Προς το περιεχόμενο

Top Gun: Maverick


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 ώρες πριν, Voodooman είπε

Σίγουρα είναι μέσα στα 2-3 sequels που στέκονται στα ίσα ή και ξεπερνούν το πρωτότυπο. Αυτό που δεν ξέρω είναι τι ρόλο έπαιξε το μάρκετινγκ στην επιτυχία, καθώς  και η δίψα του κοινού για να επιστρέψει στον κινηματογράφο. Όταν η 16χρονη κόρη μου πηγαίνει στον κινηματογράφο για να δει το Maverick και κάθεται την προηγούμενη μόλις ημέρα για να δει το Top Gun αν και της έχω ζητήσει αρκετές φορές στο παρελθόν να το δούμε μαζί, και κάτι άλλο συμβαίνει. 

428eb87b1293f952b937c35b94464fcf.gif

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 444
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Voodooman είπε

Σίγουρα είναι μέσα στα 2-3 sequels που στέκονται στα ίσα ή και ξεπερνούν το πρωτότυπο. Αυτό που δεν ξέρω είναι τι ρόλο έπαιξε το μάρκετινγκ στην επιτυχία, καθώς  και η δίψα του κοινού για να επιστρέψει στον κινηματογράφο. Όταν η 16χρονη κόρη μου πηγαίνει στον κινηματογράφο για να δει το Maverick και κάθεται την προηγούμενη μόλις ημέρα για να δει το Top Gun αν και της έχω ζητήσει αρκετές φορές στο παρελθόν να το δούμε μαζί, και κάτι άλλο συμβαίνει. 

Μην ξεχνάμε μέρος του μάρκετινγκ είναι υπεύθυνο το Αμερικανικό Πεντάγωνο το οποίο συνεργάστηκε με την παραγωγή ως κοινό project, ώστε να χρησιμοποιηθεί η ταινία ως εργαλείο πρόσληψης πιλότων για την αεροπορία του Αμερικανικού ναυτικού όπως έγινε και με την 1η ταινία. Όπως δείχνει η 11σέλιδη συμφωνία μεταξύ Πενταγώνου και παραγωγής που δημοσιεύτηκε στις 26/5. 

Ενώ στις ΗΠΑ έξω από κάθε κινηματογράφο είχαν στήσει κιόσκια και η αεροπορία και το ναυτικό για να μαζέψουν κόσμο, μιας και εδώ και 2 χρόνια οι προσλήψεις νεοσυλλέκτων έχουν πιάσει πάτο. Οι χειρότερες από το 1930. 

 

Επεξ/σία από Apoll
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/7/2022 στις 9:33 ΠΜ, Apoll είπε

Μην ξεχνάμε μέρος του μάρκετινγκ είναι υπεύθυνο το Αμερικανικό Πεντάγωνο το οποίο συνεργάστηκε με την παραγωγή ως κοινό project, ώστε να χρησιμοποιηθεί η ταινία ως εργαλείο πρόσληψης πιλότων για την αεροπορία του Αμερικανικού ναυτικού όπως έγινε και με την 1η ταινία. Όπως δείχνει η 11σέλιδη συμφωνία μεταξύ Πενταγώνου και παραγωγής που δημοσιεύτηκε στις 26/5. 

Ενώ στις ΗΠΑ έξω από κάθε κινηματογράφο είχαν στήσει κιόσκια και η αεροπορία και το ναυτικό για να μαζέψουν κόσμο, μιας και εδώ και 2 χρόνια οι προσλήψεις νεοσυλλέκτων έχουν πιάσει πάτο. Οι χειρότερες από το 1930. 

 

Τι εννοείς, δεν τους τράβηξε το παρακάτω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dakonblackblade είπε

Τι εννοείς, δεν τους τράβηξε το παρακάτω?

 

Αυτό είναι για το στρατό ξηράς. 🤣

Για όσους δεν έχουν δει το Κινέζικο ή Ρωσικού βίντεο να συγκρίνουν με το παραπάνω δείτε εδώ. 

Spoiler

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεράστια επιτυχία και χωρίς να απευθύνεται σε πιτσιρίκια. Δηλαδή εισιτήρια που κόβουν οι βρακοφόροι στον αυτόματο. 

https://unboxholics.com/news/movies/96392-synechizei-akathekto-to-top-gun-maverick-me-ton-tom-cruise-spazontas-ki-allo-rekor

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Lotof είπε

Τεράστια επιτυχία και χωρίς να απευθύνεται σε πιτσιρίκια. Δηλαδή εισιτήρια που κόβουν οι βρακοφόροι στον αυτόματο. 

https://unboxholics.com/news/movies/96392-synechizei-akathekto-to-top-gun-maverick-me-ton-tom-cruise-spazontas-ki-allo-rekor

Η πλειοψηφία ήταν τα πιτσιρίκια στην αίθουσα, μιλάμε για ηλικίες 14-18.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/7/2022 στις 12:10 ΜΜ, Voodooman είπε

Σίγουρα είναι μέσα στα 2-3 sequels που στέκονται στα ίσα ή και ξεπερνούν το πρωτότυπο. Αυτό που δεν ξέρω είναι τι ρόλο έπαιξε το μάρκετινγκ στην επιτυχία, καθώς  και η δίψα του κοινού για να επιστρέψει στον κινηματογράφο. Όταν η 16χρονη κόρη μου πηγαίνει στον κινηματογράφο για να δει το Maverick και κάθεται την προηγούμενη μόλις ημέρα για να δει το Top Gun αν και της έχω ζητήσει αρκετές φορές στο παρελθόν να το δούμε μαζί, και κάτι άλλο συμβαίνει. 

Φαίνεται οτι έχει αρχίσει να υπάρχει μεγάλη τάση προς επιστροφή στα 80s που κακά τα ψέμματα ήταν η τελευταια "αθώα" δεκαετία του δυτικού κόσμου. Το θετικό ειναι οτι σε αυτο έχουν αρχισει και συμμετέχουν και οι νέοι, ενω ακόμα και μουσικά, ανεβαίνει πολύ η ροκ.

Αυτη η στροφη μπορει να σημαίνει πολλά μπορει και τιποτε. Να ειναι απλά μια μόδα. Θα δειξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, pontez2 είπε

Φαίνεται οτι έχει αρχίσει να υπάρχει μεγάλη τάση προς επιστροφή στα 80s που κακά τα ψέμματα ήταν η τελευταια "αθώα" δεκαετία του δυτικού κόσμου. Το θετικό ειναι οτι σε αυτο έχουν αρχισει και συμμετέχουν και οι νέοι, ενω ακόμα και μουσικά, ανεβαίνει πολύ η ροκ.

Αυτη η στροφη μπορει να σημαίνει πολλά μπορει και τιποτε. Να ειναι απλά μια μόδα. Θα δειξει.

Φυσικά είναι μια μόδα, όπως μόδα ήταν τα "αθώα" '60s του Μαστοράκη και του υπόλοιπου κόσμου και τα '70s αργότερα. Τώρα είναι τα ''80s, μετά θα γίνουν τα "αθώα '90s", μετά τα "αθώα '00s" και έτσι θα συνεχίσουμε. Φυσικά και θα ανέβει η ροκ, πρέπει να κυκλοφορεί το παραδάκι και η σειρά της πλησιάζει για να ξαναβγει στην επιφάνεια. Ζω για την ημέρα που το Mad θα παίζει Slayer και μετά κάποιο ελληνικό κακέκτυπό τους.

Οι μικροί και οι νέοι μεγαλώνουν, γίνονται decision makers και αναπολούν (άλλες φορές με αφέλεια, άλλες φορές με σκοπό το κέρδος) τα χρόνια που "έπαιζαν στις αλάνες, έπιναν νερό από το λάστιχο" και λοιπά γραφικά.

Επεξ/σία από Voodooman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
30 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Μου κανει εντυπωση που δεν εχουν βαλει ημερομηνια στο blu ray calendar. Να ξερω ποτε να την....αγορασω. 

Για Οκτωβριο λενε DVD+BLURAY. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Μου κανει εντυπωση που δεν εχουν βαλει ημερομηνια στο blu ray calendar. Να ξερω ποτε να την....αγορασω. 

Digital ακούγεται τέλη Αυγούστου;! +1 μήνα για BluRay

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...