Προς το περιεχόμενο

Gaming pc build ! Help !


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Για την χρήση που κάνεις ο σύστημα που έχεις είναι περισσότερο από υπεραρκετό, βαριά βαριά αγοράζεις μόνο μια κάρτα γραφικών. Μη πετάξεις χρήματα για cpu/mb/ram. Δεν θα κερδίσεις τίποτα....   

Και πρόταση για κάρτα γραφικών φίλε μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Μιας και χτίζω το pc που από εδώ μου προτείνατε, ψάχνω και για monitor. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο άλλο ανοιχτό θέματα  να ρωτήσω, όποτε το γράφω εδώ.

Με την gtx 1060 6gb λοιπών , δίνω μέχρι περίπου 700€ (αλλα και 500€ να κάνει ας πούμε ακόμα καλύτερα ). Είμαι ανάμεσα σε ultrawide ή κατι σε 2κ-4κ . Η οθόνη θα χρησιμοποιητε κυρίως σε: YouTube, ταινίες, gaming, και εργασίες.

Εχω δει ας πούμε κατι τέτοιο: http://www.websupplies.gr/othoni-lg-curved-ultra-wide-led-34-34uc79g-b

αλλα δεν γνωρίζω καθόλου από νούμερα και επιδόσεις.

Να προσθέσω ότι τόσο καιρό είμαι με μια 32 lg τηλεόραση στο γραφείο μου.

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να κάνω μια μικρή αναβάθμιση στο σύστημα της υπογραφής μου με έναν fx 8350 και άλλα 8gb ram. Πιστεύετε θα είναι οκ πάνω σε αυτή τη μητρική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, wiseguy7 είπε

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να κάνω μια μικρή αναβάθμιση στο σύστημα της υπογραφής μου με έναν fx 8350 και άλλα 8gb ram. Πιστεύετε θα είναι οκ πάνω σε αυτή τη μητρική?

Εφόσον μιλάμε για μεταχειρισμένο ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/24/2018 στις 1:50 ΠΜ, xristos_ttg είπε

Με την gtx 1060 6gb λοιπών , δίνω μέχρι περίπου 700€ (αλλα και 500€ να κάνει ας πούμε ακόμα καλύτερα ). Είμαι ανάμεσα σε ultrawide ή κατι σε 2κ-4κ . Η οθόνη θα χρησιμοποιητε κυρίως σε: YouTube, ταινίες, gaming, και εργασίες.

2k-4k monitor με 1060? Για 25 fps gaming πας και ειναι κριμα με νεο συστημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, wiseguy7 είπε

Δεν αξίζει να πάω σε καινούριο ε;

Με τιποτα!

Θες ενα κατοσταρικο για επεξεργαστη και ενα εβδομηνταρι για μνημη. Με 170 παιρνεις am4 σετ cpu-mobo και μενει ενα 80αρι επιπλεον για 8αρα ddr4. Αν πουλησεις οτι εχεις βγηκε κι αυτο κι εχεις εννοειται καλυτερο, πιο συγχρονο και φουλ αναβαθμισιμο σετακι κομπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/1/2018 στις 12:43 ΜΜ, radiohead είπε

Με τιποτα!

Θες ενα κατοσταρικο για επεξεργαστη και ενα εβδομηνταρι για μνημη. Με 170 παιρνεις am4 σετ cpu-mobo και μενει ενα 80αρι επιπλεον για 8αρα ddr4. Αν πουλησεις οτι εχεις βγηκε κι αυτο κι εχεις εννοειται καλυτερο, πιο συγχρονο και φουλ αναβαθμισιμο σετακι κομπλε.

Σ'ευχαριστώ φίλε μου, επειδή με έβαλες σε σκέψεις για μια am4 και κάποιον ryzen και εννοείται ram, φαντάζομαι δεν θα χρειαστεί κάτι άλλο αναβάθμιση έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, wiseguy7 είπε

Σ'ευχαριστώ φίλε μου, επειδή με έβαλες σε σκέψεις για μια am4 και κάποιον ryzen και εννοείται ram, φαντάζομαι δεν θα χρειαστεί κάτι άλλο αναβάθμιση έτσι;

Ποια ειναι η χρηση του υπολογιστη και ποια καρτα γραφικων εχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, wiseguy7 είπε

Σ'ευχαριστώ φίλε μου, επειδή με έβαλες σε σκέψεις για μια am4 και κάποιον ryzen και εννοείται ram, φαντάζομαι δεν θα χρειαστεί κάτι άλλο αναβάθμιση έτσι;

Πούλα cpu-mobo-ram και πάρε τα παρακάτω, από askadam.gr, όλα ετοιμοπαράδοτα. Η 960 κρατάει ακόμη αν δεν έχεις απαίτηση να παίζεις πολύ απαιτητικά παιχνίδια σε ultra-high γραφικά.

 

ΑΣΚ.jpg

Επεξ/σία από jeandoumpier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά, jean και εγώ κάτι τέτοιο σκεφτόμουν.Η χρήση που κάνω είναι gaming πιο πολύ αλλά δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα να τα παίζω όλα στα high ultra.Λέω να αφήσω να βγουν και οι καινούριοι οι ryzen μιας και δεν επείγομαι για άμεση αναβάθμιση να δω αν θα πέσουν και οι τιμές στους επεξεργαστές και αναλόγως το budget μπορεί να πάω σε ryzen 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...