Προς το περιεχόμενο

Σώσιμο από πνιγμό με φαγητό ενώ είμαστε μόνοι μας


sphinxgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Dakonblackblade είπε

Άμα βιώσεις πνιγμό με τα μακαρόνια να έχουν κολλήσει και να μη κατεβαίνουν με τίποτα, θα αναθεωρήσεις. 

Παθώς και μαθώς :)

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού διάβασα όλες τις απαντήσεις και είδα και κάμποσα βίντεο, το ακόλουθο θεωρώ είναι το πιο αναλυτικό και σωστό. Αν κάποιος ποτέ πνίγει και εφαρμόσει όσα λέει το βίντεο, κατά 98% θα τα καταφέρει όπως αναφέρεται. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, vairass είπε

Αυτό.... Άρα έχεις το ίδιο θέμα με εμένα... ΓΑΠ λέγεται.... Σίγουρα έκανες γαστροσκοπηση... Αν όχι να κάνεις για να δει ο ιατρός σε τι φάση είναι ο οισοφάγος. 

Έχω κάνει τρεις φορές κολονοσκόπηση και δύο γαστροσκόπηση για διάφορα θέματα που αντιμετώπισα, μου είπε ο γαστρεντερολόγος δεν έχω κάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Έχω κάνει τρεις φορές κολονοσκόπηση και δύο γαστροσκόπηση για διάφορα θέματα που αντιμετώπισα, μου είπε ο γαστρεντερολόγος δεν έχω κάτι. 

Και εγω γαστροσκοπηση αρκετές φορές... Κόλο 2...η 1 ήταν ορθό... 

Αν δεν δεις αίμα για πολύ καιρό μου είπε δεν υπάρχει θέμα. 

Μπορεί το λίγο αίμα να είναι αμμοροιδες... 

Γενικά στον οισοφάγο δεν σου βρήκε τίποτα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι, κάτι για γαστρίτιδα έλεγε ενώ στο έντερο ο βλεννογόνος είχε διάφορες αλλοιώσεις και ευρήματα, αυτά βέβαια τα είδε ο γαστρεντερολόγος που είπε οτι τα αποτελέσματα είναι φυσιολογικά και σχεδόν όλοι έχουν βλεννογόνο με αλλοιώσεις, δεν υπάρχει άνθρωπος με τέλειο βλεννογόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειροτερο πραγμα οταν τρωμε οτιδηποτε ειναι να μιλαμε η να τρωμε ξαπλωμενοι. Ετσι την εχουν παθει αρκετοι. Οι μεθοδοι που προαναφερθηκαν λειτουργουν αλλα καντε μια προβα ωστε να ειστε ετοιμοι σε περιπτωση που συμβει η σε σας η σε διπλανο σας. Τα μακαρονια ειναι το χειροτερο οπως αναφερθηκε. Μεγαλη προσοχη γιατι εχουν φυγει αρκετοι με αυτον τον τροπο και ειναι κριμα απο το πουθενα να φυγεις. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Dakonblackblade είπε

Για τα μακαρόνια απλά πιείτε λίγο νερό να κατέβουν 

Πάντα πίνω νερό όταν τρώω επειδή είμαι λίγο λαίμαργος θα έπρεπε να είχα πνίγει άπειρες φορές.. με το νερό κατεβαίνουν όλα η κάποιο αναψυκτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Arkin είπε

Το χειροτερο πραγμα οταν τρωμε οτιδηποτε ειναι να μιλαμε η να τρωμε ξαπλωμενοι. Ετσι την εχουν παθει αρκετοι. Οι μεθοδοι που προαναφερθηκαν λειτουργουν αλλα καντε μια προβα ωστε να ειστε ετοιμοι σε περιπτωση που συμβει η σε σας η σε διπλανο σας. Τα μακαρονια ειναι το χειροτερο οπως αναφερθηκε. Μεγαλη προσοχη γιατι εχουν φυγει αρκετοι με αυτον τον τροπο και ειναι κριμα απο το πουθενα να φυγεις. 

Καλά απαγορεύεται δια ροπάλου να φας/πιεις ξαπλωμένος, προκαλείς την τύχη σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...