσω που προτείνετε να το βλέπω ? Αξίζει η συνδρομή στη Vodafone ?

To GoT που το έβλεπες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, puelito είπε

Είμαι μεγάλος φαν της σειράς. θα ήθελα να ρωτήσω που προτείνετε να το βλέπω ? Αξίζει η συνδρομή στη Vodafone ?

HBO?! :P

1 ώρα πριν, Gilmaru είπε

Σε σχέση με το soundtrack.

Προσωπικά δεν θα με ένοιαζε άμα ήταν ολόιδιο το soundtrack. Βασικά νομίζω το πάνε χαλαρά, με μικρούς τόνους από το original, όσο εξελίσσεται η σειρά θα εξελίσσεται και η μουσική νομίζω. Το soundtrack του original είναι τόσο epic που δύσκολα κάνουν κάτι καλύτερο imho.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, g_mateo είπε

To GoT που το έβλεπες;

Το κατεβαζα από torrent. 

Θελω όμως να έχω καλή ανάλυση και υπότιτλους. Για αυτό ρώτησα σχετικά με το αν αξίζει η συνδρομή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, puelito είπε

Το κατεβαζα από torrent. 

Θελω όμως να έχω καλή ανάλυση και υπότιτλους. Για αυτό ρώτησα σχετικά με το αν αξίζει η συνδρομή. 

Το ίδιο να κάνεις και τώρα. Δεν χρειάζεται να κατεβάσεις υπότιτλους μιας και έχουν είδη 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@{TDi}Dj2k..infc

Spoiler

Έχει θέμα με την επούλωση πληγών (η πληγή στην πλάτη) και με την αισθητικότητα (π.χ. κόπηκε χωρίς να το καταλάβει, είχε το χέρι πάνω στη φλόγα των κεριών χωρίς να ενοχλείται ιδιαίτερα). Είναι συμπτώματα προχωρημένου σακχαρώδους διαβήτη.

Just sayin'... :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...