Προς το περιεχόμενο

[Κάρτα Γραφικών] Sapphire RX 580 Pulse 4GB με 128€ @ amazon.de PRIME [ΤΕΛΟΣ]


mpokwsths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εν τάχει διαφορές

* η Νίτρο  χρειάζεται + 1Χ6 πινο. 

Πάντως σε review τα ίδια σχεδόν όσον αφορά τις θερμοκρασίες, με λίγο πιο θορυβώδη την pulse.

 + έρχεται με 2πλο bios με λίγο ανεβασμένα ρολόγια.

+ λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση.  https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/sapphire-rx-580-comparison-pulse-vs-nitro/8/

-----------

Μου βγήκε στη σωστή τιμή πάντως

Ότι πρέπει μέχρι να βγούνε οι 5700 και να σταθεροποιηθεί η τιμή τους.

 

Screenshot_20190715-212603.jpg

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, mpokwsths είπε

Η κάρτα του τίτλου και δώρο το Devil May Cry 5 στα 128€ τελική τιμή με δύο προυποθέσεις:

1) Δωρεάν 30 δοκιμαστικές ημέρες Prime: https://www.amazon.de/prime

2) Κλικ στο link και ενεργοποίηση του Audible trial 30 ημερών για να μας δοθεί το κουπόνι των 10€: https://www.amazon.de/dp/B00NTQ6K7E

Και τα δύο μπορούν να ακυρωθούν οποτεδήποτε εντός 30 ημερών για να μην υπάρξει χρέωση.

1.jpg.4ae421c748bb19829ed6e13e1dbde363.jpg

https://www.amazon.de/Sapphire-11265-09-20G-Pulse-Radeon-GDDR5/dp/B06ZXS3XBF

Και με 10€ παραπάνω και η Nitro+: https://www.amazon.de/Sapphire-Nitro-Radeon-Schwarz-11265-07-20G/dp/B071CFN75H

Μπορεί να βγει ακόμα 10€ χαμηλότερα αν κάποιος προσαρμόσει για το Amazon.de και ακολουθήσει τις οδηγίες που περιγράφονται εδώ.

Να ρωτησω,πως χρησιμοποιω το κουπονι του audible;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mpokwsths είπε

Εληξε το κουπόνι.

Το πήραν χαμπάρι πολλοί φαίνεται.

Kαι στο Ισπανικό το ίδιο. Είχε όριο μέχρι 7000 customers, κάτι αντίστοιχο θα ήταν και στο γερμανικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεχει και promo με αγορα 100€ gift card δινει 10€, εχω και τα 10€ απο audible αραγε τα παιρνει και τα δυο μαζι η θα φαω κανα ακυρο γιατι λεει στους ορους The promotional code cannot be combined with other promotions

https://www.amazon.de/b/?node=16713484031

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τους αλητήριους.

Έριξαν την τιμή και στις δύο κάρτες κατά 10€. Τους ρίχνεις ένα χέσιμο τώρα ή όχι;

Όσοι παραγγείλατε ζητήστε στο chat μείωση τιμής.

 

1.jpg

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, mpokwsths είπε

Ρε τους αλητήριους.

Έριξαν την τιμή και στις δύο κάρτες κατά 10€. Τους ρίχνεις ένα χέσιμο τώρα ή όχι;

Όσοι παραγγείλατε ζητήστε στο chat μείωση τιμής.

 

Πακέτο, με κάτι τέτοια μου ανεβαίνει η πίεση! 

32 λεπτά πριν, paparockas είπε

Τρεχει και promo με αγορα 100€ gift card δινει 10€, εχω και τα 10€ απο audible αραγε τα παιρνει και τα δυο μαζι η θα φαω κανα ακυρο γιατι λεει στους ορους The promotional code cannot be combined with other promotions

https://www.amazon.de/b/?node=16713484031

Στο τέλος δεν μας βλέπω να φεύγουμε διακοπές και κανονικά φεύγω Παρασκευή. 

Δεν θα μείνει μία! :D :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, mpokwsths είπε

Ρε τους αλητήριους.

Έριξαν την τιμή και στις δύο κάρτες κατά 10€. Τους ρίχνεις ένα χέσιμο τώρα ή όχι;

Όσοι παραγγείλατε ζητήστε στο chat μείωση τιμής.

1.jpg

Για πιο λόγο σε μένα μου βάζει μόνο -64.63 ευρω promotion applied και σε σένα -106,30? Εμένα επίσης έχει αρχική τιμή 173,63. Η ίδια κάρτα βλέπω ότι ειναι. Βεβαια η τελικη τιμή είναι η ίδια.

Capture.JPG

Επεξ/σία από warwick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mpokwsths είπε

Ρε τους αλητήριους.

Έριξαν την τιμή και στις δύο κάρτες κατά 10€. Τους ρίχνεις ένα χέσιμο τώρα ή όχι;

Όσοι παραγγείλατε ζητήστε στο chat μείωση τιμής.

1.jpg

Έστειλα mail για τη διαφορά τιμής και έλαβα αυτό 

 I'm sorry that you weren't satisfied with our pricing.

We consistently work toward maintaining competitive prices on everything we carry. This
also means that we frequently offer items at particularly favourable terms. However I can't offer you a discount on your already completed order

 

Αν κάνω ακύρωση και καινούργια παραγγελία θα έχω το κουπόνι από το audible ή ακυρώνεται? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι γίνεται κ δεν ενημερώνεται σε όλους τους λογαριασμούς με την ίδια ταχύτητα. Όπως χθες έβγαινε 128 στους περισσότερους, εμένα 138. Αργά το βράδυ βγήκε στα 128. Τώρα ακόμα με τη παλιά τιμή μου την βγάζει στο τέλος κι όχι 118. Πάω να βάλω τα € στη τράπεζα κ θα το ξαναδώ το μεσημέρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο πρέπει να βγαίνει τελικά;

Σε εμένα έβγαινε στα 128 μαζί με ταχυδρομικά και μόνο με το κουπόνι του audible (με άφησε να το ενεργοποιήσω) έπεσε στα 118 και την παρήγγειλα μόλις τώρα. Ευχαριστώ τον OP για την ενημέρωση.

Η 580 είναι τελείως overkill για εμένα (linux λειτουργικό και το μόνο "νέο" παιχνίδι που θα παίξω είναι το witcher3) αλλά αφού βγαίνει σε τόσο χαμηλή τιμή :)

 

Spoiler

Κοιτούσα για 560 πριν πολύ καιρό αλλά δεν είχα χρήματα στη κάρτα και ενώ το μεσημέρι είχε γύρω στα 80, το απόγευμα που γύρισα εκτοξεύτηκε στα 120-140 και μάλιστα ήταν μια δαχτυλωμένη εκδοχή με τους μισούς πυρήνες. Μετά έπαιξε η 570 από το πλαίσιο σε αυτά τα χρήματα αλλά δεν την πρόλαβα οπότε τώρα πήρα την 580 στην ίδια τιμή της 560 😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ ήμουν σχεδόν έτοιμος να την αγοράσω, κόλλησα γιατί δεν γνωρίζω εάν θα τη σηκώνει το τροφοδοτικό μου. Νομίζω στα 450 είμαι οριακα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, moumos είπε

Ενώ ήμουν σχεδόν έτοιμος να την αγοράσω, κόλλησα γιατί δεν γνωρίζω εάν θα τη σηκώνει το τροφοδοτικό μου. Νομίζω στα 450 είμαι οριακα... 

Δεν βρήκα αναφορά σε amperes σε καμμία εταιρία οπότε μην δέσεις κόμπο αυτά που θα γράψω και σε πάρω στο λαιμό μου.

 Η MSI αναφέρει 185W στη μία έκδοση 580 (οπότε στο περίπου 15 ampere αν τα βάλουμε όλα στα 12V) και όλες οι εταιρίες γράφουν 500W recommended. Βάζοντας στον υπολογιστή της outervision τον επεξεργαστή 2400G της υπογραφής σου, την 580 (την generic που έχουν αυτοί φυσικά οπότε η sapphire μπορεί να καίει πιο πολύ / λίγο), 2x 8GB DDR4, 1 SSD που βλέπω στην υπογραφή, 1 5400RPM συμβατικό σκληρό, 1 dvdrw,  1x120 + 2x80 fans παίρνω σαν αποτέλεσμα ότι χρειάζεσαι 413W και συστήνει τροφοδοτικό 463W. Μέγιστα ampere στα 12V δίνει 27.7 με το δικό σου τροφοδοτικό να δίνει 37.4A από ό,τι βλέπω σε ένα unboxing στο youtube.

Λογικά λοιπόν πρέπει να δουλεύει τζάμι. Όλα αυτά με επιφύλαξη βέβαια γιατί μπορεί να κάνω λάθος.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...