Προς το περιεχόμενο

Η Nvidia δεν πρόκειται να ανακοινώσει GeForce RTX 2080 Ti Super


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 ώρες πριν, Nikolo1991 είπε

χωρίς να φοβάμαι ότι σε 2 μήνες θα είναι δεύτερη καλύτερη και θα έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά. 

Αυτό φίλτατε πάει μερικά χρόνια τώρα που ισχύει στα πάντα.

Πάει η εποχή που έκανες μια αγορά και για μερικά χρονάκια είχες στα χέρια κάτι καινούργιο! 

 

Εμένα άλλη είναι η απορία μου, σε πειράζει περισσότερο που θα έχεις κάτι παλιότερο (για ψυχαναγκασμό μιλάμε τώρα) ή που δεν θα κάνεις τη δουλειά σου για (κάτι που δεν στέκει). Θέλω να πω, δεν θα είναι πολύ ακριβότερη σε σχέση με την δική σου αγορά; Δεν θα γλιτώσεις χρήματα; Και να μη βγει τώρα νέα κυκλοφορία θα βγει κάποια στιγμή αργότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ts0ts0s είπε

Ηρεμησε βρε συ,δε σε αναγκασε η nvidia να πας να δωσεις τα 1500€.

Κοιτα καρτα ξεφτιλα δε τη λες,τιμολογημενη ακριβα ναι.Ολη η αγορα εχει ανεβει σε τιμες,συγκριτικα με τη προηγουμενη γενια Ti σαν αυτες που εχω εγω οι διαφορες ειναι ελαχιστες και εκει ειναι κοροιδια να αναβαθμισεις ναι.Αν ομως εχεις τα λεφτα και εχεις μια καρτα πολυ πιο ξεπερασμενη τοτε ειναι η καλυτερη λυση μακραν η 2080 Ti, αν τωρα η δικια σου τσεπη δε το σηκωνει παρε την AMD που τη γουσταρεις και φανατικα και ολα καλα.Δεν ειναι διαγωνισμος ποιος εχει τη πιο vfm καρτα,δε θα κερδισεις βραβειο στο τελος.

Παρε αυτο που σου κανει κεφι και μη φανατιζεσαι.

 

ειναι θεμα κοροιδιας φιλε μου και αγορας που κανουμε εμεις μην πω πως.... οταν ενα σε ( ) beta προιον κοστολογειται τοσο υπερτιμημενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στο Forum.Όπως είπαν κ πιο πάνω,απλά δεν υπάρχει ανταγωνισμός για να βγεί Τi.Αλλά βρε παιδιά,είναι πολλά τα λεφτά(δεν λέω οτι δεν τα αξίζου,έτσι?)....Δλδ εγω πήρα την πιο φτηνή της αγοράς,απλά για να ανέβω απο την 280x,δλδ πήρα την 570 sapphire.....Αλλά εντάξει,εγω είμαι λίγο πιο συγκρατημένος πάντα κ μάλλον είμαι κ μειοψηφία,οχι πως έχει σημασία.Δλδ έχω FX 8300,ούτε καν τον 8350,γιατί ήθελα 95watt κ οχι 125.....

K απλά βάζω τα παιχνίδια σε δίσκο ssd(120gb με 30€....) για να φορτώνουν πιο γρήγορα....Προς το παρόν την παλεύει η κάρτα,αν κ έτσι όπως πάνε τα παιχνίδια,σε λιγότερο απο 1 χρόνο,θα πρέπει να κατεβάζω τα γραφικά.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Arkin είπε

Γιατι ας πουμε αν βγει καλυτερη αυτη που εχεις αυτοματως χανει τελειως την αξια της και δεν μπορει να παιξει τιποτα. Η τεχνολογια καθημερινα εξελίσσεται ειναι το φυσιολογικο. Μακαρι να βγαλουν ακομα 10 καρτες καλυτερη απο την 2080ti ωστε να παρει ο κοσμακης επιδοσεις 2080ti στα 300 ευρω.  

Δεν είπα ποτέ οτι θα χάσει τις δυνατότητές της. Αν παρω τώρα μια κάρτα των 1200 ευρώ και σε 2 μήνες την πάει 950 και κοτσάρει μια καλύτερη στα ίδια λεφτα, αυτομάτως είμαι χαμένος. Δε μιλάμε για αστεία ποσά των 50 ευρω. Την πάτησα έτσι με τη σειρά GTX 7XX και πήγα και αγόρασα την 780 τον Ιούλιο στα 679 και τέλη Αυγούστου έβγαλαν την Ti στα ίδια λεφτα και η δική μου πήγε στα 530 καινούρια. Ακόμα το φυσάω και δεν κρυώνει! Για να δώσω τέτοια ποσά ξανά, θέλω γραπτή εγγύηση απο την Nvidia

11 ώρες πριν, Chocobo είπε

Και να ειναι δευτερη τι αλλαζει ; 

Αλλαζει η εμπειρια ενως παιχνιδιου για σενα αν ξερεις πως υπαρχει καρτα με καλυτερα specs ?

Οτι και να παρεις σε ενα χρονο το πολυ θα βγαλουν καλυτερο.

Κοιτα να απολαυσεις ενα παιχνιδι και ασε τα specs.

Όταν αποφασίζεις να δώσεις ένα εξωφρενικό ποσό για κάτι, δεν είναι ό,τι καλύτερο να μειωθεί η αξία του στο άμεσο μέλλον. Αυτό ισχύει για όλα τα προϊόντα. Δε με απασχολεί τι θα γίνει σε 10-12 μήνες με την επόμεη γενιά, αλλά με ενδιαφέρει να πάρω το καλύτερο για τα λεφτά που μπορώ να διαθέσω. Με το λανσάρισμα μιας ημιτελής σειράς refreshed GPU, προφανώς είμαι σε αναμμένα κάρβουνα μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο. Δε μιλάμε για 50 ευρώ διαφορές...πιστεύω οτι μπορεί να φτάσει τα 200 ευρώ μείωση αν βγει κάτι καλύτερο.

8 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Γιατί προφανώς ο φίλος μας δεν ανήκει σε αυτούς που αγοράζουν κάρτα για να παίζει μόνο παιχνίδια. Αλλά ανήκει σε αυτούς που θέλουν να έχουν την μακρυτ... εεε την καλύτερη κάρτα γραφικών γιατί έτσι μόνο νιώθουν ολοκληρωμένοι... Κάτι ανάλογο και με τους φίλους μας που θέλουν πάντα να έχουν το τελευταίο κινητό, για να ξέρουν ότι έχουν καλύτερο από τους άλλους...

Δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το πρόβλημά σου. Όπως μου είχες γράψει και στο παρελθόν εσύ ο ίδιος: δε γνωριζόμαστε για να μου μιλάς έτσι. Τον αν νιώθω ολοκληρωμένος και ποιες είναι οι επιλογές μου δεν είσαι σε θέση να τις κρίνεις. Σου πήρα κανένα 20άρικο από την τσέπη μήπως και ενοχλήθηκες; 

8 ώρες πριν, d4mage είπε

Αυτό φίλτατε πάει μερικά χρόνια τώρα που ισχύει στα πάντα.

Πάει η εποχή που έκανες μια αγορά και για μερικά χρονάκια είχες στα χέρια κάτι καινούργιο! 

Εμένα άλλη είναι η απορία μου, σε πειράζει περισσότερο που θα έχεις κάτι παλιότερο (για ψυχαναγκασμό μιλάμε τώρα) ή που δεν θα κάνεις τη δουλειά σου για (κάτι που δεν στέκει). Θέλω να πω, δεν θα είναι πολύ ακριβότερη σε σχέση με την δική σου αγορά; Δεν θα γλιτώσεις χρήματα; Και να μη βγει τώρα νέα κυκλοφορία θα βγει κάποια στιγμή αργότερα.

Αν ακολουθήσει την πολιτική "παρουσιάζω super - αποσύρω μη super" τότε θα με θεωρώ ριγμένο και θα είμαι ένας δυσαρεστημένος πελάτης. Αντίθετα, αν βγει πιο ακριβά, ευχαριστώ πολύ δε θα πάρω. Δεν είναι όλα άσπρο ή μαύρο, όπως εξηγώ και στους υπόλοιπους συνφορουμίτες. Όταν παίρνεις μια απόφαση να επενδύσεις ένα μεγάλο χρηματικό ποσό σε ένα χόμπι, θέλεις να πάρεις το καλύτερο για τα χρήματά σου. Δεν το βρίσκω τόσο παράλογο για να αρχίσουν κάποιοι τις υποδείξεις. Αν δεν ενδιαφέρονται για την 2080 Ti τι κάνουν στο άρθρο αυτό; Για να καταλήξω λοιπόν και με την 2080 θα κάνω πολύ καλά τη δουλεία μου, αλλά θα ήθελα κάτι πιο futureproof για τα επόμενα 3-4 χρόνια. Πιστεύω οτι με τις νέες κονσόλες, τα γραφικά και ταυτόχρονα οι απαιτήσεις θα ανέβουν σημαντικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Nikolo1991 είπε

Δεν είπα ποτέ οτι θα χάσει τις δυνατότητές της. Αν παρω τώρα μια κάρτα των 1200 ευρώ και σε 2 μήνες την πάει 950 και κοτσάρει μια καλύτερη στα ίδια λεφτα, αυτομάτως είμαι χαμένος. Δε μιλάμε για αστεία ποσά των 50 ευρω. Την πάτησα έτσι με τη σειρά GTX 7XX και πήγα και αγόρασα την 780 τον Ιούλιο στα 679 και τέλη Αυγούστου έβγαλαν την Ti στα ίδια λεφτα και η δική μου πήγε στα 530 καινούρια. Ακόμα το φυσάω και δεν κρυώνει! Για να δώσω τέτοια ποσά ξανά, θέλω γραπτή εγγύηση απο την Nvidia

Όταν αποφασίζεις να δώσεις ένα εξωφρενικό ποσό για κάτι, δεν είναι ό,τι καλύτερο να μειωθεί η αξία του στο άμεσο μέλλον. Αυτό ισχύει για όλα τα προϊόντα. Δε με απασχολεί τι θα γίνει σε 10-12 μήνες με την επόμεη γενιά, αλλά με ενδιαφέρει να πάρω το καλύτερο για τα λεφτά που μπορώ να διαθέσω. Με το λανσάρισμα μιας ημιτελής σειράς refreshed GPU, προφανώς είμαι σε αναμμένα κάρβουνα μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο. Δε μιλάμε για 50 ευρώ διαφορές...πιστεύω οτι μπορεί να φτάσει τα 200 ευρώ μείωση αν βγει κάτι καλύτερο.

Δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το πρόβλημά σου. Όπως μου είχες γράψει και στο παρελθόν εσύ ο ίδιος: δε γνωριζόμαστε για να μου μιλάς έτσι. Τον αν νιώθω ολοκληρωμένος και ποιες είναι οι επιλογές μου δεν είσαι σε θέση να τις κρίνεις. Σου πήρα κανένα 20άρικο από την τσέπη μήπως και ενοχλήθηκες; 

Αν ακολουθήσει την πολιτική "παρουσιάζω super - αποσύρω μη super" τότε θα με θεωρώ ριγμένο και θα είμαι ένας δυσαρεστημένος πελάτης. Αντίθετα, αν βγει πιο ακριβά, ευχαριστώ πολύ δε θα πάρω. Δεν είναι όλα άσπρο ή μαύρο, όπως εξηγώ και στους υπόλοιπους συνφορουμίτες. Όταν παίρνεις μια απόφαση να επενδύσεις ένα μεγάλο χρηματικό ποσό σε ένα χόμπι, θέλεις να πάρεις το καλύτερο για τα χρήματά σου. Δεν το βρίσκω τόσο παράλογο για να αρχίσουν κάποιοι τις υποδείξεις. Αν δεν ενδιαφέρονται για την 2080 Ti τι κάνουν στο άρθρο αυτό; Για να καταλήξω λοιπόν και με την 2080 θα κάνω πολύ καλά τη δουλεία μου, αλλά θα ήθελα κάτι πιο futureproof για τα επόμενα 3-4 χρόνια. Πιστεύω οτι με τις νέες κονσόλες, τα γραφικά και ταυτόχρονα οι απαιτήσεις θα ανέβουν σημαντικά. 

Καταρχήν δες το πρώτο μήνυμα που έγραψες. Είπες θα έχω την 2η καλύτερη. Όχι ότι θα την έχεις πατήσει γιατί θα μπορούσες να περιμένεις λίγο και να πάρεις μια καλύτερη κάρτα με τα λεφτά σου. Άλλη νοοτροπία φανερώνει το πρώτο σου μήνυμα. Μια νοοτροπία που κατακρίνω.

Δεύτερον, αν δεν το έχεις καταλάβει, έχουν περάσει 9 μήνες από τότε που βγήκε η 20xx και όχι 2 μήνες που θα σε άφηναν παραπονεμενο. Σχεδον δηλαδή ο χρόνος. Και μιλάμε για μικρή αύξηση ταχύτητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, Nikolo1991 said:

Δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το πρόβλημά σου. Όπως μου είχες γράψει και στο παρελθόν εσύ ο ίδιος: δε γνωριζόμαστε για να μου μιλάς έτσι. Τον αν νιώθω ολοκληρωμένος και ποιες είναι οι επιλογές μου δεν είσαι σε θέση να τις κρίνεις. Σου πήρα κανένα 20άρικο από την τσέπη μήπως και ενοχλήθηκες; 

Από τη μία έχεις δίκιο, δεν πλήρωσες με δικά του λεφτά, από την άλλη όποιος γράφει δημοσίως δεν είναι υπεράνω κριτικής. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/7/2019 στις 8:56 ΜΜ, ThReSh είπε

Από τη μία έχεις δίκιο, δεν πλήρωσες με δικά του λεφτά, από την άλλη όποιος γράφει δημοσίως δεν είναι υπεράνω κριτικής. :(

Η ειρωνεία προς άτομο που δε γνωρίζεις τίποτα δεν αποτελεί κριτική αλλά bullying. Το άρθρο μιλάει για ένα προϊόν, αναφέρομαι σε αυτό και είμαι υποχρεωμένος να αποδεχτώ ειρωνικό προσωπικό σχόλιο για το τι άνθρωπος φαίνομαι από την επιλογής της κάρτας γραφικών μου; Είμαστε σοβαροί; Εκεί πέσαμε τώρα;

 

Την κάρτα δεν την έχω πάρει, αυτό εξηγώ και πιο πάνω. Σκέφτομαι να την πάρω αλλά ακούγονται σχόλια για super έκδοση που λογικά θα κοστίζει το ίδιο. Είμαι απλά ανήσυχος για τον αν με συμφέρει να φτιάξω τώρα PC ή σε 2 μήνες που θα έχει ξεκαθαρίσει (πιστεύω). Περιμένω ήδη από το τέλος του '16 τη "κατάλληλη" στιγμή και είδα τι ωραία μας τα έκανε το mining :P

Επεξ/σία από Nikolo1991
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Nikolo1991 είπε

Η ειρωνεία προς άτομο που δε γνωρίζεις τίποτα δεν αποτελεί κρητική αλλά bullying. Το άρθρο μιλάει για ένα προϊόν, αναφέρομαι σε αυτό και είμαι υποχρεωμένος να αποδεχτώ ειρωνικό προσωπικό σχόλιο για το τι άνθρωπος φαίνομαι από την επιλογής της κάρτας γραφικών μου; Είμαστε σοβαροί; Εκεί πέσαμε τώρα;

Την κάρτα δεν την έχω πάρει, αυτό εξηγώ και πιο πάνω. Σκέφτομαι να την πάρω αλλά ακούγονται σχόλια για super έκδοση που λογικά θα κοστίζει το ίδιο. Είμαι απλά ανήσυχος για τον αν με συμφέρει να φτιάξω τώρα PC ή σε 2 μήνες που θα έχει ξεκαθαρίσει (πιστεύω). Περιμένω ήδη από το τέλος του '16 τη "κατάλληλη" στιγμή και είδα τι ωραία μας τα έκανε το mining :P

Ειρωνεία δεν υπάρχει, ο ορισμός είναι αυτός "λόγος που χαρακτηρίζεται από δηκτική διάθεση και συνήθως λέει το αντίθετο από αυτό που εννοεί"

https://el.wiktionary.org/wiki/ειρωνεία

 

Αυτό που υπάρχει είναι κατηγοριοποίηση σου σε μία ομάδα που αρέσκονται να έχουν πάντα το καλύτερο. Που είναι το bullying;

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, Nikolo1991 said:

Το άρθρο μιλάει για ένα προϊόν, αναφέρομαι σε αυτό και είμαι υποχρεωμένος να αποδεχτώ ειρωνικό προσωπικό σχόλιο για το τι άνθρωπος φαίνομαι από την επιλογής της κάρτας γραφικών μου;

Ασφαλώς και δεν είσαι υποχρεωμένος να το αποδεχτείς, αλλά έχει διαφορά να του απαντάς από το να του ζητάς να μην σε κρίνει. Το 1ο είναι διάλογος, το 2ο stfu φάση...

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Καταρχήν δες το πρώτο μήνυμα που έγραψες. Είπες θα έχω την 2η καλύτερη. Όχι ότι θα την έχεις πατήσει γιατί θα μπορούσες να περιμένεις λίγο και να πάρεις μια καλύτερη κάρτα με τα λεφτά σου. Άλλη νοοτροπία φανερώνει το πρώτο σου μήνυμα. Μια νοοτροπία που κατακρίνω.

Δεύτερον, αν δεν το έχεις καταλάβει, έχουν περάσει 9 μήνες από τότε που βγήκε η 20xx και όχι 2 μήνες που θα σε άφηναν παραπονεμενο. Σχεδον δηλαδή ο χρόνος. Και μιλάμε για μικρή αύξηση ταχύτητας.

Δε θα πω και την ιστορία της ζωής μου για να μη βρεθεί ο κάθε Retromaniac να μου κάνει προσωπική επίθεση. Όταν κατακρίνεις κάποιον ή κάτι να είσαι πιο τυπικός γιατί για πλάκα γίνονται οι παρεξηγήσεις. Το ότι όλα είναι δημόσια και ελεύθερα δε σε ορίζουν δικαστή του QWERTY.
 

Αφού θεωρώ ότι το ξεκαθαρίσαμε, σου απαντώ στο δεύτερο σκέλος:

 

Γνωρίζω ότι η κάρτα δε βγήκε τώρα. Δεν ήθελα να φτιάξω Intel σύστημα και είπα να περιμένω τους ZEN 2, και γι'αυτό καθυστέρησα. Οι δύο μήνες είναι από τώρα μέχρι τον Σεπτέμβρη, δηλαδή, ήμουν έτοιμος να αγοράσω, αλλά οι φήμες με κρατάνε γιατι αφού θέλω να δώσω κάποια χρήματα για την 2080 Ti (που είναι η καλύτερη). Θέλω να είμαι σίγουρος ότι δεν είναι βιαστική κίνηση. Αφού θα πληρωσω τοσα χρήματα ας κάνω τη σωστή επιλογή. Μην παρω την 2080 Τι στα 1000 και σε ενα μήνα κανει 1000 η 2080 Τι super και δική μου πια θα κανει 800. Ουτε καλυτερη κάρτα ούτε εκπτωση...δε θα το αντέξω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Nikolo1991 είπε

Δε θα πω και την ιστορία της ζωής μου για να μη βρεθεί ο κάθε Retromaniac να μου κάνει προσωπική επίθεση. Όταν κατακρίνεις κάποιον ή κάτι να είσαι πιο τυπικός γιατί για πλάκα γίνονται οι παρεξηγήσεις. Το ότι όλα είναι δημόσια και ελεύθερα δε σε ορίζουν δικαστή του QWERTY.
 

Αφού θεωρώ ότι το ξεκαθαρίσαμε, σου απαντώ στο δεύτερο σκέλος:

Γνωρίζω ότι η κάρτα δε βγήκε τώρα. Δεν ήθελα να φτιάξω Intel σύστημα και είπα να περιμένω τους ZEN 2, και γι'αυτό καθυστέρησα. Οι δύο μήνες είναι από τώρα μέχρι τον Σεπτέμβρη, δηλαδή, ήμουν έτοιμος να αγοράσω, αλλά οι φήμες με κρατάνε γιατι αφού θέλω να δώσω κάποια χρήματα για την 2080 Ti (που είναι η καλύτερη). Θέλω να είμαι σίγουρος ότι δεν είναι βιαστική κίνηση. Αφού θα πληρωσω τοσα χρήματα ας κάνω τη σωστή επιλογή. Μην παρω την 2080 Τι στα 1000 και σε ενα μήνα κανει 1000 η 2080 Τι super και δική μου πια θα κανει 800. Ουτε καλυτερη κάρτα ούτε εκπτωση...δε θα το αντέξω :P

Δεν είπαμε να πεις την ιστορία της ζωής σου. Και εγώ μπορώ να βγω και να πω εδώ μέσα κάτι παρεξηγήσιμο και να δεχτώ κριτική. Αν εννοούσα κάτι άλλο ενώ είπα κάτι που δίνει τελείως διαφορετικό νόημα, εγώ θα φταίω και όχι οι υπόλοιποι. Είδες ότι όλοι έτσι το εξέλαβαν, δεν ήμουν ο μόνος. Είπες κάτι, το κριτικάραμε και το ξεκαθάρισες... Δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα...

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Ασφαλώς και δεν είσαι υποχρεωμένος να το αποδεχτείς, αλλά έχει διαφορά να του απαντάς από το να του ζητάς να μην σε κρίνει. Το 1ο είναι διάλογος, το 2ο stfu φάση...

Όταν δεν απευθύνεται άμεσα σε εμένα και κανει παράθεση και άλλους, δεν ψάχνει τον διάλογο. Ειδικά όταν συνεχίζει γράφοντας οτι ανήκω σε μια ομάδα που θέλει να έχει την "μεγαλύτερη" και ότι έτσι μόνο νιώθω ολοκληρωμένος. Έβγαλε το πόρισμα και προσπαθεί να κάνει τους άλλους να γελάσουν εις βάρος μου. Εδώ είναι το cyber bullying και η ειρωνεία που απορείς @Retromaniac . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Nikolo1991 είπε

Όταν δεν απευθύνεται άμεσα σε εμένα και κανει παράθεση και άλλους, δεν ψάχνει τον διάλογο. Ειδικά όταν συνεχίζει γράφοντας οτι ανήκω σε μια ομάδα που θέλει να έχει την "μεγαλύτερη" και ότι έτσι μόνο νιώθω ολοκληρωμένος. Έβγαλε το πόρισμα και προσπαθεί να κάνει τους άλλους να γελάσουν εις βάρος μου. Εδώ είναι το cyber bullying και η ειρωνεία που απορείς @Retromaniac . 

Αυτό φίλε μου στο ξεκαθαρίζω, ρώτα και ένα φιλόλογο, δεν είναι ειρωνεία. Σου έβαλα και τον ορισμό. Είναι κριτική. Τώρα αν το θεωρείς bullying επειδή, με βάση τα λεγόμενά σου, καταλάβαμε ότι θες να έχεις την καλύτερη από τους άλλους, και επειδή αστειεύτηκα με αυτή την νοοτροπία, δεν μπορώ να κάνω κάτι.. Και εγώ παρεξηγούμε με μερικούς που μιλάνε άσχημα, αλλά σε λένε βλαμμένο, χαζό κτλ βρίσιμο κανονικό δηλαδή. Τώρα αν μου πει κάποιος ότι αισθάνομαι πιο ολοκληρωμένος επειδή θέλω να έχω το καλύτερο κινητό, θα του απαντήσω.....

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...