Προς το περιεχόμενο

Heinner HAC-12INVB e-shop-253Eυρώ


avacan23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, teoChnologist είπε

Σε σελίδες του εξωτερικού δεν υπάρχει αντίστοιχη αναφορά.

Λάθος.

Η εταιρεία είναι ρουμάνικη.

http://www.heinner.ro/

Αναφορά σε κείμενο

Astfel, acesta este dotat cu un compresor cu tehnologie Inverter și are o capacitate maximă de 12000 BTU

https://www.gadget-review.ro/heinner-hac-12invb/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, qwertyuiop2 είπε

Συμφωνώ.

Εγώ είμαι κάτοχος ενός κοψοχρονίστικου 12αριού Arielli που πήρα αρχές του 16 με τιμή τύπου 200 ευρώ. 3 καλοκαίρια και 3,5 χειμώνες δουλεύει ασταμάτητα σχεδόν, δεν του έχω κάνει καμία συντήρηση, μόνο καθάρισμα φίλτρων, κι όσο θέλει ας βαστάξει. Σε άθλια μονωμένο σπίτι 50τμ, με 2-3 ώρες λειτουργίας το έχει φέρει στα ίσια του. Βέβαια, δουλεύει ακατάπαυστα ο συμπιεστής.

Το θέμα είναι τι κατανάλωση έχει. Αν τα χρήματα που γλιτώνεις κάποιος από την αγορά τα δίνει μετά στην ΔΕΗ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pantelikas είπε

Το θέμα είναι τι κατανάλωση έχει. Αν τα χρήματα που γλιτώνεις κάποιος από την αγορά τα δίνει μετά στην ΔΕΗ.

Ψάχνω καλό και φτηνό μετρητή για να το τσεκάρω κάααποια στιγμή.

Ιδέες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει smart plugs blitzwolf με μετρητή περίπου 15€  από banggood ή gearbest.  Υπάρχουν και μετρητές που μπαίνουν πάνω στον πίνακα. Δεν ξέρω κόστος όμως.

Στον λογαριασμό είδες διαφορά;

Επεξ/σία από pantelikas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pantelikas είπε

Έχει smart plugs blitzwolf με μετρητή περίπου 15€  από banggood ή gearbest.  Υπάρχουν και μετρητές που μπαίνουν πάνω στον πίνακα. Δεν ξέρω κόστος όμως.

Στον λογαριασμό είδες διαφορά;

Δεν είχα πριν κλιματισμό, αλλά είχα λάμπες πυρακτώσεως και έβαλα led.

Ο λογαριασμός έμεινε περίπου ίδιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, avacan23 είπε

https://www.e-shop.gr/air-condition-arielli-arsin12r32-12000btu-inverter-p-HAP.002328

σε προσφορά στα 249 ευρώ.

Φαντάζομαι φασόν κινέζικο κι αυτό..

Τα Arielli επειδή εργαζόμουν σε δομή προσφύγων με 350 κοντέινερς όπου σχεδόν κάθε κοντέινερ είχε κλιματιστικό Arielli μέσα  μπορώ να σας πω ότι είναι εξαιρετικά μηχανήματα παρόλη την πολύ χαμηλή τιμή τους. Μιλάμε για μηχανήματα που εργάζοταν σχεδόν 24/7 σε πολύ αντίξοες συνθήκες και πολύ σπάνια έκαναν κιχ.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, pantelikas είπε

Το θέμα είναι τι κατανάλωση έχει. Αν τα χρήματα που γλιτώνεις κάποιος από την αγορά τα δίνει μετά στην ΔΕΗ.

Σε αντίστοιχο AUX που έχω, σε δωμάτιο που οι 2 τοίχοι είναι όλο τζάμι, αφού πιάσει θερμοκρασία τότε δουλεύει γύρω στα 350 με 450W.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Shadowjump είπε

Σε αντίστοιχο AUX που έχω, σε δωμάτιο που οι 2 τοίχοι είναι όλο τζάμι, αφού πιάσει θερμοκρασία τότε δουλεύει γύρω στα 350 με 450W.

καλη πληροφορια μιας και εψαχνα και εγω να συγκρινω τα κατωτατα W που δουλευουν οταν πιασουν θερμοκρασια.. δεν τα ανακοινωνουν ολοι και πολλοι την εχουν πατησει με επωνυμα καλα μηχανηματα που τελικα κρατανε αρκετα ψηλα τα watt ελαχιστης καταναλωσης και παει περιπατο η οικονομια.

Αντιθετως η heinner ειναι απο τις εταιρειες που τα ανακοινωνει...

Power: 130-1580 W  User-manual-page15

Επειδη τα 130w μου φαινονται εξαιρετικα λιγα για να ειναι αληθινα, αναρωτιεμαι αν καταναλωνει τοσο οταν το εχεις σε λειτουργια ανεμιστηρα.

Αν εχει καποιος περισσοτερες πληροφοριες θα βοηθουσε.

Παντως σε παλαιοτερο, αλλης μαρκας που εχω ο ανεμιστηρας δουλευει στα 10-50w.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αυτό το keep warm 8c δεν το κατάλαβα. Ποιος έχει 8 βαθμούς στο σπίτι του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Αυτό το keep warm 8c δεν το κατάλαβα. Ποιος έχει 8 βαθμούς στο σπίτι του;

αν καταλαβα εννοει οτι δουλευει και σε πολυ χαμηλες θερμοκρασιες και ανεβαζει την θερμοκρασια του χωρου αρκετα γρηγορα. κατι που δεν το κανουν ολα τα κλιματιστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην επιλογή θερμοκρασίας, δεν υπάρχει συνήθως δυνατότητα να επιλέξεις κάτω από 16-17 βαθμούς στα περισσότερα κλιματιστικά. Αυτό υποθέτω ότι παρέχει τέτοια δυνατότητα και εφαρμογή θα είχε σε κάποιο χώρο μη κατοικημένο (αποθήκες κλπ) ώστε να λειτουργήσει κρατώντας τη θερμοκρασία στους 8 ώστε να μην παγώσει ότι στεγάζεται στον συγκεκριμένο χώρο. Με ένα άλλο κλιματιστικό θα ήσουν αναγκασμένος να το λειτουργείς χωρίς λόγο στους 16-17 βαθμούς.

Από ότι κατάλαβα κανένας δεν την τίμησε την προσφορά για να μας δώσει μια πιο εμπεριστατωμένη εικόνα από την εμπειρία του.

Επεξ/σία από teoChnologist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορα ισχυεί μεχρι 13 Ιουλιου 2019.

ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ : 1925

το είδα το μηχάνημα απο κοντά και ειναι μια χαρά..τίμιο και  αθόρυβο..

Το μονο πρόβλημα ειναι η ελλειψη αντιπροσωπείας αλλα εχει λεει εγγυηση 2 έτη απο e-shop.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...