Προς το περιεχόμενο

Ταξίδι στην Ιταλία με μηχανή Daytona Zontes X310


Tatiana Z

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, alexinhogr είπε

Το κλε στα χαρτιά γράφει 191 τελική, το 300 κινέζικο με 120 έχει κραδασμούς κομπρεσέρ 15hitachi αχαχχα, μην συγκρίνεις κλε τρανσαλπ με Κινέζο 312 

Έχεις πάει με το ζοντες με 120 και ήταν σαν κομπρεσέρ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 minutes ago, Mhlogiatros said:

Ναι αλλα η κοπελα λεει για τρικαβαλα βενετια-μιλανο  :P οχι να πας σπιτι- δουλεια 

 

270 χιλιόμετρα βλέπω στο google.

Δεν θα κάνει το γύρο της Ευρώπης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thanasisxask είπε

Και με τσάντα στην πλάτη;;; τι να σου πω;;; μούρλια θα είναι... Ο ποπος θα σταματήσει να πονάει μετά από καμία βδομάδα. 

Νεα παιδιά είναι αντέχει ο κωλος τούς!

Σιγά δεν θα πάθουν καί τίποτα , άμα αρχίσουμε τα αχ θα ταλαιπωρηθω ,θα με πιάσει η μέση μου  ο κωλος μου Κτλπ

Αυτά είναι για γριές που πάνε με το ΚΤΕΛ μέχρι Ραφήνα για μπάνιο  και μετά γκρινιάζουν για την ταλαιπωρία

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Tatiana Z είπε

Καλησπέρα παιδιά.Θέλω την άποψή σας(κυρίως από αυτούς που το έχουν κάνει). Έχουμε κανονίσει με το αγόρι μου να πάμε Ιταλία με την μηχανή Daytona Zontes X310.Το ταξίδι μας θα αρχίσει όταν θα φτάσουμε Βενετία  και να πάμε  στο Μιλάνο. Δυστυχώς  δεν βγαινει οικονομικά να αγοράσουμε πλαϊνές βαλίτσες. Σκεφτήκαμε να πάρουμε ένα μπέργκεν, θα μας βολέψει ή έχετε να προτείνετε καποια άλλη λύση; ( να σημειωθεί ότι δεν θα πάρουμε πολλα πραγματα αφου παμε μονο για 4 μερες κυρίως λογο της συναυλίας παμε,και είπαμε αφου παμε να δούμε και την Ιταλία).Επίσης αμα εχει να προτείνει κάποιος μέρη που αξίζει να επισκεφτούμε σε διαδρομές Βενετία- Μιλάνο και Μιλάνο -Φλωρεντία .

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την ανταπόκρισή σας.

Με την συγκεριμενη σελα, ο συνοδηγος θα κανει καιρο να περπατησει σωστα μετα απο τοσο ταξιδι, Για τοσο μεγαλα ταξιδια με μικρα κυβικα, μονοκαβαλος 

7 ώρες πριν, lary7 είπε

Με 35 άλογα και τελική κοντά στα 150 δεν βρίσκω που ακριβώς είναι το πρόβλημα να κάνουν ένα ταξιδάκι με μέση ταχύτητα 120χλμ/ωρα. Από την δική μου εμπειρία ο σκοπός μιας μηχανής σε εθνική οδό είναι να μπορεί να προσπερνά άνετα τις νταλίκες και όχι να πηγαίνει με 180 στην αριστερή λωρίδα. Δηλαδή ενα KLE ή ενα Transalp δεν πρέπει να βγαίνει εθνικη;

35 αλογα 150 τελικη μονοκαβαλος, γιατι δικαβαλος θα κανει καιρο να τα δει με 300κκ, οποτε τα 120 χλμ που προανεφερες θα ειναι κοντα στους κοφτες για τα κυβικα του. To KLE , transalp ειναι παντως καιρου, και δρομου, μην τα συγκρινεις με το 300 wanabe ninja kawasaki

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν βλέπεις ανθρώπους να κάνουν τον γύρο του κόσμου με βέσπα φορτωμένοι ως τα μπούνια και ακούς κάποιους να λένε πως με μία σύγχρονη μηχανή (έστω και 300 κυβικών) δεν μπορείς να πας στην Ιταλία που είναι πρακτικά δίπλα τί μπορείς να πεις; Θεωρώ πως επειδή είναι αρκετά ζεστός ο καιρός πλέον και δεν χρειάζεστε βαριά ρούχα μπορείτε με ένα tankbag και ένα σακίδιο πλάτης να την παλέψετε για 4 μέρες, αρκεί να είστε φειδωλοί. Το συγκεκριμένο μηχανάκι δικάβαλο κρατάει αρκετά άνετα ταχύτητες 120-130χαω οπότε είστε και ασφαλείς στην εθνική. Ξεκινήστε και σας υπόσχομαι ότι θα γουστάρετε τρελά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, christopher0016 είπε

Νεα παιδιά είναι αντέχει ο κωλος τούς!

Σιγά δεν θα πάθουν καί τίποτα , άμα αρχίσουμε τα αχ θα ταλαιπωρηθω ,θα με πιάσει η μέση μου  ο κωλος μου Κτλπ

Αυτά είναι για γριές που πάνε με το ΚΤΕΛ μέχρι Ραφήνα για μπάνιο  και μετά γκρινιάζουν για την ταλαιπωρία

Αντέχει ο κωλος τους χωρίς σακίδιο στην πλάτη, με σακίδιο δεν αντέχει κανενός πίστεψε με. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, christopher0016 είπε

Έχεις πάει με το ζοντες με 120 και ήταν σαν κομπρεσέρ;;;

300cc ενα κύλινδρο πολλές στροφές με κοντό σασμάν, ότι ράτσα κ να είναι οι κραδασμοι θα είναι τερατώδης χαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Tatiana Z είπε

Καλησπέρα παιδιά.Θέλω την άποψή σας(κυρίως από αυτούς που το έχουν κάνει). Έχουμε κανονίσει με το αγόρι μου να πάμε Ιταλία με την μηχανή Daytona Zontes X310.Το ταξίδι μας θα αρχίσει όταν θα φτάσουμε Βενετία  και να πάμε  στο Μιλάνο. Δυστυχώς  δεν βγαινει οικονομικά να αγοράσουμε πλαϊνές βαλίτσες. Σκεφτήκαμε να πάρουμε ένα μπέργκεν, θα μας βολέψει ή έχετε να προτείνετε καποια άλλη λύση; ( να σημειωθεί ότι δεν θα πάρουμε πολλα πραγματα αφου παμε μονο για 4 μερες κυρίως λογο της συναυλίας παμε,και είπαμε αφου παμε να δούμε και την Ιταλία).Επίσης αμα εχει να προτείνει κάποιος μέρη που αξίζει να επισκεφτούμε σε διαδρομές Βενετία- Μιλάνο και Μιλάνο -Φλωρεντία .

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την ανταπόκρισή σας.

Δεν έχω ιδέα απο δίκυκλα, αλλά έχω απο Ιταλία, και σας συμβουλεύω να μην το πάτε με μικρή μηχανή. Νοικιάστε αυτοκίνητο, για να είστε πιό άνετοι. Μην διανοηθείτε να χάσετε το Μπέργκαμο, με τίποτα. Βρίσκεται ανάμεσα στο Μιλάνο και την Βενετία. Αν πάλι κατηφορίσετε, τότε μην παραλείψετε το Μαρανέλο και την Μόντενα με τα μουσεία της Ferrari. Η Ιταλία δεν χορταίνεται με λίγες φορές, θέλεις πολλές πολλές εβδομάδες για να την απολαύσεις. Και να μην ξεχνάτε ότι η αυθεντική Ιταλία είναι στους μικρούς δρόμους, μακρυά από τις εθνικές οδούς. Όσο για το φαγητό, να τρώτε εκεί που τρώνε οι ντόπιοι και όχι οι τουρίστες. Ciao!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, mp123 είπε

Τυχαια πριν λιγο κατω απο το σπιτι μου.

Υπαρχει λυση για ολα.

IMG_20190606_084403_494.jpg

Χαχα μεγάλος εργάτης το Kristar δεν μασάει 😋

52 λεπτά πριν, alexinhogr είπε

300cc ενα κύλινδρο πολλές στροφές με κοντό σασμάν, ότι ράτσα κ να είναι οι κραδασμοι θα είναι τερατώδης χαχα

Εάν ήταν το ίδιο ακριβώς μονοκύλινδρο αλλά τζαπαν δεν θα έλεγες τα ίδια σίγουρα 😎

Όσο και να μην σας αρέσει  μια χαρά βρίσκεις πλέον με πολύ λιγότερα λεφτά και ας είναι κινέζικα

Γιατί τα σύνχρονα τζαπαν σίγουρα είναι 100,% made in Japan.... 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ινσόμνια ταξίδια πάνε μονο με bmw 1300cc.. Η συμβουλή μου είναι να μπεις σε ένα ταξιδιωτικό forum που δε θα συγκρίνουν την tdm με την κινέζικη ή να googlareis road trip ιταλία για να δεις ποια διαδρομή είναι μαστ να ακολουθήσεις. Στη τελική δεν είναι ανάγκη να κάνεις 500 χιλιόμετρα. Μπορείς να πας σε μικρότερες πόλεις ή χωριά γύρω από το μιλάνο (Bergamo, Parma) που είναι διαμάντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα ωραια ολα καλα τα λετε αλλα ξεχατε κατι βασικο οτι για ιταλια μιλαμε.

Στην ιταλια παιζει πολυ κλεψιμο.αμα δουν ξενες πινακιδες τα σηκωνουν για πλακα μηχανες και αυτοκινητα..αλλα θα μου πεις τωρα το daytona θα κλεψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...