Προς το περιεχόμενο

[Κάρτα Γραφικών] Sapphire RX 580 Pulse 4GB με 128€ @ amazon.de PRIME [ΤΕΛΟΣ]


mpokwsths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, AndreasBoo είπε

αντί για επιστροφή χρημάτων προσπάθησε να τους πείσεις να σου ξανά στείλουν την παραγγελιά στην τιμή που την παράγγειλες αφού χρειάστηκε να γραφτείς στην υπηρεσία prime προκειμένου να  πάρεις την συγκεκριμένη προσφορά και ότι σου την έστειλαν χωρίς tracking number 

*αν και έμενα μου είπαν να περιμένω μέχρι τις 8 Αυγ όταν τους έστειλα email όταν είδα ότι δεν είχε tracking number (τελικά όμως την παρέλαβα) 

Αυτό θα προσπαθήσω. Εστειλα το μειλ και περιμένω την απάντηση τους. Εν τω μεταξύ τόσες μέρες ελέγχω και τις διπλανές οικοδομές για κανένα δέμα ή κάποια ειδοποίηση άλλα τίποτα. 

Εγώ ήμουν ο άτυχος αυτή τη φορά μάλλον.... 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, moumos είπε

Αυτό θα προσπαθήσω. Εστειλα το μειλ και περιμένω την απάντηση τους. Εν τω μεταξύ τόσες μέρες ελέγχω και τις διπλανές οικοδομές για κανένα δέμα ή κάποια ειδοποίηση άλλα τίποτα. 

Εγώ ήμουν ο άτυχος αυτή τη φορά μάλλον.... 

Δεν είσαι άτυχος, θα παραλάβεις. Άσε τις οικοδομές και Πήγαινε ή πάρε τηλ στο ταχυδρομείο, τους λες διεύθυνση και ημερομηνία αποστολής, τσεκαρουνε και σου λένε. Το Amazon την έστειλε, τα ταχυδρομεία καθυστερούν. Επίσης να μιλάς με live chat και όχι με email μαζί τους. Αν χρειαστεί να στη ξαναστείλει το Amazon, θα στη στείλει με courier σε 2-3 μέρες χωρίς καμία χρέωση. Είναι εγγύηση το μαγαζί, χρόνια ψώνιζα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Θα πάω Δευτέρα από το ταχυδρομείο να μάθω. Το ότι την έστειλαν δεν αμφιβάλω. Αμφιβάλω για  τον ταχυδρόμο και το τι έκανε. Εχω κάνει ήδη επικοινωνία μέσω μειλ μαζί τους κ είπαν ότι μετά την 3η Αυγούστου θα κινήσουν διαδικασίες για refund. Τους είπα πως δεν θέλω refund αλλά επαναποστολή σε περιπτωση που δεν φτάσει το πάκέτο ούτε την επόμενη εβδομάδα. Να κάνω την ίδια επικοινωνία και μέσω live chat?

 

edit: απάντησαν άμεσα κ μπορούν να στείλουν με αποστολή εξπρες άλλη κάρτα ακόμα κ αύριο. Νομίζω όμως πως θα είναι καλύτερα να κάνω υπομονή ακόμα μερικές μέρες μπας κ δεήσει το ταχυδρομείο κ το φέρει. 

Επεξ/σία από moumos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, moumos είπε

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Θα πάω Δευτέρα από το ταχυδρομείο να μάθω. Το ότι την έστειλαν δεν αμφιβάλω. Αμφιβάλω για  τον ταχυδρόμο και το τι έκανε. Εχω κάνει ήδη επικοινωνία μέσω μειλ μαζί τους κ είπαν ότι μετά την 3η Αυγούστου θα κινήσουν διαδικασίες για refund. Τους είπα πως δεν θέλω refund αλλά επαναποστολή σε περιπτωση που δεν φτάσει το πάκέτο ούτε την επόμενη εβδομάδα. Να κάνω την ίδια επικοινωνία και μέσω live chat?

edit: απάντησαν άμεσα κ μπορούν να στείλουν με αποστολή εξπρες άλλη κάρτα ακόμα κ αύριο. Νομίζω όμως πως θα είναι καλύτερα να κάνω υπομονή ακόμα μερικές μέρες μπας κ δεήσει το ταχυδρομείο κ το φέρει. 

Αφού θα πας ταχυδρομείο και αν δεν είναι ήδη εκεί η κάρτα ζήτα να μιλήσεις και με τον ταχυδρόμο (αυτός θα θυμάται σίγουρα αν είχε αφήσει κάτι στη διεύθυνση σου, αν είναι αρνητικός σημαίνει ότι δεν έχει φτάσει ακόμα η κάρτα). Οι ταχυδρόμοι είναι έντιμοι και δεν καβατζονουνε.

 

4 ώρες πριν, tomtsir είπε

@moumos Εγώ πάλι λέω να σου στείλουν και άλλη κάρτα. Εάν τυχών έρθει και η άλλη , μου την πουλάς :P

Αυτό κάνανε πολλοί Έλληνες πριν από καμιά πενταετία και τότε μας κόψανε το free shipping.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, tomtsir είπε

@moumos Εγώ πάλι λέω να σου στείλουν και άλλη κάρτα. Εάν τυχών έρθει και η άλλη , μου την πουλάς :P

Ξέρω ότι το λες για πλάκα αλλά δυστυχώς έγινε ουκ ολίγες φορές αυτό, όπως είπε και ο fouzouras, και με το ξερό κάηκαμε και τα χλωρά και δεν έχουμε όλες τις προσφορές που έχουν άλλες χώρες. Και το amazon πάλι καλά είναι. Άλλα καταστήματα δεν μας στέλνουν καθόλου. Θυμάμαι ήθελα να πάρω την collector's edition ενός παιχνιδιού πριν χρόνια και ενώ την απλή την έφερναν δεκάδες καταστήματα, για την CE είχε συμφωνία μόνο ένα κατάστημα σε κάθε χώρα. Και το συγκεκριμένο κατάστημα έστελνε Ελλάδα μόνο < 30 λίρες επειδή έφαγε πολλά τέτοια καζίκια του στυλ "δεν ήρθε. κάνε μου refund" από πονηρούς Ελληνάρες. Έτσι δεν μπόρεσα να την αγοράσω.

Η δική μου πρόταση προς τον moumos είναι η ίδια με πριν δηλαδή να μην ξεκινήσει διαδικασίες refund / resend αλλά να περιμένει ή να πάει στο ταχυδρομείο. Καταλαβαίνω ότι είναι εύκολο να δίνεις συμβουλές του στυλ "περίμενε" σε κάποιον που περιμένει την κάρτα όταν εσύ την έλαβες αλλά είμαι 100% πεπεισμένος ότι είναι αργοπορία του ταχυδρομείου και ότι να μπλέξεις το amazon δεν θα βοηθήσει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,δοκιμασα να κατεβασω το παιχνιδι αλλα στην εφαρμογη που χρειαζεται για να επιβεβαιωση οτι εχεις μεσα την καρτα που βγαζει προβλημα με τον DNS.Υπαρχει καποια λυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχατε απόλυτο δίκιο κ ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Σήμερα τελικά έλαβα ειδοποίηση για το δέμα και πρίν λίγο παρέλαβα. Ενημέρωσα κ αμαζον ώστε να μην στείλουν άλλη κάρτα σε αντικατάσταση της πρώτης. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/8/2019 στις 1:43 ΜΜ, electro17 είπε

Καλησπερα,δοκιμασα να κατεβασω το παιχνιδι αλλα στην εφαρμογη που χρειαζεται για να επιβεβαιωση οτι εχεις μεσα την καρτα που βγαζει προβλημα με τον DNS.Υπαρχει καποια λυση;

Δοκιμασε να συνδεθεις μεσω 3g/4g απο το κινητο με hotspot. Κι εγω το ίδιο πρόβλημα είχα αλλα οταν μπηκα απο την συνδεση του κινητου δουλεψε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάλι εγώ είμαι για μια σύντομη ερώτηση. Η κάρτα τοποθετήθηκε και λειτουργεί άψογα. Ωστόσο σχεδόν κολλητά πάνω από τον ένα ανεμιστηρα είναι η ασύρματη κάρτα δικτύου.

Περιττό που ρωτάω αλλά πρέπει να μετακινηθεί, ε; Επίσης ενώ είναι σε σύνδεση με το δίκτυο, δείχνει ότι δεν υπάρχει ίντερνετ. Λόγω παρεμβολών, λόγω θερμότητας ή την εκαψα;

edit: μετακινηθηκε κ έστρωσε 👍

Επεξ/σία από moumos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...