Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, ilos είπε

😂

Την αγγελια δεν καταλαβα γιατι την ανεβασες?τον πουλησα και πηρα 3900x!και για ποιες παπατζες μιλας!

Επεξ/σία από dragonbornGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, dragonbornGR είπε

Την αγγελια δεν καταλαβα γιατι την ανεβασες?τον πουλησα και πηρα 3900x!και για ποιες παπατζες μιλας!

Μπράβο. Δεν σε ρώτησε κανείς βέβαια ούτε ενδιαφέρθηκε να μάθει τι τον έκανες τον cpu.

 

Η τιμή, πρέπει να παραδεχθείς, είναι λίγο τσιμπημένη. Αλήθεια, ο 3900x πόσο κόστισε;

10.000.001,00 ευρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

550 κοστισε ο 3900x  και εχει 12 οχι 8 οπως ο 9900κ που οταν ειχε πρωτοβγει ειχε 600 ευρω και επαιζες με 100 βαθμους και εδω κανουμε απλα μια κουβεντα,τωρα αν εσυ νομιζες οτι το 10.000.001.00 ηταν αληθινο απο εκει καταλαβαινεις με τι ανθρωπο μιλαω αλλα ας μην το παμε μακρια ο καθενας αγοραζει οτι θελει και λεει την γνωμη του αναλογα με αυτα που βλεπει εγω τα βλεπω live και οχι απο rewiews amd fanboys η Intel fanboys!

  • Confused 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, kostas_anes είπε

Eμενα κανει :P
Συν οτι υπαρχει PBO Eco Mode με 45W καταναλωση που δεν το εχω δοκιμασει. Γενικα παντως μπορεις να κανεις πολλα

Να γ@μησω την μητρική μου και την Asrock!!! Τι μητρικές έχετε ρε και μπορείτε να κάνετε τέτοια;;; Εγώ τον 1600 μου με τέτοια κόλπα δεν μπορώ να τον δουλέψω... Δεν έχει περιορισμό των tdp η ριμάδα μου...

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, dem είπε

...Precision Boost Overdrive (PBO) - Present in all 3rd-gen Ryzen 5 and above CPUs - PBO works the same as the older iteration, just that it now can automatically overclock the CPU past the printed boost clock by up to 200 MHz, if the motherboard's VRM is capable of providing the extra power needed and if the silicone is good enough...

Προφανώς τα καλά vrm είναι με > 700$ m/b και αυτοί που τις πήραν δεν είχαν ρεντα στο silicone ακόμα ... Χεχεχε

Ακόμα και καλό προϊόν να έχει η amd στο marketing την παπατζα την έχει στο αίμα της η εταιρία 

01212801.jpeg

🤔 Ασχολείται και με είδη δόμησης η AMD;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dragonbornGR είπε

550 κοστισε ο 3900x  και εχει 12 οχι 8 οπως ο 9900κ που οταν ειχε πρωτοβγει ειχε 600 ευρω και επαιζες με 100 βαθμους και εδω κανουμε απλα μια κουβεντα,τωρα αν εσυ νομιζες οτι το 10.000.001.00 ηταν αληθινο απο εκει καταλαβαινεις με τι ανθρωπο μιλαω αλλα ας μην το παμε μακρια ο καθενας αγοραζει οτι θελει και λεει την γνωμη του αναλογα με αυτα που βλεπει εγω τα βλεπω live και οχι απο rewiews amd fanboys η Intel fanboys!

Noμιζω οτι καπου εχασες το νοημα, αλλα δεν πειραζει.... 
Προφανως επισης ο @ilos λινκαρε την αγγελια για το κωμικο του 10 εκ..... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν πειραζει  φιλε ηταν η πρωτη και η τελευταια φορα που σχολιασα κατι εδω μεσα γιατι προφανώς τα ξερουν ολα 😂

 

Επεξ/σία από dragonbornGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimoskoutr είπε

Να γ@μησω την μητρική μου και την Asrock!!! Τι μητρικές έχετε ρε και μπορείτε να κάνετε τέτοια;;; Εγώ τον 1600 μου με τέτοια κόλπα δεν μπορώ να τον δουλέψω... Δεν έχει περιορισμό των tdp η ριμάδα μου...

Σιγά την φοβερή επιλογη ρε πλάκα με κάνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καμιά πλάκα η https://www.asrock.com/MB/AMD/Fatal1ty AB350 Gaming-ITXac/index.asp#Support στο bios που στο καλό έχει περιορισμό στα tdp δεν έχω καμία ιδέα... Δεν το θέλω για τον 1600 μου τώρα, το θέλω γιατί σκοπεύω να βάλω κάποια στιγμή έναν 2200g ή έναν 2400g σε κουτάκι με 90watt psu (για htpc) σε αυτή την μητρική και να πάρω άλλη για έναν 3700x...και θέλω να μάθω πως στο καλό γίνεται αυτό... Μην μου πείτε για καρφωτο ρεύμα γιατί τότε δεν ρίχνει ρεύματα σε idle... Και όχι τα p-states στο τελευταίο bios της δεν δουλεύουν καθόλου... Αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου πει τι ακριβώς να ψάξω θα το εκτιμούσα δεόντως... Ουσιαστικά να κλειδώσεις τα max tdp του επεξεργαστή στα 65 πχ...

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Καμιά πλάκα η https://www.asrock.com/MB/AMD/Fatal1ty AB350 Gaming-ITXac/index.asp#Support στο bios που στο καλό έχει περιορισμό στα tdp δεν έχω καμία ιδέα... Δεν το θέλω για τον 1600 μου τώρα, το θέλω γιατί σκοπεύω να βάλω κάποια στιγμή έναν 2200g ή έναν 2400g σε κουτάκι με 90watt psu (για htpc) σε αυτή την μητρική και να πάρω άλλη για έναν 3700x...και θέλω να μάθω πως στο καλό γίνεται αυτό... Μην μου πείτε για καρφωτο ρεύμα γιατί τότε δεν ρίχνει ρεύματα σε idle... Και όχι τα p-states στο τελευταίο bios της δεν δουλεύουν καθόλου... Αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου πει τι ακριβώς να ψάξω θα το εκτιμούσα δεόντως... Ουσιαστικά να κλειδώσεις τα max tdp του επεξεργαστή στα 65 πχ...

Μπες στο AMD CBS settings και ψαξε κατι για cTDP control. Αν θυμαμαι καλα ετσι το ειχε η Gaming X μου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Μπες στο AMD CBS settings και ψαξε κατι για cTDP control. Αν θυμαμαι καλα ετσι το ειχε η Gaming X μου.

Και το βάζει σε συγκεκριμένα watt, σε on off θυμάσαι μήπως; Σε ευχαριστώ πάρα πολύ μόλις μπορέσω θα το ψάξω.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

x570.jpg.1a9e9f4849caea69f0a9b080d780f560.jpgΨιλο απογοητευση η Asrock και ειδικα η φθηνη Msi που απο οτι φαινεται ειναι μεχρι για 3700x.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

x570.jpg.1a9e9f4849caea69f0a9b080d780f560.jpgΨιλο απογοητευση η Asrock και ειδικα η φθηνη Msi που απο οτι φαινεται ειναι μεχρι για 3700x.

Με συγχωρεις, αλλα οποιος ειναι αρκετα μαλακας να τρεχει 3900Χ στα 1.4V δεν θα εχει θεμα με την μητρικη πρωτα.... 
Και μετα αναρωτιομουν γιατι ρε παιδι μου καηκε ο 3900Χ του Steve.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...