Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, renaxan είπε

Ωραία!! Μπορείς άνετα να πάρεις τον 3900x. Το κουτί να έχει καλό airflow και όλα μια χαρά. Το πρώτο beta bios θα έχει προβλήματα, παρόμοιος και τα επόμενα. Λίγο υπομονή με αυτό. 😉

Κουτάκι έχω αυτό :Corsair Carbide Clear 400C. Τώρα τί ακριβώς αφήνεις να εννοηθεί για τυχόν προβλήματα???? Εσύ εάν επιτρέπεται τί επεξεργαστή έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά εγώ προτείνω 5αρα μομπο πάντως για όποιον χτίζει από την αρχη.το bios τους είναι έτοιμο.πιο δυνατά vrm στις περισσότερες .υποστηρίζουν ραμ στο Θεό από χρονισμό και pci 4.0 .αχρειαστο να είναι αλλά είναι ένα συν

Nα αναφέρω επίσης πως κάπου πήρε το μάτι μου πως ραμ πάνω από 3600 αλλάζουν το divider στο μισό...

Επεξ/σία από billeiros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Just saying το 3733cl14 με ποια dimms είναι εφικτό; 

Δεν ξερω αν ειναι εφικτο με οποιοδηποτε τσιπακι για φουλ σταθεροτητα ,οποτε δεν μπορω να σου απαντησω με σιγουρια ,αλλα θεωρητικα με τα δυνατα 4000c17 ,3600c15 κλπ ,το θεμα ειναι ποση ταση θα ζητησουνε και δεν νομιζω οτι θα ζητησουν λιγοτερη απο 1.49v

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

 

12 minutes ago, billeiros said:

Μα αυτό θα κάνω εξαρχής...και πως βαριέμαι το ραβε ξηλώνε....σε ευχαριστώ πολύ!

Και εγώ στην θέση σου το ίδιο θα έκανα!! Κουράγιο με τις αλλαγές. Βάλε τον μικρό να σε βοηθήσει!

Παρένθεση: αγόρασα το Division 2.. Με πήγα 10 lvl!!! 60 βαθμούς η κάρτα με αρκετά aggressive τα fans.. Vsync on στα 60Hz 4k ανάλυση.. Παίζει παρά πολύ ωραία!! Το παιχνίδι είναι ωραίο, αλλά ακόμα το μαθαίνω..

 

Επεξ/σία από renaxan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, billeiros είπε

Έχεις 1080ti για να συγκρινουμε?

Yeap. 

 

Παντως με τα νουμερα που βλέπω από πάνω από βιασμενος θα βγει βιαστής. Όχι τίποτα, με τόσες βλακειες που έχω διαβάσει εδώ μέσα τις τελευταίες μέρες θα γίνω amd hater... 

Επεξ/σία από Ryzenlake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, billeiros είπε

Παιδιά εγώ προτείνω 5αρα μομπο πάντως για όποιον χτίζει από την αρχη.το bios τους είναι έτοιμο.πιο δυνατά vrm στις περισσότερες .υποστηρίζουν ραμ στο Θεό από χρονισμό και pci 4.0 .αχρειαστο να είναι αλλά είναι ένα συν

Nα αναφέρω επίσης πως κάπου πήρε το μάτι μου πως εάν πάνω από 3600 αλλάζουν το divider στο μισό...

Kοιτα να δεις το μονο πραγματκο + ειναι το Bios (αν και υπαρχουν χ470 που δεν εχουν θεματα με το βios) ,τα vrm απο μια χ470 για μοντελα 3800χ και κατω θεωρω οτι επαρκουν αφου απο Overclock δεν λενε τα νεα. Για τις μνημες και οι χ470 μπορουν να παιξουν ευκολα μεχρι τα 4000Μhz. Για αυτα που δινει πραγματικα το x570 ειναι τρομερα υπερκοστολογημενο. Σιγουρα δεν κατακρινω την αγορα x570 μητρικης και εγω x570 εχω παραγγειλει αλλα πρεπει να λεμε και την αληθεια

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, stormoffire said:

Κουτάκι έχω αυτό :Corsair Carbide Clear 400C. Τώρα τί ακριβώς αφήνεις να εννοηθεί για τυχόν προβλήματα???? Εσύ εάν επιτρέπεται τί επεξεργαστή έχεις?

Τον 1700 έχω σε αυτή την μητρική. Δες την υπογραφή μου. Είμαι από κινητό και αργώ να γράψω.. Επίσης δεν βλέπω τις υπογραφές των άλλων.. 

3900 δεν αγοράζω, έχω τον Threadripper που έτσι όπως με τρώει θα θέλω να δοκιμάσω την επόμενη γενιά και σε αυτούς..🤭🤭🤭

Επεξ/σία από renaxan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Να ανεβάσω και γω με το βιασμενο μου η θα γίνω κακός? 😜

Γιατι να γινεις κακος ,βασικα θα στο ζητουσα 😛 θελω δυο ομως ,ενα με στοκ cpu και ενα στα 5.1 οπως εισαι. Τις ram τεζαρετες και στις δυο περιπτωσεις, τα settings ειναι ολα maxed out και  anti-off φαινεται και στην φωτο

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Γιατι να γινεις κακος ,βασικα θα στο ζητουσα 😛 θελω δυο ομως ,ενα με στοκ cpu και ενα στα 5.1 οπως εισαι. Τις ram τεζαρετες και στις δυο περιπτωσεις, τα settings ειναι ολα maxed out και  anti-off φαινεται και στην φωτο

Στα 5.1 τα mins είναι 127 με 130 και τα Μαξ 280 νομίζω . Τώρα κάτσε να πάω σπίτι και θα τα τρεξω

 

Το κακός δεν πήγαινε σε σένα αλλά σε διάφορους βιαστές εδώ μέσα 😜

Επεξ/σία από Ryzenlake
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, renaxan είπε

Τον 1700 έχω σε αυτή την μητρική. Δες την υπογραφή μου. Είμαι από κινητό και αργώ να γράψω.. Επίσης δεν βλέπω τις υπογραφές των άλλων.. 

3900 δεν αγοράζω, έχω τον Threadripper που έτσι όπως με τρώει θα θέλω να δοκιμάσω την επόμενη γενιά και σε αυτούς..🤭🤭🤭

Ελπίζω το κουτί μου να έχει καλό airflow για 3900χ ή 3700χ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Στα 5.1 τα mins είναι 127 με 130 και τα Μαξ 280 νομίζω . Τώρα κάτσε να πάω σπίτι και θα τα τρεξω

Το κακός δεν πήγαινε σε σένα αλλά σε διάφορους βιαστές εδώ μέσα 😜

Bασικα στα cpu test εχει χειροτερα νουμερα απο 2700χ με 3600c14

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

Bασικα στα cpu test εχει χειροτερα νουμερα απο 2700χ με 3600c14

Δεν ξέρω δεν το θεωρώ απίθανο στο συγκεκριμένο game. Τα παιδιά που ανέβαζαν με τσιτωμενο 2600χ έβγαζαν χειρότερα από αυτό που ανεβασες εσυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
43 minutes ago, stormoffire said:

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου... Απλά φοβάμαι για τις θερμοκρασίες μήν κάψουμε καμία μητρική.. κλπ. κλπ.. και για τα vrm που λέτε συνέχεια και δεν είμαι ειδικός σε αυτά....!

Εδώ έπαιξε 3900Χ σε κάτι b350 του 65€, στη τομαχωκ θα σκαλώσει;; ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...