Προς το περιεχόμενο

WD Red NAS 6ΤB 3.5" - 125€ (Public) [TEΛΟΣ]


Tomahawk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, fingolfingr είπε

Οπότε δεν θα ήταν καλύτερα να είχες πάρει εξ αρχής έναν ακόμα σκληρό για backup?

Εγώ πχ που είμαι και λίγο (έως πολύ) backup freak έχω 20Tb σκληρούς και άλλα περίπου 20 για backup. Εκ των οποίων τα 6Tb στο Synology nas της υπογραφής που βρίσκεται στο σπίτι των γονιών (απομακρυσμένο backup).

Καλά τα λες για την ανάγκη του back up, αλλά εγώ ακόμα και μετά τη ζημιά που έπαθα, το περιορίζω στα άκρως βασικά αρχεία, πχ εργασίες της σχολής, αρχεία δουλειάς και μερικές οικογενειακές φωτογραφίες, δηλαδή με κάτω από 30 giga είμαι καλυμμένος. 

Το να χάσω το game of thrones και να πρέπει να το κατεβάσω ξανά, δεν θα με πειράξει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 ώρες πριν, k_dinos είπε

Καλά τα λες για την ανάγκη του back up, αλλά εγώ ακόμα και μετά τη ζημιά που έπαθα, το περιορίζω στα άκρως βασικά αρχεία, πχ εργασίες της σχολής, αρχεία δουλειάς και μερικές οικογενειακές φωτογραφίες, δηλαδή με κάτω από 30 giga είμαι καλυμμένος. 

Το να χάσω το game of thrones και να πρέπει να το κατεβάσω ξανά, δεν θα με πειράξει 

Προφανώς και δεν θα κρατάς backup από σειρές. Άντε να κρατήσει από καμιά ταινία 4κ ή 3d που θέλει χρόνο αλλά και πάλι όχι απαραίτητα. Εγώ από την άλλη έχω πάρα πολλά βίντεο από τα παιδιά. Φωτογραφίες κλπ. Επίσης acronis backup των pc, time machine από το mac του αδελφού, backup των android συσκευών και πολλά άλλα που πιάνουν χώρο. Και φυσικά τα 20ΤΒ δεν είναι σε καμιά περίπτωση γεμάτα. Αγοράστηκαν πρόσφατα (που είχα την οικονομική δυνατότητα) ώστε να κρατήσουν για μερικά χρόνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, vrwmiaris είπε

Υπό επεξεργασία η δική μου παραγγελία, πάμε καλά πιστεύω

Σε εκτεταμένη αναζήτηση παραγγελια 29/06/2019 17:48

Επεξ/σία από argi73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 minutes ago, vrwmiaris said:

Υπό επεξεργασία η δική μου παραγγελία, πάμε καλά πιστεύω

Γιατί όταν παρήγγελες τι ήταν?

 

Update: Σε εκτεταμένη αναζήτηση...

Επεξ/σία από JIMBOAthens
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/6/2019 στις 1:04 ΠΜ, k_dinos είπε

Καλά τα λες για την ανάγκη του back up, αλλά εγώ ακόμα και μετά τη ζημιά που έπαθα, το περιορίζω στα άκρως βασικά αρχεία, πχ εργασίες της σχολής, αρχεία δουλειάς και μερικές οικογενειακές φωτογραφίες, δηλαδή με κάτω από 30 giga είμαι καλυμμένος. 

Το να χάσω το game of thrones και να πρέπει να το κατεβάσω ξανά, δεν θα με πειράξει 

Μετά την όποια ζημιά έπαθες, αλλά και μετά από ζημιά που έχω πάθει εγώ, σου λέω μετά λόγου γνώσεως ότι για πραγματικό backup πρέπει να πας σε Blue Ray disks που πλέον είναι σε χαμηλή τιμή. Τα 25άρια κάτω από ευρώ, 2.50€ τα 50άρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και δεν είμαι υπέρμαχος του να κάνω μανούρα σε αυτή την περίπτωση δεν υπάρχουν δικαιολογίες λάθος συστήματος κτλ. Άντε να δούμε τι θα γίνει.

Επεξ/σία από Vasilis 07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...