Προς το περιεχόμενο

Xbox Ultimate Pass με 1€ οι πρωτες 30 μερες + μετατροπη υπολοιπου


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναφερόμενος  στο game pass για pc. Είχα βάλει 3μηνη συνδρομή game pass προσφορά με 1 ευρώ πριν περίπου έναν μηνα. Από τα παιχνίδια του game pass, στο pc μπορούσες να εγκαταστησεις και να παίξεις καμιά δεκαριά τίτλους. Forza horizon 4, sea of thieves, state of decay 2, gears of war 4 και μερικούς ακόμη.

Μετά την εγκατάσταση της καινούριας εφαρμογής xbox beta, θεωρούσα ότι με το υπάρχον game pass που έχω ακόμη και λήγει σε έναν μήνα, θα μπορούσα να εγκαταστήσω και τα νέα παιχνίδια που προστέθηκαν όπως hellblade, metro exodus κλπ. 

Αλλά όχι, δεν γίνεται. Για τα καινούρια παιχνίδια που προστέθηκαν από χθες στο game pass για windows, πρέπει να αγοράσεις καινούριο game pass (1 ευρώ για τον 1ο μήνα και 3,99 για τους υπόλοιπους)

 

Δηλαδή, από την xbox beta εφαρμογή αν επιλέξω gears 4 (που ήταν  και στην παλιά λίστα) μου βγάζει κατευθείαν επιλογή Install. Αν επιλέξω metro exodus με πετάει στην οθόνη αγοράς του game pass.

Το θεωρώ τουλάχιστον τραγικό.

 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, zaratustra είπε

 

Δηλαδή, από την xbox beta εφαρμογή αν επιλέξω gears 4 (που ήταν  και στην παλιά λίστα) μου βγάζει κατευθείαν επιλογή Install. Αν επιλέξω metro exodus με πετάει στην οθόνη αγοράς του game pass.

Το θεωρώ τουλάχιστον τραγικό.

Κάτι άλλο παίζει , γιατί και εγώ με καινούρια συνδρομή gamepass δεν με άφηνε να βάλω το Μέτρο το απόγευμα που δοκίμασα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να μας πούνε έκει στην microsoft, οι τύποι που έφτιαξαν τα microsoft store, xbox console και xbox beta στα windows, σε συνδυασμό με τα xbox live, game pass, ultimate pass, play anywhere και τα "αρχίδια μου κουνιούνται" τι σκατά ναρκωτικά παίρνουν. Χρησιμοποιώ pc 30 + χρόνια, πιο περίπλοκο τρόπο για να βρεις και να εγκαταστήσεις παιχνίδι δεν έχω ξαναδεί. Λες και παίζουν κρυφτό με τον χρήστη. Αρχίζω και αναρωτιέμαι για το πόσο σκατά πρέπει να είναι ο πηγαίος κώδικας των windows.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και εγώ κάτι που ίσως είναι γνωστό αλλά εγώ δεν το ξέρω. Αν ενδιαφέρεται κάποιος μόνο για PC που από ότι κατάλαβα είναι γύρω στα 45 το χρόνο, υπάρχει κάποιο πλεονέκτημα με την ultimate?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Votritis είπε

Κάτι άλλο παίζει , γιατί και εγώ με καινούρια συνδρομή gamepass δεν με άφηνε να βάλω το Μέτρο το απόγευμα που δοκίμασα

Μου φαίνεται ότι έχουν μπερδέψει και οι ίδιοι τα μπούτια τους.

3 λεπτά πριν, mxa055 είπε

Να ρωτήσω και εγώ κάτι που ίσως είναι γνωστό αλλά εγώ δεν το ξέρω. Αν ενδιαφέρεται κάποιος μόνο για PC που από ότι κατάλαβα είναι γύρω στα 45 το χρόνο, υπάρχει κάποιο πλεονέκτημα με την ultimate?

Αυτή θα ήταν η τελευταία ερώτηση στο τελικό τεστ της mensa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

το τσίμπησα και εγώ το XBOX Ultimate Game Pass με 1 ευρώ χρέωση

είχα ενεργή XBOX Live Gold (12 μήνες) που έληγε 26/11/2019

όπως και ενεργό XBOX Game Pass (Ανά μήνα) χρέωση

κανένα πρόβλημα έκανε τις απαραίτητες μετατροπές

έτσι τώρα η επόμενη ανανέωση θα είναι 21/01/2020 με 12,99 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πάντως πως παρόλο που έβαλαν το Ultimate ακόμα δεν έχουν βάλει παιχνίδια που είπαν οτι θα προσθέσουν και θα χρειαστεί ακόμη κάποιο καιρό για να τα παίζουνε ολα αυτά του Xbox στο PC.

  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Votritis είπε

Κάτι άλλο παίζει , γιατί και εγώ με καινούρια συνδρομή gamepass δεν με άφηνε να βάλω το Μέτρο το απόγευμα που δοκίμασα

Εγώ τα εγκατέστησα όλα κανονικά, κατεβάστε το τελευταίο OS Build γιατί εγώ που ήμουν με τη 1803 κάποια όπως το Metro δε με άφηνε να τα κατεβάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, mxa055 είπε

Να ρωτήσω και εγώ κάτι που ίσως είναι γνωστό αλλά εγώ δεν το ξέρω. Αν ενδιαφέρεται κάποιος μόνο για PC που από ότι κατάλαβα είναι γύρω στα 45 το χρόνο, υπάρχει κάποιο πλεονέκτημα με την ultimate?

H τιμή 3,99 είναι τιμή για όσο καιρό θα είναι η beta μετά παει στα 7,99. Όμως δεν ξέρουμε πόσο καιρό θα είναι η beta και επομένως το ετήσιο ποσό μπορεί να διαφοροποιηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Rumpelstiltskin είπε

Με το pass απλά παίζουμε δωρεαν τα παιχνίδια και με το ultimate μας δίνουν και κάποια δωρεάν ανα μήνα; δεν εχω καταλάβει ακριβώς τι παίζει.

Το ultimate είναι gold + pass.

Με το gold παίζεις multiplayer + 3 παιχνίδια κάθε μήνα δώρο που τα κρατάς για όσο έχεις gold

15 ώρες πριν, chocorello είπε

Μην ακυρώσεις τίποτα, απλά κάνε νέο λογαριασμό και αγόρασε με τη σειρά το Gold (όσο θες) και μετά την Ultimate με το 1ευρώ.
Δε βλέπω το λόγο γιατί να μη παίξει. Αν όντως παίξει θα έχεις χάσει 1ευρώ ουσιαστικά.

(ΔΕΝ το έχω δοκιμάσει, το παίρνεις επάνω σου αν το κάνεις!)

 

Έχω ήδη ένα σωρό παιχνίδια σε αυτό το λογαριασμό, αν κάνω καινούριο μετά τα δωρεάν του gold θα μπαίνουν σε εκείνον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες ακόμα και σε περίπτωση λάθους από Microsoft (που δεν είναι λάθος, είναι απλά τρελό promo) πάλι δε θα "το έπαιρνε πίσω" η Microsoft. Φορτώστε! :)

Επεξ/σία από chocorello
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εγώ έκανα 12μηνη gold από cdkeys και με το επιπλέον 1 ευρώ για ultimate, επειδή είχα ένα υπόλοιπο από το game pass promo (3 μήνες ένα 1 ευρώ πριν το Πασχα) μου έβγαλε συνολικά 14 μήνες Ultimate μέχρι 11/8/2020. Καταπληκτικά, κι όλα αυτά με περίπου 47 ευρώ.

Ευχαριστούμε TS, ευχαριστούμε MS.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή προσφορά, απλά αν δεν κάνω λάθος όσοι ενδιαφέρονται για πισι θα χρειαστούν το καινούριο Xbox game pass for PC το οποίο δίνει και άλλα όπως το Exodus, hellblade, vampyr, rise. Το αρχικό δίνει ουσιαστικά τους τιτλους της Microsoft

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...