Προς το περιεχόμενο

Top Gun: Maverick


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα έχετε πει όλα με μια λέξη η ταινία μάσησε . Θα προσθέσω όμως ότι επιτέλους έφερε ξανά κόσμο πίσω στον κινηματογράφο . Όσο τέλεια κ να έχει φτιάξει κάποιος το σαλόνι του σπιτιού του δεν θα έχει την ίδια εμπειρία με αυτή που ζήσαμε στην αίθουσα του σινεμά . Κ μόνο Γι αυτό ένα τεράστιο μπράβο στον Τομ Κρουζ κ την ομάδα παραγωγής που από την αρχή μέχρι το τέλος έφτιαξαν την ταινία για να την απολαύσουμε όπως κάναμε παλια με τις ταινίες . 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 444
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Spoiler

Το μονο που θα ηθελα παραπανω ειναι μερικα dogfights. Στην ουσια ειχαμε μονο στο τελος ενα 2v1. Θα ηθελα περισσοτερα αεροπλανα (και την νεα ομαδα που φτιαχτηκε) να πολεμησουν. Αν εξαιρεσουμε αυτο, φοβερη ταινια.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εγώ τρελαίνομαι με την ιδέα οτί ο "μάστορας" οδηγεί τα πάντα στις ταινίες του,...ΤΑ ΠΑΝΤΑ....ΜΟΝΟΣ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, ChrisOnceMore είπε

Εγώ τρελαίνομαι με την ιδέα οτί ο "μάστορας" οδηγεί τα πάντα στις ταινίες του,...ΤΑ ΠΑΝΤΑ....ΜΟΝΟΣ!!!

Τι εννοείς; Ότι πέταξε το F18;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Voodooman said:

Τι εννοείς; Ότι πέταξε το F18;

yup, αυτό το βίντεο και μόνο ανεβάζει την ταινία στο hall of fame για εμένα 

Γενικά ότι καλύτερο έχω δει σίγουρα την τελευταία 5ετία. Απολαυστικό 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, j0hnn1e είπε

yup, αυτό το βίντεο και μόνο ανεβάζει την ταινία στο hall of fame για εμένα 

Γενικά ότι καλύτερο έχω δει σίγουρα την τελευταία 5ετία. Απολαυστικό 

 

 

"Cruise ended up flying more than a dozen sorties for the new movie, but a Pentagon regulation bars non-military personnel from controlling a Defense Department asset other than small arms in training scenarios, according to Glen Roberts, the chief of the Pentagon's entertainment media office."

 

https://www.ndtv.com/world-news/f-18-flights-in-tom-cruises-new-top-gun-cost-11-374-an-hour-3013555 

O Tom πετάει διάφορα αεροσκάφη, αλλά όχι μαχητικά.

Επεξ/σία από Voodooman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Voodooman είπε

"Cruise ended up flying more than a dozen sorties for the new movie, but a Pentagon regulation bars non-military personnel from controlling a Defense Department asset other than small arms in training scenarios, according to Glen Roberts, the chief of the Pentagon's entertainment media office."

 

https://www.ndtv.com/world-news/f-18-flights-in-tom-cruises-new-top-gun-cost-11-374-an-hour-3013555 

O Tom πετάει διάφορα αεροσκάφη, αλλά όχι μαχητικά.

Και αυτά που χειρίζεται,ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΑΞΙΕΠΑΙΝΑ είναι,ας υπερέβαλλα και στο σχόλιο...

Δεν είναι στο προσκήνιο κοντά 4 δεκαετίες τυχαία...

Ας μην πετάει μαχητικό,χαχα...

Επεξ/σία από ChrisOnceMore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Voodooman said:

"Cruise ended up flying more than a dozen sorties for the new movie, but a Pentagon regulation bars non-military personnel from controlling a Defense Department asset other than small arms in training scenarios, according to Glen Roberts, the chief of the Pentagon's entertainment media office."

 

https://www.ndtv.com/world-news/f-18-flights-in-tom-cruises-new-top-gun-cost-11-374-an-hour-3013555 

O Tom πετάει διάφορα αεροσκάφη, αλλά όχι μαχητικά.

Σε όλα τα υπόλοιπα ήταν co-pilot (αν καταλαβαίνω καλά) και το casting αντίστοιχα στα μαχητικά. Δεν το λες και μικρό επίτευγμα για ταινία. Επίσης, δεδομένου οτι άλλοι περνάνε μια καριέρα για να εκπαιδευτούν για αυτό και πολλοί θα κοπούν απο τη διαδικασία, το να αντέξουν να περάσουν αυτό με ενα 3μηνο εκπαίδευσης για εμένα είναι τρομερό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, j0hnn1e είπε

Σε όλα τα υπόλοιπα ήταν co-pilot (αν καταλαβαίνω καλά) και το casting αντίστοιχα στα μαχητικά.

Ναι, όλοι οι movie πιλότοι ήταν στην πίσω θέση διθέσιων F/A-18.
Καλή η εκπαίδευση, αλλά το έχουμε ξαναπεί ότι US Navy δεν θα έδινε τα αεροπλάνα του έτσι χύμα σε ηθοποιούς για να κάνουν stunts.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν λαβουμε υποψη οτι το 99% παρομοιων ταινιων γυριζονται πλεον σε πρασινη οθονη και τα αεροπλανα δεν υπαρχουν ουτε σαν props, ακομα και το co-pilot ειναι κατι. Δε ξέρω κατά ποσο επηρεαζει το τελικο οπτικο αποτελεσμα αλλα στο ψυχολογικο κομματι του θεατη δινει το κατιτις εστω και υποσυνειδητα...

Επεξ/σία από DeadOrganPlayer
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 λεπτά πριν, DeadOrganPlayer είπε

Αν λαβουμε υποψη οτι το 99% παρομοιων ταινιων γυριζονται πλεον σε πρασινη οθονη και τα αεροπλανα δεν υπαρχουν ουτε σαν props, ακομα και το co-pilot ειναι κατι. Δε ξέρω κατά ποσο επηρεαζει το τελικο οπτικο αποτελεσμα αλλα στο ψυχολογικο κομματι του θεατη δινει το κατιτις εστω και υποσυνειδητα...

Μια χαρά είναι το co-pilot και προτιμώ να βλέπω αληθινά αεροπλάνα να κάνουν κόλπα, παρά CGI που βγάζει μάτι. ^_^

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ChrisOnceMore είπε

Και αυτά που χειρίζεται,ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΑΞΙΕΠΑΙΝΑ είναι,ας υπερέβαλλα και στο σχόλιο...

Δεν είναι στο προσκήνιο κοντά 4 δεκαετίες τυχαία...

Ας μην πετάει μαχητικό,χαχα...

καλα κοίτα και το μαστανγκ που πετάει με την κονελι, μαχητικό είναι και μάλιστα το καλύτερο μακράν της εποχής του, απλα είναι παλιό :P

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...