Προς το περιεχόμενο

ITX Madness - Sffpc Insomniacs


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Mini ITX και η καρτα δεν ειναι 200mm

Υπαρχει αυτο η οτι θελει γραφει το site?


https://www.microcenter.com/product/652637/lian-li-o11-air-mini-glass-version-tempered-glass-atx-mid-tower-computer-case-white

Μπαινει σε αυτο το κουτι ATX τροφοδοτικο γιατι νομιζα οτι ειναι μονο για SFX

Με αυτό το bracket μπαίνει ναι: https://www.msystems.gr/case-accessories/cooler-master-atx-power-supply-bracket-for-masterbox-nr200-p-white-mca-nr200c-wpsu00

Και το έκανα mount δίπλα από τη μητρική, και χώρεσε μια χαρά. Βέβαια με πολύ οριακό χώρο από κάτω για τα καλώδια, και με κάρτα γραφικών μέχρι 240mm, αλλιώς δε θα χωράει με τα καλώδια του τροφοδοτικού. Αλλά είναι εντελώς spaghetti τα καλώδια τώρα, επειδή για ΑΤΧ είναι πολύ μακριά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Mini ITX και η καρτα δεν ειναι 200mm

με mini itx θα εισαι παρα πολυ ανετα

9 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Υπαρχει αυτο η οτι θελει γραφει το site?

υπαρχει κανονικα!! απλα δεν ξερω αν κυκλοφορησε ποτε ευρωπη

10 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Μπαινει σε αυτο το κουτι ATX τροφοδοτικο γιατι νομιζα οτι ειναι μονο για SFX

μπαινει κανονικα με ενα μπρακετ που πουλανε ξεχωριστα

αλλα οπως ειπε το παιδι πιο πανω δεν αξιζει. εκτος και αν δεν χρησιμοποιεις καθολου καρτα γραφικων

@thanasis00 πιο πολυ αξιζει να παρεις ενα sfx psu παρα να μπλεξεις με καλωδια. μονος σου να φτιαξεις πολυ δυσκολο

αν παρεις custom υπολογισε πανω απο 100ε (και αν βρεις για το δικο σου τροφοδοτικο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mandragoraSCR είπε

με mini itx θα εισαι παρα πολυ ανετα

υπαρχει κανονικα!! απλα δεν ξερω αν κυκλοφορησε ποτε ευρωπη

μπαινει κανονικα με ενα μπρακετ που πουλανε ξεχωριστα

αλλα οπως ειπε το παιδι πιο πανω δεν αξιζει. εκτος και αν δεν χρησιμοποιεις καθολου καρτα γραφικων

@thanasis00 πιο πολυ αξιζει να παρεις ενα sfx psu παρα να μπλεξεις με καλωδια. μονος σου να φτιαξεις πολυ δυσκολο

αν παρεις custom υπολογισε πανω απο 100ε (και αν βρεις για το δικο σου τροφοδοτικο)

Είναι πανάκριβα τα καταραμένα sfx

Έχω βρει o11 mini με 50 ευρώ και έχω σκάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Είναι πανάκριβα τα καταραμένα sfx

δυστυχως! Οταν εψαχνα και γω για το nr200p που ηθελα να στησω για htpc δεν ηθελα να σκασω 150+++ βεβαια ημουν κωλοφαρδος και βρηκα εδω μεσα ενα corsair sf750 platinum με 90ε και το τσιμπησα με κλειστα ματια

το Ο11 παρτο με 50ε ειναι τσαμπα. και αστο στην ακρη μπας και βρεις καμια ευκαιρια στις αγγελιες για sfx

παντος αυτο δεν εχει άσχημη τιμη  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, mandragoraSCR είπε

δυστυχως! Οταν εψαχνα και γω για το nr200p που ηθελα να στησω για htpc δεν ηθελα να σκασω 150+++ βεβαια ημουν κωλοφαρδος και βρηκα εδω μεσα ενα corsair sf750 platinum με 90ε και το τσιμπησα με κλειστα ματια

το Ο11 παρτο με 50ε ειναι τσαμπα. και αστο στην ακρη μπας και βρεις καμια ευκαιρια στις αγγελιες για sfx

παντος αυτο δεν εχει άσχημη τιμη  

Καλό είναι αλλά διάβασα για θόρυβο.

Να σου πω και εγώ για τροφοδοτικό ψάχνω μπας και βρω κανένα από αγγελία για να έχω περισσότερες επιλογές σε κουτί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mandragoraSCR είπε

@thanasis00 πιο πολυ αξιζει να παρεις ενα sfx psu παρα να μπλεξεις με καλωδια. μονος σου να φτιαξεις πολυ δυσκολο

αν παρεις custom υπολογισε πανω απο 100ε (και αν βρεις για το δικο σου τροφοδοτικο)

Και εγώ το ΑΤΧ psu που έχω το πήρα 50 ευρώ, καμία σχέση με τα 140+ που θέλω για ίδιο SFX... Γι αυτό κοιτάω μήπως αξίζει για custom cables, έστω τα 2 μόνο 24pin και 8pin, για να μαζευτεί λίγο το χάος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, thanasis00 είπε

Και εγώ το ΑΤΧ psu που έχω το πήρα 50 ευρώ, καμία σχέση με τα 140+ που θέλω για ίδιο SFX... Γι αυτό κοιτάω μήπως αξίζει για custom cables, έστω τα 2 μόνο 24pin και 8pin, για να μαζευτεί λίγο το χάος. 

ποιο psu εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, thanasis00 είπε

Corsair RM650X Full Modular, το πέτυχα στα 50 ευρώ σε προσφορά πριν λίγο καιρό.

Εχω το σκετο RM650 και θελώ να το δωσω γιατι η καρτα παιρνει ενα 8πινο και σε αυτο πανω σε ενα καλωδιο εχει δυο 8πινα και το ενα θα περισευει σαν τσουτσουνι.

Θα μου πεις αλλαξε καλωδια ε προτιμω να αλλαξω τροφοδοτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα να παρω το SF750 αλλα δεν γουσταρω που το καλωδιο για την καρτα γραφικων ειναι διπλο οπως το δικο μου που μολις πουλησα.

Παιρνει ενα 8πινο η καρτα που εχω και δεν θελω να περισσευει ενα βυσμα.

Την ιδια βλακεια ειχε κανει και η EVGA με το G3 θυμαμαι ενω το G2 που ειχα δεν ειχε δυο βυσματα σε ενα καλωδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

βρηκα να παρω το SF750 αλλα δεν γουσταρω που το καλωδιο για την καρτα γραφικων ειναι διπλο οπως το δικο μου που μολις πουλησα.

Παιρνει ενα 8πινο η καρτα που εχω και δεν θελω να περισσευει ενα βυσμα.

Την ιδια βλακεια ειχε κανει και η EVGA με το G3 θυμαμαι ενω το G2 που ειχα δεν ειχε δυο βυσματα σε ενα καλωδιο.

Το τροφοδοτικό έχει τέσσερις θέσεις είτε για επεξεργαστή είτε για κάρτα γραφικών. Οπότε μπορείς να βάλεις μέχρι 3 x 8pin για κάρτα γραφικών και ένα για επεξεργαστή.

Επεξ/σία από greg.chalk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, greg.chalk είπε

Το τροφοδοτικό έχει τέσσερις θέσεις είτε για επεξεργαστή είτε για κάρτα γραφικών. Οπότε μπορείς να βάλεις μέχρι 3 x 8pin για κάρτα γραφικών και ένα για επεξεργαστή.

Εγώ λέω για το καλώδιο που πάει στην κάρτα γραφικών που καταλήγει διπλό δηλαδή πάνω στο καλώδιο έχει 2 6+2 βύσματα και εγώ δεν θέλω να έχει δύο βύσματα 6+2 αλλά ένα.

image.jpeg.a1f68c992bab87a9090f28bcc3a490b4.jpeg

Δηλαδή δεν θέλω αυτό που βλέπεις στην εικόνα πάνω σε ένα καλώδιο να έχει δύο βύσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...