Προς το περιεχόμενο

Το Facebook εργάζεται πάνω στην αποκατάσταση του προβλήματος με τις εικόνες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Justin Bieber δεν βρήκε σουίτα σε ξενοδοχείο στη Σαντορίνη, η Kylie Jenner έχει κατάθλιψη γιατί έχει πολλά λεφτά και δεν ξέρει τι σκατα να κάνει, ο Φουρθιωτης δεν έχει ακόμα βρει τηλεοπτική στέγη.. Και τώρα αυτό.. Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να ανοίξω το ξεχασμένο δωδεκαρι ουίσκι που έχω στο πατάρι.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Federer είπε

Θα σας δώσω μια συμβουλή. Απενεργοποιήστε μια για πάντα το Facebook. Απλά κάντε το. Καταλαβαίνω οτι ακούγεται τρομακτικό και θα νοιώσετε κοινωνικά απομονωμένοι αλλά δεν θα το μετανοιώσετε. Θα διαπιστώσετε αμέσως πόσες ώρες απο την ζωή σας ξοδεύατε σε αυτό και πόση όμορφη είναι η ζωή έξω απο το σπίτι, μια ζωή που χάνατε σερφάρωντας σε διαδικτυακούς τοίχους...

Φιλε μου σ' ευχαριστω, μου εσωσες τη ζωη! Το εσβησα το facebook και αλλαξε ολη η ζωη μου προς το καλύτερο! Δειχνω πλεον αλλος ανθρωπος, μου το λενε ολοι μου οι φιλοι στο instagram...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οσοι προσεξατε χρησιμοποιησε Τεχνητη νοημοσυνη για να περιγραψει την φωτογραφια που ελειπε. 

"Η εικονα περιεχει, ατομα, τοπιο, ηλιοβασιλεμα."

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η επαναστατική διάθεση που τους πιάνει όλους όταν υπάρχει είδηση με το Facebook, έχει πλάκα κάθε φορά.

Το Facebook είναι ένα εργαλείο. Όπως όλα τα εργαλεία, υπάρχει σωστός και λάθος τρόπος να τα χειριστείς.

Συγνώμη που μπόρεσα και βρέθηκα μετά από 30 χρόνια με τους συμμαθητές μου από το δημοτικό, εξαιτίας του Facebook.

Συγνώμη που κρατάω επαφή με όλους μου τους φίλους που έκανα από άλλες χώρες μέσω online gaming και που με έχουν φιλοξενήσει στη χώρα τους ακριβώς γιατί κρατήσαμε επαφή.

Συγνώμη που παρακολουθώ τις εξελίξεις στον τομέα μου, κάπου μαζεμένα και νοικοκυρεμένα.

Αν εσύ έχεις κάποια ανασφάλεια και το χρησιμοποιείς για να ξεφύγεις από τη μίζερη ζωή σου, δε σημαίνει πως το κάνουν όλοι αυτό.

Υπάρχει το ignore posts κουμπί κι όλοι όσοι ανεβάζουν πράγματα που τα θεωρώ περιττά ή τοξικά, φεύγουν από το feed μου. 

Αν δεν έχεις μάθει να το χρησιμοποιείς μην γκρινιάζεις για τους άλλους που ξέρουν.

Έχει γίνει ο νέος vegan, αυτός που παράτησε το Facebook.

  • Like 9
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Federer είπε

Θα σας δώσω μια συμβουλή. Απενεργοποιήστε μια για πάντα το Facebook. Απλά κάντε το. Καταλαβαίνω οτι ακούγεται τρομακτικό και θα νοιώσετε κοινωνικά απομονωμένοι αλλά δεν θα το μετανοιώσετε. Θα διαπιστώσετε αμέσως πόσες ώρες απο την ζωή σας ξοδεύατε σε αυτό και πόση όμορφη είναι η ζωή έξω απο το σπίτι, μια ζωή που χάνατε σερφάρωντας σε διαδικτυακούς τοίχους...

Διατηρώ 3 επαγγελματικές σελίδες στο Facebook από τις οποίες έχω έσοδα. Μου λες δηλαδή να τις διαγράψω;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, gokuthelegend είπε

Διατηρώ 3 επαγγελματικές σελίδες στο Facebook από τις οποίες έχω έσοδα. Μου λες δηλαδή να τις διαγράψω;

Όχι. Ούτε αυτός έχει ιδέα τι σου λέει. Νομίζει οτι facebook = ατέλειωτες ώρες την ημέρα screen time και cyber σχέσεις. Έχουν αποτύχει να αντιληφθούν τι είναι facebook/instagram και τι έχουν αντικαταστήσει

Τραγική ειρωνεία, ο λόγος που έχουν αποτύχει να το αντιληφθούν είναι ακριβώς η έλλειψη αγαθού που αντιπαραθέτουν, το "ζωή έξω απ'το σπίτι"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Όχι. Ούτε αυτός έχει ιδέα τι σου λέει. Νομίζει οτι facebook = ατέλειωτες ώρες την ημέρα screen time και cyber σχέσεις. Έχουν αποτύχει να αντιληφθούν τι είναι facebook/instagram και τι έχουν αντικαταστήσει

Τραγική ειρωνεία, ο λόγος που έχουν αποτύχει να το αντιληφθούν είναι ακριβώς η έλλειψη αγαθού που αντιπαραθέτουν, το "ζωή έξω απ'το σπίτι"

Καλά. Μερικοί είστε 10+ χρόνια στο ινσομνια και δεν ξέρετε τον Federer? Ιεροσυλία! 

 

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, fytotech είπε

Αυτή η επαναστατική διάθεση που τους πιάνει όλους όταν υπάρχει είδηση με το Facebook, έχει πλάκα κάθε φορά.

Το Facebook είναι ένα εργαλείο. Όπως όλα τα εργαλεία, υπάρχει σωστός και λάθος τρόπος να τα χειριστείς.

Συγνώμη που μπόρεσα και βρέθηκα μετά από 30 χρόνια με τους συμμαθητές μου από το δημοτικό, εξαιτίας του Facebook.

Συγνώμη που κρατάω επαφή με όλους μου τους φίλους που έκανα από άλλες χώρες μέσω online gaming και που με έχουν φιλοξενήσει στη χώρα τους ακριβώς γιατί κρατήσαμε επαφή.

Συγνώμη που παρακολουθώ τις εξελίξεις στον τομέα μου, κάπου μαζεμένα και νοικοκυρεμένα.

Αν εσύ έχεις κάποια ανασφάλεια και το χρησιμοποιείς για να ξεφύγεις από τη μίζερη ζωή σου, δε σημαίνει πως το κάνουν όλοι αυτό.

Υπάρχει το ignore posts κουμπί κι όλοι όσοι ανεβάζουν πράγματα που τα θεωρώ περιττά ή τοξικά, φεύγουν από το feed μου. 

Αν δεν έχεις μάθει να το χρησιμοποιείς μην γκρινιάζεις για τους άλλους που ξέρουν.

Έχει γίνει ο νέος vegan, αυτός που παράτησε το Facebook.

Μια που ειπες vegan...προσπαθηστε να κοψετε το κρεας παιδια...θα αλλαξει η ζωης σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντωμεταξύ 9 στους 10 (μεταξύ αυτών και εγώ) γαμιέται το FB και αρχίζεις και τσεκάρεις το ρουτερ σου, fast.com και speedtest.org, άλλο browser, τον ίδιο browser με άλλο url, ping τη διεύθυνση του facebook, όλες τις συσκευές σου στο σπίτι (κινητό, τάμπλετ, λάπτοπ), ρωτάς καμιά δεκαριά γνωστούς σου για να επιβεβαιώσεις μέχρι να καταλήξεις ότι το FB έχει τελικά πρόβλημα ... Ο ένας που δε τα δοκίμασε είναι γιατί δεν ήξερε χαχαχα

Επεξ/σία από seventh_son
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, gokuthelegend είπε

Διατηρώ 3 επαγγελματικές σελίδες στο Facebook από τις οποίες έχω έσοδα. Μου λες δηλαδή να τις διαγράψω;

 

28 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Όχι. Ούτε αυτός έχει ιδέα τι σου λέει. Νομίζει οτι facebook = ατέλειωτες ώρες την ημέρα screen time και cyber σχέσεις. Έχουν αποτύχει να αντιληφθούν τι είναι facebook/instagram και τι έχουν αντικαταστήσει

Τραγική ειρωνεία, ο λόγος που έχουν αποτύχει να το αντιληφθούν είναι ακριβώς η έλλειψη αγαθού που αντιπαραθέτουν, το "ζωή έξω απ'το σπίτι"

Παιδια  αν και πολυ σωστες οι αποψεις  σας  ,προσπαθηστε να ερθετε λιγο στο ιδιο φορουμ με τους υπολοιπους ,μην ειστε σε αλλο .

Ο @Federer  ειναι θεουλης !

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...