Προς το περιεχόμενο

ITX Madness - Sffpc Insomniacs


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Thrylos7 είπε

Ειδα χτες και το Louqe Raw S1 αλλα δε βρισκω εντυπωσεις...

Προς Θεού, όχι. Απ' έξω κούκλα κι από μέσα πανούκλα. Θα χρειαστείς custom 3d printed top hat για να ψύξεις αποτελεσματικά τα components της επιλογής σου, ακόμη και τότε όμως θα πρέπει να καταφύγεις σε heavy tuning για τα καταφέρεις. Άστο να πάει στο καλό. Νομίζω κιόλας πως το κουτί δεν είναι πια διαθέσιμο (eol), οπότε η Louqe προνόησε για το καλό της ψυχικής σου υγείας.

SSUPD/FF01 (Streacom+Ncase), αν ποτέ κυκλοφορήσει/Hyte Revolt 3.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, DEADLAZARUS said:

Προς Θεού, όχι. Απ' έξω κούκλα κι από μέσα πανούκλα. Θα χρειαστείς custom 3d printed top hat για να ψύξεις αποτελεσματικά τα components της επιλογής σου, ακόμη και τότε όμως θα πρέπει να καταφύγεις σε heavy tuning για τα καταφέρεις. Άστο να πάει στο καλό. Νομίζω κιόλας πως το κουτί δεν είναι πια διαθέσιμο (eol), οπότε η Louqe προνόησε για το καλό της ψυχικής σου υγείας.

SSUPD/FF01 (Streacom+Ncase), αν ποτέ κυκλοφορήσει/Hyte Revolt 3.

το revolt 3 το ειχα υποψιν μου, αλλα δε μου αρεσει εμφανησιακα καθολου.

το FF1 δε το ηξερα. Εχω δει και το Meshroom, δε μου αρεσει πολυ οτι δεν ειναι τετραγωνη η βαση (οπως το H1) αλλα μακροστενη, αλλα αυτο καταπινεται, και το Peacock Blue ειναι πολυ ωραιο, το ειχα δει στον @dalain οταν το ειχε στησει παλιοτερα...εχει βγει και V2 τωρα και ψαχνω να δω τι διαφορες εχει.... Αλλα απο που τα προμηθευεσαι τα SSUPD?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Thrylos7 είπε

Αλλα απο που τα προμηθευεσαι τα SSUPD?

Vision Studio (10 έως 30 ημέρες)/Amazon.de (πρέπει να έχει κάποια)/Caseking.de.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα εμενα το κουτι μου ειναι αυτο Silverstone Sugo SG11B

Σχετικα καινουριο κουτι με Old School σχεδιασμο.

Παιρνει μεσα 2 80αρηδες ανεμιστηρες που οι 80αρηδες μονο για θορυβο κανουν αχρηστοι ειναι και παιρνει και εναν 120αρη οχι για γενικη ψυξη του κουτιου αλλα για τους σκληρους δισκους.

Το χειροτερο παιρνει το τροφοδοτικο πανω απο την ψυκτρα του επεξεργαστη με αποτελεσμα να μην μπορεις να βαλεις μεγαλυτερη ψυκτρα.

To Thermaltake Core V1 κλασεις ανωτερο.

Παραλιγο να παρω το O11 mini δεν ηξερα οτι δεν παιρνει κανονικο τροφοδοτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Τελικα εμενα το κουτι μου ειναι αυτο Silverstone Sugo SG11B

Σχετικα καινουριο κουτι με Old School σχεδιασμο.

Παιρνει μεσα 2 80αρηδες ανεμιστηρες που οι 80αρηδες μονο για θορυβο κανουν αχρηστοι ειναι και παιρνει και εναν 120αρη οχι για γενικη ψυξη του κουτιου αλλα για τους σκληρους δισκους.

Το χειροτερο παιρνει το τροφοδοτικο πανω απο την ψυκτρα του επεξεργαστη με αποτελεσμα να μην μπορεις να βαλεις μεγαλυτερη ψυκτρα.

To Thermaltake Core V1 κλασεις ανωτερο.

Παραλιγο να παρω το O11 mini δεν ηξερα οτι δεν παιρνει κανονικο τροφοδοτικο.

τραγικο το sg11 για τους λογους που ανεφερες

το O11 mini air παιρνει κανονικο τροφοδοτικο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mandragoraSCR είπε

τραγικο το sg11 για τους λογους που ανεφερες

το O11 mini air παιρνει κανονικο τροφοδοτικο 

Γιατι το Air παιρνει κανονικο και αυτο με το τζαμι παιρνει μικρο;

 

Το Air δεν μου αρεσει με βλεπω να αγοραζω αυτο Xigmatek Aqua M που ειναι και μικροτερο απο το O11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμια προταση παιδια για SFX τροφοδοτικο με 12VPRW και να μη σπαει τη μπανκα, ιδανικα εως 150ε?

Μεχρι προχτες ειχε το quickshop το Corsair SF850L στα 151ε και το σκεφτομουνα, αλλα δεν υπαρχει πια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μολις κυκλοφορησε :

https://news.coolermaster.com/2023/05/29/ncore100-max/

https://www.reddit.com/r/sffpc/comments/18ggpeq/cooler_master_ncore_100_max_now_available/

Δεν το εχω δει ακομα καπου Ευρωπη....

Τσουχτερα τα 400ε αλλα εχει 850watt SFX με ATX 3.0 support (οχι σαν αυτο που βαζουν στο nr200p max που ειναι το παλιο) και 120αρι CLC. Εμφανησιακα μου αρεσει πολυ, ισως γιατι μου αρεσε πολυ και το NZXT H1 v2 το οποιο και θα ειχα ηδη παρει αν δεν ειχε τραγικο ενσωματωμενο τροφοδοτικο

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

47 minutes ago, Thrylos7 said:

Μολις κυκλοφορησε :

https://news.coolermaster.com/2023/05/29/ncore100-max/

https://www.reddit.com/r/sffpc/comments/18ggpeq/cooler_master_ncore_100_max_now_available/

Δεν το εχω δει ακομα καπου Ευρωπη....

Τσουχτερα τα 400ε αλλα εχει 850watt SFX με ATX 3.0 support (οχι σαν αυτο που βαζουν στο nr200p max που ειναι το παλιο) και 120αρι CLC. Εμφανησιακα μου αρεσει πολυ, ισως γιατι μου αρεσε πολυ και το NZXT H1 v2 το οποιο και θα ειχα ηδη παρει αν δεν ειχε τραγικο ενσωματωμενο τροφοδοτικο

Θα έπρεπε να το κάνουν bundle κατευθείαν με 7800x3d και 4090 :D

Με λίγο cpu tuning πιστεύω θα την παλέψει το 120ρι cooler. Αναμονή για τα reviews.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, papastr0umf είπε

Παρολο που δε μου αρεσουν τα vertical cases, αυτο το bronze ειναι πολυ εντυπωσιακο, πανεμορφο!

αυτο ακριβως!! ενω τα vertical δεν με τρελαινουν το συγκεκριμενο μου αρεσει πολυ εμφανησιακα

αυτο που δεν μου αρεσει ειναι το layout εσωτερικα και η τιμη του. αν δεν πεσει η τιμη θα παει απατο οπως το μαξ

Επεξ/σία από mandragoraSCR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, akisk said:

 

Θα έπρεπε να το κάνουν bundle κατευθείαν με 7800x3d και 4090 :D

Με λίγο cpu tuning πιστεύω θα την παλέψει το 120ρι cooler. Αναμονή για τα reviews.

Για καποιο λογο στο τελικο release version εχουν βαλει 120αρι CLC με μονο 27mm παχος, ενω στην CES ειχαν δειξει 38mm.

Παντως αυτο το πανω διαμερισματακι στο οποιο μπαινει το CLC Και ειναι dedicated στην ουσια, δειχνει να εχει χωρο και για πιο παχυ, ή/και push-pull. Βεβαια αυτο σαν κινηση αναιρει καπως το οτι εχεις πληρωσει 400ε για να παρεις embedded παροχες (μια εκ των οποιων ειναι το CLC) και να διακιολογηθουν και custom μηκος σωληνων. Αλλα καλο ειναι που υπαρχει η δυνατοτητα.

Just now, mandragoraSCR said:

αυτο ακριβως!! ενω τα vertical δεν με τρελαινουν το συγκεκριμενο μου αρεσει πολυ εμφανησιακα

αυτο που δεν μου αρεσει ειναι το layout εσωτερικα και η τιμη του. αν δεν πεσει η τιμη θα παει απατο οπως το μαξ

το max πηγε απατο γιατι πατουσε πανω σε ενα πολυ φτηνο case οπως το nr200p και παρολο που ειχε μια εξτρα καστομια πανω του, δυσκολα δικαιολογουσε καποιος να πληρωσει αντι για 80ε , 400 για να παρει το τροφοδοτικο και το clc και αυτην τη μικρη καστομια.

Εδω μιλαμε για μοναδικο κομματι, και δυστυχως δε νομιζω να το βγαλει χωρις το τροφοδοτικο και το CLC στα 150ε πχ κατι που θα ηταν πολυ καλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...