Προς το περιεχόμενο

Gaming pc build ! Help !


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσο σύντομα λες να πας σε 1440p; Ρωτάω γιατί αν είναι σε 3-4 μήνες δε συμφέρει να αλλάζεις gpu ξανά. Σου χρειάζεται ο 6600K; Εγώ πιο πολύ σκεφτόμουν 6500/7500. Άμα πας σε 6600Κ, πας και σε Z170 μητρική και aftermarket ψύκτρα αν είναι να ασχοληθείς με overclocking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Einai overkill για αυτα που παιζω σίγουρα ,απλα μου αρεσει οταν δινω λεφτα να δινω μια και καλη για κατι που θα μου κρατήσει πολύ καιρο και με καλα αποτελεσματα , οθονη θα αλλαξω σε 6 μηνες περίπου

Overclock δεν κανω γενικα ,μονο οταν φτασω να το χρειάζομαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σκέψου όμως ότι αυτό θα αργήσει να γίνει. Δε πιστεύω ότι θα σου χρειαστεί ποτέ oveclock για τα συγκεκριμένα παιχνίδια, πόσο μάλλον σε 1440p. Κρίμα είναι να δώσεις παραπάνω λεφτά στον επεξεργαστή αντί να πάρεις μια καλύτερη κάρτα γραφικών που θα κάνει μεγαλύτερη διαφορά. Άσε που ανεβαίνει και το κόστος αν πας σε ξεκλείδωτο επεξεργαστή μαζί με μητρική και ψύκτρα. Στην ίδια τιμή με τον 6600K είναι ο 7600

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ουσια λες οτι δεν χρειάζεται να δωσω τα εξτρα για τον Κ και να παω σε νεα γενια τον 7600 η οτι ουτε αυτο χρειάζεται και να παω για τον 6500 που λογικα και αυτος μου είναι υπεραρκετος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλος θελει αναβαθμηση για να παιζει wow ελαχιστες απαιτησεις του wow ειναι ενας intel core2 duo E8500 και μια gt 440 να παει σε αναβαθμηση μονο cpu η και καρτας τι προτεινεται? 15992186_1617925198516421_1381109298_o.j https://eu.battle.net/support/en/article/World-of-Warcraft-System-Requirements

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλος θελει αναβαθμηση για να παιζει wow ελαχιστες απαιτησεις του wow ειναι ενας intel core2 duo E8500 και μια gt 440 να παει σε αναβαθμηση μονο cpu η και καρτας τι προτεινεται? 

Ποσα διαθετει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 440 ειναι σαφως καλυτερη αλλα αν αλλαξεις επεξεργαστη και μεινεις με την 440 θα τρωει bottleneck απο τον επεξεργαστη.

Θελει επεξεργαστη,καρτα γραφικων, ραμ,και εναν ssd..

Aν ξερουμε ενα ποσο ομως θα δουμε τι μπορουμε να προτεινουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα τρεχει με συχνα fps drops και lags.

To θεμα ειναι να τρεχει η να παιζει σωστα?

Η 610 που λες οτι εχει ειναι ακομα χειροτερη, η 440 που κολλαει ομως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...