Προς το περιεχόμενο

Gaming pc build ! Help !


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα. Έχω την κάρτα γραφικών RX 550 4 GB  και επεξεργαστή intel pentium G3258 3.2 GHZ kai επιθυμώ να προχώρησω σε αναβάθμιση CPU KAI μιας νέας κάρτας γραφικών . Θέλω να παιζω  παιχνίδια της νέας γενιάς που κυκλοφορούν στην αγορά και εγω προσωπικά ύστερα απο διάβασμα καταλήγω σε αγοορα cpu της 9ης γενιάς iNTEL CORE  i-7 9700k και για κάρτα γραφικών ειμαι ανάμεσα σε δυο κάρτες γραφικών της nvidia. H  πρώτη ειναι η GEFORCE GTX 1070  8GB της msi και η δεύτερη ειναι η  RTX 2070 8GB της ιδιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, johnr82 είπε

Καλησπέρα. Έχω την κάρτα γραφικών RX 550 4 GB  και επεξεργαστή intel pentium G3258 3.2 GHZ kai επιθυμώ να προχώρησω σε αναβάθμιση CPU KAI μιας νέας κάρτας γραφικών . Θέλω να παιζω  παιχνίδια της νέας γενιάς που κυκλοφορούν στην αγορά και εγω προσωπικά ύστερα απο διάβασμα καταλήγω σε αγοορα cpu της 9ης γενιάς iNTEL CORE  i-7 9700k και για κάρτα γραφικών ειμαι ανάμεσα σε δυο κάρτες γραφικών της nvidia. H  πρώτη ειναι η GEFORCE GTX 1070  8GB της msi και η δεύτερη ειναι η  RTX 2070 8GB της ιδιας

Συμπλήρωσε τη φόρμα αναβάθμισης που θα βρεις στο forum. Πρέπει να αλλάξεις και μητρική και ram για να πας σε νέους intel. Η μητρική που έχεις τώρα υποστηρίζει μέχρι i7-4ΧΧΧ. Για κάρτα γραφικών ξεχνάς την 1070 και κοιτάς σε 1660Ti/2060/2070/Vega 64, αλλά πρέπει να έχεις και καλό τροφοδοτικό, όπως και οθόνη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, φίλος θέλει να αναβαθμίσει CPU/MB/RAM στο σύστημά του.

Σκοπεύει να δώσει ~500€ για αυτά τα τρία συν SSD (σκέφτεται να πάει σε 500άρη Μ.2). Οπότε ~500€ όλα αυτά.

Πλατφόρμα αποκλειστικά AMD, και με γνώμονα μελλοντική αναβάθμιση και συμβατότητα με επερχόμενους επεξεργαστές.

Κάπου έχει μπλεχτεί με τις μνήμες και τις συμβατότητες με τις μητρικές. Έχει διαβάσει ότι παίζουν BSODs με 3200 σε αρκετές μητρικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε χρειάζεται σε gaming M2 NVMe. Δε θα δει διαφορά.

Παιρνει B450 MSI Tomahawk, 2600X και HyperX Predator 16GB 3200 CL16 και είναι άρχοντας και έναν Crucial MX500 SSD, αν έχω βγει εκτός μπατζετ, τότε 2600Χ και MSI B450-A Pro

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι στην αναζήτηση για αγόρα καινούριου Η/Υ, η φόρμα :

 

Ποσό που διαθέτουμε : ΕΩΣ 700€

Χρήση υπολογιστή : ΓΡΑΦΕΙΟ, ΤΑΙΝΙΕΣ

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: Office

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη. ΝΑΙ

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? ΟΧΙ

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). ΑΘΗΝΑ

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? ΝΑΙ ΝΑ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο . ΟΧΙ

Επεξ/σία από Lacepo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Lacepo είπε

Είμαι στην αναζήτηση για αγόρα καινούριου Η/Υ, η φόρμα :

Ποσό που διαθέτουμε : ΕΩΣ 700€

Χρήση υπολογιστή : ΓΡΑΦΕΙΟ, ΤΑΙΝΙΕΣ

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: Office

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη. ΟΧΙ

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? ΟΧΙ

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). ΑΘΗΝΑ

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? ΝΑΙ ΝΑ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο . ΟΧΙ

Καλημερα. Τα 700 είναι υπερβολικό πόσο για pc γραφείου. Υπάρχει πιθανότητα να αλλάξει η χρήση πχ αργότερα να ασχοληθείς με προγράμματα η gaming; Αν όχι με 400 ευρώ είσαι υπερκαλυμμενος. Ποια οθόνη έχεις αν επιτρέπεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, radiohead είπε

Καλημερα. Τα 700 είναι υπερβολικό πόσο για pc γραφείου. Υπάρχει πιθανότητα να αλλάξει η χρήση πχ αργότερα να ασχοληθείς με προγράμματα η gaming; Αν όχι με 400 ευρώ είσαι υπερκαλυμμενος. Ποια οθόνη έχεις αν επιτρέπεται;

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, όχι δεν δεν θα αλλάξει η χρήση μετά! Αν είναι έτσι τότε ας βάλουμε μια καινούρια οθόνη γιατί αυτή που έχει τώρα είναι παλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με αυτό θα είσαι Κύριος Σύνολο 396€. Στήνει δωρεάν το κατάστημα Dexter.gr

Screenshot_2019-03-31-02-30-41-909_com.android.chrome.png.a68c0b4790deba5a264673a03963709e.png

Για οθόνη πόσο μακριά θα κάθεσαι; Πολύωρο word excel η περισσότερο θέαση ταινιών;

Επεξ/σία από radiohead
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, radiohead είπε

Με αυτό θα είσαι Κύριος Σύνολο 396€. Στήνει δωρεάν το κατάστημα Dexter.gr

Screenshot_2019-03-31-02-30-41-909_com.android.chrome.png.a68c0b4790deba5a264673a03963709e.png

Για οθόνη πόσο μακριά θα κάθεσαι; Πολύωρο word excel η περισσότερο θέαση ταινιών;

 Σε ευχαριστω για την απαντηση, ξεχασα να γραψω ο Η/Υ να ειναι σχετικα αθορυβος, μην υπαρχει βουητο οπως τωρα.

 

Περισσοτερο σερφαρισμα / ταινιες θα ελεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Lacepo είπε

 Σε ευχαριστω για την απαντηση, ξεχασα να γραψω ο Η/Υ να ειναι σχετικα αθορυβος, μην υπαρχει βουητο οπως τωρα.

Περισσοτερο σερφαρισμα / ταινιες θα ελεγα.

απόσταση δε μου είπες. 50 πόντους ή κανένα μέτρο+

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...