Προς το περιεχόμενο

Heinner HAC-12INVB e-shop-253Eυρώ


avacan23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σημερα τσιμπησα ενα 12 αρι heinner απτο eshop.. εξ αναγκης θελω κατι φθηνο και οσο ποιο σωστο γινεται.. με 17% φοα θα μου βγει 256ε.. 

εντυπωσεις μολις μπει κ δοκιμαστει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Tsakalos! είπε

Σημερα τσιμπησα ενα 12 αρι heinner απτο eshop.. εξ αναγκης θελω κατι φθηνο και οσο ποιο σωστο γινεται.. με 17% φοα θα μου βγει 256ε.. 

εντυπωσεις μολις μπει κ δοκιμαστει.

Δεν εχει καταργηθει ο μειωμενος φπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

17 ώρες πριν, Tsakalos! είπε

Σημερα τσιμπησα ενα 12 αρι heinner απτο eshop.. εξ αναγκης θελω κατι φθηνο και οσο ποιο σωστο γινεται.. με 17% φοα θα μου βγει 256ε.. 

εντυπωσεις μολις μπει κ δοκιμαστει.

καλα εμένα με το κουπόνι προσφοράς μου βγηκε 254 εσένα γιατι 256?και με μειωμένο φπα

Επεξ/σία από naxioths1979
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Επανερχομαι με εντυπωσεις.,.. Απο πλευρας αποδοσεις παει παρα πολυ καλα.. εχει μπει σε σαλονι 15τμ το οποιο συνδεεται με διαδρομο με μια μικρη κρεβατοκαμαρα και στο βαθος η κουζινα. Συνολικα 45τμ.. με εξωτερικη θερμοκρασια 36 , και παντου παλια κουφωματα ξυληνα, Το σαλονι Ψυγειο. Ολο το σπιτι δροσιζει ευχαριστα και ανετα, με ρυθμηση στο τερμα αθορυβο και στους 25... υπερικανοποιημενος...

Ομως, η εξωτερικη μοναδα μου χει σπασει τα νευρα.. ενω το κομπρεσερ ειναι σχετικα φυσιολογικο, τριζουν οι λαμαρινες απο συντονισμους.. βρε βιδωσα ξεβιδωσα , εχωσα λαστιχακια, τιποτα!! Μου ρχεται να το ξηλωσω!!

το προηγουμενο ερκο, argoclima 24ari, συμβατικο, ειχα την μοναδα στην ταρατσα, φατσα στον βορια, εκτεθειμενη. 14 χρονια κιχ δεν εκανε.. μονο η αποδοση επεφτε πολυ στο κρυο.. εεε κ ειπα να το βαλουμε τωρα στο μπαλκονι που καθομαστε πανω απο το κεφαλι μας... δεν υποφερεται...

θα φωναξω τον  ψυκτικο να το μεταφερω παλι στην ταρατσα και ας χαλασει (αν χαλασει) ποιο γρηγορα.. τελος..

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα παραγγείλει κι εγώ στην αρχή που βγήκε σαν προσφορά αλλά η έλλειψη οποιασδήποτε αξιολόγησης/γνώμης παντού καθώς και το γεγονός ότι την εταιρία δεν την ήξερε κανένας από τους τεχνικούς, με οδήγησε σε ακύρωση.

Αντ' αυτού αγόρασα το 12αρι αντίστοιχης τιμής (249€) Arielli και το μηχάνημα είναι εντυπωσιακό. Τόσο από επιδόσεις όσο και σε θέμα θορύβου (μέσα/έξω). 

Αναφέρω τα παραπάνω ώστε σε συνδυασμό με το πιο πάνω ποστ, κάποιος που ενδιαφέρεται για φτηνό 12αρι, να κοιτάξει απευθείας προς το Arielli και να αποφύγει το εν λόγω Heinner.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Tsakalos! είπε

Επανερχομαι με εντυπωσεις.,.. Απο πλευρας αποδοσεις παει παρα πολυ καλα.. εχει μπει σε σαλονι 15τμ το οποιο συνδεεται με διαδρομο με μια μικρη κρεβατοκαμαρα και στο βαθος η κουζινα. Συνολικα 45τμ.. με εξωτερικη θερμοκρασια 36 , και παντου παλια κουφωματα ξυληνα, Το σαλονι Ψυγειο. Ολο το σπιτι δροσιζει ευχαριστα και ανετα, με ρυθμηση στο τερμα αθορυβο και στους 25... υπερικανοποιημενος...

Ομως, η εξωτερικη μοναδα μου χει σπασει τα νευρα.. ενω το κομπρεσερ ειναι σχετικα φυσιολογικο, τριζουν οι λαμαρινες απο συντονισμους.. βρε βιδωσα ξεβιδωσα , εχωσα λαστιχακια, τιποτα!! Μου ρχεται να το ξηλωσω!!

το προηγουμενο ερκο, argoclima 24ari, συμβατικο, ειχα την μοναδα στην ταρατσα, φατσα στον βορια, εκτεθειμενη. 14 χρονια κιχ δεν εκανε.. μονο η αποδοση επεφτε πολυ στο κρυο.. εεε κ ειπα να το βαλουμε τωρα στο μπαλκονι που καθομαστε πανω απο το κεφαλι μας... δεν υποφερεται...

θα φωναξω τον  ψυκτικο να το μεταφερω παλι στην ταρατσα και ας χαλασει (αν χαλασει) ποιο γρηγορα.. τελος..

και σε εμένα τα ίδια έκανε, μέχρι που κάργαρα τις 4 βίδες της στρογγυλής γρίλιας της εξωτερικής μονάδας.... και ησύχασε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kstampo είπε

και σε εμένα τα ίδια έκανε, μέχρι που κάργαρα τις 4 βίδες της στρογγυλής γρίλιας της εξωτερικής μονάδας.... και ησύχασε...

Μπα το δοκιμασα.... Ομως μου πε χθες κατι ο τεχνικος, και θα το δοκιμασω τ απογευμα... που μαλον εχει μεγαλη σχεση.... θα δοκιμασω κ θα επανερθω..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/8/2019 στις 7:20 ΠΜ, Tsakalos! είπε

Μπα το δοκιμασα.... Ομως μου πε χθες κατι ο τεχνικος, και θα το δοκιμασω τ απογευμα... που μαλον εχει μεγαλη σχεση.... θα δοκιμασω κ θα επανερθω..

Τελικά υπάρχει τρόπος να "ησυχάσει"  η εξωτερική μονάδα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/8/2019 στις 9:03 ΠΜ, green18 είπε

Τελικά υπάρχει τρόπος να "ησυχάσει"  η εξωτερική μονάδα ?

αποσβεστηρες για εκει που παταει το A/C στη βαση. τα εβαλα μονος μου και γλιτωσα τους συντονισμους.

τον θορυβο ανεμιστηρα-κομπρεσερ δεν τον γλυτωνεις εκτος και παει ταρατσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/8/2019 στις 11:10 ΠΜ, pcos είπε

αποσβεστηρες για εκει που παταει το A/C στη βαση. τα εβαλα μονος μου και γλιτωσα τους συντονισμους.

τον θορυβο ανεμιστηρα-κομπρεσερ δεν τον γλυτωνεις εκτος και παει ταρατσα.

Αποσβεστηρες απο που τους πηρες;

 

Παιδες υπαρχει κανεις αξιολογος για εγκατάσταση που να κυμαινεται στο 50αρικο εδω αθηνα;Ολοι πλεον πανω απο 70 κ ας προκειται για εγκατασταση 2 μοναδων κ 1 απεγκατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Orfeus είπε

Αποσβεστηρες απο που τους πηρες;

Παιδες υπαρχει κανεις αξιολογος για εγκατάσταση που να κυμαινεται στο 50αρικο εδω αθηνα;Ολοι πλεον πανω απο 70 κ ας προκειται για εγκατασταση 2 μοναδων κ 1 απεγκατασταση.

εδω πατρα απο ενα καταστημα, δεν νομιζω να σε βολεψει 😛

παντως ειναι κατι τετοιο http://www.benos.com.gr/e-Shop/Molded-Rubber-Products/Anti-Vibration-Mounts/AVM-2001.aspx

οσο πιο ψηλο ειναι τοσο το καλυτερο. αν και μπορεις να τα ζητησεις να στα φερει το συνεργειο που θα σου κανει την εγκατασταση αν διαθετουν στο καταστημα τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...