Προς το περιεχόμενο

Xbox Ultimate Pass με 1€ οι πρωτες 30 μερες + μετατροπη υπολοιπου


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα 

οντας άσχετος περί Xbox live καθώς δεν είχα ποτε στο παρελθόν, θέλω την βοήθεια σας πρώτου λήξει η προσφορά.

Αν πάρω από γνωστό κλειδαδικο 6μηνη γιατί δεν υπάρχει φράγκο για 12μηνη σήμερα και βαλω την προσφορά με το 1€ θα έχω για έξι μήνες τα πάντα σωστά ; 

Αν πριν το εξάμηνο βαλω πάλι κάποιον έξτρα χρόνο είτε 3 - 6 - 12 μηνεσ θα έχω το φουλ πακέτο ή απλά το gold ?

εννοω θα προστεθεί σαν χρόνος προφανως αλλά θα έχω τα πάντα σαν πακέτο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Δεν εχεις διαβασει το θεμα ισως.

Οπως και να εχει ας απαντησω: Θα βαλεις τον κωδικο που θα αγορασεις και θα κερδισεις και ενα μηνα αφηνοντας το autobilling το οποιο ετσι και αλλιως μετα θα βγαλεις. Βαζεις μετα την προσφορα του τιτλου και θα εχεις 8 μηνες ultimate, δηλαδη ΟΛΑ. Πατας και ακυρωση στην αυτοματη ανανεωση και εισαι ετοιμος.

Μετα απο αυτη τη διαδικασια και οσο ισχυει το πακετο σου, θα πρεπει να βαλεις Ultimate, γιατι αν βαλεις κωδικους απλους πχ για gold η για game pass, θα παρεις τα παντα αλλα κλασμα των μηνων που θα βαλεις, υπαρχει πινακακι στο τοπικ πχ με κωδικο 12 μηνων θα παρεις 8 μηνες.  Αν ομως αφησεις και ληξει το ultimate 8μηνο, θα μπορεις ξανα να βαλεις οτιδηποτε απλο οπως φαινεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Δεν εχεις διαβασει το θεμα ισως.

Οπως και να εχει ας απαντησω: Θα βαλεις τον κωδικο που θα αγορασεις και θα κερδισεις και ενα μηνα αφηνοντας το autobilling το οποιο ετσι και αλλιως μετα θα βγαλεις. Βαζεις μετα την προσφορα του τιτλου και θα εχεις 8 μηνες ultimate, δηλαδη ΟΛΑ. Πατας και ακυρωση στην αυτοματη ανανεωση και εισαι ετοιμος.

Μετα απο αυτη τη διαδικασια και οσο ισχυει το πακετο σου, θα πρεπει να βαλεις Ultimate, γιατι αν βαλεις κωδικους απλους πχ για gold η για game pass, θα παρεις τα παντα αλλα κλασμα των μηνων που θα βαλεις, υπαρχει πινακακι στο τοπικ πχ με κωδικο 12 μηνων θα παρεις 8 μηνες.  Αν ομως αφησεις και ληξει το ultimate 8μηνο, θα μπορεις ξανα να βαλεις οτιδηποτε απλο οπως φαινεται.

Respect , ευχαριστω πολύ αλλά χάθηκα με τόσες σελίδες.

τελευταια ερώτηση , τι λογαριασμό φτιάχνουμε γι αυτό ;

στον ήδη υπάρχων outlook  που έχω στο pc ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, MontzOlee είπε

Respect , ευχαριστω πολύ αλλά χάθηκα με τόσες σελίδες.

τελευταια ερώτηση , τι λογαριασμό φτιάχνουμε γι αυτό ;

στον ήδη υπάρχων outlook  που έχω στο pc ??

Νομίζω οτι το outlook email αντιστοιχεί σε λογαριασμό της MS, αλλά επειδή δεν είμαι σίγουρος, δοκίμασε να κάνεις login στο παρακάτω link με το outlook email που έχεις. Αν συνδεθείς, είσαι έτοιμος για αγορά.. αν δεν συνδεθείς, κάνε εγγραφή με το email και μετά συνεχίζεις.

https://login.live.com/login.srf?wa=wsignin1.0&rpsnv=13&rver=7.1.6819.0&wp=MBI_SSL&wreply=https:%2f%2faccount.xbox.com%2fel-gr%2faccountcreation%3freturnUrl%3dhttps:%2f%2fmarketplace.xbox.com%2fel-GR%2f%26ru%3dhttps:%2f%2fmarketplace.xbox.com%2fel-GR%2f%26rtc%3d1&lc=1032&id=292543&aadredir=1

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τώρα διάβασα τα προηγούμενα ποστ και είδα το πινακάκι.. Αν βάλω 12 μήνες Gold, τους 4 μηνες Ultimate (σύμφωνα με το πινακάκι):

α) θα τους πάρω μόνο αν βάλω τους 12 gold πριν λήξει το ultimate που έχω ενεργό τώρα? 

β) θα τους πάρω αν βάλω τους 12 gold μετά την λήξη του τρέχοντος Ultimate, αν κανω εκ νέου αναβάθμιση σε Ultimate το Gold που θα έχω τότε? 

 ή γ) θα τους πάρω ούτως ή άλλως με το βάλω τους 12 gold, ακόμα κι αν δεν τους αναβαθμίσω σε Ultimate? 

P.s. Κρίμα που έχασα 1 μήνα ακομα ultimate με 1€, αν είχα βάλει απλό game pass πριν το Ultimate, όπως ανέφερε ένας φίλος παραπάνω.. Καλό θα είναι η συγκεκριμένη πληροφορία να γραφτεί και στο 1ο ποστ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 ώρες πριν, thomason993 είπε

P.s. Κρίμα που έχασα 1 μήνα ακομα ultimate με 1€, αν είχα βάλει απλό game pass πριν το Ultimate, όπως ανέφερε ένας φίλος παραπάνω.. Καλό θα είναι η συγκεκριμένη πληροφορία να γραφτεί και στο 1ο ποστ. 

Οπως μπορεις να δεις δεν εχει επιβεβαιωθει τοσες μερες μετα το τι συμβαινει, αφου εκει μιλα ο φιλος για χρηση σε PC, ενω το θεμα εχει τιτλο xbox και αναφερεται στην κονσολα κυριως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και διαβασα ολο το τοπικ ομολογω οτι εχω καποιες αποριες ακομη.

Ιδιαιτερα για εμενα που εχω μονο PC και δεν εχω xbox.

To Xbox Game Pass για PC τον 1ο μηνα το δινει σε προσφορα με 1€ και μετα αναφερει οτι σε χρεωνει ανα μηνα με 3,99€  (οσο διαρκει η beta) και μετα η κανονικη του τιμη θα παει στα 9,99€ ?

Τα λεω σωστα?

Γιατι αν η τιμη παραμενει στα 3,99€ /μηνα δεν εχει λογικη καποιος να αγορασει το 12μηνη live gold(~47€ ) + game pass για pc(προσφορα 1€ ) + ultimate (προσφορα 1€ )...

Μπερδεμα η κατασταση..

Με λιγα λογια για εμας με PC μονο τι μας συμφερει να αγορασουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Camel4 είπε

Αν και διαβασα ολο το τοπικ ομολογω οτι εχω καποιες αποριες ακομη.

Ιδιαιτερα για εμενα που εχω μονο PC και δεν εχω xbox.

To Xbox Game Pass για PC τον 1ο μηνα το δινει σε προσφορα με 1€ και μετα αναφερει οτι σε χρεωνει ανα μηνα με 3,99€  (οσο διαρκει η beta) και μετα η κανονικη του τιμη θα παει στα 9,99€ ?

Τα λεω σωστα?

Γιατι αν η τιμη παραμενει στα 3,99€ /μηνα δεν εχει λογικη καποιος να αγορασει το 12μηνη live gold(~47€ ) + game pass για pc(προσφορα 1€ ) + ultimate (προσφορα 1€ )...

Μπερδεμα η κατασταση..

Με λιγα λογια για εμας με PC μονο τι μας συμφερει να αγορασουμε?

Σε υπολογιστή αγοράζεις gold από κλειδαδικα. Σου πάει 42 43 ευρώ για 12 μήνες, χαμηλότερα δηλαδή από το game pass που εινα 3.99 τον μήνα. Το περνάς, αφήνεις το autobilling και πας στους 13 μήνες gold. Μετά αγοράζεις από το store 1 μήνα game pass. Τώρα έχεις στο λογαριασμό σου 13 μήνες gold έναν game pass. Τέλος αγοράζεις και τον έναν μήνα ultimate που σου μετατρέπει τους 13 + 1 μήνες σε ultimate συν τον έναν μήνα που αγόρασες. Βγάζεις το autobilling, τέλος. Έχεις πληρώσει 45 ευρώ για 15 μήνες ultimate. 

Ακόμη και κονσόλα να έχεις, αν βρεις έναν υπολογιστή για να αγοράσεις το game pass για έναν μήνα για ένα ευρώ σε συμφέρει καθώς οι μηνες του ultimate είναι για όλες τις πλατφόρμες. 

Εάν δεν θες να μπλέξεις με κλειδαδικα, προφανώς συμφέρει να αγοράσεις μήνες από το game pass και όχι από το gold. 

Επεξ/σία από james01gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σε ολους

Θα ζητησω προκαταβολικα συγγνωμη για την ερωτηση μου γιατι σιγουρα εχει απαντηθει αλλα εγω προσωπικα μπερδευτηκα...

Λοιπον...σημερα ανανεωσα την gold συνδρομη μεχρι 8/2020 και αφου πηρα τον εναν μηνα για την αυτοματη ανανεωση,στη συνεχεια πηγα και την ακυρωσα.Αν τωρα πατησω απο το xbox να παρω το ultimate με 1 ευρω,θα μετατραπει ολο το πακετο σε ultimate μεχρι 8/2020 σωστα;;;Απλα απενεργοποιω ξανα την αυτοματη ανανεωση για να μην χρεωθω μετα τον 8/2020 σωστα;

Αν καταλαβα καλα απο τα παραπανω,αν εγω ΠΡΙΝ ληξει η συνδρομη αυτη βαλω μια gold αυτη αντι για 12μηνο gold πχ θα αναπροσαρμοστει σε λιγοτερους μηνες ultimate σωστα;;Αλλιως θα πρεπει να την αφησω να ληξει την υπαρχουσα εστω για μια μερα και μετα αν βαλω ξανα 12μηνη gold θα παρω κανονικα gold

Αν γνωριζει καποιος ας τα επιβεβαιωσει αυτα που γραφω η να με κατευθυνει αν κανω λαθος

Ευχαριστω για την κατανοηση

Επεξ/σία από john1080
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, john1080 είπε

Καλησπερα σε ολους

Θα ζητησω προκαταβολικα συγγνωμη για την ερωτηση μου γιατι σιγουρα εχει απαντηθει αλλα εγω προσωπικα μπερδευτηκα...

Λοιπον...σημερα ανανεωσα την gold συνδρομη μεχρι 8/2020 και αφου πηρα τον εναν μηνα για την αυτοματη ανανεωση,στη συνεχεια πηγα και την ακυρωσα.Αν τωρα πατησω απο το xbox να παρω το ultimate με 1 ευρω,θα μετατραπει ολο το πακετο σε ultimate μεχρι 8/2020 σωστα;;;Απλα απενεργοποιω ξανα την αυτοματη ανανεωση για να μην χρεωθω μετα τον 8/2020 σωστα;

Αν καταλαβα καλα απο τα παραπανω,αν εγω ΠΡΙΝ ληξει η συνδρομη αυτη βαλω μια gold αυτη αντι για 12μηνο gold πχ θα αναπροσαρμοστει σε λιγοτερους μηνες ultimate σωστα;;Αλλιως θα πρεπει να την αφησω να ληξει την υπαρχουσα εστω για μια μερα και μετα αν βαλω ξανα 12μηνη gold θα παρω κανονικα gold

Αν γνωριζει καποιος ας τα επιβεβαιωσει αυτα που γραφω η να με κατευθυνει αν κανω λαθος

Ευχαριστω για την κατανοηση

Έτσι είναι φίλε. Και γω το έχω κάνει με τον ίδιο τρόπο και έχω κλείσει τις αυτόματες ανανεώσεις. Όσον αφορά το δεύτερο σκέλος από ότι έχω καταλάβει από ένα πινακακι που είχα δει από Microsoft, ένα απλά 12μηνο gold μετατρέπεται σε 8μηνο ultimate. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανως μετατρεπεται σε 8μηνο ultimate αν ανανεωσω πριν να ληξει αυτο που εχω.Αν το αφησω να ληξει και βαλω μετα gold,θα εχω μονο gold

 

 

Επεξ/σία από john1080
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καινουργιο xbox παω να βαλω τον κωδικο game pass που ειχε μεσα στο κουτι και μου λεει «this token has expired and cannot be redeemed»

Τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...