Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, pdiomidis είπε

Ναι το case είναι ένα θέμα αλλά και το ύψος των ραμ... αλλιώς δεν βάζω τον ανεμιστήρα στα δεξιά. 

Εχω μια καστομια κουτί από vero pc της octabit ήταν το πρώτο μου desktop και αναβιώνει παιδικά αισθήματα τότε που παίζαμε lineage 2 στην πρώτη γυμνασίου😂 

Ναι διαβάζω τα καλύτερα! Απλά δεν έχω δει κάποιο review με 3600... 

Αν μπεις στο site της ψυκτρας γράφει ακριβώς τι κουτί χρειάζεσαι για να την χωρεσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Orgios είπε

Δεν νομίζω ότι αξίζει... 

 

23 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Απλή η απάντηση, άμα στο gaming που κάνεις σε κόβει η CPU και ταυτόχρονα θες και παραπάνω επιδόσεις τότε αξίζει. Αν δεν σε κόβει η CPU η και να σε κόβει ήδη τερματίζεις το monitor που έχεις τότε δεν αξίζει. 

Παίζεις σε 144hz monitor? Αν ναι, σε περιορίζει το cpu από το να βγάλεις αυτά τα 144?

Γενικότερα από γενιά σε γενιά έχουν σταματήσει να αξίζουν οι αναβαθμίσεις από το 2000 ξέρω γω. Το 10-15% πάνω είναι ψιλά γράμματα, οι περισσότεροι εδώ το κέφι μας κάνουμε. Όταν ημουμα απλά gamer και όχι καμένος benchmarker, άμα μου λεγες να αλλάξω επεξεργαστή για 10% επιδόσεις θα σου κοβα την καλημέρα. 

 

Πράγματι έχω 144hz monitor, αλλά έχω επίσης και την 2060 gpu :P . Τα 144hz σίγουρα δεν είναι αυτοσκοπός για μένα, αν έρθουν καλώς, αν όχι δεν τρέχει και τίποτα, ούτε παίζω competitive games για να τα θέλω σώνει και καλά. Οπότε μάλλον θα κάτσω εκεί που είμαι. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, stormoffire said:

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Εγώ έχω όμως την MSI Χ370 Gaming Pro Carbon...

Ακόμα καλύτερα...!

1 hour ago, nikpoth said:

Μόλις χτύπησα και εγώ έναν 3600χ. Αύριο πρωί θα τον έχω, λογικά μεσημέρι θα έχω και αποτελέσματα με b450. Τούς 2600 απλούς, 100;90; αξίζει για πούλημα; Η ποιό χαμηλά;

Δικός μου είσαι εσύ, θέλουμε feedback asap. Με τι RAM, GPU θα τον ταιριάξεις;

Εφ' όσον ο 2600 ο απλός έχει 130 σκρουτζ πιστεύω με 110 με εγγύηση θα φύγει άμεσα... Έχουν μεγάλη ζήτηση.

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, pdiomidis είπε

Για τα overkill ζούμε 😂

https://www.skroutz.gr/s/9124363/Thermalright-Le-Grand-Macho-RT.html?from=account_favorites overkill απόδοση με καλύτερη τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ με demo και latest drivers στα 4.295 (stock δηλαδή). Το προηγούμενο run ήταν στα 3.7 τελικά.

Το demo μέγα απατή γενικά, χίλιες φορές του θείου. Stutters και CTD συνέχεια έτρωγα...2 ώρες με πήρε να βγάλω ενα run χωρίς ctd....

 

demo.gif.713e9c36131094748a11f4b78211ed37.gif

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Εγώ σε αυτήν πάντως θα έβαζα άλλον ένα fan για push-pull. Αρκετά φαρδιά είναι η ψήκτρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Εδώ με demo και latest drivers στα 4.295 (stock δηλαδή). Το προηγούμενο run ήταν στα 3.7 τελικά.

Το demo μέγα απατή γενικά, χίλιες φορές του θείου. Stutters και CTD συνέχεια έτρωγα...2 ώρες με πήρε να βγάλω ενα run χωρίς ctd....

  Απόκρυψη περιεχομένων

demo.gif.713e9c36131094748a11f4b78211ed37.gif

αρα stock ειναι πανω κατω τα ιδια στο sottr ,εισαι ωραιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Ακόμα καλύτερα...!

Δικός μου είσαι εσύ, θέλουμε feedback asap. Με τι RAM, GPU θα τον ταιριάξεις;

Εφ' όσον ο 2600 ο απλός έχει 130 σκρουτζ πιστεύω με 110 με εγγύηση θα φύγει άμεσα... Έχουν μεγάλη ζήτηση.

Flare x 3200cl14. Msi mortar b450m, rtx2070. Μόλις γύρισα από διακοπές, διάβασα, με τρέλανε το φόρουμ και τον χτύπησα! Όχι νορμάλ τα 270 ευρώ αλλά έφαγα πρίζα . Έβαλα 100 τελικά  τον παλιό. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, nikpoth said:

Flare x 3200cl14. Msi mortar b450m, rtx2070. Μόλις γύρισα από διακοπές, διάβασα, με τρέλανε το φόρουμ και τον χτύπησα! Όχι νορμάλ τα 270 ευρώ αλλά έφαγα πρίζα . Έβαλα 100 τελικά  τον παλιό. 

Τέλεια! Τις RAM πού τις έπαιζες με τον 2600? Αναμένω εναγωνίως πόσο παραπάνω παίζουν με τον 3600Χ :D
Καθώς και real life boost πού είναι (όχι single core εννοώ). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτησώ - σκεύτομαι το Σάββατο ή τη Δευτέρα να πάρω τον 3600Χ με μια Χ470 μητρική - ίσως και απο το Πλαίσιο ακόμη, με μια X470 δεν φαίνεται να είναι πολύ διαφορετική η τιμή και σε αυτούς .. Αν τον πάρω με μια τέτοια μητρική, θα δουλέψει εγγυημένα ; Υπάρχει περίπτωση να μην ; Τι κάνω σε αυτή τη περίπτωση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Just now, Spartan_X said:

Παιδιά να ρωτησώ - σκεύτομαι το Σάββατο ή τη Δευτέρα να πάρω τον 3600Χ με μια Χ470 μητρική - ίσως και απο το Πλαίσιο ακόμη, με μια X470 δεν φαίνεται να είναι πολύ διαφορετική η τιμή και σε αυτούς .. Αν τον πάρω με μια τέτοια μητρική, θα δουλέψει εγγυημένα ; Υπάρχει περίπτωση να μην ; Τι κάνω σε αυτή τη περίπτωση ;

Κοίτα τη λίστα συμβατότητας της μητρικής που θες να πάρεις. Σίγουρα χρειάζεται να σου κάνουν bios update από πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Spartan_X είπε

Παιδιά να ρωτησώ - σκεύτομαι το Σάββατο ή τη Δευτέρα να πάρω τον 3600Χ με μια Χ470 μητρική - ίσως και απο το Πλαίσιο ακόμη, με μια X470 δεν φαίνεται να είναι πολύ διαφορετική η τιμή και σε αυτούς .. Αν τον πάρω με μια τέτοια μητρική, θα δουλέψει εγγυημένα ; Υπάρχει περίπτωση να μην ; Τι κάνω σε αυτή τη περίπτωση ;

σε ολες δουλευεουν, το θεμα δεν ειναι αν θα δουλευουν η οχι ακριβως ,ποια μητρικη σκεφτεσαι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...