Προς το περιεχόμενο

Καιρικά


Τοξοβόλος___U__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 minutes ago, GeorgeHellas said:

Λάρσα, μας έστειλε μήνυμα και το 112 για επικίνδυνα καιρικά φαινόμενα :D 
Άντε να δούμε... ελπίζοντας μην είναι επικίνδυνα...

Όλα τα μοντέλα σας βάζουν σε πολύ άσχημη θέση μαζί με τη Μαγνησία και Βόρεια Εύβοια. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, GeorgeHellas είπε

Λάρσα, μας έστειλε μήνυμα και το 112 για επικίνδυνα καιρικά φαινόμενα :D 
Άντε να δούμε... ελπίζοντας μην είναι επικίνδυνα...

Και Φθιώτιδα 112.
Χρήσιμες οδηγίες:

https://www.civilprotection.gr/el/simantika-themata/epikindyna-kairika-fainomena-provlepontai-apo-simera-vrady-eos-kai-ayrio-vrady-se

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κάτι μου λέει ότι με την βδομάδα αυτή θα πιάσουμε χιλιοστα βροχής χειμερινών μηνών, "καλών" κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Thresh said:

Κάτι μου λέει ότι με την βδομάδα αυτή θα πιάσουμε χιλιοστα βροχής χειμερινών μηνών

ντεζαβου 😅

 

πέραν της πλάκας πολύ προσοχή όσους βρέχει το Αιγαίο για τα επόμενα δύο 24ωρα.. Το χαμηλό σύστημα φορτίζει πάνω από τα ζεστά νερά και έρχεται να πέσει στην Ανατολική Ηπειρωτική χώρα. Όλα τα μοντέλα συγκλίνουν οτι περιοχές σε Θεσσαλονίκη Χαλκιδική Κατερίνη Λάρισα Βόλο Λαμία  Εύβοια θα φάνε πολύ πράγμα. Αττική θα ρίξει επίσης αρκετά αλλά η Εύβοια μας προστατεύει από τα χειρότερα.

 

Screenshot 2022-08-24 143703.jpg

Screenshot 2022-08-24 143730.jpg

Screenshot 2022-08-24 143756.jpg

4 minutes ago, GeorgeHellas said:

Εκτός από το windy, υπάρχει κάποια άλλη σελίδα, που να δείχνει βροχές κλπ?

https://www.ventusky.com/?p=37.78;23.53;6&l=rain-3h&w=soft

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Thresh είπε

Κάτι μου λέει ότι με την βδομάδα αυτή θα πιάσουμε χιλιοστα βροχής χειμερινών μηνών, "καλών" κιόλας.

Not 100% sure γιατι δε τα εχω τσεκαρει ακομα, αλλα ειμαι ψιλοβεβαιος οτι σε πολλες περιοχες του λεκανοπεδιου το υψος βροχης που εχει πεσει τις τελευταιες τρεις μερες , εχει ηδη ξεπερασει εκεινο ολου του 2022 μεχρι και την περασμενη Κυριακη.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BackFromHell είπε

Not 100% sure γιατι δε τα εχω υπολογισει ακομα, αλλα ειμαι ψιλοβεβαιος οτι σε πολλες περιοχες του λεκανοπεδιου το υψος βροχης που εχει πεσει τις τελευταιες τρεις μερες , εχει ηδη ξεπερασει εκεινο ολου του 2022 μεχρι και την περασμενη Κυριακη.

Αυτο ειναι καλο ή κακο; Το να πεφτει σε τοσο μικρο διαστημα τετοια ποσοτητα νερου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, yanis13 είπε

Αυτο ειναι καλο ή κακο; Το να πεφτει σε τοσο μικρο διαστημα τετοια ποσοτητα νερου!

Υπαρχει κι η ερμηνεια οτι το 2022 μεχρι στιγμης ηταν σχετικα ξηρο για το λεκανοπεδιο. Ο φετινος Αυγουστος εκ των πραγματων ειναι ιστορικος για το θεμα των βροχοπτωσεων στο λεκανοπεδιο, εχει ηδη σπασει ρεκορ δεκαετιων κι εχει να ριξει κι αλλο.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, this.is.elia είπε

Το μήνυμα του 112 στη Λάρσα ήταν 100% σωστό, μόλις ήρθε, έφυγαν τα σύννεφα και έβγαλε ήλιο 😁

Αύριο να δούμε.. Αύριο δίνει βροχούλα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχουμε τροπικα φαινομενα καλα θα ειναι να μην στηριζομαστε στα μοντελα μεχρι να υποχωρησει μεγαλο μερος της νεφοκαλυψης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...