Προς το περιεχόμενο

Η Nvidia δεν πρόκειται να ανακοινώσει GeForce RTX 2080 Ti Super


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Nvidia ανακοίνωσε πρόσφατα την κυκλοφορία της νέας σειράς καρτών γραφικών «Super», που αποτελείται από τρία μοντέλα, τις GeForce RTX 2060 Super, 2070 Super και 2080 Super.

Η εταιρεία ωστόσο δεν αποκάλυψε αν θα αναβαθμίσει σε έκδοση «Super» και το κορυφαίο της μοντέλο, GeForce RTX 2080 Ti. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να κυκλοφορήσουν διάφορες φήμες για τον αριθμό των πυρήνων CUDA ή άλλων στοιχείων του επεξεργαστή γραφικών για το GeForce RTX 2080 Ti Super μοντέλο, με ορισμένους μάλιστα να φτάνουν σε σημείο να ισχυρίζονται ότι θα διαθέτει το πλήρες die TU102-400 που υπάρχει στην RTX Titan.

Σύμφωνα ωστόσο με τον Anthony Garreffa της ιστοσελίδας TweakTown, αυτό δεν πρόκειται να συμβεί. Κατά την διάρκεια της εκδήλωσης για την παρουσίαση της νέας σειράς καρτών γραφικών «Super», o Anthony Garreffa ρώτησε τον Ανώτερο Αντιπρόεδρο του τμήματος PC της Nvidia, Jeff Fisher αν η εταιρεία σκοπεύει να λανσάρει και την κάρτα γραφικών GeForce RTX 2080 Ti Super και ο τελευταίος απάντησε ότι δεν πρόκειται, με την έννοια ότι το «lineup» έχει ήδη ολοκληρωθεί. Ενδεχομένως να αποτελεί μία λογική κίνηση για την Nvidia, να παραμείνουν τα πράγματα ως έχουν, αφού το πιθανότερο θα ήταν να κλείσει την ψαλίδα από άποψη επιδόσεων σε σχέση με την RTX Titan με αποτέλεσμα να «κανιβαλίσει» τις πωλήσεις της τελευταίας.

TechPowerUp


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

EDIT: αφού δεν είναι κατανοητό το αρχικό μου σχόλιο και είναι τόσο παρεξηγήσιμο απο την πλευρα των ψυχολογων και δικαστων του INSOMNIA,  τα κεφάλαια είναι το έξτρα (EDIT)

 

"Εγώ πάντως που ενδιαφέρομαι, χαίρομαι για το νέο, γιατί μπορώ να αγοράσω επιτέλους την Ti, χωρίς να φοβάμαι ότι σε 2 μήνες θα είναι η δεύτερη καλύτερη, ΘΑ ΠΕΣΕΙ Η ΤΙΜΗ ΚΑΙ Θα έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά ΑΔΙΚΑ. ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΛΙΓΟ Ή ΘΑ ΓΛΙΤΩΝΑ (ΑΡΚΕΤΑ) ΛΕΦΤΑ Ή ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΟ ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΙΜΗ.

 

Ορίστε. Reddit το κάνατε.

 

 

Επεξ/σία από Nikolo1991
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

2080 TI Super Duper Gaming X edition.

9 λεπτά πριν, Nikolo1991 είπε

Εγώ πάντως που ενδιαφέρομαι, χαίρομαι για το νέο, γιατί μπορώ να αγοράσω επιτέλους την Ti, χωρίς να φοβάμαι ότι σε 2 μήνες θα είναι δεύτερη καλύτερη και θα έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά. 

Ηδη ειναι η 2η καλυτερη, η Titan RTX υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Nikolo1991 είπε

Εγώ πάντως που ενδιαφέρομαι, χαίρομαι για το νέο, γιατί μπορώ να αγοράσω επιτέλους την Ti, χωρίς να φοβάμαι ότι σε 2 μήνες θα είναι δεύτερη καλύτερη και θα έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά. 

Δεν είναι και τελείως σίγουρο ότι δεν θα βγάλει Ti Super. Καλύτερα να περιμένεις μέχρι τον Σεπτέμβριο για σίγουρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kwsths67 είπε

2080 TI Super Duper Gaming X edition.

Ηδη ειναι η 2η καλυτερη, η Titan RTX υπαρχει.

Δεν απευθύνεται σε consumer ενα τέτοιο προϊόν. Και η nvidia επιμένει οτι δεν ειναι για παιχνίδια :P

 

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν είναι και τελείως σίγουρο ότι δεν θα βγάλει Ti Super. Καλύτερα να περιμένεις μέχρι τον Σεπτέμβριο για σίγουρα.

Δεν έβγαλε ούτε στην προηγούμενη γενιά πάνω από τη 1080 Ti κι ας εκανε refresh τις πιο κάτω με πιο γρήγορες μνήμες. Μέχρι τον Σεπτέμβρη θα περιμένω σίγουρα γιατί προτεραιότητα έχουν οι διακοπές!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Nikolo1991 είπε

Δεν απευθύνεται σε consumer ενα τέτοιο προϊόν. Και η nvidia επιμένει οτι δεν ειναι για παιχνίδια :P

Δεν έβγαλε ούτε στην προηγούμενη γενιά πάνω από τη 1080 Ti κι ας εκανε refresh τις πιο κάτω με πιο γρήγορες μνήμες. Μέχρι τον Σεπτέμβρη θα περιμένω σίγουρα γιατί προτεραιότητα έχουν οι διακοπές!

Niche product ειναι η Titan, από τότε που βγήκε η πρώτη. Λογικά δεν θα βγάλει Ti Super γιατί δεν υπάρχει ανταγωνισμός από την AMD στο high-end.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Nikolo1991 είπε

Εγώ πάντως που ενδιαφέρομαι, χαίρομαι για το νέο, γιατί μπορώ να αγοράσω επιτέλους την Ti, χωρίς να φοβάμαι ότι σε 2 μήνες θα είναι δεύτερη καλύτερη και θα έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά. 

Γιατι ας πουμε αν βγει καλυτερη αυτη που εχεις αυτοματως χανει τελειως την αξια της και δεν μπορει να παιξει τιποτα. Η τεχνολογια καθημερινα εξελίσσεται ειναι το φυσιολογικο. Μακαρι να βγαλουν ακομα 10 καρτες καλυτερη απο την 2080ti ωστε να παρει ο κοσμακης επιδοσεις 2080ti στα 300 ευρω.  

  • Like 5
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα μιλαμε για 4Κ σε τιμές κοντά στα 1000€. Εκεί που ήμασταν με την 980 Ti.

Από Titan, τώρα Super. Άντε να δω ποια εταιρία θα φέρει το 4Κ σε τιμές 2070?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, PeterMay είπε

Ακόμα μιλαμε για 4Κ σε τιμές κοντά στα 1000€. Εκεί που ήμασταν με την 980 Ti.

Από Titan, τώρα Super. Άντε να δω ποια εταιρία θα φέρει το 4Κ σε τιμές 2070?

GTX1080 TI τα κανει ολα κι συμφέρει 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...