Προς το περιεχόμενο

Gaming pc build ! Help !


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, kormos είπε

Ευχαριστώ γι το χρόνο σου :)

Πιστεύεις ότι το τροφοδοτικό και η κάρτα αυτή έστω στις ελάχιστες απαιτήσεις θα καλύψει τα παιχνίδια; (Μελλοντικά βλέπουμε για αλλαγή κάρτας ή αν εξαιρέσω για την ώρα το τρίτο παιχνίδι μπορεί και με onboard κάρτα να τα καλύψει; )

Το να φύγει πάνω κάτω λίγο από το διαθέσιμο κόστος είναι πάντα λογικό θεωρώ.

Επισης για δίσκο από άποψη χωρητικότητας μήπως να έμπαινε κάτι παραπάνω από 240gb? 

Μιας και έχω καεί αρκετά από ADATA, έχουμε εναλλακτική;

Ο δίσκος είναι ο 630 μην μπερδεύεσαι με τον 650 και είναι για τα λεφτά που ζητάει άψογος.

Θα τα καλύψει ναι και το τροφοδοτικό θα σε καλύψει ακόμα και σε μεγαλύτερη κάρτα. Δεν έχει οnboard o 2600.

Δες και αυτόν https://www.skroutz.gr/s/15854873/Crucial-BX500-480GB.html

Για budget pc είναι ιδανικός.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, radiohead είπε

Ο δίσκος είναι ο 630 μην μπερδεύεσαι με τον 650 και είναι για τα λεφτά που ζητάει άψογος.

Θα τα καλύψει ναι και το τροφοδοτικό θα σε καλύψει ακόμα και σε μεγαλύτερη κάρτα. Δεν έχει οnboard o 2600.

Δες και αυτόν https://www.skroutz.gr/s/15854873/Crucial-BX500-480GB.html

Για budget pc είναι ιδανικός.

Ωραία :)

Θα ρίξω μια ματιά αργότερα με ηρεμία τη σύνθεση και για όποια απορία θα επανέλθω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,

θέλω μια πρόταση. Υπάρχει ήδη η κάρτα γραφικών (Gigabyte gtx 1050ti) και RAM 8GB.

Χρειάζομαι μητρική και επεξεργαστή. Για gaming. Να παίζει τις νέες κυκλοφορίες αν γίνεται.
Budget 200 € (αλλά ανεβαίνω και ένα 50άρικο ακόμα αν χρειαστεί).

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, nicolephmm είπε

Γεια σας,

θέλω μια πρόταση. Υπάρχει ήδη η κάρτα γραφικών (Gigabyte gtx 1050ti) και RAM 8GB.

Χρειάζομαι μητρική και επεξεργαστή. Για gaming. Να παίζει τις νέες κυκλοφορίες αν γίνεται.
Budget 200 € (αλλά ανεβαίνω και ένα 50άρικο ακόμα αν χρειαστεί).

Ευχαριστώ.

Φίλε μου υπάρχει μια φόρμα που πρέπει να συμπληρώσεις για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε όσο καλύτερα γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θα ήθελα κι εγώ με τη σειρά μου να πάρω μια καλή γνώμη για χτίσιμο υπολογιστή μετά από χρόνια χρήσης λάπτοπ. Έχουμε και λέμε:
 

Ποσό που διαθέτουμε : ~1000€

Χρήση υπολογιστή : Ελαφρύ gaming. (LoL, FM, το πολύ κανά PES-FIFA / social networking

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: Κανένα

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη: Θα υπάρξει extra budget γι αυτή

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι?: Όχι

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος).:Καλλιθέα

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι από ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά από διαφορετικά καταστήματα?: Τα βασικά έστω από ένα

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί από τον ενδιαφερόμενο?: Από τον ενδιαφερόμενο 

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και ποιο: Όχι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, She7a είπε

Καλησπέρα. Θα ήθελα κι εγώ με τη σειρά μου να πάρω μια καλή γνώμη για χτίσιμο υπολογιστή μετά από χρόνια χρήσης λάπτοπ. Έχουμε και λέμε:
 

Ποσό που διαθέτουμε : ~1000€

Χρήση υπολογιστή : Ελαφρύ gaming. (LoL, FM, το πολύ κανά PES-FIFA / social networking

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: Κανένα

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη: Θα υπάρξει extra budget γι αυτή

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι?: Όχι

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος).:Καλλιθέα

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι από ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά από διαφορετικά καταστήματα?: Τα βασικά έστω από ένα

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί από τον ενδιαφερόμενο?: Από τον ενδιαφερόμενο 

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και ποιο: Όχι

Για τις ανάγκες σου ένα pc στα 500€ θα είναι κιόλας τούμπανο. Σου αρέσει κάποιο case;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, radiohead είπε

Για τις ανάγκες σου ένα pc στα 500€ θα είναι κιόλας τούμπανο. Σου αρέσει κάποιο case;

Δεν εχω ρίξει καμιά ματιά για να ειμαι ειλικρινής αλλά διάβασα ότι υπάρχουν κάποιες που έχουν κάποια φίλτρα για τη σκόνη κ με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο. Όπως επίσης κ για μέγεθος νομίζω ένας midi  είναι ότι πρέπει. Έχω κ πρόβλημα χώρου βλέπεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, She7a είπε

Δεν εχω ρίξει καμιά ματιά για να ειμαι ειλικρινής αλλά διάβασα ότι υπάρχουν κάποιες που έχουν κάποια φίλτρα για τη σκόνη κ με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο. Όπως επίσης κ για μέγεθος νομίζω ένας midi  είναι ότι πρέπει. Έχω κ πρόβλημα χώρου βλέπεις..

Τα περισσοτερα σύγχρονα κουτιά έχουν φίλτρα. 

Ρίξε λίγο μια ματια στις διαστάσεις περισσότερο η στο στυλακι που σ'αρεσει 

https://www.skroutz.gr/comparelists/28?compare=7753544,11621196,4119448,16393350,4331393,4174731

Εκτός αν θες κάτι συμβατικό και αρκετά οικονομικό

https://www.skroutz.gr/comparelists/28?compare=12232137,8445248,10980349,17301911,13917512,14060020

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, radiohead είπε

Τα περισσοτερα σύγχρονα κουτιά έχουν φίλτρα. 

Ρίξε λίγο μια ματια στις διαστάσεις περισσότερο η στο στυλακι που σ'αρεσει 

https://www.skroutz.gr/comparelists/28?compare=7753544,11621196,4119448,16393350,4331393,4174731

Εκτός αν θες κάτι συμβατικό και αρκετά οικονομικό

https://www.skroutz.gr/comparelists/28?compare=12232137,8445248,10980349,17301911,13917512,14060020

Μη σε πειράζει το κουτί. Το budget υπάρχει, αν θεωρείς ότι υπάρχουν επιλογές σε λίγο καλύτερα κουτιά go for it. Να γλιτώσω 30-40€ σε ένα κουτί δε λέει και κάτι. Να είναι άνετο, να αερίζεται καλά και να κρατάει και τη σκόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, She7a είπε

Μη σε πειράζει το κουτί. Το budget υπάρχει, αν θεωρείς ότι υπάρχουν επιλογές σε λίγο καλύτερα κουτιά go for it. Να γλιτώσω 30-40€ σε ένα κουτί δε λέει και κάτι. Να είναι άνετο, να αερίζεται καλά και να κρατάει και τη σκόνη.

Στο συναρμολογούν και δωρεάν, dexter.gr

image.png.5704d41a6db6df69c02e2dcf46a07f19.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όχι έναν επεξεργαστή i7? Α! Ξεχασα να αναφερω οτι θεκω καποια motherboard(?) που να’ χει και και thunderbold 3 πανω. Καρτα γραφικων καποια GeForce ίσως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα μετα απο 10 περίπου χρόνια συμβίωσης με το παρακατω συστημα.

mobo.asus p8p67pro 

cpu i5 2500k

ram Kingston 4x4gb 1333 value ram

gpu ati 1050ti 4gb

psu therlmaltake 750w

case coolermaster haf922 

ssd 128evo

θελω να αλλάξω cpu mobo ram και να βαλω ενα πιο μεγαλο ssd. Η χρηση ειναι για κανενα παιχνίδι για τον γιο fortnite προς το παρον και Lightroom για μενα. Η οθονη που εχω ειναι μια lg 24αρα δεκαετιας 1920χ1200. Θελω μια πρόταση στα 450 ευρω και να εχει αντοχη καμια 5ετια αν αυτο είναι εφικτό. 

Επεξ/σία από mitspa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...