Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

παλι θα κανουν την διαφορα τα timings απο οτι φαινεται σε καποια games

96042761_SotTRRyzen3600mit4Settings.jpg.a020ed7fe7bb5677d1ca0834ed2563f1.jpg

1645463367_sottrbestscore.jpg.f8453aef784607f19edeb2d8f769ce87.jpg

Εχώ αυτό τώρα πρόχειρο, με TAA ανοιχτό. TR.png.c4b87bcbcd8a9a27cbfd7ca9bb5974f3.pngΔεν θυμάμαι με τι settings, λογικά 4.7 ήμουνα πριν κάνω το delid. Θα τα ξανατρέξω σε λίγο να δώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Εχώ αυτό τώρα πρόχειρο, με TAA ανοιχτό. TR.png.c4b87bcbcd8a9a27cbfd7ca9bb5974f3.pngΔεν θυμάμαι με τι settings, λογικά 4.7 ήμουνα πριν κάνω το delid. Θα τα ξανατρέξω σε λίγο να δώ

Δεν ξέρουμε η ti του amd γραφήματος αν ήταν oced η οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Εχώ αυτό τώρα πρόχειρο, με TAA ανοιχτό. TR.png.c4b87bcbcd8a9a27cbfd7ca9bb5974f3.pngΔεν θυμάμαι με τι settings, λογικά 4.7 ήμουνα πριν κάνω το delid. Θα τα ξανατρέξω σε λίγο να δώ

Κοιτα η εκδοση του demo που τρεχει ειναι πιο βαρια απο του θειου εξακριβομενο ,αυτος τρεχει Maxed out με anti-a off  και εσυ εδω εισαι Highest με TAA ,νομιζω αν τρεξεις το demo stock + memory overclock θα ειστε στα ιδια περιπου απο αυτο που βλεπω εδω. 

2 λεπτά πριν, billeiros είπε

Δεν ξέρουμε η ti του amd γραφήματος αν ήταν oced η οχι

δεν παιζει να μην ειναι Overclocked

@ryzenlake κλοκαρε και την καρτα ρε ξεχαστηκα καλα που μιλησε ο bill

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ περίεργα τα γραφήματα  του sotr....βλέπω τα gpu bound στα γραφήματα

2%/14%/29%/45%/62% ....τρώει μπουκάλι πάντως με 1080ti σε 1080p αλλά δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που είναι η demo έκδοση......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Κοιτα η εκδοση του demo που τρεχει ειναι πιο βαρια απο του θειου εξακριβομενο ,αυτος τρεχει Maxed out με anti-a off  και εσυ εδω εισαι Highest με TAA ,νομιζω αν τρεξεις το demo stock + memory overclock θα ειστε στα ιδια περιπου απο αυτο που βλεπω εδω. 

δεν παιζει να μην ειναι Overclocked

@ryzenlake κλοκαρε και την καρτα ρε ξεχαστηκα καλα που μιλησε ο bill

Δεν πάει πάνω απο το highest ρε συ, τέρμα είναι.

Έδω έαν που έτρεξα τώρα. Η καρτά γιατί ρε παίδες, το cpu render δεν βλέπουμε?

TR.gif.4f096b2f1dda5f769ef9714940845d05.gif

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Δεν πάει πάνω απο το highest ρε συ, τέρμα είναι.

Έδω έαν που έτρεξα τώρα. Η καρτά γιατί ρε παίδες, το cpu render δεν βλέπουμε?

TR.gif.4f096b2f1dda5f769ef9714940845d05.gif

custom ρε βαλτα ολα τερμα,  και το  cpu game βλεπουμε αλλα βαλε και την καρτα να εχουμε μια γενικη εικονα

5 λεπτά πριν, BabisTs είπε

πολύ περίεργα τα γραφήματα  του sotr....βλέπω τα gpu bound στα γραφήματα

2%/14%/29%/45%/62% ....τρώει μπουκάλι πάντως με 1080ti σε 1080p αλλά δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που είναι η demo έκδοση......

η demo τα εχει γ@μησει ολα

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Κοιτα η εκδοση του demo που τρεχει ειναι πιο βαρια απο του θειου εξακριβομενο ,αυτος τρεχει Maxed out με anti-a off  και εσυ εδω εισαι Highest με TAA ,νομιζω αν τρεξεις το demo stock + memory overclock θα ειστε στα ιδια περιπου απο αυτο που βλεπω εδω. 

δεν παιζει να μην ειναι Overclocked

@ryzenlake κλοκαρε και την καρτα ρε ξεχαστηκα καλα που μιλησε ο bill

Όταν συγκρίνουμε να συγκρίνουμε σωστα.ετσι.ο 8700κ πέθανε.ζωη σε λόγου μας.αν τον ρίξουν στα 200 ευρώ ίσως έχει νόημα ύπαρξης...για να μην αναφέρω την έλλειψη solder.....

Επεξ/σία από billeiros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικα το cpu κοιταμε τωρα ,δεν εχει και πολυ νοημα η καρτα οντως αλλα θα πρεπει κανονικα να εχουμε και την ιδια εκδοση του Benchmark για το σωστο συμπερασμα

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billeiros είπε

To sottr έχει έκδοση ,οριτζιναλ,demo και θείου.ολες διαφέρουν μεταξύ τους και σημαντικά μαλιστα

Θα το τρεξω και εγω που εχω του θειου απο βδομαδα που θα παραλαβω να εχουμε ακριβης μετρηση

5 λεπτά πριν, billeiros είπε

Όταν συγκρίνουμε να συγκρίνουμε σωστα.ετσι.ο 8700κ πέθανε.ζωη σε λόγου μας.αν τον ρίξουν στα 200 ευρώ ίσως έχει νόημα ύπαρξης...για να μην αναφέρω την έλλειψη solder.....

καλα δεν πεθανε μια χαρα τουμπανο cpu ειναι για gaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, billeiros είπε

Όταν συγκρίνουμε να συγκρίνουμε σωστα.ετσι.ο 8700κ πέθανε.ζωη σε λόγου μας.αν τον ρίξουν στα 200 ευρώ ίσως έχει νόημα ύπαρξης...για να μην αναφέρω την έλλειψη solder.....

Αν τον ρίξουν στα 200 ευρώ όλοι εδώ που ξερογλυφονται για 3600 τι λες να αγοράσουν. Ας σοβαρευτούμε λίγο. Δηλαδή άμα ζητήσω ανταλλαγή με 3600 θα πρέπει να βάλω και απτή τσέπη μου και να βρω κορόιδο κιόλας να μου το δώσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Αν τον ρίξουν στα 200 ευρώ όλοι εδώ που ξερογλυφονται για 3600 τι λες να αγοράσουν. Ας σοβαρευτούμε λίγο. Δηλαδή άμα ζητήσω ανταλλαγή με 3600 θα πρέπει να βάλω και απτή τσέπη μου και να βρω κορόιδο κιόλας να μου το δώσει 

Εγώ δε θα τον έπαιρνα πάντως με την οδοντοπαστα.γουστα είναι αυτά.και delided επίσης ούτε πάλι λόγω της εγγύησης που έχει πεταξει.επισης θα προτιμούσα να δώσω τα 210 αντί για τα 368 .γούστα είναι αυτα

Επίσης To sottr έχει διάφορες εκδόσεις ήτοι οριτζιναλ,demo και θείου.ολες διαφέρουν μεταξύ τους και σημαντικά μαλιστα.

γιανα γίνει σωστή σύγκριση θέλει όμοια έκδοση του παιχνιδιού και ίδια gpu με ιδια ρολόγια .τα υπόλοιπα είναι για εσωτερική καταναλωση

Επεξ/σία από billeiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Αν τον ρίξουν στα 200 ευρώ όλοι εδώ που ξερογλυφονται για 3600 τι λες να αγοράσουν. Ας σοβαρευτούμε λίγο. Δηλαδή άμα ζητήσω ανταλλαγή με 3600 θα πρέπει να βάλω και απτή τσέπη μου και να βρω κορόιδο κιόλας να μου το δώσει 

παλι 3600 θα αγοραζα , ο 3600 εχει φοβερο efficiency + καλυτερες θερμοκρασιες , stock to stock ειναι πανω κατω ιδιες στο gaming και productivity, τωρα επιδει μπορει και clockαρει παραπανω δεν ειναι για μενα λογος προτιμησεις οταν σε αυτο πρεπει να προσθεσεις και μια καλη ψυκτρα ,ακριβη motherboad  και υψηλες θερμοκρασιες και καταναλωση οταν την ιδια στιγμη ο 3600 τρεχει ανετα σε motherboard τον 60 ευρω ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billeiros είπε

Εγώ δε θα τον έπαιρνα πάντως με την οδοντοπαστα.γουστα είναι αυτά.και delided επίσης ούτε πάλι λόγω της εγγύησης που έχει πεταξει.επισης θα προτιμούσα να δώσω τα 210 αντί για τα 368 .γούστα είναι αυτα

Ναι είπες να τον ρίξουν 200ευρω, και σου λέω εγώ άμα πάει 200 η amd δεν θα ξανά πουλήσει mid range cpu για μια 10ετια. Μεταξύ μας ρε παιδιά κοροιδευομαστε, ντροπή είναι. Ποιος αγοράζει 3600 επειδή είναι καλύτερος και όχι επειδη είναι φτηνότερος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...