Προς το περιεχόμενο

Black Widow (2021, July 9th & Disney+)


Scullbag

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 138
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μολις την ειδα.Θα συμφωνησω σε αρκετα σημεια με τον drinker.

Βαρετη ταινια για μενα προσωπικα,δεν μου αρεσε.Βεβαια δεν βοηθαει το γεγονος οτι θεωρω την widow τελειως αδιαφορη σαν  χαρακτηρας(μαζι με τον hawkeye)

Οσοι την δειτε εχει κλασσικα post credit σκηνη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλύτερη από ότι περίμενα, ειδικά στα πρώτα 45΄.

Σαφώς ανώτερη από τον έρμο το μαύρο γατούλη πχ και από τις περισσότερες "δεύτερες" του MCU.

Ε, κάποια στιγμή μπήκαν και οι άκομψες χοντράδες/χαζομάρες, μετά περάσαμε και σε σεναριακές (μαύρες) τρύπες, κάπου ξίνισε προς το τέλος, αλλά ευχάριστα πέρασε η ώρα.

Εκείνο το Post credit δεν το κατάλαβα, να πω την αμαρτία μου.

Ωραία τα e.eggs που είχε, αλλά ακόμα καλύτερη η επιλογή γυναίκας στη σκηνοθεσία ώστε σε μια full fem.power ταινία (έρμο δυναμό τί σου κάνανε) να έχουμε iconic azz πλάνα χωρίς να μπορεί να μιλήσει κανείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ εμένα μπορώ να πω ότι μου φάνηκε καλύτερη από ότι περίμενα . Ήταν βρβαια κ η πρώτη ταινία που είδα σε σινεμά μετά σπο πολύ πολύ καιρό κ σίγουρα παίζει κ αυτό το ρόλο του . 
Δε ξέρω πως θα εξελιχθούν οι ταινίες αυτού του είδους από εδώ κ πέρα αλλά νομίζω ότι κάπου εξαντλήθηκε το θέμα κ θα πρέπει να βρεθούν νέες ιδέες . 
Νεες ιδέες κ Hollywood βέβαια είναι  έννοιες εντελώς ξένες μεταξύ τους.

Για όποιον δεν κατάλαβε τη post credit σκηνή 

SPOILER Μη πατήσετε το λινκ αν δεν έχετε δει τη ταινία . 

https://www.google.gr/amp/s/www.denofgeek.com/movies/black-widow-post-credits-scene-explained/%3famp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λίγο κουραστική η ταινία. Καλοί ηθοποιοί αλλά το υλικό δε τραβούσε.

Πιστεύω θα την ωφελούσε να είχε 15-20 λεπτά μικρότερη διάρκεια. Ειδικά αν έκοβαν από τη μεσαία πράξη.

Νόμιζα πως ήταν over sexualized ο χαρακτήρας οπότε τα συνεχόμενα rear-shots από τη σκηνοθέτη έβαλαν τα πράγματα στη θέση τους.

Τι μέσο είχε (και) αυτή και σκηνοθέτησε Marvel blockbuster με 3 ταινίες στο ενεργητικό της από το 2004;

Μπορούν να πάρουν και μένα; Έχω βγάλει κάτι βίντεο στο youtube.

Υ.Γ. Τόκιο από Casa de Papel ή Black Widow το rear-shot της δεκαετίας;

Επεξ/σία από Diinekis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν η ταινια εβγαινε 10 χρονια πριν,οπως και θα επρεπε,σιγουρα θα την εβλεπα αλλιως αλλα  εχω κουραστει/κορεστει με την συνταγη της Marvel.Πραγματα στο MCU που παλια τα περναγα στο "φλου" πλεον στο BW με ενοχλουν.Σεναριακες τρυπες,μεγαλη διαρκεια χωρις λογο,σκηνες μαχης με υπερβολικο editing για να κρυψουμε τους stuntmen,πολυ και μετριο CGI.Παντως δεν θα ελεγα οτι ειναι απο τις χειροτερες της Marvel μαλλον καπου στην μεση θα την εβαζα.

Highlight η Florence Pugh,την εχω δει στο The Little Drummer Girl του Park Chan-wook,σε Fighting with My Family η κοπελα φυσαει,ειναι ταλεντο ❤️.Την προτιμω στον ρολο απο την Scarjo που ποτε δεν με κερδισε σαν BW.Mου αρεσει σε ρολους οπως τα Match Point,Marriage Story παρα σε action.

 

Επεξ/σία από mecanomecano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, mecanomecano said:

Highlight η Florence Pugh,την εχω δει στο The Little Drummer Girl του Park Chan-wook,σε Fighting with My Family η κοπελα φυσαει,ειναι ταλεντο ❤️.Την προτιμω στον ρολο απο την Scarjo που ποτε δεν με κερδισε σαν BW.Mου αρεσει σε ρολους οπως τα Match Point,Marriage Story παρα σε action.

Λογικά η Yelena Belova θα αντικαταστήσει την Natasha Romanoff σαν Black Widow στους Avengers.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Thresh είπε

Λογικά η Yelena Belova θα αντικαταστήσει την Natasha Romanoff σαν Black Widow στους Avengers.

Ναι αυτο κυκλοφορουσε και πριν βγει το BW.Υπαρχει και αυτη η θεωρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα και εγώ χθες και μου φάνηκε απίστευτα βαρετή. Ευτυχώς που δεν την είδα κινηματογράφο όπως ήταν το αρχικό σχέδιο και τώρα θα έκλαιγα τα λεφτά μου. Κρίμα και ήταν από τις ταινίες που ήθελα να δω από όταν ανακοινώθηκε ακόμα, μιας και η BW μου άρεσε σε κάθε εμφάνιση της στο MCU.


Οι ηθοποιοί ήταν καλοί αλλά το σενάριο ήταν τελείως αδιάφορο και το έχουμε ξαναδεί χιλιάδες φορές όπως και τον κλασικό κακό. Κρίμα κιόλας γιατί ο Winstone τον έπαιζε καταπληκτικά.


Τα εφέ στις εκρήξεις τελείως ψεύτικα και αδικαιολόγητα για τέτοια παραγωγή.


Για να καταλάβω τώρα, η ξανθιά είναι η νέα BW? Μα που τους βρίσκουν? Υποκριτικά ήταν καλή αλλά από χάρισμα 0, έβλεπες την ScarJ σε σκηνή και τράβαγε πάνω της τον φακό. Η άλλη τελείως κενό πρόσωπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mike299 είπε

Την είδα και εγώ χθες και μου φάνηκε απίστευτα βαρετή. Ευτυχώς που δεν την είδα κινηματογράφο όπως ήταν το αρχικό σχέδιο και τώρα θα έκλαιγα τα λεφτά μου. Κρίμα και ήταν από τις ταινίες που ήθελα να δω από όταν ανακοινώθηκε ακόμα, μιας και η BW μου άρεσε σε κάθε εμφάνιση της στο MCU.


Οι ηθοποιοί ήταν καλοί αλλά το σενάριο ήταν τελείως αδιάφορο και το έχουμε ξαναδεί χιλιάδες φορές όπως και τον κλασικό κακό. Κρίμα κιόλας γιατί ο Winstone τον έπαιζε καταπληκτικά.


Τα εφέ στις εκρήξεις τελείως ψεύτικα και αδικαιολόγητα για τέτοια παραγωγή.


Για να καταλάβω τώρα, η ξανθιά είναι η νέα BW? Μα που τους βρίσκουν? Υποκριτικά ήταν καλή αλλά από χάρισμα 0, έβλεπες την ScarJ σε σκηνή και τράβαγε πάνω της τον φακό. Η άλλη τελείως κενό πρόσωπο.

Μιλούσαμε με το φιλαράκι που είδαμε την ταινία μαζί και λέγαμε ότι η ξανθούλα θα ήταν όρος στο συμβόλαιο της scarlet να είναι μια φάτσα εντελώς αδιάφορη για να μην την επισκιάζει ούτε δευτερόλεπτο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, coffeex είπε

Αυτά τα πλάνα στην πίσω όψη της Johansson ήταν 🔥🔥👌🏻

Εάν πάντως σκοπεύουν να συνεχίσουν με την καινούργια τα butt shots, να της πουν να χάσει μερικά κιλά για να χωράει στο φακό!

(Οκ, οκ, μαζεύω τον σεξιστικό εαυτό μου και πάω για θάλασσα :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
25 minutes ago, mike299 said:

Εάν πάντως σκοπεύουν να συνεχίσουν με την καινούργια τα butt shots, να της πουν να χάσει μερικά κιλά για να χωράει στο φακό!

(Οκ, οκ, μαζεύω τον σεξιστικό εαυτό μου και πάω για θάλασσα :P )

Spoiler

Λες και της ScarJo στο τέλος που πήγαινε προς το QuinJet ήταν μικρότερος...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...