Προς το περιεχόμενο

Επιστροφή φόρου!


teotsigourakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ardi21 είπε

Συγγνωμη αλλα αυτο δεν ειναι ευκολια και ταυτοποιηση αυτο ειναι ηλιθιοτητα και γραφειοκρατια.

Δινεις και ξαναδινεις πραγματα που εχεις ηδη δωσει αντι να γινονται αυτοματα και ηλεκτρονικα.

Εγω πριν κανα 2 χρονια ειχα παει να θεωρησω το βιβλιαριο μου (αυτο υποτιθεται δεν γινεται αυτοματα πλεον?) και μου ζητησαν ξανα φωτοτυπια ταυτοτητας και εκκαθαριστικο. Με λιγα λογια ολοκληρο ΙΚΑ δεν ηταν συνδεδεμενο με το taxis και το μητρωο ταυτοτητων. Σηκωνεις τα χερια ψηλα.

Εγω πηγα στην εφορια και μου ζητησαν παλι το iban το ειχα μαζι μου αλλα επειδη ηθελα να τους την σπασω τους λεω οτι το εχω ηδη καταχωρησει στην φορολογικη  δηλωση μου αλλιως δεν σε αφηνει να την υποβαλλεις απο την στιγμη που εχει πιστωτικο αποτελεσμα. Τελικα τα εβαλαν μετα απο μια εβδομαδα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 ώρες πριν, eidikos33 είπε

Εγω πηγα στην εφορια και μου ζητησαν παλι το iban το ειχα μαζι μου αλλα επειδη ηθελα να τους την σπασω τους λεω οτι το εχω ηδη καταχωρησει στην φορολογικη  δηλωση μου αλλιως δεν σε αφηνει να την υποβαλλεις απο την στιγμη που εχει πιστωτικο αποτελεσμα. Τελικα τα εβαλαν μετα απο μια εβδομαδα 

Πριν ποσο καιρό αυτή η ιστορία ... Γτ έχω έχω δώσει iban με τη δήλωση .. έστειλα άτομο για αίτηση όπως είπαν από λογιστικό κ το έστειλα  καιμε φαξ επειδή είχα πάρει τηλέφωνο στο ταμείο της α πειραια ... κ λεφτά τίποτα ακόμα ... Κ χτες που μίλησα με μια από κει με ύφος μου λέει θα τα δείτε μετά από τρεις μήνες από την αίτηση σας . Κ εδώ διαβάζω ότι κάποιοι την έχουν πάρει δίνοντας το iban τηλεφωνικά ... Απλά ειναι να τρελενεσαι ...κ έχουν περάσει 8 μήνες από τότε που έχω κάνει δηλωση τραγικά πράγματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνωρίζει κανείς τι ισχύει φέτος με την επιστροφή του φόρου ;

Έχω καταθέσει εδώ και καιρό την φορολογική και δικαιούμαι επιστροφή κοντά 450 ευρώ. Έχω δηλωμένο το iban και δεν έχω χρωστούμενα στην εφορία.

Πρέπει να κάνω κάποια αίτηση για την κατάθεση του ποσού; Ή θα πιστωθεί αυτόματα σε καποια φάση; 

Ευχαριστώ!

 

Επεξ/σία από thelocal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, thelocal είπε

Γνωρίζει κανείς τι ισχύει φέτος με την επιστροφή του φόρου ;

Έχω καταθέσει εδώ και καιρό την φορολογική και δικαιούμαι επιστροφή κοντά 450 ευρώ. Έχω δηλωμένο το iban και δεν έχω χρωστούμενα στην εφορία.

Πρέπει να κάνω κάποια αίτηση για την κατάθεση του ποσού; Ή θα πιστωθεί αυτόματα σε καποια φάση; 

Ευχαριστώ!

Μπορείς να καλέσεις στο τμήμα επιστροφών στην ΔΟΥ σου να ρωτήσεις αν υπάρχει καποια εκρεμμότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thelocal είπε

Γνωρίζει κανείς τι ισχύει φέτος με την επιστροφή του φόρου ;

Έχω καταθέσει εδώ και καιρό την φορολογική και δικαιούμαι επιστροφή κοντά 450 ευρώ. Έχω δηλωμένο το iban και δεν έχω χρωστούμενα στην εφορία.

Πρέπει να κάνω κάποια αίτηση για την κατάθεση του ποσού; Ή θα πιστωθεί αυτόματα σε καποια φάση; 

Ευχαριστώ!

περυιση πηρα 1500 απλα αργησαν λιγο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, thelocal είπε

Ευχαριστώ παιδιά! Μισή ώρα αφότου έκανα την ερώτηση τα χρήματα είχαν πιστωθεί :P Για τζόκερ είμαι! 

και εγω ετσι περυση τα ιδαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
  • 6 μήνες μετά...
8 ώρες πριν, Kalahaan είπε

Φέτος η επιστροφή είναι αυτόματη; Ή και πάλι πρέπει να τους κυνηγήσεις για να πάρεις αυτά που σου χρωστάνε;

Έχω απαντήσει εδώ για το τι μπορείς να κάνεις αν δεν σου τα βάλουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...